Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Island Laugavegur trek

Počasí Island Laugavegur trek


Laugavegur trek – Počasí v jedinečném islandském treku

Islandská příroda je jednou z nejúchvatnějších na světě a treky patří mezi nejoblíbenější způsoby, jak ji objevovat. Jednou z nejznámějších cest je Laugavegur trek, která je považována za jeden z nejkrásnějších trekingových okruhů na Islandu.

Kromě úchvatných výhledů a neuvěřitelných přírodních útvarů má Laugavegur trek také velmi specifické počasí. Vzhledem k tomu, že se nachází na velmi vysoké severní zeměpisné šířce, může počasí na Islandu být velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Je tedy nezbytné být na takový trek dobře připraven.

Letní období (červenec a srpen) se obecně považuje za nejvhodnější čas pro Laugavegur trek. I v létě se však počasí může rychle změnit. Můžete se setkat s deštěm, silným větrem, sněhem nebo sluncem, takže je vhodné mít s sebou dostatečně teplé oblečení a nepromokavé boty. Je také důležité mít s sebou ochranné brýle a ochranu proti slunečnímu záření, protože slunce na této vysoké polohy může být velmi silné.

Průměrné teploty během léta se pohybují od 10 °C do 20 °C. Nicméně můžete se setkat s prudkým ochlazením nebo zahřátím v průběhu dne, zejména při pohybu v různých nadmořských výškách. V noci se teploty mohou snadno dostat pod nulu, takže je důležité mít s sebou kvalitní spacák a dobrý izolační podklad.

V zimě (listopad a březen) je Laugavegur trek ve většině případů nepřístupný kvůli mrazu a hlubokému sněhu. Pokud máte zájem trek podniknout v zimním období, je nezbytné mít velmi dobrou výbavu a zkušenosti s horským prostředím.

Veškeré povětrnostní podmínky na Laugavegur trek je vhodné pravidelně sledovat prostřednictvím předpovědí počasí a místních informačních center. Vždy je dobré být si vědom aktuální situace a připravit se na případné změny.

Pokud se rozhodnete vydat na Laugavegur trek, připravte se na úchvatné výhledy, jedinečnou přírodu a náročné podmínky. Mít správnou výbavu, informace o počasí a plánování je klíčem k bezpečnému a nezapomenutelnému dobrodružství na Islandu.


Ubytování Island Laugavegur trek


Island je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která přitahuje návštěvníky ze všech koutů planety. Kromě nádherných vodopádů, ledovců a geotermálních jezer nabízí Island také mnoho turistických tras pro pěší turistiku.

Jednou z nejoblíbenějších tras je Laugavegur trek, která vede přes centrální část Islandu. Tato trasa vás zavede přes nádherné krajiny, včetně mohutných sopouchů, čirých řek a vodopádů. Laugavegur trek se také řadí mezi nejmalebnější trasy na světě se svými nádhernými výhledy na horské vrcholky a divokou krajinu.

Při plánování vaší cesty je velmi důležité zvolit správné ubytování, abyste si mohli užít svůj výlet naplno. V našem článku se zaměříme na možnosti ubytování během Laugavegur treku.

Stanování

Stanování je nejsnadnějším a nejlevnějším způsobem, jak se ubytovat během Laugavegur trek. Je však třeba si uvědomit, že stanování na Islandu je regulováno zákonem a můžete stanovat pouze na vyhrazených stanovištích. Tyto stanoviště jsou označeny modrými označeními na mapách, které jsou k dispozici na turistických centrech.

Na stanovištích bývají zpravidla poskytovány základní služby, jako jsou toalety a pitná voda. Pokud se rozhodnete stanovat, měli byste být vybaveni pořádným stanem, dobrou izolační podložkou a kvalitním spacákem, protože na Islandu může být velmi chladno.

Chatičky

Další možností je ubytování v chatičkách. Tyto chatičky nabízejí základní ubytování včetně pevných stěn, postelí a zdroje tepla. Chatky jsou umístěny v blízkosti stanovišť a jsou navrženy tak, aby poskytovaly útočiště během špatného počasí.

Je však třeba mít na paměti, že chatičky jsou velmi oblíbené a musí být rezervovány v předstihu. Pokud tedy plánujete ubytování v chatičkách, měli byste si zajistit rezervaci co nejdříve.

Bivakování

Pokud hledáte opravdu jednoduché a levné ubytování, můžete se rozhodnout pro bivakování. Bivakování vás vyjde na mnohem méně než ostatní způsoby ubytování, ale vyžaduje určitou zručnost a výbavu.

Bivakování je výzva pro zkušené pěší turisty, kteří jsou vybaveni dobrou kvalitou spacáku a zkušenostmi s přežíváním v divočině. Pokud se rozhodnete pro bivakování, měli byste důkladně zkontrolovat počasí, abyste se připravili na případné nepříjemné podmínky.

Přidejte se k nám na Laugavegur trek a užijte si nezávislost a krásy této neuvěřitelné trasy. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, nezbývá než se těšit na nádherné výhledy a úžasné zážitky, které Island nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Laugavegur trek


1. Jak dlouhá je trasa Laugavegur na Islandu?
- Trasa Laugavegur je dlouhá 55 kilometrů.

2. Kdy je nejlepší období na cestu po trase Laugavegur?
- Nejlepší období je obvykle červenec a srpen, kdy jsou nejlepší podmínky pro turistiku.

3. Potřebuji zvláštní povolení na cestu po trase Laugavegur?
- Ne, nepotřebujete zvláštní povolení. Je však nutné si zarezervovat ubytování v přístřeších předem.

4. Je nutné být zkušeným turistou pro cestu po trase Laugavegur?
- Nejedná se o extrémní trek a je vhodná pro většinu turistů, nicméně je nutné být schopný pohybu v náročném terénu a mít základní turistické zkušenosti.

5. Kudy vede trasa Laugavegur?
- Trasa vede od Landmannalaugar na jihu až k přehradě Þórsmörk v západní části Islandu.

6. Jaké jsou možnosti ubytování na trase Laugavegur?
- Možnosti ubytování se liší, ale na trase jsou k dispozici chaty, stany i bivakování.

7. Jaké jsou nejlepší turistické místa na trase Laugavegur?
- Nejpopulárnější jsou Gejzírové pole, hory Landmannalaugaru a skalní útvary Þórsmörk.


Letenka Island Laugavegur trek


Laugavegur Trek: Nádherné dobrodružství v islandské divočině

Island je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou a rozmanitými krajinami. Jednou z nejpopulárnějších turistických tras na tomto ohromujícím ostrově je Laugavegur Trek. Tato vzdálenost 55 km dlouhá pěší trasa je jedním z nejznámějších trekků na světě a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na sopky, ledovce, termální prameny a další přírodní fenomény.

Laugavegur Trek začíná v oblasti Landmannalaugar a končí v Thórsmörku. V průběhu cesty projdete přes nádherné horské pasy, které nabízejí ohromující panoramatické výhledy. Cesta je náročná, avšak zkušení turisté ji ocení díky své kráse.

První den na Laugavegur Trek začíná v Landmannalaugar, což je krásná oblast s lázněmi, které jsou známé svými termálními prameny. Zde se můžete nechat unést krásou okolního krajinného parku s jeho zvláštními pohadami, z nichž vámi nejvíce ohromí Landmannalaugar obsahující několik rozmanitých a barevných sopečných hornin. Když se vydáte na pochod smerem od Laugavegur, budou vás provázet nádherné výhledy na sopečnou krajinu a malé geotermální jezírka.

Druhý den je nejdelší a nejnáročnější pas Laugavegur Trek na razítko na vysokém kopci jámy prameniště Hrafntinnusker, kde je kemp. Tento úsek cesty je obzvlášť impozantní, protože je obklopen krásnými ledovci, pásem sopek a termálními prameny. Turisté zde ocení překrásné výhledy a dobrodružnost atmosféru okolní přírody. Na této části trasy je dobré mít dostatek pitné vody a oblečení na změnu počasí.

Třetí den Laugavegur Trek pokračuje do Emstrur, což je místo známé pro svoji nádhernou řeku Emstruá. Zde se ocitnete uprostřed mnoha řek a údolí, které dotváří jedinečnou kulisu. Tato část trasy je považována za jednu z nejhezčích, protože nabízí nádherné pohledy na okolní hory a ledovce.

Poslední den treku vás provede do Thórsmörku (Údolí Thundergod), které je známé pro svojí ohromující krásu. Tato část trasy vás provede pohádkovou krajinou lemovanou stejnojmennou řekou. Můžete očekávat poutavé scenérie, včetně četných vodopádů, zelených údolí a dramatických kaňonů.

Počasí a terén na Laugavegur Trek jsou nepředvídatelné, a proto je důležité být dobře připravený. Je to náročný trek, který vyžaduje dobrý fyzický stav, trpělivost a odolnost proti extrémnímu počasí. Doporučuje se vzít si s sebou dostatek potravin, pitné vody, oblečení na změnu počasí a kvalitní trekové vybavení.

Laugavegur Trek je jedinečná příležitost zažít krásu islandské přírody a dobrodružství. Je to zážitek, který vás přenese do jiného světa, kde se můžete ponořit do přírodních krás a odpojit se od všedního života. Pokud jste milovníkem turistiky a cestování, rozhodně byste měli zvážit tento úžasný trek přes Islandskou divočinu.


Dovolená Island Laugavegur trek


Dovolená na Islandu: Laugavegur trek, nezapomenutelné dobrodružství v srdci přírody

Island je země překvapení a kontrastů. Jeho ohromující krajinu tvoří rozsáhlé sopečné pláně, ledovce, termální prameny a vodopády, které jsou očarující svou krásou. Pokud hledáte dovolenou, která spojuje jedinečný přírodní zážitek a outdoorové dobrodružství, pak byste měli zvážit Laugavegur trek.

Laugavegur trek je jedním z nejznámějších turistických trekingových tras na Islandu. Tato 55 km dlouhá trasa vás zavede do srdce islandské přírody a nabídne vám neuvěřitelné pohledy na národní park Þórsmörk a jezero Álftavatn.

Trasa začíná u lázní Landmannalaugar, které jsou známé svými horkými prameny a barevnými horninami, které se rozprostírají kolem nich. Zde narazíte na zemětřesení a lávové pole Laugahraun, což vytváří jedinečnou atmosféru.

Během vaší cesty budete procházet rozsáhlým údolím, které je obklopené nádhernou horskou krajinou s různými druhy fauny a flóry. Po překročení několika výškových rozdílů přijdete k průsmyku Hrafntinnusker, kde se ocitnete uprostřed černých sopečných kamenů.

Dalšími zastávkami na vaší cestě jsou například Emstrur (Botnar), kde se ocitnete ve skalnaté krajině s vodopády Skógafoss a Pylsusælu, stejně jako ve výjimečné oblasti Thórsmörk na samém konci trasy. Tato oblast je proslulá svou překrásnou krajinou a je známá také jako "lezec mezi masivními ledovci".

Laugavegur trek bude pro vás určitě fyzicky náročný, ale již samotný pohled na tyto úžasné scenérie stojí za vyčerpávající úsilí. Budete mít možnost spatřit ledovce, jezera, sopečná pole, brodit potoky a obdivovat vzrušující horské vrcholky.

Kromě pozorování nádherné přírody budete také mít možnost odpočívat v tradičních horských chatách, které jsou rozmístěny po celé trase. Tyto chaty nabízejí ubytování a stravování pro turisty, což zajišťuje, že nebudete muset tábořit venku ve strmém počasí.

Prozkoumání Laugavegur trek nejlépe zabere pět dní, i když můžete trvání vaší dovolené upravit podle svých potřeb. Je důležité mít náležité vybavení, jako jsou pohodlné trekkingové boty, oblečení vrstveného typu, nepromokavý stan a dostatečné zásoby jídla.

Pokud hledáte dovolenou, která vás vtáhne do srdce divoké přírody, pak je Laugavegur trek na Islandu tím pravým výběrem. Udělejte si průzkum, naplánujte si své dobrodružství a zažijte jedinečnou cestu, která vám přinese nezapomenutelné zážitky. Podaří se vám překonat překážky cesty a ocitnete se uprostřed přírodního krásy Islandu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky