Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kambodža Phnom Penh (hlavní město)

Počasí Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Phnom Penh, hlavní město Kambodže, má typicky tropické monzunové podnebí, s horkými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami.

Léto v Phnom Penhu, které trvá od března do května, je extrémně horké a vlhké. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 30°C až 35°C a vlhkost vzduchu činí teplo cítit ještě intenzivněji. Období dešťů začíná v květnu a trvá až do října. Během tohoto období se průměrné teploty pohybují mezi 25°C až 32°C a země je často postižena hurikány a silnými tropickými bouřemi.

Zima v Phnom Penhu, která trvá od listopadu do února, je mnohem příjemnější než léto. Denní teploty se pohybují mezi 25°C až 30°C a nocí se teploty mohou snížit až na 18°C, což vyžaduje lehčí svrchní oděv. Během této doby může být často vidět slunce a jezera a řeky jsou plné turistů, kteří se přijeli vykoupat.

Celkově vzato, počasí v Phnom Penhu se během celého roku pohybuje mezi 25°C až 35°C, s vysokou vlhkostí během období dešťů. Pokud plánujete návštěvu Phnom Penhu, nejlepší období návštěvy je mezi listopadem a březnem, kdy je teplota mnohem příjemnější a deště nejsou tak časté. Nicméně, nezapomeňte oblečení a další příslušenství, které vám pomůže zvládnout horko a vlhkost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Níže uvedené jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi o Kambodži a jejím hlavním městě Phnom Penh:

1. Jak se dostanu do Phnom Penhu?

Existuje několik možností, jak se dostat do Phnom Penhu. Nejčastěji cestující využívají leteckou dopravu a přiletí na mezinárodní letiště Phnom Penh. Další možností je využít autobusovou nebo vlakovou dopravu, která je často levnější, ale trvá déle.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Phnom Penhu?

Nejlepší doba na návštěvu Phnom Penhu je v období sucha od listopadu do března. Teplé a suché počasí je nejvhodnější pro prohlídku památek a aktivit venku. Během monzunového období od června do října se může vyskytovat vyšší míra srážek.

3. Jaké jsou oblíbené turistické atrakce v Phnom Penhu?

V Phnom Penhu najdete mnoho zajímavých turistických atrakcí. Mezi ty nejznámější patří Královský palác, Pagoda stříbra, Muzeum genocidy Tuol Sleng, Chrám Wat Phnom a nábřeží Tonlé Sap. Toto jsou jen některé příklady, které si můžete prohlédnout.

4. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření pro návštěvu Phnom Penhu?

Základní bezpečnostní opatření zahrnují hlídání svých cenností a osobních předmětů, aby nedošlo k jejich krádeži. Je také dobré být obezřetný vůči podvodům a místním scamům. Doporučuje se také dodržovat zdravotní předpisy, jako je pití balené vody a používání repelentu proti hmyzu.

5. Jaká je místní měna a jak mohu směnit peníze?

Místní měnou v Kambodži je riel (KHR), ale přijímají se také americké dolary. Většina hotelů, restaurací a turistických obchodů přijímá americké dolary, zatímco menší obchody budou přijímat pouze riely. Směnu měny můžete provést ve směnárnách, bankách nebo v hotýlech.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Phnom Penhu v Kambodži. Vždy je to však dobré prověřit aktuální informace před vaší cestou.


Dovolená Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Phnom Penh je hlavním městem Kambodže a zároveň jedním z největších a nejživějších měst v zemi. Leží na soutoku řek Tonlé Sap, Mekong a Bassac, což poskytuje městu jedinečnou atmosféru a impozantní scenérie.

Phnom Penh je fascinující kombinací moderního a tradičního. Na jedné straně můžete vidět monumentální dobové budovy, zbytky koloniální architektury a krásné chrámy, které se odrážejí významnou historii Kambodže. Na druhé straně se však můžete ponořit do moderního života ve velkých oblastech s obchody, restauracemi a nočním životem.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Phnom Penh, rozhodně nenechejte ujít návštěvu Královského paláce. Tato majestátní budova je sídlem krále a královské rodiny a je jedním z největších turistických magnetů. Můžete si prohlédnout nádherně zdobenou Stříbrnou pagodu a velkolepé Budovy pokladů, které ukazují bohatou kulturu a umění Kambodže.

Dalším důležitým místem, které stojí za návštěvu, je genocidní muzeum Tuol Sleng. Toto muzeum se nachází v bývalé věznici, která sloužila jako mučírna během vlády Rudých Khmerů v 70. letech. Návštěva tohoto muzea je velmi emotivní a přináší hluboké ponaučení o tragické historii Kambodže.

Pokud máte rádi tradiční umění, navštivte Národní muzeum, které se nachází v krásném koloniálním paláci. Zde můžete obdivovat rozsáhlou sbírku soch, keramiky, maleb a dalších uměleckých děl, které dokumentují dědictví kambodžské kultury.

V Phnom Penh je také mnoho trhů, kde můžete nakupovat suvenýry, místní umělecké dílny, oblečení a tradiční kambodžské řemeslné výrobky. Největší trh v městě, trh Central Market, je pověstný svou atmosférou i širokým výběrem zboží.

Pokud se rádi procházíte a zároveň relaxujete, navštivte nábřeží řeky Mekong. Toto místo nabízí skvělé výhledy na okolní krajinu a je ideální pro večerní procházky, kdy můžete ochutnat místní kuchyni a posedět v jedné z mnoha restaurací s výhledem na řeku.

Phnom Penh je také bohaté na noční život a nabízí širokou škálu barů, klubů a restaurací. Můžete si vychutnat nejen tradiční kambodžskou kuchyni, ale i mezinárodní gastronomii.

Dovolená v Phnom Penh je vynikající příležitostí k poznání fascinující historie, kultury a současného života Kambodže. Přidejte se k místnímu tempu života, prozkoumejte památky a ochutnejte místní speciality a jsem si jistý, že si toto město zamilujete jako já.


Letenka Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Phnom Penh, hlavní město Kambodže, je fascinující a rozmanité turistické město, které nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci historie, kultury a moderního života. Cestování do Phnom Penhu je snadné a pohodlné, protože hlavní město je dobře dostupné letecky.

Letenka do Phnom Penhu je obvykle snadno dostupná z řady mezinárodních letišť po celém světě. Existuje několik leteckých společností, které provozují přímé a přestupové lety do hlavního města Kambodže. Mezinárodní letiště Phnom Penh je moderní a dobře vybavené, což zajišťuje pohodlný přílet a odlet pro cestující.

Po příletu do Phnom Penhu je možné si prohlédnout nekonečnou řadu památek a zajímavostí. Jednou z nejznámějších atrakcí je Královský palác s posvátným stříšeným chrámem Wat Preah Keo, který hostí slavný zlatý Buddhu. Dalším zajímavým místem je muzeum Tuol Sleng, které připomíná hrůzy režimu Rudých Khmerů. Návštěvu stojí také Choeung Ek, známý také jako Vražedná pole, kde se nachází památník obětem masakru z Khemerského režimu. Phnom Penh má také mnoho tradičních trhů, jako je například trh Růže, kde si můžete koupit lokální suvenýry a ochutnat tradiční kambodžskou kuchyni.

Mimo hlavní město se nabízí možnost podniknout nádherné výlety do okolí. Například nedaleko se nachází chrám Wat Phnom, který je považován za nejvyšší stavbu ve městě a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Další zajímavý výlet je na Tonlé Sap, největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii, kde můžete vidět plující vesnice a obdivovat úžasnou přírodu.

Phnom Penh je také městem moderního života a nabízí bohatou nabídku hotelů, restaurací a nočního života. Ve městě najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Mnoho restaurací nabízí autentická kambodžská jídla, ale také mezinárodní kuchyni. Phnom Penh je také známý svou živou noční scénou s bary a kluby, které nabízejí zábavu až do ranních hodin.

Cestování do Phnom Penhu je skvělou příležitostí poznat jedinečnou kulturu Kambodže, historická místa až po moderní zážitky. Letenka do hlavního města je snadno dostupná a umožňuje turistům objevovat vše, co Phnom Penh nabízí. Pro milovníky historie, kultury, gastronomie a dobrodružství je Phnom Penh ideální destinací.


Ubytování Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Phnom Penh je hlavním městem Kambodže a je plné kulturního bohatství, historických památek a pulzujícího života. Pokud hledáte ubytování v této destinaci, máte na výběr z mnoha možností.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v centru dění, jsou nejoblíbenější možností hotely v centru města. Většina z nich nabízí moderní pokoje s klimatizací, soukromou koupelnou, bezplatným Wi-Fi připojením a dalšími vybaveními. Některé hotely mají také vlastní bazén, restauraci a wellness centrum.

Další možností je ubytování v historické čtvrti Phnom Penhu, která se nazývá koloniální město. Zde najdete řadu budov z doby francouzské koloniální éry, restaurace a kavárny, které nabízejí autentickou kambodžskou kuchyni a místní speciality. Pokud hledáte klid a ticho, můžete zvolit ubytování v těsné blízkosti řeky Mekong, která protéká městem.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, můžete využít možnost ubytování v hostelech. Ty nabízejí společné pokoje s patrovými postelemi, stejně jako soukromé pokoje pro jednotlivce nebo skupiny. Hostely často mají také společné kuchyňky, zahrady a společenské prostory, kde můžete potkat cestovatele z celého světa.

Kromě toho nabízí mnoho airbnb ubytování, což je oblíbená volba pro ty, kteří hledají domácí atmosféru a větší soukromí. Pokud hledáte něco zvláštního, můžete zvolit ubytování v tradičním khmerském domě, který se nazývá Khmer Wooden House. Tyto domy jsou většinou postaveny z dřeva a nabízejí původní a autentické ubytování.

Když přijedete do Phnom Penh, je důležité mít na paměti, že je to velké město s mnoha různými oblastmi a částmi. Je tedy důležité pečlivě zvážit vaše požadavky na ubytování, abyste se dokázali pohodlně a bez problémů pohybovat po městě během celého vašeho pobytu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky