Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jihoafrická republika Victoria Falls

Dovolená Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika je zemí plnou kontrastů a fascinujících zážitků. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v této zemi, nemůžete minout návštěvu jednoho z jejích nejslavnějších turistických cílů – Victoria Falls.

Victoria Falls je vodopád, který se nachází na řece Zambezi mezi Zambií a Zimbabwe. Je jedním z největších vodopádů na světě a představuje nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo se sem vydá.

Victoria Falls se ve své šíři rozprostírá na více než 1,7 kilometru a padá z výšky téměř 110 metrů. Voda z řeky Zambezi je zde stlačena do úzkého průchodu, což způsobuje vodní dým a bouři páry, která se tyčí několik desítek metrů nad vodopádem. To umožňuje návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit vodopád z mnoha úhlů a navštívit několik vyhlídkových míst.

Kromě samotného Victoria Falls si ale můžete v této oblasti užít i řadu dalších zážitků. Například si zde můžete vyzkoušet bungee jumping, rafting, drakorost a mnoho dalšího. Spolu s průvodcem můžete také podniknout páradížskou túru Zambezi, během které se vám naskytne možnost pozorovat mnoho zvířat v jejich přirozeném prostředí jako jsou sloni, nosorožci, lvi a další. A pokud jste ochotni vydat se trochu dál, můžete navštívit mnoho přírodních rezervací, kde uvidíte nádherné scenérie a neobvyklá zvířata jako jsou žirafy, paviáni, krokodýli a mnoho dalšího.

Victoria Falls je místem neuvěřitelného kouzla a krásy. Zatímco tuto oblast můžete vidět jako jednoduchou drobnost během vaší dovolené v Jihoafrické republice, doporučujeme vám věnovat zde alespoň několik dní, abyste si zcela užili skřípající zvuky vodopádu a všechny další zajímavosti, které toto místo nabízí.

Ať už jste přišli do Jihoafrické republiky kvůli dobrodružství, odpočinku nebo jen prozkoumání okolí, návštěva Victoria Falls bude rozhodně jednou z vašich oblíbených pamětihodností.


Letenka Jihoafrická republika Victoria Falls


Letenka do Jihoafrické republiky Victoria Falls patří mezi velmi oblíbené lety mezi turisty z celého světa. Jedná se totiž o jednu z nejznámějších atrakcí v Africe, která se nachází na hranici mezi Zambií a Zimbabwe.

Victoria Falls patří k největším vodopádům na světě a jejich délka dosahuje až 1,7 kilometru. Vodopády jsou pozoruhodné svou divokou krásou a jsou na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Pro turisty je k dispozici celá řada aktivit, jak prozkoumat tuto úchvatnou lokalitu. Kromě prohlídky samotných vodopádů si můžete zkusit také rafting na řece Zambezi či prohlídku místní fauny a flóry. Ke sportovním aktivitám patří i bungee jumping ze silničního mostu nad řekou.

Z letiště Victoria Falls je možné pokračovat v cestě do dalších zajímavých lokalit v Jihoafrické republice, jako je například národní park Kruger, město Kapské Město či Království svazijské.

Letenky do Jihoafrické republiky Victoria Falls můžete zakoupit u řady leteckých společností, jako jsou například Emirates, Qatar Airways nebo South African Airways. Cena letenek se pohybuje v přibližně v rozmezí od 15 000 do 30 000 korun, v závislosti na sezóně a předstihem rezervace.

Při návštěvě Jihoafrické republiky je třeba pamatovat na zdravotní opatření, jako jsou očkování či proti malárii a na bezpečnostní opatření v méně bezpečných lokalitách. V mnoha oblastech je doporučeno cestovat s průvodcem.

Výlet na Victoria Falls a do okolních oblastí je nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky přírody a adrenalinových zážitků. Kontrastní krajina, neuvěřitelná divočina a místní kultura dokáží poskytnout návštěvníkům naprosto jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Počasí Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls je horská oblast nacházející se v západní části Jihoafrické republiky. Je známá svými úchvatnými vodopády, které jsou jednou z největších turistických atrakcí v zemi. Ale kromě toho, Victoria Falls má také specifické počasí, které je zcela odlišné od většiny ostatních oblastí Jihoafrické republiky.

Počasí ve Victoria Falls je charakterizováno velmi vysokými teplotami a suchem. Nachází se totiž v suchém podnebném pásu, kde je úroveň srážek nízká a teploty jsou vysoké po většinu roku. Průměrná teplota ve Victoria Falls se pohybuje kolem 30 °C během období sucha, které trvá od října do dubna. Během těchto měsíců jsou dny velmi horké a slunečné, s minimem srážek.

Právě během období sucha je nejlepší čas navštívit Victoria Falls a vodopády, které jsou v této době plné. Vodní hladina klesá v průběhu sušších měsíců, což umožňuje nejlepší výhled na vodopády. Jejich obrovský objem a síla jsou dechberoucí. Během tohoto období se také můžete těšit na slunce a modrou oblohu, což poskytuje skvělé podmínky pro různé outdoorové aktivity, jako je například horská turistika či safari v okolních národních parcích.

Nicméně, pokud se chystáte navštívit Victoria Falls mimo období sucha, měli byste se připravit na zvýšenou hladinu vody a mlhu. Během období dešťů, které trvá od května do září, je průměrná teplota nižší a srážky se zvyšují. To vede k tomu, že vodopády jsou v této době obklopeny obrovským množstvím vody a mlhy, což může omezit výhled a ztížit fotografické a turistické zážitky. Mlha vytváří také osvěžující atmosféru, která je vítanou změnou po horkých měsících.

Vybrat si správný čas na návštěvu Victoria Falls je klíčovým faktorem pro plánování úspěšného výletu. Pokud preferujete léto a vysoké teploty, období sucha je pro vás ideální volbou. Pokud však toužíte po dramatickém zážitku z majestátních vodopádů, období dešťů vám poskytne více vody a zážitků.

Při plánování cesty do Jihoafrické republiky nezapomeňte zahrnout Victoria Falls do svého itineráře. Toto nádherné přírodní zázemí a jeho specifické počasí vám nabídnou nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Ubytování Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika je země plná překrásných krajin a mnoha turistických atrakcí. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které stojí za návštěvu, je město Victoria Falls. Nachází se na jihu země a je domovem jedné z největších vodopádových soustav na světě.

Victoria Falls leží na hranici mezi Jihoafrickou republikou a Zimbabwe a je pojmenováno po britské královně Viktorii. Vodopády jsou také známé jako Mosi-oa-Tunya, což v překladu znamená "hřmící dým". Tento název perfektně vystihuje sílu a impozantnost vodopádů.

Tento nádherný přírodní úkaz je jedním z největších turistických lákadel v Jihoafrické republice. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, budete mít na výběr z mnoha možností, které uspokojí každého turistu.

Ve městě Victoria Falls najdete luxusní hotely a odpočinková letoviska, která nabízejí prvotřídní ubytování a širokou škálu služeb a aktivit. Mnoho těchto hotelů se nachází přímo v blízkosti vodopádů, což zaručuje úžasný výhled a jedinečnou atmosféru.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se ubytovat ve stanech nebo lodích na řece Zambezi. Tato možnost vám umožní prožít autentický africký zážitek a být ještě blíže k přírodě. Kromě toho budete mít možnost sledovat divokou zvěř, která přechází řeku.

Další možností je pronajmout si soukromou vilu nebo apartmán. Tato volba je ideální pro skupiny přátel nebo rodiny, kteří chtějí mít naprosté soukromí a pohodlí. Mnoho takových ubytování je vybaveno vlastním bazénem, grilem a prostornou zahradou.

Nezapomeňte také zvážit možnost rezervace ubytování v mezidobí mezi aktivitami. Victoria Falls nabízí nejen úžasné vodopády, ale také mnoho dalších atrakcí, jako jsou safari, rafting, adrenalinové aktivity a procházky po přírodních rezervacích.

Při plánování návštěvy Victoria Falls neváhejte vyhledat místního průvodce, který vám doporučí nejlepší možnosti ubytování v souladu s vašimi představami a potřebami. Je také dobré předem zarezervovat své ubytování, zejména v hlavní sezóně, abyste měli jistotu, že získáte to, co hledáte.

Ubytování v Jihoafrické republice Victoria Falls je skutečně jedinečný zážitek. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely, dobrodružné stany, soukromé vily nebo apartmány, tento kousek ráje vás zaručeně dostane svou krásou a vzrušením. Ať již se rozhodnete pro jakoukoli možnost, budete mít příležitost prozkoumat jeden z nejpůsobivějších přírodních divů světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Victoria Falls


1. Kde se nacházejí Victoria Falls v Jihoafrické republice?

Victoria Falls se nacházejí na hranici mezi Jihoafrickou republikou a Zimbabwe.

2. Jak se dostanu na Victoria Falls?

Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Victoria Falls v Zimbabwe. Z letiště lze pokračovat na Victoria Falls po silnici, která trvá přibližně 20 minut.

3. Jak se nazývají Victoria Falls v místním jazyce?

Ve místním jazyce se Victoria Falls nazývají "Mosi-oa-Tunya", což znamená "Kouřící kouř".

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy Victoria Falls?

Nejlepší dobou návštěvy Victoria Falls je období od září do listopadu, kdy je v oblasti nejvíce vody. V létě (prosinec až únor) může být méně vody a v zimě (červenec a srpen) méně krásných deštivých závojů.

5. Jaká je vstupní cena do Victoria Falls?

Vstupní cena se liší v závislosti na státní příslušnosti a věku návštěvníka. Portugalská vstupenka stojí přibližně 30 USD pro dospělého a 15 USD pro dítě. Ceny se však mohou změnit, takže je dobré prověřit aktuální informace před návštěvou.

6. Můžeme se Victoria Falls plavat?

Bohužel, není povoleno se plavit přímo nad Victoria Falls kvůli silnému proudění vody a strmým vodopádům. Existují však možnosti raftingu a plavání ve vzdálenějších částech řeky Zambezi.

7. Jaké aktivity mohu dělat u Victoria Falls?

U Victoria Falls je kromě obdivování vodopádů možné podniknout různé aktivity, jako je rafting, zajímavé procházky, obhlídky helikoptérou a mikroletadlem, bunjee jumping nebo safari v okolních národních parcích.

8. Jsou Victoria Falls bezpečným místem k návštěvě?

Victoria Falls jsou obecně bezpečné, ale jako v jakékoliv jiné turistické oblasti je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svého majetku a zůstávání ve skupině.

9. Jaký je nejbližší ubytovací

Nejbližší ubytovací možnosti k Victoria Falls se nacházejí na zimbabwské straně v blízkosti letiště Victoria Falls. Existuje široká škála hotelů, penzionů, chat a kempů, které nabízejí různé možnosti ubytování podle rozpočtu a preferencí.

10. Je nutné si předem rezervovat vstupenky do Victoria Falls?

Rezervace vstupenek dopředu není nutná, ale pokud plánujete navštívit Victoria Falls v období nejvyšší turistiky, je vhodné si vstupenky rezervovat předem, aby byla zajištěna vaše účast.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky