Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Jihoafrická republika Národní park Hluhluwe-Imfolozi

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Národní park Hluhluwe-Imfolozi


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu parku Hluhluwe-Imfolozi?
Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od května do září, kdy je méně deštivé počasí a větší pravděpodobnost spatření zvířat.

2. Jaké druhy zvířat můžu vidět v parku Hluhluwe-Imfolozi?
V parku lze vidět slony, nosorožce, lvy, gepardy, hrochy, šakaly a mnoho dalších druhů savců.

3. Jak se dostanu do parku Hluhluwe-Imfolozi?
Park Hluhluwe-Imfolozi se nachází v provincii KwaZulu-Natal na východním pobřeží Jihoafrické republiky. Lze se tam dostat autem nebo autobusem.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v parku Hluhluwe-Imfolozi?
Park nabízí různé možnosti ubytování včetně kempů, chat a luxusních lodží.

5. Je nutné v parku Hluhluwe-Imfolozi najímat průvodce?
Samo cestování autem parkem je dovoleno, ale doporučuje se najmout si průvodce, který vás provede parkem a pomůže vám najít zvířata.


Počasí Jihoafrická republika Národní park Hluhluwe-Imfolozi


Jihoafrická republika je známá svým bohatstvím přírodních krás a jedinečnými volně žijícími zvířaty. Jedním z nejznámějších národních parků v zemi je Hluhluwe-Imfolozi, který se nachází v provincii KwaZulu-Natal. Tento národní park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, leopardů, lvi a hrochů.

Počasí v této oblasti Jihoafrické republiky je obecně teplé a suché. Léto zde trvá od listopadu do února a teploty v této době mohou dosahovat až 35 °C. To je ideální čas pro safari, protože zvířata často vyhledávají stinná místa a vodní zdroje, což zvyšuje šance na jejich pozorování.

Zimní měsíce jsou zde suché, avšak teploty se mohou pohybovat kolem 20 °C. Během noci se teploty mohou snižovat, a proto je vhodné se vhodně oblékat a vzít si teplo do spacího pytle, pokud se rozhodnete trávit několik dní v parku.

Vzhledem k tomu, že národní park Hluhluwe-Imfolozi leží v oblasti subsaharského podnebního pásma, je zde také sezóna dešťů. Deštivé období přichází v období od října do března. Během této doby se park promění v zelenou oázu a ještě více oživuje. To je vynikající čas pro fotografy a milovníky přírody, kteří si chtějí vychutnat krásu rostlinného a živočišného světa parku.

Pokud plánujete návštěvu tohoto národního parku, je důležité si zkontrolovat předpověď počasí a přizpůsobit se. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, včetně širokého klobouku nebo klobouku na slunce, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a pití dostatečného množství vody, abyste se udrželi hydratovaní.

Vzhledem k širokému spektru teplot a sezónním vlivům by návštěvníci Hluhluwe-Imfolozi měli být připraveni na různé podmínky. Bez ohledu na počasí však návštěva tohoto národního parku nabízí možnost zažít úžasné dobrodružství a objevovat přírodu v její nejautentičtější podobě.


Dovolená Jihoafrická republika Národní park Hluhluwe-Imfolozi


Jihoafrická republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, nabízející překrásnou přírodu a jedinečnou divočinu. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Jihoafrické republice je Hluhluwe-Imfolozi. Tento park se nachází v provincii KwaZulu-Natal a rozkládá se na území téměř 960 km². Máme tu tedy ohromnou plochu, kterou mohou turisté objevovat a prozkoumávat.

Hluhluwe-Imfolozi je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, buvolů, levhartů, gepardů a mnoha dalších. Je znám také díky své bohaté a rozmanité populaci ptáků, což je pro milovníky ornitologie neuvěřitelně lákavé. Turisté zde mohou zažít jedinečné a nezapomenutelné safari a pozorování zvířat ve volné přírodě.

Národní park Hluhluwe-Imfolozi je také spojen s důležitou historií jihoafrického ochrany přírody. Je to jedno z nejstarších chráněných území v Africe, založené v roce 1895, a bylo to první území, kde byly zahájeny konkrétní snahy o záchranu nosorožců ohrožených vyhubením. Díky těmto iniciativám se populace nosorožců v oblasti zvýšila a park se stal důležitým zázemím pro konzervaci tohoto ohroženého druhu.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé trasy a cesty, které umožňují objevovat divokou přírodu zblízka. Turisté si mohou vybrat mezi procházkami s průvodcem, jízdou na kole, nebo dokonce jízdou na koni. Nejběžnější a nejoblíbenější možností však zůstává bezesporu safari v otevřeném terénním vozidle. Tato jízda nabízí nejlepší možnosti na pozorování zvířat a zažití opravdového afrického dobrodružství.

Kromě safari má park také skvělé ubytovací možnosti. Turisté mohou zůstat buď v samotném parku v kempu, nebo v jednom z okolních luxusních safari lodží. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysokou úroveň pohodlí a zároveň umožňují turistům ponořit se hlouběji do afrického prostředí.

Návštěva Národního parku Hluhluwe-Imfolozi je skutečným dobrodružstvím a nabízí jedinečnou příležitost poznat neuvěřitelnou krásu africké divočiny. Turisté zde mohou navštívit některé z nejvýznamnějších divokých míst planety a zažít nepopsatelnou atmosféru a exotiku Jižní Afriky. Je to místo, které stojí za to navštívit a které vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Ubytování Jihoafrická republika Národní park Hluhluwe-Imfolozi


Jihoafrická republika je známá svou neuvěřitelnou přírodní krásou a rozmanitostí divokého života. Jedním z nejznámějších a nejstarších národních parků v zemi je Hluhluwe-Imfolozi.

Národní park Hluhluwe-Imfolozi se nachází v provincii KwaZulu-Natal na východě Jihoafrické republiky. Byl založen v roce 1895 a je tak nejstarším národním parkem v Africe. Park s rozlohou přes 96 000 hektarů je domovem bohaté divoké fauny a flóry.

Hluhluwe-Imfolozi je známý jako jeden z nejlepších míst pro pozorování "velké pětky" afrického safari: sloni, nosorožci, buvoli, lvíci a leopardi. Park je také domovem širokého spektra dalších druhů zvířat, včetně zeber, antilop, hyen, krokodýlů a mnoha druhů ptáků.

Abyste mohli plně zažít a vychutnat si Hluhluwe-Imfolozi, je nejlepší přenocovat v parku. V parku se nachází několik ubytovacích zařízení, která nabízejí různé možnosti pro různé typy návštěvníků.

Pro ty, kteří preferují luxusnější zážitek, je tu několik luxusních safari lodge. Tyto lodge nabízejí elegantní a pohodlné ubytování v rustikálním stylu s veškerým moderním vybavením. Hosté mohou očekávat prvotřídní služby, výbornou kvalitu jídla a, samozřejmě, úžasný výhled na přírodu a divoký život přímo ze svých teras.

Pro ty, kteří preferují ekonomičtější možnosti, je k dispozici několik kempů a chat. Tyto zařízení poskytují základní, ale čisté a pohodlné ubytování ve vzdálenosti od neuvěřitelné přírody. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí trávit co nejvíce času venku a mají rádi táboření.

Není nic lepšího, než trávit den na safari a večer se vrátit do svého ubytování, kde můžete relaxovat a reflektovat na vaše zážitky ze dne. Obejít se bezprostředně přímo v parku vám také umožňuje vstát brzy ráno a vidět zvířata ve svém přirozeném prostředí během jejich nejaktivnějšího období.

Ať už se rozhodnete pro luxusní lodge nebo kemp, ubytování v národním parku Hluhluwe-Imfolozi je opravdovým dobrodružstvím a poskytuje unikátní možnost prozkoumat jedinečnou přírodu Jihoafrické republiky. Mít možnost vidět slony, nosorožce a další africkou faunu v jejich přirozeném prostředí je nezapomenutelným zážitkem a vytváří vzpomínky na celý život.


Letenka Jihoafrická republika Národní park Hluhluwe-Imfolozi


Jihoafrická republika je fascinující zemí, která nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou různorodost přírody a divokého života. Jednou z nejvíce zajímavých oblastí v této zemi je Národní park Hluhluwe-Imfolozi, který se nachází v provincii KwaZulu-Natal.

Národní park Hluhluwe-Imfolozi se rozkládá na ploše téměř 96 000 hektarů a je domovem ohromného množství druhů zvířat. Je zde možné spatřit slony, nosorožce, lvy, leopardy, buvoly a mnoho dalších zvířat. Park je také proslulý jako důležité útočiště pro ohrožené druhy zvířat, jako jsou černí a bílí nosorožci. Naštěstí se díky ochranářským snahám podařilo zvýšit početnost těchto nosorožců v posledních letech.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat do Národního parku Hluhluwe-Imfolozi, je letovisko Durban. Durban je jedním z největších měst Jihoafrické republiky a leží jen několik hodin jízdy od parku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do tohoto letoviska, a to za rozumné ceny.

Po příletu do Durbanu existuje několik možností, jak se dostat do národního parku. Nejběžnější možností je si pronajmout auto a vlastními silami se vydat na cestu. Je to nejflexibilnější způsob, jak prozkoumat park a mít více svobody při doplňování vlastního itineráře. Existují také organizované zájezdy, které zahrnují dopravu, ubytování a průvodce. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří preferují bezstarostnost a nemají zájem o samostatné řízení.

Návštěva Národního parku Hluhluwe-Imfolozi je jedinečným zážitkem. Každý, kdo se sem vypraví, může očekávat hluboké porozumění a obdiv k přírodě. Během safari v parku můžete pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí a sledovat jejich chování. Můžete si také prohlédnout úžasné výhledy na krajinu, která spojuje hory, údolí a řeky.

Nezapomeňte také navštívit Návštěvnické centrum, kde se dozvíte více o ochraně zvířat a budete mít možnost se setkat s odborníky, kteří se starají o tento park. Zde si můžete také zakoupit unikátní suvenýry, které vám připomenou vaši návštěvu a tuto nezapomenutelnou zkušenost.

Národní park Hluhluwe-Imfolozi je skutečně jedinečné místo, které byste neměli vynechat při své návštěvě Jihoafrické republiky. Bez ohledu na to, zda se sem dostanete letecky nebo si pronajmete auto, tato destinace vám nabídne neopakovatelné zážitky. Připravte se na dobrodružství, přírodu a krásu, kterou nabízí tento nádherný národní park.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky