Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jordánsko Mrtvé moře

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mrtvé moře


Dotaz: Jak mohu dopravit do Jordánska Mrtvé moře?
Odpověď: Existuje několik možností. Nejpopulárnější jsou pronájem auta, taxík nebo organizovaná doprava.

Dotaz: Jaké jsou teploty vody v Mrtvém moři?
Odpověď: Teploty vody se mění s ročním obdobím a mohou se pohybovat od 20 °C až do 37 °C.

Dotaz: Je bezpečné koupat se v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, koupání v Mrtvém moři je bezpečné a zdravé. Obsahuje mnoho minerálů, které mají pozitivní účinky na pokožku.

Dotaz: Je nutné používat speciální ochranné krémy při koupání v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, kvůli vysoké sluneční expozici je nutné používat ochranné faktory.

Dotaz: Jaký druh oblečení bych měl nosit při návštěvě Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší volbou jsou plavky nebo oblečení z lehkého materiálu.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a dostupné aktivity jako turistika nebo potápění.

Dotaz: Můžu se objednat na masáž nebo lázeňské procedury na břehu Mrtvého moře?
Odpověď: Ano, na břehu Mrtvého moře jsou k dispozici masáže a lázeňská střediska.

Dotaz: Je možné plavat v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, je možné v Mrtvém moři plavat, avšak z důvodu vysokého obsahu soli není tolik jednoduché. Voda také nefunguje jako tíhové centrum, což může být neobvyklé pro některé plavce.

Dotaz: Která místa jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře?
Odpověď: Místa, jako je například pouštní krajina Wadi Rum nebo archeologický komplex Petra, jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře.


Letenka Jordánsko Mrtvé moře


Letenka Jordánsko Mrtvé moře - Konejšící útulnost v bezpečí

Jordánsko, země bohatá na historii a kulturní poklady, je také domovem jednoho z nejúchvatnějších přírodních jevů na světě - Mrtvého moře. Tato slaná vodní plocha, která lemující jordánskou a izraelskou hranici, přitahuje miliony návštěvníků ročně a nabízí nejen raritní plavání, ale i řadu zdravotních benefitů. Pokud se chystáte navštívit tuto atrakci, letenka Jordánsko Mrtvé moře je jednou z nejlepších možností, jak se tam dostat.

Proč je Mrtvé moře tak fascinující? Jedná se o nejnižší bod na povrchu Země, nacházející se až přibližně 429 metrů pod hladinou moře. Co ho však dělá jedinečným, je jeho extrémní sůl. Obsahuje až desetkrát více soli než běžné oceány, což mu dává schopnost udržet vaše tělo na hladině, jako byste plavali na podušce.

Díky tomuto unikátnímu jevu plavání ve slané vodě Mrtvého moře přináší pocit svobody a dokonalé relaxace. Až budete plavat na hladině, pocítíte, jak se vaše tělo utápí ve slunečních paprscích a jak je pokožka hladká jako hedvábí. Navíc je slaná voda v Mrtvém moři bohatá na minerály, které mají blahodárný vliv na pokožku, a proto je oblíbenou destinací pro lázeňský turismus.

Ale navštívit Mrtvé moře není jen o plavání ve slané vodě. Tato oblast je bohatá na impozantní scenérie a zajímavosti. Pokud si najmete auto nebo se vydejte na zájezd, můžete objevovat okouzlující krajiny Jordánska a navštívit známý skalní hrad Petra, jedno z Nových sedm divů světa. Také se můžete vydat na výlet do pouště Wadi Rum, známé svými písčitými dunami a skalnatými útesy.

Pro cestování do Jordánska a navštívení Mrtvého moře je letenka nejvhodnější a pohodlná volba. Jordánská hlavní města Ammán a Aqaba jsou dobře napojena na mezinárodní letiště, což usnadňuje vaši cestu. Existuje také možnost využít přímé lety z hlavních evropských měst, které zkrátí délku vaší cesty.

Pamatujte, že cestování do cizí země vyžaduje předem získané vízum a nalezení ubytování. Bude také užitečné si předem projít informace o kultuře a zvyklostech v Jordánsku, abyste se mohli dostat do kontaktu s tamními obyvateli a zažít jedinečnou pohostinnost této země.

Letenka Jordánsko Mrtvé moře je bránou do jedné z nejúchvatnějších přírodních lokalit světa. Ponořte se do slaných vod, relaxujte a obdivujte překrásné výhledy. Tato zkušenost vás obohatí a přinese vám pocit klidu a pohody. Nezapomeňte se vydat na dobrodružství do Jordánska a objevit jeho fascinující krásu.


Dovolená Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je země, která je známá svými překrásnými destinacemi pro dovolenou a mezi ně patří i Mrtvé moře. Tato jedinečná a fascinující lokalita je jednou z nejatraktivnějších turistických cílů v celém regionu. Milióny lidí každý rok cestují do Jordánska, aby si užili dovolenou na břehu Mrtvého moře.

Mrtvé moře je slané jezero o rozloze 605 km², které se nachází na hranici mezi Jordánskem a Izraelem. Jeho hladina se nachází 430 metrů pod hladinou moře, což ho činí nejnižším bodem na zemském povrchu. Je také nejhlubším hypersalinním jezerem na světě. Jedná se o jedinečnou lokalitu, která je obklopena velkými horami a přírodními rezervacemi.

Jedním z důvodů, proč je dovolená na Mrtvém moři tak oblíbená, je jeho unikátní vlastnost - extrémně vysoký obsah soli. Tento obsah soli je tak vysoký, že organismy nemohou přežít, což je důvod, proč se mu říká „Mrtvé“ moře. Tento vysoký obsah soli vytváří unikátní prostředí, které má mnoho blahodárných účinků na tělo. Voda je bohatá na minerály, které mají léčivé účinky na různé kožní a revmatické problémy. Koupání v Mrtvém moři je také suprovým zážitkem. Díky vysoké hustotě soli a minerálů si můžete dopřát „plavání“, na které nezapomenete.

Dalším lákadlem pro návštěvníky jsou lázně a wellness centra na břehu jezera, které nabízejí širokou škálu relaxačních a léčivých procedur. Tělo si můžete povzbudit bahenními zábaly, které mají omlazující účinky na pokožku, nebo si dopřát masáže s minerálními oleji. Pokud preferujete relaxaci a odpočinek, tak můžete využít i solárií, které jsou hojně dostupné v okolí.

Navštívení Mrtvého moře je také příležitostí poznat bohatou historii a kulturu Jordánska. Místo se nachází nedaleko starověkých ruin města Jericha, které je považováno za nejstarší nepřetržitě obývané sídlo na světě. Rovněž se nedaleko nachází historická pevnost Masada, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí fascinující pohled na okolní krajinu.

Jordánsko a Mrtvé moře jsou tedy ideální místa pro dovolenou, zvláště pokud hledáte relaxaci, léčebné procedury a odpočinek. Kombinace krásné přírody, unikátního geografického umístění a bohaté historie nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého turistu. Jestliže se chystáte na dovolenou, nezapomeňte zahrnout návštěvu Mrtvého moře na svoji seznamu přání.


Ubytování Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Jednou z nejznámějších atrakcí této země je Mrtvé moře. To je slané jezero na hranicích s Izraelem a Západním břehem. Tato oblast přitahuje turisty z celého světa svými unikátními léčebnými vlastnostmi a překrásným okolím.

Mrtvé moře je nejníže položeným místem na Zemi, které se nachází až 430 metrů pod úrovní moře. Jeho voda obsahuje vysoký podíl minerálů, především chloridu hořečnatého, chloridu sodného a bromidu. Díky těmto vlastnostem má Mrtvé moře nejenom jedinečnou slanou chuť, ale také mnoho zdravotních a kosmetických beneficíí. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby se ponořili do této slané vody a těžili z jejích blahodárných účinků na kůži, dýchací cesty a klouby.

Jednou z největších výhod ubytování v oblasti Mrtvého moře je možnost pobytu přímo na jeho pobřeží. Na jordánské straně Mrtvého moře existuje množství luxusních resortů a hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a širokou škálu komfortních služeb. Tyto hotely obklopené překrásnou přírodou umožňují hostům nejenom vychutnat si jedinečnou atmosféru Mrtvého moře, ale také relaxovat a odpočinout si.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v této oblasti je lázeňský hotel "The Jordan Valley Marriott Resort & Spa". Nacházející se v klidném prostředí s výhledem na Mrtvé moře, tento hotel nabízí luxusní pokoje s balkónem, vlastní pláž, venkovní i vnitřní bazény, wellness centrum, sauny, vířivky a masáže. Hotel také disponuje několika restauracemi, kde si hosté mohou vychutnat tradiční jordánskou kuchyni a další mezinárodní speciality.

Další možností je pobyt v lázeňském letovisku "Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea". Tento luxusní resort je jedinečný svou architekturou, která je inspirovaná starověkými legendami a historií této oblasti. S více než osmdesáti bazény a množstvím restaurací a barů, Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea nabízí svým hostům nejvyšší míru relaxace a komfortu.

Pro ty, kteří si přejí ubytování s méně luxusním přístupem, existuje také řada středních a levnějších hotelů a penzionů v okolí Mrtvého moře. Tyto ubytovací zařízení poskytují pohodlné a cenově dostupné možnosti pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásu Mrtvého moře bez narušení svého rozpočtu.

Když se rozhodnete navštívit Jordánsko a Mrtvé moře, je důležité si předem zarezervovat ubytování. Nejenže zajistíte si místo ve svém vysněném hotelu, ale také budete mít jistotu, že využijete všech možností a výhod, které ubytování na pobřeží Mrtvého moře nabízí.

Jordánsko a Mrtvé moře jsou skvělým místem pro relaxaci, prozkoumávání fascinující historie a vychutnávání přírodních krás. Ubytování na pobřeží Mrtvého moře vám poskytne dokonalý komfort a přístup ke všem léčebným vlastnostem této slané vody. Je to ideální místo pro dovolenou, kde si můžete užít jak odpočinek, tak i objevování nových zážitků.


Počasí Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je zemí, která se nachází na Blízkém východě a je známá svými krásnými památkami a historickými místy. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v této zemi je Mrtvé moře, které je zároveň nejnižším bodem na Zemi. Nejenže se jedná o turisticky atraktivní místo, ale Mrtvé moře má také specifické počasí, které stojí za povšimnutí.

Mrtvé moře se nachází ve velmi specifickém poloze mezi Izraelem, Jordánskem a Západním břehem. Tato oblast je známá svým horkým a suchým podnebím, což je dáno jeho polohou v pouštní oblasti. Průměrné teploty se pohybují mezi 20–35 °C a během horkých letních měsíců mohou dosahovat až 40 °C. V zimě se teploty snižují na příjemných 10–20 °C.

Co je však nejzajímavější, je specifický fenomén, který ovlivňuje Mrtvé moře - jeho extrémně nízká nadmořská výška. Moře se nachází 429 metrů pod úrovní moře, což je důvodem, proč tato oblast má jedinečné klima. V důsledku toho je atmosférický tlak nižší než ve většině ostatních oblastí, což ovlivňuje teploty, vlhkost a srážky.

Díky svému poloze v poušti je vlhkost vzduchu v této oblasti obecně velmi nízká. V kombinaci s nízkým atmosférickým tlakem se srážky v Mrtvém moři vyskytují jen zřídka. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 50–100 mm, což je minimální množství ve srovnání se světovým průměrem srážek.

Další specifickou vlastností počasí Mrtvého moře jsou jeho silné větry. Díky nedostatku vegetace a otevřenému prostoru se vítr v této oblasti může stát velmi silným a bouřlivým. To v kombinaci s nízkým tlakem může způsobovat písečné bouře a snižování viditelnosti.

I přes extrémní podmínky je Mrtvé moře oblíbenou turistickou destinací. Jeho slané vody mají terapeutické vlastnosti, které lákají návštěvníky z celého světa. Mnoho lidí přichází sem, aby si užívalo solné lázně a léčebné bahno, které mají prospěšné účinky na pokožku a dýchací cesty.

Ve většině případů je počasí v tomto regionu velmi příjemné a slunečné. Slunce zde svítí téměř každý den v roce, což přitahuje zájemce o sluneční koupání. Turisté by však měli být opatrní, protože slunce může být velmi intenzivní a spálenina je častým výsledkem nepřiměřené expozice slunečnímu záření.

Celkově lze říci, že počasí Mrtvého moře je typické pro oblast Blízkého východu s horkým a suchým klimatem. Unikátní poloha Moře pod úrovní moře společně s nízkým atmosférickým tlakem ovlivňuje teploty a srážky. Nicméně, to neodradí turisty od návštěvy této fascinující destinace, která nabízí nejen jedinečné počasí, ale také zázračné léčivé účinky svého slaného a minerálního jezera.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky