Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba

Ubytování Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je známá svou bohatou kulturní scénou a uměleckou historií. Jednou z hlavních atrakcí pro milovníky umění je Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba, národní muzeum výtvarných umění na Kubě. Toto prestižní muzeum, které se nachází v hlavním městě Havane, je jedním z nejvýznamnějších kulturních míst ostrova.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je rozděleno do dvou hlavních částí - galerie kubánského umění a mezinárodní galerie. První část obsahuje nejrozsáhlejší soubor kubánského umění na světě, který zahrnuje díla od 16. století až po současnost. Návštěvníci se zde seznámí s bohatou historií a vývojem kubánského umění prostřednictvím obrazů, soch, fotografií a dalších uměleckých objektů. Tato část muzea poskytuje vzácný a fascinující pohled na kubánskou kulturu a identitu.

Druhá část muzea, mezinárodní galerie, je zasvěcena výtvarnému umění z celého světa. Toto rozsáhlé jádro muzea představuje sbírky evropského, amerického a latinskoamerického umění. Zde mohou návštěvníci obdivovat díla slavných umělců jako jsou Pablo Picasso, Salvador Dalí, Auguste Rodin, Diego Rivera, Frida Kahlo a mnoho dalších. Tato část muzea dokazuje, že kubánská umělecká scéna je mnohovrstevná a ovlivňuje a je ovlivňována světovým dědictvím umění.

Muzeum se nachází v nádherně zachovalé budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. Budova byla postavena na začátku 20. století a kombinuje prvky koloniální architektury s modernistickým stylem. Je považována za jednu z nejvýznamnějších architektonických památek na Kubě a tvoří perfektní kulisu pro umělecká díla, která v ní byla umístěna.

Muzeum nabízí také různé výstavy, workshopy, přednášky a další vzdělávací programy pro návštěvníky všech věkových skupin. Cílem těchto aktivit je přinést umění blíže lidem a rozvíjet povědomí o kulturním dědictví Kuby i celého světa. Pro ty, kteří se zajímají o umění a kulturu, je návštěva Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba nezapomenutelným zážitkem.

Pokud se chystáte na Kubu, rozhodně byste měli zaplánovat návštěvu tohoto výjimečného muzea. Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je zlatým dolem umění, které vám přiblíží historii a vývoj kubánského a světového umění. Je to místo, kde můžete prozkoumat a obdivovat skvosty výtvarného umění a nahlédnout do kubánské duše skrze oči umělců.


Letenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba patří mezi nejprestižnější umělecká muzea v Karibiku. Nachází se v hlavním městě Havane a nabízí návštěvníkům pohled na bohatou kulturní historii Kuby.

Muzeum bylo založeno v roce 1913 pod názvem Museo Nacional de Bellas Artes de la República de Cuba. Jeho hlavním posláním je shromáždit, studovat a prezentovat umělecká díla kubánských i mezinárodních umělců. V současné době má muzeum dvě hlavní budovy - Palác výtvarných umění a Palác moderního umění.

Palác výtvarných umění hostí sbírky umění staršího data. Návštěvníci zde mohou objevit díla mistrů jako je Velázquez, Goya a Rubens, až po moderní umělkyně jako Tania Bruguera či María Magdalena Campos-Pons. Sbírka také obsahuje mnoho kubánských uměleckých děl, která dokumentují vývoj kubánského umění od koloniálních časů až do současnosti.

Na druhou stranu Palác moderního umění se zaměřuje na umění 20. a 21. století. Tato budova nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s nejnovějším uměním a moderními výtvarnými technikami. Kromě kubánských umělců zde můžeme nalézt také díla významných zahraničních umělců.

Muzeum představuje komplexní a reprezentativní pohled na uměleckou tvorbu Kuby a zároveň dává prostor pro dialog mezi různými uměleckými směry. Pomáhá návštěvníkům porozumět kubánské kultuře a historii skrze jeho bohatou uměleckou sbírku.

Dochází k pořádání stálých i dočasných výstav, přednášek a workshopů, které umožňují prohloubit znalosti o kubánském umění. Muzeum také usiluje o spolupráci s dalšími uměleckými institucemi a umělci na Kubě i v zahraničí.

Návštěva Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je pro umělecké nadšence a milovníky kultury nezapomenutelným zážitkem. Chvíli strávená v tomto muzeu nabídne pohled do kubánského kulturního dědictví a jeho jedinečných uměleckých děl.


Dovolená Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museum Nacional de Bellas Artes de Cuba (Národní muzeum výtvarných umění Kuby) je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí v Karibiku. Nachází se v centru Havaně a nabízí obrovskou sbírku kubánského a mezinárodního výtvarného umění.

Muzeum bylo původně otevřeno v roce 1913 jako Museo Nacional de Arte Decorativo, ale postupem času se přestěhovalo na nové místo a v roce 1955 bylo přejmenováno na Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba. Jeho hlavní budova, Teatro Asturias, je neokoloniální budovou s bohatě zdobenými interiéry a velkolepými schodišti, které jsou samy o sobě uměleckým dílem.

V muzeu můžete nalézt dva hlavní oddělení: Oddělení kubánského umění a Oddělení mezinárodního umění. Výstavní síně jsou plné děl kubánských umělců jako je Wifredo Lam, René Portocarrero, Amelia Peláez a mnoho dalších. Tyto umělecké skvosty představují tradiční kubánskou kulturu a umění, které často zobrazuje přírodní krásy, místní obyvatele a historii Kuby.

Mezinárodní oddělení zahrnuje díla umělců z různých zemí a období. Můžete si prohlédnout například díla Vincenta van Gogha, Pabla Picassa, Marc Chagalla nebo Armanda Reveróna. Tyto výstavy představují pestrost uměleckých stylů a technik, a umožňují návštěvníkům prozkoumat různé světy výtvarného umění.

Muzeum také pořádá různé kulturní akce a výstavy, které umožňují návštěvníkům lépe poznat kubánské umění a kulturu. Kromě stálých sbírek jsou zde i dočasné výstavy, které představují nová díla a umělce z celého světa. V průběhu roku se konají také různé workshopy, přednášky a diskuse s umělci, aby se návštěvníci mohli lépe seznámit s uměleckým procesem.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je jednou z nejvíce navštěvovaných turistických atrakcí v Havaně a nabízí návštěvníkům možnost poznat nejen kubánské umění, ale i umělecké hody z celého světa. Toto muzeum je skutečnou pokladnicí uměleckých děl, které dokreslují kulturní a historickou identitu Kuby.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


1) Jaké jsou otevírací hodiny Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin.

2) Kolik stojí vstupné do Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Vstupné stojí 8 CUC pro dospělé, 4 CUC pro studenty a seniorů a děti do 12 let mají vstup zdarma.

3) Je nutné si vstupenku předem rezervovat?
Odpověď: Není nutné si vstupenku předem rezervovat, ale může se hodit zvláště v období velké návštěvnosti.

4) Jaký druh sbírek můžeme v muzeu najít?
Odpověď: Ve sbírkách muzea naleznete díla kubánských umělců, ale také světově proslulé umělecké kousky z období baroka až po moderní umění.

5) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do muzea, je použít místní taxislužby nebo hromadnou dopravu (trolejbus, autobus). Muzeum se nachází v centru Havana, takže se snadno dostanete pěšky nebo na kole.


Počasí Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Pokud se chystáte na Kubu a plánujete navštívit Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba, je důležité se seznámit s místním počasím. Kuba se nachází v tropickém podnebném pásu, což znamená, že zde panují vysoké teploty a vysoká vlhkost po celý rok.

V průměru je teplota na Kubě kolem 25 °C až 30 °C. Nejtepleji je v létě, od června do září, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C. V zimě, od prosince do února, se teploty pohybují kolem 20 °C, což je pro mnoho turistů stále velmi příjemné a teplé.

Je však důležité si uvědomit, že na Kubě mohou být značné výkyvy teploty mezi dnem a nocí. V noci se teploty mohou snížit až na 15 °C, a proto je vhodné si vzít nějaký ten teplejší oblečení.

Kuba je také známá svou vysokou vlhkostí. Je tam velmi mnoho dešťových srážek, především v létě a na začátku podzimu. Průměrné srážky se pohybují mezi 600 a 2000 mm ročně. Nejvíce srážek padá v období od května do října, kdy se na Kubě vyskytují tropické bouře a hurikány. Je proto důležité být připraven na nečekané deště a vzít si s sebou nepromokavé oblečení a deštník.

Vzhledem k tropickému podnebí je na Kubě vysoká sluneční aktivita. Slunce zde svítí téměř po celý rok a UV záření je značné. Proto je nezbytné si vzít s sebou nejen opalovací krém s vysokým UV faktorem, ale také sluneční brýle, klobouk nebo šátek na hlavu a ochranný oděv.

Ať už plánujete navštívit Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba v jakémkoli období, je důležité být připraven na různá počasí a přizpůsobit se momentálním podmínkám. Nezapomeňte si zjistit předpověď počasí před odjezdem a přibalte si vhodné oblečení a doplňky. Tak si svou návštěvu na Kubě užijete naplno, ať už prší nebo svítí slunce.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky