Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kambodža Bokor National Park

Ubytování Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park v Kambodži je jednou z nejkrásnějších destinací v zemi. Nachází se v jihozápadní části Kambodže, asi 3 hodiny jízdy od hlavního města Phnom Penh. Park je oblíbený mezi turisty a nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, historické památky a možnosti treků.

Pokud plánujete navštívit Bokor National Park, je třeba se zamyslet nad možnostmi ubytování. V parku samotném existuje několik možností, jak strávit noc.

První možnost je kempování. Park má k dispozici několik kempů, kde si můžete postavit stan a přenocovat pod širým nebem. Tato možnost je vhodná pro dobrodružnější turisty, kteří si chtějí vychutnat kouzlo přírody a probudit se s nádherným výhledem na okolní hory a lesy. K dispozici jsou základní toalety a sprchy, ale často si musíte donést veškeré potřebné vybavení, včetně stanu a spacího pytle.

Další možností je pronájem chatky nebo bungalovu. V parku Bokor existuje několik ubytovacích zařízení, které nabízejí chatky a bungalovy pro turisty. Tato možnost je pohodlnější než kempování, protože vám poskytne základní vybavení, jako jsou postele, sprchy a toalety. Některé chatky mají dokonce i vlastní kuchyňku. Ubytování v chatce vám umožní vychutnat si krásu parku na klidném místě a zároveň mít všechny základní potřeby po ruce.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, existují i hotely poblíž parku. V okolí Bokor National Park se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí pohodlné pokoje se všemi moderními vybaveními. Tyto hotely mají obvykle krásné výhledy na přírodu a vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční kambodžskou kuchyni.

Ať už se rozhodnete pro kempování, pronájem chatky nebo pobyt v hotelu, je důležité si ubytování rezervovat předem. Bokor National Park je velmi oblíbená turistická destinace, a proto je výhodné si zajistit ubytování předem, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím.

Bokor National Park v Kambodži je skvělým místem pro všechny přírodní a historické nadšence. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít skvělé možnosti objevit krásy tohoto parku. Takže neváhejte a naplánujte si svou návštěvu co nejdříve!


Dovolená Kambodža Bokor National Park


Kambodža je země bohatá na přírodní krásy, historická místa a fascinující kulturu. Jednou z nejvýjimečnějších turistických atrakcí v této zemi je národní park Bokor, který se nachází na severu Kambodže.

Bokor National Park, který se rozkládá na území více než 1 500 kilometrů čtverečních, je domovem nádherně zachovalých deštných pralesů, malebných vodopádů a několika ohromujících vyhlídek. Park je jedinečný nejen svou přírodní krásou, ale také historickým významem.

V minulosti sloužil park jako rekreační středisko pro Franco-Khmerskou elitu a byl centrem koloniálního moci, který ovládali Francouzi. Zůstává zde řada koloniálních budov, jako je Bokor Hill Station, která byla slavnou letoviskovou destinací v 20. století. I přes značnou devastaci během kambodžské občanské války je mnoho z těchto budov v dobrém stavu a stále lze nahlédnout do doby minulého století.

Návštěva parku Bokor nabízí turistům jedinečnou příležitost spojit přírodu a historii do jednoho zážitku. Procházky úzkými stezkami deštného pralesa zpřístupní přírodní krásy parku, jako jsou vodopády Popokvil a Leach, které nabízejí osvěžující příležitost k odpočinku a relaxaci.

Další významnou památkou v parku je Bokor Hill Station, která se tyčí nad okolní krajinou. Tato koloniální stavba byla postavena jako útočiště před horkým klimatem Kambodže a nabízí nádherné výhledy na národní park. Zdejší řada luxusních hotelů a kasina, které sloužily jako letovisko pro bohatou europusku společnost, však již dlouho zůstává opuštěna.

Kromě přírodní krásy a historických památek nabízí Bokor National Park také seznamy zvířat a ptáků, které jsou vzácné a chráněné. Tvrzení Kambodža chová vzácné druhy jako panter nebulosa, kočka do údolí Mékongu a mnoho dalších. Je tedy možné, že během procházky parkem uvidíte některé z těchto ohromujících tvorů.

Abychom splnili očekávání všech, kdo se rozhodli navštívit Kambodžu a národní park Bokor, je důležité nést ve svém batohu dostatekvně a vhodného oblečení, včetně širokých klobouků nebo baretky a slunečních brýlí, protože Kambodža je známá svým horkým a vlhkým podnebím.

Závěrem, národní park Bokor je jedinečným a fascinujícím místem v Kambodži, které nabízí kombinaci neuvěřitelné přírody a bohaté historie. Pro ty, kteří touží po dovolené naplněné dobrodružstvím, krásou a kulturním poznáním, je návštěva Bokor National Park skutečnou trefou do černého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Bokor National Park


1. Jak se dostanu do Bokor National Parku?

Bokor National Park se nachází asi 37 km jihovýchodně od města Kampot v jižní Kambodže. Lze se tam dostat autem, motocyklem nebo organizovanou turistickou jízdou.

2. Musím si dopředu zakoupit vstupenku do parku?

Ano, vstupenky je potřeba si zakoupit předem. Ty lze zakoupit na místě v parku nebo v některých místech v Kampotu.

3. Kde se nejlépe ubytovat v Bokor National Parku?

Park nabízí několik možností ubytování, včetně kempu, hostelů a hotelů. Většina turistů se ubytuje v hotelu Thansur Bokor Highland Resort.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bokor National Parku?

Mezi oblíbené věci, které lze v parku dělat, patří procházky a turistika, návštěva Bokor Hill Station, projížďka na kole, pozorování divokých zvířat, návštěva místních vesnic a vodopádů.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bokor National Parku?

Nejlepší čas na návštěvu parku je od listopadu do března, kdy je počasí nejstabilnější a suché. V létě bývá velmi vlhko a může docházet k dešťům a bleskům.

6. Je bezpečné cestovat do Bokor National Parku?

Obecně je bezpečné cestovat do parku, ale lze se setkat s některými bezpečnostními problémy v důsledku kriminality a silničních nehod. Doporučuje se rezervovat si výlety prostřednictvím renomovaných turistických společností.

7. Potřebuji být při návštěvě parku oblečen úzce?

Ne, není nutné být oblečen úzce. Nicméně, doporučuje se nosit oděv z lehkého, prodyšného materiálu a dobře větratelné boty.

8. Mám si s sebou vzít jídlo a pití?

Lze si vzít s sebou vlastní jídlo a pití, ale je také k dispozici malá restaurace v parku, kde si lze zakoupit občerstvení.

9. Může se v parku vyskytovat divoká zvířata?

Ano, v Bokor National Parku se vyskytují divoká zvířata, včetně opic, hulmanů, hadů a dalších druhů zvířat. Je vhodné být opatrný a respektovat přírodní prostředí.

10. Musím se bát toho, že někde v parku narazím na miny?

Není nutné se obávat toho, že narazíte na miny, protože v oblasti parku byly miny již odstraněny a místní oblasti jsou bezpečné pro návštěvníky.


Počasí Kambodža Bokor National Park


Kambodža je země s rozmanitým klimatem a kvůli své poloze mezi Thajským zálivem a Středním pohořím dochází k různým povětrnostním jevům. Jedním z nejzajímavějších míst, které nabízí neuvěřitelné počasí, je národní park Bokor.

Bokor National Park se nachází v jihozápadní části Kambodže, nedaleko města Kampot. Tento park se rozkládá na území vysokého pohoří, které dosahuje nadmořské výšky až 1080 metrů. Díky své poloze na vrcholu horského masivu nabízí nádherné výhledy a jedinečný zážitek z počasí.

V Bokor National Parku panují dva základní klimatické období: suché období a období dešťů. Suché období začíná v listopadu a trvá až do dubna. V této době je počasí v parku poměrně teplé a slunečné, se středomořskými teplotami dosahujícími průměrně 20-25 °C ve dne a 15-20 °C v noci. Tyto podmínky přitahují mnoho turistů, kteří chtějí užít si horskou procházku nebo si vychutnat krásy parku.

S příchodem května začíná období dešťů, které trvá až do října. Během této doby mohou deště v parku být pravidelné a velmi intenzivní. Právě kvůli těmto dešťům se park stává zelenou oázou plnou bujné vegetace a úchvatného deštného pralesa. Teploty během deštivého období se pohybují mezi 15-25 °C ve dne a 10-15 °C v noci.

V zimních měsících, zejména od prosince do února, může teplota v Bokor National Parku klesnout až na 5 °C, což z něj dělá oblíbené místo pro zimní turistiku. Pokud si chcete užít výjimečné počasí, doporučuje se navštívit park v této době a užít si krásné výhledy na okolní krajinu pokrytou lehkou vrstvou sněhu.

V parku se také často tvoří nad oblaky, což dává neuvěřitelný pocit být na vrcholu světa. Když se mlha rozplyne a odkryje okolní krajinu, návštěvníci jsou ohromeni nádhernými výhledy na Kambodžu.

Pokud máte rádi proměnlivost počasí a zážitky v přírodě, Bokor National Park v Kambodži je to pravé místo pro vás. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit park během suchého období nebo zažít atmosféru dešťového lesa, budete mít jistotu, že se vám otevřou neuvěřitelné scenérie a jedinečné počasí.


Letenka Kambodža Bokor National Park


Pokud hledáte jedinečnou destinaci pro svou další dovolenou, neměli byste váhat a vyrazit směrem k Bokor National Park v Kambodži. Jedinečný národní park nabízí mnoho možností k prozkoumání, od velkolepých výhledů na okolní krajinu po pozorování mnoha zvířecích druhů.

Bokor National Park se nachází na jihozápadě Kambodže, v provincii Kampot. Park vyrostl kolem stejnojmenné hory, což z něj dělá ideální cíl pro dobrodružné výlety. Bokor je také domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou tygři, leopardi a sloni.

Jedním z hlavních důvodů, proč turisté navštěvují park, je nádherný pohled, který se otevírá z jeho vrcholů. Například, z Bokor Hill Station, jedné z nejnavštěvovanějších atrakcí parku, lze vidět obrovský úsek džungle a záliv Kampongsom. Vzhledem k tomu, že park se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů, je zde také chladněji než v okolních oblastech Kambodže, což oceňují návštěvníci v horkých letních měsících.

Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, park nabízí mnoho možností, jak si užít přírodní krásy. Jednou z nejlepších možností je projížďka v quadu, což vám umožní vstoupit hlouběji do parku a prozkoumat jeho méně přístupné oblasti. Kromě toho můžete také navštívit vodopády v parku nebo se podívat na některou z jeho historických památek, jako je třeba nedávno zrekonstruovaný Bokor Palace Hotel.

Prozatím platí, i když již bude celý region uzavřen z důvodu pandemie Covidu-19, přesto Kambodža stihla být v roce 2020 označena za bezpečnou a Covid-19 zde již byl pod kontrolou.

Nicméně pamatujte si, že Bokor National Park je chráněným územím a turisté musí dodržovat určitá pravidla, jako například nesmějí jíst ani kempovat v parku. Nicméně, pokud se chováte správně, můžete si užít krásné přírodní krásy tohoto fascinujícího národního parku.

Celkově lze říci, že Bokor National Park je jedním z nejkrásnějších míst v Kambodži, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte odpočinek od shonu velkoměsta a chcete se ponořit do krás přírody, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou! A co může být lepšího, než si letenku koupit právě teď a začít se připravovat na nádhernou dovolenou v Bokor National Park.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky