Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Kinsale

Letenka Irsko Kinsale


Pokud byste chtěli navštívit krásné místo v Irsku, neváhejte a vydejte se do malebného městečka Kinsale, které se nachází v hrabství Cork. Zdejší přístav ušlechtil jménem a drží si dodnes úctyhodné postavení mezi Iry i turisty.

Pro návštěvu Kinsale se z České republiky nejvíce hodí spojení letadlem. Abychom vám usnadnili výběr letenek, zkusíme vše podstatné o letence do tohoto krásného města shrnout.

Cesta na letiště

I když Kinsale není největším městem, jeho známosti se nedají přehlédnout. Pokud se rozhodnete cestovat městským autobusem, připravte se na možnou frontu a větší nápor cestujících. Na letišti v Dublinu můžete také využít služby taxi. Cena se pohybuje kolem 30 až 40 eur.

Výběr letoviska

Ceny letenek se pohybují od 3 000 do 8 000 Kč. Letecké společnosti nabízí různé možnosti letovisek, takže si můžete vybrat to nejvýhodnější. Například přímý let z Prahy do Corku trvá necelé 2 hodiny a cena se pohybuje už od 3 000 Kč. Přímý let z Vídně do Dublina trvá zhruba 2,5 hodiny a cena se pohybuje okolo 5 000 Kč.

Vhodné období pro cestování

Irové jsou velmi pohostinní lidé a turistům nabízejí své krásy až do října. Poté nastává období, kdy sílí bouře, a lety mohou být omezeny či zcela zrušeny. Ideálním obdobím pro návštěvu Kinsale je nicméně jaro nebo podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistů méně.

Kinsale

Když dorazíte na letiště v Corku, můžete se zde rozhodnout, jestli se budete autobusem přepravovat do Kinsale nebo pronajmete automobil a pojedete si prohlédnout okolní krajinu.

Kinsale je malé ale úchvatné městečko v jihozápadní části Irska, které je známé svou neuvěřitelnou atmosférou, krásnou architekturou a přitom přátelskými obyvateli. Ve městě najdete mnoho restaurací a barů, které nabízejí tradiční irská jídla, jako jsou různé druhy ryb a mořských plodů.

V místě se nachází mnoho turistických atrakcí, jako jsou například muzeum námořní historie, památník Kinsale College, hrad a mnoho dalších krásných míst.

Celkově řečeno, letenka do Irského Kinsale doporučuje se jako skvělá volba pro cestovatele, kteří se chtějí podívat na neuvěřitelně krásná místa v Irsku a zažít jedinečnou atmosféru irského venkovského kraje.


Dovolená Irsko Kinsale


Irsko je země, která je známá svou překrásnou přírodou, bohatou kulturou a proslulým pivem. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, určitě neprohloupíte, pokud si zvolíte město Kinsale. Toto malé přímořské město sice není příliš známé, ale je to jedna z nejkrásnějších destinací v Irsku.

Kinsale se nachází na jihozápadě Irského pobřeží, na úpatí kopce Garrettstown a při ústí řeky Bandon. Město je známé svými malými ulicemi a barvami domů, které z něj dělají malebnou a romantickou destinaci. Kinsale také patří mezi nejvýznamnější přístavy v Irsku a díky své poloze má skvělou námořní tradici.

V Kinsale najdete celou řadu zajímavostí a aktivit, které vám udělají dovolenou nezapomenutelnou. Kinsale je bohaté na historická místa, například zámek Charlesfort z 17. století, jenž stojí na útesu nad mořem, nebo Desmond Castle, který byl vysvěcen v roce 1500. Dále můžete navštívit řadu muzeí a galerií, jako například Kinsale Regional Museum, které vám přiblíží historii města a dokonce i nejméně známé části irského souostroví.

Pro milovníky aktivního odpočinku a přírodní krásy je Kinsale také ideální destinací. Je zde možnost výletů po moři či procházek po pobřeží, kde se můžete těšit z dechberoucích výhledů na oceán. Navštivte oblíbené písečné pláže, jako například Garrettstown Beach nebo Kinsale Harbour, které patří mezi nejkrásnější pláže v Irsku. Ostrůvek Old Head of Kinsale nabízí nejvíce naprosté samoty a s velkou pravděpodobností potkáte jen pár dalších turistů.

Město Kinsale je také známé svým bohatým gastronomickým zážitkem. Můžete si vybrat z mnoha restaurací, které nabízejí překrásná rybí jídla a nejlepší možná irská piva. V Kinsale také probíhá pravidelně festival jídla, kde se můžete těšit na ochutnávky a workshopy.

Jedním z nejkrásnějších míst k přenocování v Kinsale je špičkový Pontoon House B&B v malé vesničce Blackwater, zhruba patnáct minut jízdy od Kinsale. Tento podnik nabízí stylish a moderní pokoje s krásným výhledem na okolní krajinnou scenérii.

V Kinsale uvidíte, jak vypadá pravé irské přístavní městečko, bez přetíženého turistického ruchu, a jak život místních obyvatel probíhá. Kinsale rozhodně patří mezi nejkrásnější a nejméně známé destinace na jihozápadě Irska, a pokud tam doposud nebyli, rozhodně se vyplatí navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kinsale


1) Kde se nachází Kinsale v Irsku?
Kinsale se nachází v hrabství Cork na jihozápadě Irska.

2) Jak se dostanu do Kinsale?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kinsale, je letět na letiště Cork a poté je možné si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu do města.

3) Co je v Kinsale k vidění?
V Kinsale je mnoho historických památek, jako například Kinsale Castle, Desmond Castle nebo Charles Fort. Město je také proslulé svou bohatou gastronomií a je známé jako "gastronomické hlavní město Irska".

4) Kde se dá v Kinsale ubytovat?
V Kinsale je mnoho hotelů, bed and breakfastů a penzionů, které nabízejí ubytování pro turisty.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Kinsale?
V Kinsale je mnoho kvalitních restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční irská jídla, mořské plody nebo mezinárodní kuchyni. Některé oblíbené restaurace jsou The Bulman, Fishy Fishy a Actons Hotel.

6) Kolik stojí vstupenka do historických památek v Kinsale?
Ceny vstupenek se liší podle konkrétní památky. Obecně se pohybují v rozmezí od 5 do 10 eur.

7) Kde mohu ochutnat irský whiskey v Kinsale?
V Kinsale se nachází několik barů a hospůdek, které nabízí širokou škálu irských whiskey. Některé populární místa jsou Dalton's Bar, The Folk House a Armada Bar.

8) Jaké jsou nejlepší aktivity v Kinsale pro turisty?
Kinsale nabízí různé aktivity pro turisty, jako například procházky po historickém centru, návštěvu muzeí, golf, rybaření nebo výlety lodí po okolních zátokách.

9) Kdy je nejlepší čas k návštěvě Kinsale?
Nejlepší čas k návštěvě Kinsale je od května do září, kdy je teplé počasí a mnoho festivalů a akcí se koná ve městě.

10) Jak dlouho by měla být návštěva Kinsale?
Délka návštěvy Kinsale závisí na osobních preferencích. Obecně se doporučuje strávit alespoň den ve městě, aby bylo možné si vychutnat jeho atmosféru a navštívit hlavní památky.


Počasí Irsko Kinsale


Irsko Kinsale není typickým místem pro letní dovolenou, ale stále má svůj půvab. Populární pro své přístavy a jachty, město Kinsale se nachází na jihozápadě Irska a má bohatou historii. Zajímalo by vás, jaké počasí zde vládne?

Irsko má oceánské klima, což znamená, že počasí je velmi proměnlivé. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia, zatímco zimní teploty jsou okolo 5-10 stupňů Celsia. V létě může být podstatné větší množství srážek než v jiných ročních obdobích a počasí se mění velmi rychle. Proto je nutné být připraven na vše!

V Kinsale se turisté mohou těšit na krásné výhledy na oceán a skalnaté pobřeží. Kvůli nerozhodnému počasí by mělo být vždy mít plánek na různé aktivity pro případ deště. Kinsale a jeho okolí nabízí mnoho historických památek a kulturních zajímavostí, ať už se jedná o pevnosti, muzea nebo galerie.

I přes nepředvídatelné počasí se můžete těšit na nádherné výhledy Kinsale. Ať už jste na procházce, v člunu nebo sedíte v restauraci, váš pohled bude jistě nezapomenutelný. S tichou atmosférou a krásnou scenérií nabízí Kinsale ideální prostředí pro rodinnou dovolenou nebo relaxační pobyt.

Jestliže se chystáte do Kinsale, berte s sebou oblečení na každé počasí, připravte si plán B pro případ, že bude pršet a užijte si krásy města bez ohledu na proměnlivé počasí. Budete se moci potápět do historie Irska a užívat si přírodní krásy této oblasti.


Ubytování Irsko Kinsale


Kinsale, malé a malebné město na jihozápadě Irska, je přímočaře přilákává turisty svou jedinečnou atmosférou a kouzlem. Tato malebná destinace nabízí nejen bohatou historii, ale také skvělé možnosti ubytování.

Když přijedete do Kinsale, rádi si vyberete z velkého výběru různých typů ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Od malebných rodinných penzionů a bed and breakfasts až po luxusní hotely, vše je zde k dispozici.

Jednou z oblíbených možností ubytování v Kinsale jsou rodinné penziony a bed and breakfasts, které se nacházejí ve starých historických budovách. Tyto penziony často nabízejí útulné pokoje se starobylým nábytkem a dekoracemi, které zanechávají atmosféru minulosti. Příjemní majitelé a vynikající snídaně jsou podle mnoha turistů dalším lákadlem těchto zařízení.

Pro ty, kteří preferují modernější a luxusnější ubytování, je Kinsale domovem několika krásných hotelů. Tyto hotely nabízejí prostorné moderní pokoje s veškerým vybavením a luxusními vybaveními jako je například wellness centrum, bazén nebo golfový klub. Některé hotely mají také nádherné výhledy na moře a přístav.

Pokud plánujete do Kinsale přijet s velkou skupinou lidí, možná bude pro vás vhodnější pronajmout si dovolenkový dům nebo vilu. Mnoho z těchto domů se nachází na okraji města nebo v okolních vesnicích, což vám poskytne větší soukromí a klid během vašeho pobytu. Tyto domy často nabízejí velké zahrady nebo terasy pro venkovní posezení nebo grilování. Pro ty, kteří rádi vaří sami, jsou k dispozici plně vybavené kuchyně.

Kinsale je také oblíbeným cílem mezi cestovateli, kteří rádi kempují. V okolí města se nachází několik kempovacích areálů, které nabízejí buď zelené plochy pro postavení stanu, nebo zázemí pro karavany a obytné přívěsy. Tyto kempy jsou v obklopeny přírodou a často mají výhled na moře nebo na okolní kopce.

Celkově vzato, Kinsale je místem s širokým výběrem ubytovacích možností, které dokáží uspokojit přání a potřeby všech turistů. Nezáleží na tom, zda hledáte romantický pokoj v rodinném penzionu nebo pohodlný hotelový pokoj s výhledem na moře, Kinsale vám nabídne dokonalé místo k odpočinku a prozkoumání této úžasné oblasti.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky