Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Wicklow Mountains

Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Úchvatné přírodní scenérie a přátelští lidé jsou hlavními lákadly Irského regionu Wicklow Mountains, který se nachází na jihu země. Pokud jste příznivcem aktivní dovolené s hory, lesy, rybníky a pozoruhodnou vodním pádem, pak je pro vás Wicklow Mountains ideální volbou pro vaši dovolenou.

Wicklow Mountains zahrnuje nejvyšší horu v Irsku, Carrauntoohil, ale také mnoho jiných nádherných lokalit, jako jsou Powerscourt Waterfall a Glenmacnass Waterfall, které jsou jedny z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti.

Tato oblast je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vcítit do přírody a užít si nádherné výhledy a procházky. S jeho nádhernými horskými masivy a hlubokými údolími, jeho nekonečnou řadou jasně modrých jezer a nejstarším lesostepním pozemkem v Evropě, má Wicklow vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít svůj pobyt v Wicklow Mountains. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici stovky kilometrů značených turistických tras, kde můžete užít si krásy krajiny, pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Pokud vám skutečně záleží na ochraně okolní přírody, můžete navštívit i některou z chráněných oblastí v parku Wicklow Mountains National Park, jako je například třeba Long Hill a Roundwood Hill.

Wicklow je také ideální destinací pro milovníky vody. V této oblasti nalézáte mnoho krásných jezer a rybníků, jako voda Lough Ouler a Lough Dan, která jsou ideálním místem pro kajakování, potápění a rybaření.

Nakonec, ale ne méně důležité, Wicklow je domov pro nesčetné muzea, umělecké galerie a kulturní památky, kde se můžete dozvědět více o historii této úchvatné oblasti. Například ruiny kláštera Glendalough, které jsou součástí památek UNESCO, jsou ideálním místem pro kulturní návštěvu.

Když jste úplně unaveni a hladoví, je na čase ochutnat místní kuchyni. Irská kuchyně je plná tradičních jídel, jako jsou národní jídlo Fish and Chips nebo Irský guláš. A pokud máte rádi pivo, nemůžete si nechat ujít ochutnat pivo z místních pivařů.

V závěru bych mohl říct, že Wicklow Mountains jsou nádhernou destinací pro ty, kteří chtějí strávit aktivní a zároveň relaxační dovolenou v srdci Irska. S tak mnoho věcmi na početním seznamu a místní přátelskostí, určitě nebudete chtít nikdy odejít!


Letenka Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains - Úchvatné krásy Irska

Irska je známá svou ohromující krajinou, zelenými pastvinami a úchvatnými horami. Jedním z nejvýznamnějších horských systémů v zemi jsou Wicklow Mountains. Tato rozlehlá pohoří se nacházejí na východě Irska, nedaleko od hlavního města Dublinu. Jsou proslulé svou přírodní krásou a jsou ideálním cílem pro milovníky outdoorových aktivit.

Wicklow Mountains nabízejí širokou škálu příležitostí k průzkumu a objevování. Výlet do této oblasti je naprosto nezapomenutelný a nabízí úžasné zážitky jak pro dobrodruhy, tak i pro ty, kteří preferují klidnou atmosféru. Hory jsou protkány sítí turistických stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat to nejlepší, co tato oblast nabízí.

Jednou z nejznámějších atrakcí Wicklow Mountains je skalnatý vrchol s názvem ajnocka. Tento kopec, který dosahuje výšky 925 metrů nad mořem, je oblíbeným cílem pro horolezce a turisty. Z jeho vrcholu se otevírá nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu - zelené údolí, zachovalé lesy a průzračná jezera. Pro ty, kteří lásku k fotografování, Wicklow Mountains nabízejí mnoho příležitostí pro dokonalé snímky přírodních scenérií.

Dalšími atrakcemi v této oblasti jsou malebná jezera, která jsou roztroušena po celých horách. Jeden z nejvýznamnějších je Glendalough, který je oblíbeným cílem pro milovníky přírody. Toto jezero je kulturně a historicky významné, protože v jeho blízkosti se nachází starobylý klášter Glendalough, který se datuje až do 6. století. Návštěvníci mají také možnost procházet kolem jezera a objevovat skryté lesní cesty, které vedou k dalším krásám přírody.

Wicklow Mountains jsou také domovem pro mnoho vzácných rostlin a živočichů. Ochrana přírody v této oblasti je velmi důležitá a úřady se snaží udržet pohoří v co nejpřirozenějším stavu. Návštěvníci mohou být svědky široké palety druhů ptáků, jako jsou krahujci a orli mořští, stejně jako mnoho dalších živočišných druhů, jako jsou jelenci nebo divoké kozy.

Vzhledem k jejich blízkosti k Dublinu jsou Wicklow Mountains snadno dostupné pro turisty. Imponující přírodní krása a široká nabídka outdoorových aktivit dělají z tohoto místa jedinečný cíl pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, jestli si vyberete procházku po krásných stezkách, nebo si vychutnáte romantickou projížďku na kole, Wicklow Mountains jsou skvělým místem, které stojí za návštěvu.

Pokud toužíte po dobrodružství nebo prostě jen chcete uniknout z rušného městského života, není lepšího místa než Wicklow Mountains v Irsku. Přírodní scenérie a nádherné výhledy vás určitě překvapí a zcela vás okouzlí. Připravte si své batohy a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto úchvatného kouta Irska.


Počasí Irsko Wicklow Mountains


Irsko je známé svým proslulým a často nepředvídatelným počasím. A jedno z nejmalebnějších a nejzápadnějších míst v Irsku jsou Wicklow Mountains. Tato hornatá oblast se nachází na jihu a východě země a nabízí úchvatné výhledy na zelené kopce, nádherná jezera a údolí.

Jedním z významných faktorů ovlivňujících počasí v této oblasti jsou převládající západní větry vanoucí z Atlantiku. Tyto větry často přinášejí do oblasti Wicklow bohaté srážky, které jsou pro Irsko typické. Právě díky těmto srážkám, které jsou rozděleny po celém roce, se zde tvoří husté lesy a bujná vegetace.

Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou obecně nejteplejšími a nejsuššími měsíci v roce v této části Irska. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C a srážky jsou obvykle omezené. Tato období jsou také nejbližší ideálnímu počasí pro pěší turistiku a prozkoumávání jedinečných krajin Wicklow Mountains.

Nicméně, i během letních měsíců se počasí může rychle změnit, a lidé by měli být připraveni na neočekávané změny. Oblast Wicklow je známá svou rychlou střídavostí slunečných a deštivých dnů, stejně jako ranní mlhou, která postupně ustupuje během dopoledne. Je nezbytné, aby lidé, kteří se vypravují do Wicklow Mountains, měli příslušné oblečení a vybavení.

Podzim a jaro jsou v této oblasti obecně chladnější a vlhčí, s častými dešťovými přeháňkami. Je to období, kdy příroda kvete a kopce Wicklow Mountains přecházejí do různobarevného spektra. Turisté si mohou užít krásné procházky mezi padajícími listy a prozkoumávat malebná jezera obklopená okouzlujícím kopcovitým terénem.

Zima v Wicklow Mountains může být drsná, zejména v horských oblastech, kde teploty klesají pod bod mrazu. Sníh a led mohou způsobit problémy při pohybu po horských stezkách, a proto je třeba být opatrný. Přesto, pro milovníky zimních sportů a zasněžené krajiny, Wicklow Mountains nabízejí ideální podmínky pro skialpinismus a snowboarding.

Vzhledem k přírodním scenériím a nepředvídatelnému počasí je zřejmé, proč jsou Wicklow Mountains tak oblíbené mezi fotografy. Měnící se světlo, kontrasty mezi horami a nížinami a různými odstíny zelené jsou nekonečnou inspirací pro umělce.

Všichni, kteří se vydají do této oblasti, by měli sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své plány s ohledem na aktuální podmínky. Bez ohledu na to, zda je počasí slunečné, deštivé nebo zasněžené, návštěva Wicklow Mountains je vždy nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Irsko je země plná úchvatných krajin a krásných hor. Jednou z nejmalebnějších oblastí, kterou si můžete vychutnat, jsou hory Wicklow. Leží jen několik kilometrů od Dublinu a poskytují návštěvníkům příležitost získat nádherný pohled na irskou přírodu.

Když se rozhodnete navštívit Wicklow Mountains, je třeba vybrat si ubytování, které vám umožní plně vychutnat tuto kouzelnou oblast. Existují různé možnosti a jednou z nejoblíbenějších je pobyt v horských chatách a penzionech.

Horské chaty jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místní přírodou. Tyto chaty jsou umístěny v obklopení dechberoucí přírody a umožňují vám spatřit úžasné výhledy z vašeho okna. Díky své poloze můžete snadno objevovat okolní kopce a jezera, a to pěší turistikou či na kole. Některé chaty nabízejí i venkovní grily a ohniště, takže si můžete užívat večery u ohně a poslouchat zvuky přírody.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, v Wicklow Mountains najdete také luxusní hotely a pocity. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou prvotřídní pohodlí a skvělé vybavení. Mnoho z nich leží v úchvatném přírodním prostředí, takže si můžete vychutnávat krásné výhledy přímo z vašeho okna. Kromě toho vám tyto hotely často nabízejí i další vyžití, jako jsou wellness centra, bazény a vynikající restaurace s tradiční irskou kuchyní.

Nezapomeňte také na možnost pronájmu útulných bed and breakfast. Tato ubytování vám poskytnou příležitost poznat místní kulturu a tradice přímo od místních lidí. Majitelé těchto zařízení vám ochotně poradí, kam vyrazit na výlety a co navštívit v okolí. Navíc budete mít možnost ochutnat typicky irské snídaně, které jsou známé pro svou hojnost a výbornou chuť.

Nejlepší čas k návštěvě Wicklow Mountains je jaro a podzim, kdy zde panuje mírnější počasí a okolní krajina nabývá nádherných barev. Během těchto období se také konají různé festivaly a kulturní akce, které vám přinesou ještě více zábavy.

Navštívení Wicklow Mountains je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Ať už se rozhodnete pro horskou chatu, luxusní hotel či bed and breakfast, budete mít možnost prozkoumat nádhernou krajinu, historické památky, jako je klášter Glendalough, a užít si klid a krásu těchto hor. Takže pokud plánujete cestu do Irska, nezapomeňte vložit Wicklow Mountains na svůj itinerář a vybrat si ubytování, které vám umožní prožít skutečně jedinečný relaxační pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


Dotaz: Jaké jsou Wicklow Mountains?
Odpověď: Wicklow Mountains je pohoří v Irsku, které se nachází jihovýchodně od Dublinu.

Dotaz: Jak se do Wicklow Mountains dostat z Dublinu?
Odpověď: Z Dublinu se do Wicklow Mountains lze dostat veřejnou dopravou (vlakem nebo autobusem) nebo vlastním automobilem.

Dotaz: Jaká je nejvyšší hora v Wicklow Mountains?
Odpověď: Nejvyšší horou v Wicklow Mountains je Lugnaquilla, která dosahuje výšky 925 metrů.

Dotaz: Jaké aktivity lze v Wicklow Mountains provozovat?
Odpověď: V Wicklow Mountains je možné provozovat turistiku, horskou cyklistiku, rybolov, skalní lezení a další outdoorové aktivity.

Dotaz: Kde se nachází nejznámější turistická atrakce v Wicklow Mountains?
Odpověď: Nejznámější turistickou atrakcí v Wicklow Mountains je Glendalough, historické místo se starými kláštery a malebnými jezery.

Dotaz: Kolik času bych měl strávit v Wicklow Mountains?
Odpověď: V délce pobytu v Wicklow Mountains záleží na preferencích každého návštěvníka, ale ideálně byste si měli vyhradit minimálně jeden den na prozkoumání tohoto krásného regionu.

Dotaz: Jsou Wicklow Mountains vhodné na výlet s dětmi?
Odpověď: Ano, Wicklow Mountains jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Existují zde různé lehké turistické stezky, které jsou přístupné i pro děti, a také možnosti pikniku a procházek kolem jezer.

Dotaz: Jaké je nejlepší roční období pro návštěvu Wicklow Mountains?
Odpověď: Wicklow Mountains jsou krásné po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je obvykle od jara do podzimu, kdy jsou teploty mírné a příroda je kvetoucí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky