Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jordánsko Aljoun Nature Reserve

Ubytování Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve v Jordánsku je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v zemi. Nachází se asi 30 km severně od hlavního města Ammánu a je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Rezervace je také známá svou jedinečnou přírodní scenérií, historickými památkami a možnostmi turistiky a ubytování.

Aljoun Nature Reserve se rozkládá na ploše přes 13 000 hektarů. Jeho hlavním přírodním bohatstvím je buři'stany, které tvoří křupavý vápenec, který vytváří sopky a kaňony. V tomto prostředí se vyvinula množství endemických a ohrožených druhů živočichů, včetně různých druhů opeřenců, hadů a plazů. Rezervace je také domovem vzácného druhu vlka - vlka stepního, který je jedinečný pro tuto oblast.

Jedním z hlavních lákadel pro turisty v Aljoun Nature Reserve je možnost ubytovat se přímo v rezervaci. Existuje zde několik ubytovacích zařízení, které nabízejí jedinečný zážitek z přírody a klidu. Jedna z možností je přespání v eko-kempu, který se nachází uprostřed přírody. Kemp nabízí jednoduché ubytování ve stanových chatkách s vlastním sociálním zařízením a základními vybaveními.

Další možností je ubytování v tradiční jordánské vesnici, která byla zrekonstruována a upravena tak, aby poskytovala pohodlné ubytování pro hosty. Tyto vesnické domy se nacházejí ve středu rezervace a nabízejí přátelskou atmosféru, jordánskou kuchyni a úžasné výhledy na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je také ideálním místem pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. V rezervaci jsou vytyčeny různé turistické stezky, které vás provedou zelenými údolími, strmými kaňony a přes malebné horské vrcholy. Pokud máte rádi ptáky, můžete se věnovat pozorování ptáků, protože Aljoun Nature Reserve je domovem více než 120 druhů ptáků, včetně vzácného druhu orel skalního.

Další zajímavou částí rezervace je Aljoun Castle, starobylý hrad z dob křižáckých válek, který se nachází na vrcholu kopce. Tento historický hrad nabízí nádherné výhledy do okolní krajiny a představuje fascinující příběh minulosti.

Aljoun Nature Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a kulturní objevování. Nabízí jedinečnou kombinaci jedinečného prostředí, bohatého života a historických památek. Nesmírně důležité je však také udržování a ochrana této nedotčené přírody, aby příští generace mohly také zažít její krásu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Aljoun Nature Reserve je otevřena každý den v týdnu od 8:00 do 16:00 hodin.

Dotaz: Musím si rezervovat vstupenky předem pro Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Ne, není nutné si rezervovat vstupenky předem. Vstupenky na Aljoun Nature Reserve lze zakoupit na místě.

Dotaz: Jaká je cena vstupenek na Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Cena vstupenek na Aljoun Nature Reserve se liší v závislosti na věku a státě návštěvníka. Pro dospělého Jordánského občana je cena 1 JD a pro cizince 5 JD.

Dotaz: Mohu Aljoun Nature Reserve navštívit jako součást organizovaného zájezdu?
Odpověď: Ano, můžete navštívit Aljoun Nature Reserve jako součást organizovaného zájezdu. Mnoho zájezdů, které navštěvují Jordánsko, zahrnuje Aljoun Nature Reserve na svých itinerářích.

Dotaz: Existují v Aljoun Nature Reserve turistické stezky?
Odpověď: Ano, v Aljoun Nature Reserve je několik turistických stezek různé délky a obtížnosti. Turistické stezky jsou dobře značené a umožňují návštěvníkům objevovat krásy přírodní rezervace.

Dotaz: Jaké druhy zvířat a rostlin najdu v Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Aljoun Nature Reserve je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně medvědů, kočkovitých šelem, syntéz, orlů, lišek a dravých ptáků. Můžete také vidět mnoho druhů rostlin, jako jsou keře, stromy a byliny.

Dotaz: Existuje omezení na fotografování v Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Fotografování v Aljoun Nature Reserve je povoleno, ale nesmíte používat blesk, jak tomu může škodit zvířatům a prostředí. Je také zakázáno kradení rostlin a poškozování přírodních území.


Dovolená Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve – dovolená v jordánském přírodním ráji

Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou, ale také na úchvatné přírodní krásy. Mezi ty nejatraktivnější a nejzajímavější destinace patří určitě Aljoun Nature Reserve. Tato přírodní rezervace se nachází ve střední části země, asi hodinu jízdy od hlavního města Ammánu, a láká svou neobyčejnou biodiverzitou a nádhernou krajinou.

Aljoun Nature Reserve je jednou z největších rezervací v Jordánsku a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Oblast se rozkládá na ploše více než 21 000 hektarů, a poskytuje útočiště pro většinu zvířat, která obývají jihozápadní Asii. Sem patří například kočkovité šelmy, jako je levhart arabský, karakal nebo serval, dále pak hyeny, další druhy šelem, ježci, ještěrky a mnoho dalších. Pro milovníky ptactva je tato oblast rájem, protože se zde nachází přes 200 druhů ptáků, z nichž některé jsou velmi vzácné. Mezi ně patří například orlosup bradatý, rorýs menší, sysel obecný a mnoho dalších.

Kromě bohaté fauny a flóry je Aljoun Nature Reserve též známá svými malebnými scenériemi. Návštěvníci rezervace mohou obdivovat impozantní skalní útvary, hluboké soutěsky a rozsáhlé lesy. Vrcholky skal se tyčí nad zelenou krajinou, která je pokryta kvetoucími rostlinami, a tvoří tak nádherný kontrast. Rezervace také nabízí možnost procházek po dobře udržovaných stezkách, které vedou přes údolí a přes lesy. Turisté zde mají také možnost navštívit některé ze starých pevností, které se nacházejí v okolí.

Pro milovníky adrenalinových sportů a dobrodružství je Aljoun Nature Reserve skvělým místem pro horolezectví a skalní lezení. Skalnaté vrcholky poskytují výzvy pro zkušené horolezce, ale najdou se zde také příležitosti pro začátečníky. Nevšední zážitky si zde tak mohou užít i milovníci outdoorových sportů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a láká vás jeho neopakovatelná příroda, Aljoun Nature Reserve by neměla být na seznamu míst k navštívení opomenuta. Budete zde moci ochutnat krásu přírody této země, poznat vzdálené kouty Jordánska a vychutnat si klid a harmonii, kterou příroda nabízí. V Aljoun Nature Reserve najdete i kempování a ubytování, a díky své blízkosti k Ammánu je tato destinace ideálním cílem pro krátký odpočinek ve spojení s aktivitami v přírodě.

Aljoun Nature Reserve je jedním ze skrytých pokladů Jordánska a rozhodně stojí za návštěvu. Nechte se pohltit jejími neobyčejnými scenériemi, obdivujte zvířata a ptáky v jejich přirozeném prostředí a prožijte dobrodružství svého života. Jordánsko je zemí bohatou na krásy a Aljoun Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších kousků této země.


Počasí Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko má bohatou historii, ohromující krajiny a fascinující přírodu. Aljoun Nature Reserve leží v severozápadním Jordánsku a je jednou z největších rezervací v zemi. Navštěvovateli nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a pestrou paletu divoké zvěře.

Počasí v Aljoun Nature Reserve se výrazně liší od počasí v hlavním městě Ammánu. Obvykle je zde chladněji a vlhčí. V zimních měsících (listopad až duben) se mohou návštěvníci setkat s deštivým počasím. Teploty v tomto období se pohybují mezi 5 a 15 stupni Celsia. V létě (květen až říjen) jsou teploty mnohem teplejší a kolem poledne mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia. Kvůli suchému podnebí, které je typické pro většinu Jordánska, jsou ale horké letní dny snesitelné.

Nejlepší čas na návštěvu Aljoun Nature Reserve jsou jarní a podzimní měsíce, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 20 stupňů Celsia a krajina je zelenější. To jsou také nejlepší období pro pozorování zvěře, která se více pohybuje, aby našla potravu.

V Aljoun Nature Reserve se nacházejí tři trasy - Oktáviová, Garubova a Ajla. Každá z nich nabízí jiný pohled na přírodu a okolní krajinu. Na každé z tras jsou umístěné informační tabule, které návštěvníkům poskytují užitečné informace o zvěři a rostlinách, které mohou potkat.

V Aljoun Nature Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně koček divokých, lišek, hyen, šakalů, divokých prasat a dravců. Rezervace také slouží jako přechodová oblast pro tažné druhy ptáků, jako jsou bociany, stepní orel nebo orli hnědí.

Zkrátka, Aljoun Nature Reserve nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost k pozorování divoké přírody Jordánska. Přestože se počasí mění podle ročního období, je každá návštěva této krásné oblasti nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země plná přírodních krás, fascinujících historických památek a kulturní rozmanitosti. Jsou zde nádherné pláže, ale i nezkrocená krajina, ideální pro turisty, kteří chtějí přijít na chuť dobrodružství v nejkrásnější zemi Orientu. Mnoho turistů se vydává do Jordánska s cílem navštívit památky jako například Petra, ale existuje také mnoho méně známých míst, jako je Aljoun Nature Reserve, která stojí za to potkat.

Aljoun Nature Reserve se nachází na sever od Ammánu, mezi údolím Jordánu a pouští. Je to kus země, kde se setkávají hory a údolí. Je to oblast, která je chráněna pro svou neobyčejnou přírodní krásu. Do této oblasti se mohou turisté dostat pohodlně z Ammánu nebo z Madaby. Pokud máte rádi přírodu a máte chuť dobrodružství, navštívit Aljoun Nature Reserve je pro vás to pravé.

Vstup do rezervace je placený, ale zahrnuje možnost prohlídky a naučné programy. V rámci Aljoun Nature Reserve existuje mnoho turistických stezek, které zahrnují různé úrovně obtížnosti. Stezky vás provedou nádhernými krajinnými oblastmi, lesy a údolími.

Při návštěvě Aljoun Nature Reserve na vás čekají nejen nádherná pohoří, ale také rozmanitá fauna a flóra. V této oblasti najdete více než 80 druhů rostlin a mnoho druhů zvířat, jako například vlky, lišky, hyeny, gazely a velbloudi. Zahradníci Aljoun Nature Reserve se snaží zachovat mnoho z těchto druhů a využívají různé způsoby, jak tyto druhy ochránit a udržet je na živu.

Pro mnoho návštěvníků je nejoblíbenější aktivitou vysokohorské pěší túry, ale můžete si užít také běžecké tratě. Někteří turisté navštěvují Aljoun Nature Reserve také kvůli podvodnímu světu a potápění, protože v oblasti je mnoho jeskyní a soutěsek u řek.

Aljoun Nature Reserve je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejlépe ochráněných přírodních parků v Jordánsku. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí prožít nezapomenutelné zážitky a dostat se do kontaktu s nejkrásnějšími částmi přírody Jordánska. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte přivézt s sebou fotoaparát, protože určitě vás bude lákat zachytit nejkrásnější okamžiky, které naleznete v této oblasti.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky