Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kambodža Angkor Wat

Počasí Kambodža Angkor Wat


Kambodža je země ležící v jihovýchodní Asii, která je známá svým krásným a fascinujícím chrámem Angkor Wat. Vzhledem k tomu, že se jedná o tropickou oblast, může být počasí v této oblasti velmi rozmanité. V následujícím článku se podíváme na to, jaké počasí můžeme očekávat, když navštívíme Kambodžu a Angkor Wat.

Klimatické podmínky v Kambodži jsou ovlivněny monzunovým vlivem. Monzun je mohutný a vlhký proud vzduchu, který každoročně proniká do oblasti. Monzunové větry jsou zpravidla suché a teplé, ale v obdobích dešťů se stávají vlhkými a deštivými. V Kambodži se rozeznávají dva hlavní roční období – období dešťů a období sucha.

Období dešťů v Kambodži trvá od května do října. V tomto období jsou dny obvykle poměrně horké, ale vlhkost vzduchu výrazně zvyšuje teplotu vnitřní části země. Někdy mohou být teploty nad 30 °C. V období dešťů můžeme očekávat velmi silné bouřky, které mohou trvat několik hodin denně. Tyto silné deště mohou zaplavovat ulice a způsobovat potíže při cestování. Pokud plánujete návštěvu Kambodže v období dešťů, mějte na paměti, že je možné, že vám některé památky nebudou přístupné kvůli záplavám.

Období sucha v Kambodži trvá od listopadu do dubna. V tomto období jsou dny poměrně slunečné a suché, teploty se pohybují kolem 30 °C a vlhkost vzduchu klesá. To znamená, že obzvláště v oblasti severní Kambodže může být velmi horko a suché. V období sucha můžete očekávat výrazně méně srážek a může být velmi kamenité. Toto období je vhodné pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy chrámu Angkor Wat. Vzhledem k obvykle příznivým podmínkám se v této době rovněž koná nejvíce festivalů v Kambodži.

Celkově tedy platí, že nejideálnější období pro návštěvu Kambodže je od listopadu do března, kdy se může těšit na znatelně nižší vlhkosti a teploty kolem 30 °C. I přesto doporučujeme turistům, aby si sebou vzali lehké oblečení, sluneční brýle a klobouk, abyste se vyhnuli přehřátí a úpalu. Kdykoliv se rozhodnete navštívit Kambodžu, nezapomeňte si přinést ochranu proti hmyzu a náplasti na ošetření drobných poranění, které se mohou vyskytnout při turistických výletech.


Ubytování Kambodža Angkor Wat


Angkor Wat v Kambodži je jedním z nejvýznamnějších historických památek na světě. Tato jedinečná stavba, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO, přitahuje každý rok miliony turistů z celého světa. Aby si návštěvníci mohli vychutnat Skvost Angkoru a jeho okolní památky, je důležité zajištění vhodného ubytování. Zde je pár tipů, jak se v Kambodži ubytovat a plně si užít svou návštěvu.

K dispozici je široká škála možností ubytování v okolí Angkor Wat. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů a resortů až po útulné a cenově dostupné guesthousy a hostely, každý návštěvník si může vybrat ubytování podle svých preferencí a rozpočtu.

Pokud hledáte luxusní ubytování, nemusíte příliš hledat. V okolí Angkor Wat je k dispozici mnoho luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely mají obvykle bazény, wellness centra, vyhlášené restaurace a další luxusní vybavení, díky kterému se můžete ocitnout v ráji na zemi.

Pokud se budete chtít ubytovat blíže k místům zájmu, doporučuje se hledání ubytování v oblasti Siem Reap. Tento město, které slouží jako brána do Angkoru, poskytuje mnoho možností ubytování ve všech cenových relacích. Od boutique hotelů až po rodinné penziony, Siem Reap se postará o to, abyste měli komfortní základnu během vaší návštěvy.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také guesthousy a hostely v Siem Reapu a okolí. Tato cenově dostupná ubytování nabízejí jednoduché a pohodlné pokoje za přijatelné ceny. Hostely jsou také skvělou možností pro ty, kteří chtějí poznat další cestovatele a sdílet své zážitky.

Při hledání ubytování v Angkoru si dejte pozor na sezónní vlivy. V období od listopadu do dubna je obvykle suché období a počet turistů je nejvyšší. Vyšší poptávka po ubytování může znamenat vyšší ceny a menší dostupnost pokojů. Naopak v období dešťů, které trvá od května do října, jsou nižší ceny a menší zájem turistů. Buďte si však vědomi, že počasí může ovlivnit váš zážitek ze samotné návštěvy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, pohodlný guesthouse nebo sociální hostel, je důležité si předem rezervovat ubytování. Zejména v špičkové sezóně může být obtížné najít volné pokoje bez předchozí rezervace. Mnoho ubytovacích zařízení má online rezervační systémy, které usnadňují výběr a rezervaci vhodného ubytování.

Angkor Wat je jedním z nejúžasnějších míst na světě a málokdo by se chtěl o tuto historickou památku připravit. Nalezení vhodného ubytování v Kambodži by nemělo být obtížné, pokud vezmete v úvahu své preference a rezervujete si ubytování předem. Takže neváhejte a vydejte se na svou cestu za dobrodružstvím a objevováním krásy Angkor Wat.


Letenka Kambodža Angkor Wat


Kambodža je země, která ohromuje svou nepopsatelnou krásou a bohatou historií. Jedním z nejznámějších a nejvíce fascinujících míst v této zemi je Angkor Wat, která láká turisty z celého světa. Procestování této oblasti je snadné díky letenkám do Kambodže, které jsou dostupné z mnoha destinací po celém světě.

Angkor Wat je kamenný chrám, který se nachází v provincii Siem Reap v Kambodži. Je považován za největší náboženský komplex na světě a je zároveň jedním z nejvýznamnějších světových dědictví UNESCO. Jeho název znamená "chrám města" a je jedním z nejvýraznějších symoblů kambodžské kultury a identity.

Samotná stavba chrámu byla postavena na konci 12. století za vlády krále Suryavarmana II., který nechal upravit a rozšířit původní chrámy zdejšího královského města. Celý chrámový komplex je rozlehlý a zaujme svými monumentálními rozměry. Hlavní chrámový komplex má plochu přes 162 hektarů a je obklopen obrovským příkopem a hradbami. Je tvořen několika galeriemi, dvory a koridory, které jsou zdobeny nádhernými reliéfy a sochami, vyobrazujícími hinduistické bohy a mýty.

Angkor Wat je místem silné duchovní energie. Zdejší návštěvníci mají možnost prozkoumat a objevovat unikátní architekturu a historii ztracené civilizace. Návštěva komplexu Angkor Wat je jako cesta do minulosti, která zanechává každého návštěvníka úchvatné zážitky. Celý areál je považován za svaté místo a mnoho místních obyvatel ho stále považuje za duchovně významné.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Kambodže a navštívit Angkor Wat, je zakoupit letenku do Siem Reapu, který leží nedaleko chrámu. Siem Reap je moderním a turisty oblíbeným městem, které je také bránou do celého chrámového komplexu. Letenky do Kambodže jsou dostupné z nejrůznějších destinací po celém světě, což dělá tuto cestu snadnou a pohodlnou.

Po příletu do Siem Reapu je možné si najmout místního průvodce, který vás provede celým komplexem Angkor Wat. Bude vám vyprávět příběhy o historii a architektuře tohoto unikátního místa. Budete mít také příležitost prozkoumat celou oblast a objevit další krásné chrámy, jako jsou Angkor Thom, Ta Prohm a mnoho dalších.

Kambodža a její úchvatná historie jsou přesně to, co si turisté přejí zažít. Navštívení Angkor Wat je jedinečnou příležitostí prozkoumat nádhernou architekturu a rozsáhlou historii této oblasti. Abychom toho mohli však využít, je nezbytné se tam dostat. Díky letenkám do Kambodže je to snadné a cenově dostupné. Zážitky z Angkor Wat jsou nezapomenutelné a každý návštěvník by měl mít tu čest je zažít.


Dovolená Kambodža Angkor Wat


Angkor Wat je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Kambodži a oblíbeným turistickým cílem. Nachází se v provincii Siem Reap a je považován za jednu z největších náboženských staveb světa. Angkor Wat je výsledkem bohaté a fascinující historie Kambodže, která stojí za návštěvu této země.

Angkor Wat byl postaven v 12. století jako chrám pro boha Višnua a sloužil jako center starobylého Khmerského impéria. Jedná se o největší dochovanou stavbu komplexu Angkor, který obsahuje stovky historických památek rozprostírajících se na ploše přes 400 kilometrů čtverečních. Komplex Angkor se stal UNESCO světovým dědictvím a je jednou z největších atrakcí turistů z celého světa.

Angkor Wat je známý svou unikátní architekturou a složitými reliéfy. Stavba je postavena ve stylu khmerské architektury a kombinuje prvky hinduismu a buddhismu. Chrám se skládá z několika patrů a stupňů, které vedou k nejvyšší věži, kde je umístěn svatyně. Stavba je zdobena nádhernými kamennými reliéfy, které vyprávějí příběhy z hinduistických a buddhistických posvátných textů. Tyto reliéfy jsou mistrovským dílem a zaujmou každého návštěvníka svou detailností a krásou.

Pro návštěvníky je k dispozici řada tras a okruhů, které umožňují prozkoumat různé části komplexu Angkor. Nejoblíbenějším místem je samozřejmě Angkor Wat, který se stal symbolem Kambodže. Je možné projít se přes most přes vodní kanál a dostat se až do nitra chrámu. Každý rok se v říjnu koná zdejší slavnosti, která láká tisíce věřících.

Kromě Angkor Wat je v komplexu Angkor mnoho dalších zajímavých památek k prozkoumání. Například Angkor Thom, který sloužil jako hlavní město Khmerského impéria. Zde se nachází známá brána s sochami obřích tváří nazývaná "South Gate". Další atraktivní památkou je Ta Prohm, známá také jako "Chrám Džungle". Patří k nejfotogeničtějším místům v Angkoru díky impozantnímu závodu stromů, které obklopují stavbu a propůjčují jí tajemnou atmosféru.

Pokud plánujete dovolenou v Kambodži, návštěva Angkor Wat by měla být nevynechatelnou zastávkou. Je to místo s bohatou historií a nádhernou architekturou, které vás ohromí svou krásou. Doporučuje se si před návštěvou zajistit průvodce, který vám pomůže lépe porozumět historii a kultuře chrámu. Ať už jste milovníkem historie nebo architektury, Angkor Wat vám poskytne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Angkor Wat


1. Co je Angkor Wat?

Angkor Wat je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších hinduistických a buddhistických chrámů v Kambodži. Je to také jedna z největších náboženských staveb na světě.

2. Jaký je vstupní poplatek do Angkor Wat a kdy je otevřen?

Vstupní poplatek do Angkor Wat se liší v závislosti na délce pobytu a věku návštěvníka. V roce 2021 jsou ceny od 37 do 72 USD. Chrám je otevřen každý den od úsvitu do západu slunce.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Angkor Wat?

Nejlepší období pro návštěvu Angkor Wat je od listopadu do února, kdy jsou příjemné teploty a málo srážek.

4. Jak se dostat do Angkor Wat?

Angkor Wat se nachází v blízkosti města Siem Reap, které má mezinárodní letiště. Můžete také využít autobusy z jiných měst v Kambodži.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se prohlédnout Angkor Wat?

Nejlepší způsob, jak se prohlédnout Angkor Wat, je zaměstnat místního průvodce nebo se přidat ke skupinovému zájezdu. Pokud se rozhodnete pro samostatnou návštěvu, můžete si zapůjčit elektrokoloběžky nebo kola.

6. Jaké jsou nejlepší místa, která si můžete v Angkor Wat prohlédnout?

Kromě samotného chrámu Angkor Wat je v okolí řada dalších významných chrámů, jako je třeba Ta Prohm, Bayon a Angkor Thom. Všechny tyto chrámy stojí za návštěvu.

7. Jsou v okolí Angkor Wat restaurace a ubytování?

Ano, v okolí Angkor Wat se nachází mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční kambodžskou kuchyni, a mnoho hotelů a ubytování v různých cenových kategoriích.

8. Může se v Angkor Wat fotit?

Ano, v Angkor Wat se může fotit, ale musíte si zakoupit speciální povolení pro profesionální fotografování.

9. Jsou v Angkor Wat stánky s turistickými suvenýry?

Ano, v okolí Angkor Wat se nachází mnoho stánků s turistickými suvenýry, kde si můžete koupit tradiční kambodžské produkty jako sarongy, sošky a různé druhy uměleckých děl.

10. Je Angkor Wat otevřen během slavností?

Angkor Wat je otevřen během všech důležitých slavností v Kambodži, ale může být v této době velmi rušné a obtížné se dostat k chrámu. Pokud plánujete návštěvu v této době, bude dobré si předem zajistit vstupenky a ubytování.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky