Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Argentina Jujuy

Dovolená Argentina Jujuy


Argentina je krásnou a rozmanitou zemí, která nabízí mnoho možností pro dovolenou. Jednou z nejzajímavějších a nejvíce opomíjených destinací je provincie Jujuy. Tato oblast se nachází v severozápadní části země a je známá svou bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a tradičními osadami.

Provincie Jujuy leží na úpatí And a je obklopena impozantními horami, malebnými údolími, barvitými roklími a sopečnými pláními. Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, pak je Jujuy ideálním místem pro vás. Můžete si zde vychutnat procházky krásnými horskými stezkami, objevovat unikátní sopečné kraje nebo se projet po malebných cestách přes pastvinami a poli.

Jednou z největších atrakcí provincie Jujuy je Quebrada de Humahuaca, údolí, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Quebrada de Humahuaca je známá svými malebnými vesnicemi, koloniální architekturou a tradičními indiánskými trhy. Můžete zde navštívit městečka jako Purmamarca, Humahuaca nebo Tilcara a procházet se jejich úzkými uličkami plnými barevných domků a tradičních suvenýrů.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva slaných plání Salar de Uyuni. Jedná se o jeden z největších solných plání na světě, který se rozkládá na území Argentiny i Bolívie. Blízkost hor a naprosto rovný povrch pláně vytváří fantastické reflexe a surreálné pohledy. Není nic jako procházet se po těchto solných pláních a sledovat obrovské hory, které se odrážejí jako zrcadlo v solných krystalizacích.

Navštívit provincii Jujuy vám také poskytne příležitost poznat původní kulturu a tradice jejích obyvatel. Místní indiánské komunity stále žijí podle svých starobylých zvyků a tradic a jsou ochotny sdílet své bohaté kulturní dědictví s návštěvníky. Můžete se zúčastnit tradičního festivalu nebo tančit s místními lidmi.

Aby váš pobyt v provincii Jujuy byl úplný, musíte ochutnat její typickou kuchyni. Místní pokrmy se vyznačují použitím čerstvých a regionálních surovin. Můžete ochutnat místní speciality jako empanadas (listové koláče plněné masem nebo sýrem), humita (kukurice vařená ve své slupce) a quinoa (superpotravina, která je ve vysoké nadmořské výšce hojně pěstována).

Pokud jste dobrodružní duchové a hledáte něco jiného, než tradiční plážovou dovolenou, pak je Argentina Jujuy tou pravou destinací pro vás. Tato oblast nabízí nejen nádhernou přírodu a bohatou kulturu, ale také možnost prozkoumat odlehlejší a méně navštěvované části země. Pojďte objevit tuto skrytou krásu a zažijte dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.


Letenka Argentina Jujuy


Argentina je země plná úchvatných přírodních krás a nenapodobitelné kultury. Pokud se chystáte na cestu do tohoto fascinujícího jihoamerického státu, určitě si nenechejte ujít provincii Jujuy. Tato oblast je známá svými horskými krajinami, koloniálními městy a mnoha dalšími zajímavými místy.

Jujuy je jednou z nejmenších provincií Argentiny, ale to jí neubírá na půvabu a přitažlivosti. Hlavním městem provincie je stejnojmenné město Jujuy, které je skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst v provincii je nepochybně národní park Quebrada de Humahuaca. Tento park byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO pro svou jedinečnou geologii a kulturu původních obyvatel. Jeho hlavní atrakcí je kaňon Quebrada de Humahuaca, který vám nabídne dech beroucí výhledy na vyprahlé údolí a nekonečné řady barevných hor. Navštívte také malebnou vesnici Purmamarca, kde si můžete prohlédnout slavný kamenem se opalující obrys Cerro de los Siete Colores (Hora sedmi barev).

Dalším zajímavým místem v provincii Jujuy je město Tilcara, které je známé pro své archeologické naleziště Pucará de Tilcara. Tento starověký indiánský hrad je dobře zachovalý a poskytuje fascinující pohled do minulého života. V nedalekém městě Humahuaca si pak můžete prohlédnout slavné malířské dílo Ducha Goye, jednoho z nejvýznamnějších argentinských malířů.

Pro milovníky vysokých hor je také provincie Jujuy rájem. Zdejší pohoří And se nachází ve výškách až 5000 metrů nad mořem a bylo domovem původních indiánských kultur. Pokud jste připraveni na dobrodružství, můžete si pronajmout auto a podniknout výlet do známého solného jezera Salinas Grandes. Tato obrovská slaná plocha je jedinečným geologickým útvarem a poskytuje úžasnou kulisu pro fotografování.

Při plánování vaší cesty do Argentiny si nezapomeňte rezervovat letenky do Jujuy. K dispozici je několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z hlavního města Buenos Aires. Letenky do Jujuy jsou obvykle cenově dostupné a nabízejí vám rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do této krásné provincie.

Argentina Jujuy je bezpochyby jedním z nejkrásnějších cestovatelských cílů v Jižní Americe. Překrásná příroda, poutavá historie a fascinující kultura vás zde přivítají a nabídnou nezapomenutelné zážitky. Takže neváhejte a plánujte svou cestu do tohoto skvostného koutu světa. Letenka do Jujuy je portálem do indulgence a rostoucího počtu cestovatelů, kteří touží po odhalování krás této části světa.


Ubytování Argentina Jujuy


Argentina je země plná různorodých krajin a fascinující kultury. Pokud plánujete navštívit tento kouzelný kousek světa, neměli byste zapomenout na návštěvu provincie Jujuy. Aby však vaše dovolená přinesla skutečně nezapomenutelné zážitky, je důležité pečlivě si vybrat vhodné ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností, které Jujuy nabízí.

Jeden z nejlepších způsobů, jak opravdu prožít atmosféru tohoto regionu, je ubytování v jedné z místních estancií. Estancie jsou tradiční argentinské usedlosti, obvykle obklopené nádhernou přírodou. Tímto způsobem se můžete plně ponořit do každodenního života Jujuy. Na estanciích si můžete vychutnat domácí farmářskou kuchyni, pozorovat gauče při práci s dobytkem nebo si vychutnat procházku po okolních polích. Ubytování na estanci je na úrovni, přitom však zachovává rustikální atmosféru, která odlišuje tuto provincii od ostatních.

Další možností je pobyt v luxusním hotelu nebo resortu. Pokud hledáte maximální pohodlí a komfort, nebudete zklamáni. V Jujuy najdete řadu hotelů nabízejících pětihvězdičkové služby, wellness centra, bazény a mnoho dalšího. Tyto hotely jsou obklopeny přírodou a nabízejí nádherný výhled na okolní hory a údolí. Budete-li mít štěstí, můžete dokonce vidět zářící výjevy oblohy, které jsou charakteristické pro tuto oblast.

Pokud preferujete jednodušší a cenově dostupnější možnosti, neobávejte se. V Jujuy najdete také řadu hostalů a penzionů, které jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem. Tato zařízení mohou být sice jednodušší, ale přesto čistá, příjemná a navíc se často nacházejí v klidných a malebných částech provincie.

Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, by mohlo být zajímavé ubytovat se v některé z místních komunit zvaných comunidades. Tyto komunity jsou tvořeny domorodými obyvateli Jujuy, kteří vám nabídnou možnost žít s nimi a poznat jejich tradice, kulturu a životní styl. Ubytování může být jednoduché, ale tím získáte nezapomenutelné zážitky a přispějete místním obyvatelům.

Vzhledem k mnoha možnostem ubytování v Jujuy si můžete vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a preferencím. Ať už se rozhodnete pro ubytování na estancii, luxusní hotel, hostal nebo ve společenství, tato provincie vám poskytne nezapomenutelný zážitek a přiblíží vás k bohaté kultuře a nádherné přírodě Argentiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Jujuy


1. Jak se dostanu do Jujuy?
- Jujuy má letiště a může být dosaženo leteckou dopravou z jiných měst v Argentině. Můžete také cestovat autobusem nebo autem z jiných měst v Argentině.

2. Kdy je nejvhodnější čas navštívit Jujuy?
- Nejlepší čas na návštěvu Jujuy je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a neprší tolik.

3. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Jujuy?
- Mezi nejlepší místa k návštěvě v Jujuy patří Salinas Grandes, Quebrada de Humahuaca a Purmamarca.

4. Co si mohu koupit jako suvenýr v Jujuy?
- V Jujuy si můžete koupit různé výrobky z vlny a mohéru, místní keramiku a řemesla, jako jsou koberce a košíky.

5. Co jíst v Jujuy?
- Mezi typická jídla Jujuy patří humita, tamales, empanadas a guiso de lentejas.

6. Jaká je místní kultura a historie Jujuy?
- Jujuy má bohatou historii a rozmanitou kulturu od Inků a posléze Španělů, kteří ovlivnili místní lidové festivaly, hudbu a kuchyni.

7. Jaké jsou národní parky v Jujuy?
- Mezi národní parky v Jujuy patří Calilegua a Los Cardones.

8. Jaká je místní klima?
- Jujuy má podnebí subtropického horského pouště, s teplotami vyskytujícími se v průměru mezi 20 a 25 stupni Celsia během dne a klesajícími na 0 až 5 stupňů Celsia v noci.

9. Kde jsou nejlepší výhledy v Jujuy?
- Nejlepšími místy, odkud si můžete vychutnat nádherné výhledy na krajinu Jujuy, jsou Paseo de los Colorados, Quebrada de Humahuaca a Cerro de los Siete Colores.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity v Jujuy?
- V Jujuy si můžete užívat turistiku, horskou cyklistiku, plavání a prohlídky místních historických památek.


Počasí Argentina Jujuy


Argentina Jujuy je lokalita o nádherné krajině, zelených dlouhých údolích a plochých pustších krajinách. Město se nachází na východním svahu And a je místem s unikátním a rozmanitým klimatem.

Počasí v Argentina Jujuy se může v průběhu roku měnit, nicméně obvykle se můžeme těšit na suché klima. Období dešťů je v Jujuy od listopadu do března, kdy mohou být bouřky a krátkodobé deště. V létě může být velmi horko, s teplotami vystoupajícími až na 40°C. V zimě jsou teploty mnohem mírnější, během dne se pohybují kolem 20°C a v noci se někdy mohou vyskytovat lehké mrazy.

V Jujuy najdete velké množství přírodních krás, zejména v národním parku Quebrada de Humahuaca. Tam můžete vidět charakteristické hornaté území, kaňony a rokle, kde žijí mnozí zástupci původní kultury Kolla a také zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků.

V Argentina Jujuy se také konají různé kulturní festivity, jako je například Carnaval de Jujuy, který je pro město velmi důležitý a probíhá v únoru. Lidé se shromažďují a slaví tančením a vyhlášená je hlavně ostrá a jasná barva oblečení, kterou se účastníci v průvodu oblékají.

Celkově byl klimatický profil Argentina Jujuy stejně jako město samotné označen za turisticky zajímavé místo. Láká nejen krásnými výhledy a přírodou, ale i festivitami a vřelým temperamentním přístupem jejich obyvatel.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky