Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)

Ubytování Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, also known as The Lost City, is an ancient archaeological site located in the Sierra Nevada mountains of Colombia. It was built by the Tayrona indigenous people over 1,000 years ago and was only rediscovered in the 20th century.

Today, the site is a popular tourist attraction and there are several options for accommodation for visitors. The most common way to reach La Ciudad Perdida is through a multi-day trek that involves camping in the jungle. Most tour companies that offer the trek provide tents and sleeping bags for their customers, but it is recommended to bring your own sleeping bag liner for added comfort.

The camping experience at La Ciudad Perdida is quite rustic, with basic toilet and shower facilities provided at each campsite. There are no luxury amenities, but the breathtaking views and cultural significance of the site more than make up for the lack of creature comforts.

For those who are not keen on camping, there are also a few ecotourism lodges located in the nearby area. These lodges offer more comfort than camping, with private rooms, flushing toilets, and hot showers. Guests at these lodges can also enjoy other amenities, such as a swimming pool, restaurant, and bar.

Regardless of which option you choose, a visit to La Ciudad Perdida is an unforgettable experience that offers a glimpse into Colombia's rich history and cultural heritage. Just be sure to pack for the climate, as the Sierra Nevada mountains can get quite humid and rainy at times.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Níže najdete některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se La Ciudad Perdida (The Lost City) v Kolumbii:

1. Co je La Ciudad Perdida?
La Ciudad Perdida, také známá jako Ztracené město, je archeologická lokalita v Kolumbii, která je považována za starověkou tajemnou městskou oblast postavenou původními obyvateli. Je to jedno z nejznámějších míst pro turisty v Kolumbii.

2. Jak se dostanu do La Ciudad Perdida?
Cesta do La Ciudad Perdida je možná pouze pěšky. Nejlépe je se vydat na organizovanou turistickou výpravu, která vám poskytne všechny potřebné informace a zařídí vám průvodce.

3. Jak dlouho trvá treking do La Ciudad Perdida?
Trek do La Ciudad Perdida obvykle trvá 4 až 6 dní, v závislosti na rychlosti a kondici turistů. Cesta je náročná a vyžaduje fyzickou přípravu.

4. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě La Ciudad Perdida?
Nejlepší čas na návštěvu La Ciudad Perdida je během suchého období, mezi listopadem a březnem. Během tohoto období je méně pravděpodobné, že bude prší.

5. Je treking do La Ciudad Perdida náročný?
Ano, treking do La Ciudad Perdida je fyzicky náročný. Musíte být ve slušné kondici a připravení na dlouhé denní pochody přes nerovný terén.

6. Potřebuji speciální povolení k návštěvě La Ciudad Perdida?
Ano, pro návštěvu La Ciudad Perdida je potřeba povolení. To zajišťuje organizace, která vás výpravě pořádá.

7. Kde se mohu ubytovat během treku do La Ciudad Perdida?
Během treku budete ubytováni v jednoduchých kamenných chatách, které poskytují základní pohodlí, jako jsou lůžka a koupelny s teplou vodou.

8. Jak se dostanu do výchozího bodu pro treking?
Nejbližším výchozím bodem pro treking je Santa Marta. Zde se sejde většina výprav a odtud se společně přesunete do začátku treku.

9. Je vhodné cestovat s průvodcem?
Ano, je velmi doporučeno cestovat s průvodcem, který má zkušenosti s trekingem do La Ciudad Perdida. Průvodci znají trasu, lokalitu a mohou vám poskytnout důležité informace.

10. Je v treku do La Ciudad Perdida bezpečno?
Treking do La Ciudad Perdida je obecně bezpečný, ale je důležité dodržovat pokyny průvodců a omezit kontakt s divokou přírodou, která může být nebezpečná. Je také dobré mít povědomí o aktuální bezpečnostní situaci v této oblasti před tím, než se vypravíte.


Letenka Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, nebo také The Lost City, je historický komplex starověkých stavby, který se nachází v srdci kolumbijské Sierra Nevada de Santa Marta. Tento komplex je starý tisíce let, a kromě Královského města Machu Picchu v Peru se jedná o nejdůležitější archeologickou lokalitu v jihoamerické Kolumbii.

La Ciudad Perdida byla objevena v roce 1976 skupinou místních rolníků a od té doby byla několikrát navštívena archeology a turisty z celého světa. Přejít se k této ztracené civilizaci však vyžaduje náročnou 5denní pěší túru v divoké krajině, která zahrnuje překonávání řek, strmých kopců a klesání do údolí.

Přesto je tato cesta pro turisty stále velmi populární a stále více a více cestovatelů se rozhoduje navštívit tento historický komplex. Pokud se tedy chystáte na cestu do Kolumbie, návštěva La Ciudad Perdida by měla být na vašem seznamu. Abyste se tam dostali, je třeba zakoupit letenku do Santa Marta, což je poslední město, kde je možné se připravit na cestu k lokaci.

Při návštěvě La Ciudad Perdida si budete moci prohlédnout neuvěřitelné kamenné terasy a zříceniny božstev, které byly postaveny již před tisíci let. Všude se vám nabídne neuvěřitelný výhled na přilehlá údolí a horizont.

Tuto cestu bychom doporučili pro každého, kdo je dobrodružnější typ, a rád vidí historické a archeologické památky. Připravte se na náročný přechod, ale také na úžasný zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Dovolená Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida: Tajemství kolumbijského ráje

Nedotčená příroda, vzrušující historie a tajemství minulosti. To všechno nabízí jedna z nejzajímavějších dovolených v Kolumbii - návštěva La Ciudad Perdida, známé také jako Ztracené město.

La Ciudad Perdida je starobylé město, které se nachází hluboko v kolumbijské džungli. Bylo objeveno až v roce 1972, kdy bylo považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Jižní Americe. Místní indiáni, kteří zde stále žijí, ho nazývají Teyuna a pro ně má místní spirituální význam.

Tato dobrodružná expedice začíná v městě Santa Marta, odkud se vydáte na čtyřdenní trek přes deštný prales Sierra Nevada de Santa Marta. Na cestě budete procházet nádhernou přírodou, řekami a vodopády. Překonáte strmé kopce a vychutnáte si ohromující výhledy na okolní krajinu. Není to však pro slabší nátury, protože cesta je náročná a vyžaduje fyzickou připravenost.

Po příchodu do La Ciudad Perdida budete ohromeni jeho krásou a historií. Je to nejen archeologický skvost, ale také svaté místo místních indiánských kmenů. Můžete si prohlédnout zbytky kamenných teras a dalších staveb, které dokládají pokročilou civilizaci, která zde kdysi existovala. Vrcholy Sierra Nevada jsou obklopeny mlhou, což vytváří tajemnou atmosféru, která vás vtáhne do minulosti.

Kromě historie a kultury je zde také možnost setkání se místními indiánskými kmeny. Budete mít příležitost vidět jejich tradiční životní styl, naučit se o jejich zvycích a tradicích a ochutnat jejich tradiční jídlo. Indiáni jsou také výborní průvodci, kteří vám poví mnoho příběhů o místě, jehož tajemství se rozvíjejí až dosud.

Jednou z největších výhod návštěvy La Ciudad Perdida je to, že jde o nekomerční a neztíženou destinaci. Zatímco slavnější archeologická naleziště, jako je Machu Picchu v Peru, jsou plné turistů, tady se můžete těšit na pocit unikátnosti a autentičnosti. K dispozici jsou pouze omezené počty povolených turistů a tak je zaručeno, že během vaší návštěvy se nebudete muset potýkat s davem turistů.

Pokud hledáte dobrodružství, tajemnou historii a přírodní krásy, La Ciudad Perdida je pro vás tím správným místem. Nechte se unést do minulosti a ponořte se do tuhých pralesů Kolumbie. La Ciudad Perdida vám přinese nezapomenutelné zážitky a zanechá ve vás hluboký dojem na celý život.


Počasí Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Kolumbie, překrásná země s bohatou historií, neustále láká turisty z celého světa. V centrální části Kolumbie se nachází La Ciudad Perdida, neboli Ztracené město, které je největší atrakcí této oblasti. Jedná se o starodávné město, které bylo postavené Indiány před více než 600 lety, ale bylo opuštěno a zapomenuto po dobytí španělských kolonistů.

Nejen svým kulturním a historickým významem, ale i svým umístěním uprostřed deštného pralesa, La Ciudad Perdida přitahuje návštěvníky, kteří touží po dobrodružství a překonání sama sebe. Proto nejen fyzicky náročná treková cesta, ale také počasí v této oblasti může být pro návštěvníky náročné.

Kolumbie leží na severní polokouli, takže tam jsou roční období stejná jako v České republice. Nicméně, v La Ciudad Perdida panuje tropické podnebí. To znamená vyšší teploty a vlhkost v průběhu celého roku, avšak s obdobím vlhka a sucha.

Měsíce září a října jsou považovány za největší období dešťů. Během této doby může pršet celý den a návštěvníci se musí připravit natolik, aby si úpěnlivě přáli krásné slunečné dny. Nicméně, období dešťů je také nejkrásnější částí roku, protože prales kvete a zeleň je velmi intenzivní. Pokud cestovatelé navštíví La Ciudad Perdida v tomto období, budou potřebovat pláštěnky, spoustu oblečení, které dobře absorbuje vlhkost, a dostatek odvahy překonat množství bahenních cest.

Na druhou stranu, období sucho od prosince do února se většinou považuje za ideální pro návštěvu La Ciudad Perdida. Teploty jsou příjemné a srážkové úhrny jsou mnohem nižší. Nicméně, návštěvníci by měli být opatrní při plánování své cesty, protože období sucho také přináší větší množství turistů, což znamená více lidí na úzkých cestách a méně soukromí.

Zkrátka, počasí v La Ciudad Perdida je velmi důležité při plánování cesty, ale není vším. Bez ohledu na počasí, návštěva La Ciudad Perdida je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem, který přináší návštěvníkům možnost prozkoumat a objevovat jednu z největších historických památek latinskoamerické kultury.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky