Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Mexiko Bacalar

Počasí Mexiko Bacalar


Bacalar je malebné město nacházející se na jihovýchodě Mexika, v blízkosti hranice s Belize. Toto malé město leží u stejnojmenného jezera, které je jedním z nejkrásnějších přírodních útvarů v zemi. Bacalar je také známé jako "Laguna de los Siete Colores" neboli "Laguna sedmi barev", díky množství odstínů modré vody.

Když mluvíme o počasí v Bacalaru, je důležité zmínit, že město se nachází v tropickém podnebí. To znamená, že zde panuje většinou vysoká teplota a vysoká vlhkost po celý rok. Nejteplejším obdobím je obvykle od března do května, kdy se teploty mohou pohybovat mezi 30 až 35 stupni Celsia. Je to také období, kdy jsou deště časté a přispívají k jedinečným odstínům vody v jezeře Bacalar.

Během letního období, které trvá od června do září, jsou teploty stále vysoké, ale vlhkost klesá. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu města, protože deště jsou méně časté a slunečné dny dominují. Tento čas je ideální pro vodní aktivity, jako je plavání, potápění nebo šnorchlování v překrásných vodách jezera.

Podzimní období, které trvá od října do prosince, je typické svými mírnějšími teplotami a méně vlhkostí. To znamená, že návštěvníci si stále mohou užívat slunečného počasí, ale teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia, což je o něco příjemnější. V tomto období je také pravděpodobnost menších dešťových srážek.

Zimní období v Bacalaru, které trvá od ledna do února, je nejchladnějším obdobím v roce. Teploty zde mohou klesnout na příjemných 20 stupňů Celsia, což je stále vyhovující pro většinu turistů. Nicméně se zde také objevují občasné deště a bouřky.

Celkově vzato, Bacalar je městem s teplým a vlhkým tropickým podnebím po celý rok. Je důležité vhodně zvolit čas návštěvy, aby se turisté mohli co nejvíce těšit z outdoorových aktivit a krás okolní přírody. S výjimkou období dešťů, je počasí v Bacalaru ideální pro dovolenou plnou slunce, vody a odpočinku.

Bacalar je jednou z těch míst, která nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a jedinečné počasí. Jezero "Laguna de los Siete Colores" si zaslouží své jméno a návštěvníci se můžou těšit na nádherný výhled na modré odstíny, které se proměňují během dne. Takže, pokud hledáte exotickou destinaci v Mexiku s krásným počasím, Bacalar je skvělou volbou.


Letenka Mexiko Bacalar


Pokud hledáte krásnou destinaci pro svou další dovolenou, Bacalar v Mexiku by mohlo být to pravé místo. Toto malebné městečko leží na jihovýchodě Mexika a je známé především pro svou krásnou lagunu sedmi barev a starověké mayské ruinové památky.

Abyste se mohli dostat do Bacalaru, budete potřebovat letenku do nejbližšího letiště v městě Chetumal, které je vzdáleno pouze 40 minut od Bacalaru. K letišti Chetumal se dostanete nejlépe letadlem z Mexického města Cancún nebo Mexico City.

Cancún je mezinárodním letištěm, které nabízí mnoho přímých spojení z různých částí světa. Z Cancúnu máte dvě možnosti, jak se dostat do Chetumal. Můžete si pronajmout auto a jet po dálnici, což vám zabere asi 3 hodiny, nebo můžete vyrazit autobusem. Cesta autobusem trvá asi 4-5 hodin.

Pokud letíte z Mexico City, můžete si s leteckou společností Viva Aerobus zajistit přímý let do Chetumalu v délce asi 2 hodin a 15 minut. Nejlépe je let z Mexico City využít jako přímého letu, abyste ušetřili čas.

Jakmile dorazíte na letiště Chetumal, můžete si pronajmout auto nebo vzít taxi do Bacalaru. Cena taxíku se pohybuje okolo 400-500 mexických pesos (asi 600-800 korun). Další možností je využít shuttle busu, který vás vezme přímo do Bacalaru a cena se pohybuje okolo 150-200 mexických pesos (asi 250-300 korun).

Celková cena letenky do Chetumalu závisí na mnoha faktorech, jako jsou letové časy, sezona, délka předem objednané letenky a letecká společnost. Cena letenky z Cancúnu do Chetumalu se pohybuje okolo 50-70 amerických dolarů (1200-1700 korun), z Mexico City je cena trochu vyšší a pohybuje se okolo 80-100 amerických dolarů (1900-2400 korun).

Navštívení Bacalaru a jeho krásné laguny sedmi barev bude určitě nezapomenutelný zážitek. Proto neváhejte a vyrazte na dovolenou do Mexika a objevte tuto skvělou destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Bacalar


1. Jak se dostat do Bacalar z Cancúnu?
- Existuje několik možností, jako například půjčení auta, autobusem nebo taxíkem. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je však cestování autem nebo taxíkem.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Bacalaru?
- Nejlepší doba pro návštěvu Bacalaru je od prosince do dubna, kdy je podnebí příjemné a teploty jsou vyšší. Vyhněte se však období dešťů a hurikánů v létě a na podzim.

3. Jak dlouho bych měl zůstat v Bacalaru?
- Doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny, abyste mohli projít krásné jezero Bacalar a objevit okolní atrakce, jako jsou cenoty, archeologické naleziště a pláže.

4. Co je jedinečného na jezeře Bacalar?
- Jezero Bacalar je známé pro své krásné a jasně modré vody, které se přirovnávají k "sedmi barevným jezerům". Je také domovem mnoha živočichů a rostlin, a je neobyčejně klidné a relaxační místo.

5. Musím mít povolení k plavbě na jezeře Bacalar?
- Ano, je vyžadováno povolení k plavbě na jezeře Bacalar. Můžete si ho zakoupit na přístavišti nebo přes místní turistickou agenturu. Cena se liší v závislosti na typu plavidla a délce plavby.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Bacalaru?
- Můžete se koupat a potápět v jezeře Bacalar, plavat v cenotách, procházet se po pobřeží jezera, kajakovat, využívat nabízené vodní sporty nebo se vydat na výlety do okolních atrakcí.

7. Existují v Bacalaru možnosti ubytování?
- Ano, v Bacalaru je široká nabídka ubytování, včetně hotelů, resortů, hostelských a penzionových zařízení. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

8. Jaký je typický místní pokrm v Bacalaru?
- Mezi typické místní pokrmy v Bacalaru patří ryby a mořské plody, jako je ceviche, nachos s guacamole, taco s rybími filety a empanadas. Místní kuchyně se vyznačuje svěžestí a chuťovým bohatstvím.


Dovolená Mexiko Bacalar


Dovolená v Mexiku může nabídnout nespočet úžasných a exotických destinací. Jednou z těch nejkrásnějších a nejrelaxačnějších lokalit je město Bacalar, které se nachází na jihovýchodě mexického poloostrova Yucatán.

Bacalar je centrem regionu Laguna de Bacalar, což je laguna s krásně azurově modrou vodou, kterou někteří nazývají "laguna sedmi barev" díky svým nádherným odstínům. Toto místo je ideální pro turisty, kteří hledají klidnou plážovou dovolenou daleko od davů turistů. Bacalar je oáza klidu, která vás zcela pohltí svou krásou a přírodními poklady.

Jednou z hlavních atrakcí je bezesporu samotná laguna. Její voda je průzračná a klidná, což umožňuje perfektní podmínky pro šnorchlování či potápění. Nádherný korálový útes, který obklopuje lagunu, je domovem různých druhů ryb a žraloků. Můžete si tak vychutnat malebné výhledy pod vodou.

Pokud si ale přejete pouze relaxovat na pláži, Bacalar vám nabídne také písečné pláže se zlatavým jemným pískem. Mohou tu být nalezeny také palmy, které poskytnou dostatek stínu a vytvoří příjemnou exotickou atmosféru. Zde si můžete relaxovat a slunit se s drinkem v ruce a obdivovat nádherný výhled na lagunu.

Další atrakcí, kterou musíte navštívit, je středověký hrad Fort San Felipe Bacalar, který sloužil jako obranná pevnost proti pirátům. Fort je dnes přístupný veřejnosti a nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu. Můžete si zde prohlédnout muzeum, které představuje historii města a pevnosti.

Ve městě samotném najdete také tradiční mexické restaurace a bary, které nabízejí širokou škálu jídel a nápojů. Můžete si vychutnat tradiční mexické speciality z čerstvých místních surovin. Bacalar je známý pro svou bohatou kuchyni a přátelskou atmosféru, takže určitě nebudete čeho litovat.

Pokud chcete zažít dovolenou mimo dav turistů a objevit skrytou krásu Mexika, Bacalar je pro vás tou správnou volbou. Toto místo vás okouzlí svou přírodní krásou, klidem a exotickou atmosférou. Laguna de Bacalar je doslova rájem na zemi.


Ubytování Mexiko Bacalar


Mexiko je země s bohatou historií, úchvatnou kulturou a ohromujícími přírodními krásami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších destinací v Mexiku je Bacalar, malebné město ležící na jihozápadě země. Bacalar je známé především díky svému nádhernému jezeru sedmi barev, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě.

Kromě jeho slavného jezera nabízí Bacalar i širokou škálu různých typů ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. V městě najdete luxusní hotely, odlehlejší plážové bungalovy, rustikální hostely a dokonce i kempování na břehu jezera.

Pro ty, kteří si přejí luxusní dovolenou, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů s nádherným výhledem na jezero. Tyto hotely nabízejí špičkové služby a komfortní vybavení, jako je bazén, wellness centra, restaurace a soukromé pláže. Hosté mohou relaxovat u jezera a vychutnávat si nádherný výhled na modré vody. Tato ubytování jsou především pro ty, kteří hledají luxusní a bezstarostnou dovolenou.

Pro cestovatele s menším rozpočtem, nebo ty, kdo hledají odlehlejší a odpočinkovou atmosféru, je zde mnoho rustikálních bungalovů a hostelu. Tyto ubytování jsou obklopena přírodou a poskytují jedinečný zážitek z pobytu v Bacalaru. Hosté si mohou užívat živý kontakt s přírodou, relaxovat ve veřejných venkovních prostorech a užívat si jednoduchosti života daleko od rušného městského života.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a přírodu, je možné si pronajmout stan a kempovat přímo na břehu jezera. Toto je ideální volba pro ty, kdo chtějí prozkoumat okolní přírodu, než začnou svou další dobrodružnou výpravu. Kempování v Bacalaru je také skvělým způsobem, jak se seznámit s ostatními cestovateli z celého světa a sdílet příběhy a zkušenosti.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, je však důležité si rezervovat předem, protože Bacalar je velmi populární turistickou destinací. Nejlepší je si rezervovat ubytování několik týdnů nebo dokonce měsíců předem, abyste měli jistotu, že budete mít místo, které splňuje vaše požadavky.

Bacalar je skutečným rájem pro milovníky přírody, historie a dobrodružství. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rustikální bungalov nebo kempování, jedno je jisté - váš pobyt v Bacalaru bude nezapomenutelným zážitkem, který si budete pamatovat navždy.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky