Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kamerun Dja Faunal Reserve

Dovolená Kamerun Dja Faunal Reserve


Kamerun Dja Faunal Reserve: Tajemný ráj pro dovolenou v Africe

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a exotických zvířat, pak byste měli zamířit do Kamerun Dja Faunal Reserve. Tato rezervace se nachází v západní Africe a je jedním z nejzachovalejších a nejrozmanitějších přírodních prostředí na světě. Přijďte a objevte tajemství Kameruna s jeho fascinující zvířecí říší a dechberoucími krajinami.

Kamerun Dja Faunal Reserve se rozkládá na území ploch 5 260 km2 a byla založena v roce 1950. Jejím hlavním cílem je chránit unikátní druhovou rozmanitost a přírodní ekosystémy, jež jsou domovem neuvěřitelné škály zvířat. Rezervace je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO od roku 1987 a stala se jednou z hlavních turistických atrakcí v Kamerunu.

Dja Faunal Reserve je známá svými obrovskými lesy, což je také důvodem, proč je tato oblast bohatá na zvířata. Na své dovolené zde můžete potkat vzácné druhy jako gorily, slony, levharty, buvolice, antilopy a mnoho dalších. Pro milovníky ornitologie je tato rezervace rájem, protože se v ní nachází přibližně 320 druhů ptáků. Zkušení průvodci vám pomohou odhalit jak hlavní atrakce, tak i ty zcela skryté poklady této záhadné divočiny.

Navštívit Kamerun Dja Faunal Reserve znamená také vstoupit do světa místních kmenů. Rezervace je domovem několika etnických skupin, jako jsou Baka, Bakola nebo Bedzang. Tyto kmeny mají bohatou kulturu a tradice, které můžete objevovat prostřednictvím setkání s místními lidmi, jejich tanci, zvyky a řemesly. Jejich pohostinnost a přírodního života mají co nabídnout cestovatelům.

Pokud jste dobrodružní typové, rezervace nabízí i možnost různých aktivit a adrenalinových zážitků. Můžete se vydat na pěší túru skrze bujné pralesy, podniknout safari na motorce, projet se na kánoi po řece Dja, nebo absolvovat noční procházky v lese a zažít téměř magickou atmosféru, když se noční živočichové probouzejí.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kamerun Dja Faunal Reserve, doporučuje se mít při sobě vhodné oblečení a obuv pro pohyb v divočině, ochranu proti komárům a slunci a samozřejmě fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásnou přírodu a zvířata.

Celé území Kamerun Dja Faunal Reserve je plné krásy a jedinečnosti, kterým nelze přijít na kloub, pokud to nenavštívíte osobně. Je to místo, které vás uchvátí svou divokou přírodou, fascinující faunou a nezapomenutelnými zážitky. Přijďte a objevte tajemství Kamerunu a vstupte do světa, který vás nadchne svou krásou a jedinečností.


Počasí Kamerun Dja Faunal Reserve


Kamerun Dja Faunal Reserve je neuvěřitelně krásné území, které se nachází v Kamerunu, v srdci Afrického kontinentu. Tato rezervace obklopuje řeku Dja a poskytuje domov pro některé z nejvíce ohrožených druhů zvířat na světě. Všechny tyto druhy však musí přizpůsobit svůj život tomu, že jsou obklopeny deštným pralesem, který jim může být jedním okamžikem příznivý, ale záhy se může změnit ve smrtící past.

Počasí v této oblasti je z velké části ovlivněno tropickým monzunovým klimatem. V období mezi květnem a říjnem jsou zde deštivé období, což znamená vyšší srážky a vyšší teploty. Teploty se pohybují mezi 25 až 35°C, což znamená, že to zde málo kdy bývá chladněji, než se těžko snáší.

Deštivé období je pro zvířata, která obývají faunální rezervaci, velmi důležité, protože jim poskytuje nezbytnou vlhkost. Během tohoto období mohou zvířata snadno najít potravu a ke zdrojům vody. Deštivé období také znamená, že jsou řeky v pralese plné vody a svěžest přináší úlevu jak zvířatům, tak rostlinám a lidem. Naopak během období sucha, které přichází mezi listopadem a dubnem, dochází k méně srážkám a zvířata musí pátrat po vodě daleko od svého běžného území.

Počasí v této oblasti se neustále mění a vyžaduje od zvířat a lidí, kteří zde žijí, adaptabilnost. Beze spěchu je to jedna z nejméně přátelských oblastí planety, která ale zároveň láká světové turisty, kteří chtějí objevovat méně známé přírodní krásy. I když počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé, návštěva této rezervace je zážitkem, který nelze srovnávat s nicím jiným. Jer mocná síla přírody, ovlivňující průběh života v této oblasti, je fascinující a silně působí na lidskou představivost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Dja Faunal Reserve


1. Jaká je rozloha Kamerunské rezervace Dja Faunal?
- Kamerunská rezervace Dja Faunal má rozlohu 5 260 km².

2. Jaké druhy zvířat lze v rezervaci pozorovat?
- V rezervaci Dja Faunal lze pozorovat širokou škálu zvířat, včetně slonů, goril, šimpanzů, leopardů, buvolů, antilop a mnoha druhů ptáků.

3. Je v rezervaci možné podnikat safari?
- Ano, v rezervaci Dja Faunal je možné podnikat safari. Existují řízené prohlídky s průvodcem, které umožňují návštěvníkům vidět divokou přírodu a zvířata.

4. Kde se rezervace nachází?
- Kamerunská rezervace Dja Faunal se nachází v jižní části Kamerunu a sousedí s Gabonem a Republikou Kongo.

5. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu rezervace?
- Nejlepší období pro návštěvu rezervace Dja Faunal je obvykle v období sucha, které trvá od listopadu do března. V tomto období jsou cesty lépe průjezdné a zvířata jsou pravděpodobnější vidět.

6. Existují nějaká omezení pro návštěvníky rezervace?
- Ano, návštěvníci musí dodržovat určitá pravidla, například je zakázáno krmit zvířata, vstupovat do jejich teritoria nebo jim ubližovat. Je také důležité dodržovat instrukce průvodce a neporušovat žádné místní zákony týkající se ochrany přírody.

7. Jak se do rezervace dostanu?
- Nejbližší město k rezervaci Dja Faunal je Bertoua. Z Bertoua je možné se dostat do rezervace autem nebo cestovat lodí po řece Dja.

8. Existují ubytovací možnosti v rezervaci?
- Ano, v rezervaci Dja Faunal jsou k dispozici ubytovací možnosti v podobě lodží a táborů. Je však lepší si rezervovat ubytování předem, protože kapacity jsou omezené.

9. Jaký je vstupní poplatek do rezervace?
- Vstupní poplatek do rezervace Dja Faunal se může lišit v závislosti na druhu návštěvy (například individuální nebo skupinová) a délce pobytu. Doporučuje se kontaktovat místní správu rezervace pro přesné informace o poplatcích.

10. Jaká je historie rezervace Dja Faunal?
- Kamerunská rezervace Dja Faunal byla založena v roce 1950 a v roce 1987 se stala součástí Světového přírodního dědictví UNESCO. Má významný význam pro ochranu biodiverzity a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat.


Letenka Kamerun Dja Faunal Reserve


Kamerun Dja Faunal Reserve - Klenot africké biodiverzity

Kamerun Dja Faunal Reserve, nacházející se v srdci Středoafrické republiky, patří mezi národní parky světového významu a je jednou z největších chráněných oblastí v Africe. Tato rezervace je domovem rozmanité a jedinečné fauny a flóry, která její původnímu stavu přidává ještě větší cenu.

Rozprostírající se na ploše 5 260 km², Kamerun Dja Faunal Reserve byla založena v roce 1950 a v roce 1987 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Tento národní park je pozoruhodný svým významem jak z hlediska biologického, tak i kulturního.

Fauna Kamerun Dja Faunal Reserve, je bohatá a rozmanitá. Rezervace poskytuje útočiště pro více než 107 druhů savců, z nichž některé jsou zranitelné nebo ohrožené vyhynutím. Zde můžeme najít slony, levharty, gorily, žirafy, buvoly a mnoho dalších. Rovněž je tu domovem mnoha druhů ptáků, plazů a obojživelníků. Jedinečná biodiverzita této oblasti je doslova ohromující pro každého přírodovědce i návštěvníka.

Nejenže je Kamerun Dja Faunal Reserve domovem mnoha ohrožených živočišných druhů, ale také je místo důležité pro místní populace. Existují zde osady několika etnických skupin, které jsou zapojeny do ochrany a správy rezervace. Tyto komunity hrají klíčovou roli při prozatímní péči o přírodu a udržitelném rozvoji této oblasti.

Turisté a vědci z celého světa se každoročně přicházejí podívat na toto unikátní přírodní bohatství. Cestovní ruch v této oblasti se rozvíjí, ačkoli je stále zmnožováním, aby byl minimalizován negativní vliv na životní prostředí.

Existuje řada aktivit, které návštěvníci mohou podniknout v Kamerun Dja Faunal Reserve. Výlety za pozorováním divoké zvěře, turistické túry po unikátní krajině a setkání s místními komunitami patří k nezapomenutelným zážitkům. Návštěva tohoto národního parku nabízí nejen možnost objevit něco nového, ale také pomáhá podpořit ochranu přírody a udržitelný rozvoj této oblasti.

Kamerun Dja Faunal Reserve je tedy nejen biologicky cennou a unikátní oblastí, ale také důležitým zdrojem pro místní komunity a vzácnou destinací pro turisty. Je třeba dělat veškeré úsilí, aby se tato přírodní oáza udržela v blahobytu a aby se její bohatá biodiverzita stala předmětem obdivu pro další generace.


Ubytování Kamerun Dja Faunal Reserve


Kamerun Dja Faunal Reserve je působivá přírodní rezervace najdou v oblasti Kamerunu v Africe, která se každým rokem stává stále populárnějším cílem turistů z celého světa. Jelikož se jedná o množství révu a oblast je velká, turisté si zde mohou užít několik dní přírodní krásy a zároveň si zde mohou vychutnat několik různých možností ubytování.

První možností ubytování jsou kempy, které nabízejí turistům možnost strávit noc pod širým nebem uprostřed přírody. Nabízí se zde několik míst, například kempy v Doumé, Lomié nebo také ve vesnici Somalomo. Tyto kempy poskytují základní vybavení, jako je například sprchový kout, WC nebo také velké stany. Většina kempů nabízí i možnost pronájmu lůžkovin a dalšího vybavení, a tak si zde mohou turisté vychutnat přírodu v pohodlí.

Další možností jsou bungalovy. Tyto bungalovy jsou ideální variantou pro ty, kteří by chtěli strávit noc v přírodě, ale zároveň si užít trochu soukromí. Bungalovy nabízejí několik míst k ubytování a mohou být vybaveny i základním vybavením, jako je například postel, stůl a židle nebo také kuchyňský kout. Tyto bungalovy jsou často umístěny v blízkosti řek nebo také jezer, takže jejich umístění zaručuje krásný a nezapomenutelný výhled na okolí.

Poslední možností, ale zároveň nejluxusnější možností ubytování ve výše zmíněné rezervaci jsou hotely. Hotely jsou umístěny hlavně v blízkosti vjezdu do samotné rezervace a nabízejí luxusní pokoje, služby a velké množství aktivit, které si zde turisté mohou užít. Tyto hotely nabízí také vysokou úroveň bezpečnosti, takže si zde turisté mohou užít přírodní krásy, aniž by museli řešit potenciální nebezpečí.

Jak si můžete sami vybrat, Kamerun Dja Faunal Reserve nabízí několik možností ubytování různých úrovní. Ať už si tedy turisté zvolí kempy, bungalovy nebo také hotely, vždy si zde užijí přírodu v plné kráse a nezapomenutelný zážitek, který si budou pamatovat po celý život.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky