Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bahamy Little Exuma

Dovolená Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma jsou malým rajským ostrovem nacházejícím se v Karibském moři. Tento neobydlený ostrov je součástí řetězce ostrovů známých jako Exumy a je oblíbeným cílem turistů hledajících klid a krásnou přírodu.

Little Exuma je známý svými krásnými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysovými vodami. Turisté sem přijíždějí, aby se věnovali relaxaci na pláži, potápění, šnorchlování, rybaření nebo jen tak procházením po pobřeží. Exumy jsou také domovem mnoha druhů ohrožených živočichů, jako jsou želvy, rejnoci a mnoho dalších tropických ryb.

Pro milovníky přírody je Little Exuma ideálním místem k objevování jedinečných ekosystémů. Můžete se vydat na procházku po mangrovových bažinách a pozorovat místní ptactvo nebo se vydat do národního parku Moriah Harbour Cay. Tento park nabízí krásné písčité pláže, laguny a korálové útesy, které jsou domovem mnoha mořských živočichů.

Další atraktivitou Little Exuma je modrá díra, známá jako Deanova díra, kterou si můžete prohlédnout při potápění. Deanova díra je podmořská propast, která je známá především pro svoji hloubku a nádherně modrou barvu vody. Potápěče fascinuje tato tajemná propast, která je obklopena útesy a korály.

Při návštěvě Little Exuma rozhodně neopomíjejte ochutnat místní kuchyni. Ostrov je plný restaurací, které nabízí čerstvé mořské plody, jako jsou humři, krevety a ryby. Nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je conch (mořský plž) ve sladkokyselé omáčce nebo bahamskou polévku.

Nadměrnou turistickou infrastrukturu na Little Exuma nenajdete. Ostrov je spíše míčem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci vám s tipy a radami na objevování ostrova.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krásných pláží, přírody a klidu, pak je Little Exuma na Bahamách tou správnou volbou. Relaxace na bílém písku, šnorchlování ve vodách plných korálů a vychutnávání exotických specialit jsou jen některé z nezapomenutelných zážitků, které vás na tomto ostrově čekají.


Letenka Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma: Skrytý ráj pro dovolenou

Bahamy jsou známé svou překrásnou přírodou, křišťálově čistými plážemi a nádhernými karibskými ostrovy. Jedním z nejlepších míst k návštěvě na Bahamách je ostrov Little Exuma. Nachází se poblíž většího ostrova Great Exuma a nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a relaxaci ve skutečném karibském ráji.

Little Exuma je pravým opakem svého souseda Great Exuma, který se stal turistickým centrem a získal si pověst extravagantního letoviska. Na druhou stranu, Little Exuma se pyšní tím, že je stále relativně nedotčený turisty a zachoval si svou autenticitu a přírodní krásu. To je také důvod, proč je tolik lidí, kteří na Bahamy přilétají, chtějí navštívit právě tento ostrov.

Přírodní krása Little Exuma je k neuvěření. Pláže jsou bílé a jemné, s azurově modrou vodou karibského moře, která se zdá být téměř ireálná. Pohled na palmové háje zdejších pláží a zasněné plamy na obloze tvoří skutečný ráj na zemi. Jednou z nejznámějších pláží na ostrově je Tropic of Cancer Beach, která má své jméno podle skutečnosti, že se nachází přesně na rovníku a dotýká se imaginární čáry obratníku Raka.

Nábytek na Bahamách ještě v 21. století vyráběn z tradičních materiálů, jako je dřevo a olivy. Tradiční způsob výroby nábytku je velmi oblíbený a dává jí zvláštní kouzlo. V interiéru můžete objevit nádherně vytvořené truhly, postele a stoly, které se snadno směsují s moderním světem a jejich dokonalým designem, kde tradice získává nový rozměr.

Little Exuma je také skvělým místem pro milovníky vodních sportů. Ostrov nabízí fantastické místo k potápění a šnorchlování. Pod hladinou vody lze prozkoumat bohatý biologický život v karibském moři. Pokud nehledáte dobrodružství pod vodou, můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a projíždět se po malebných zátočinách a útesech.

Místní kuchyně je také neodolatelná. Bahamská kuchyně je založena na čerstvých plodech moře, ale také na tradičních karibských a britských ústřicích. Zdejší speciality zahrnují klasiky jako je smažená ryba, bahamská drůbež Curried, krevetový a ovoce země v jedné míse. Většina restaurací se nachází přímo na pláži, takže můžete vychutnat vynikající jídlo s panoramatickým výhledem na oceán.

Pokud plánujete svou dovolenou na Bahamách, nemůžete přehlédnout ostrov Little Exuma. Je to skutečný skrytý poklad, který nabízí autentickou přírodu, nedotčené pláže a neuvěřitelné zážitky. Přijďte a objevte tento malý ráj na zemi a ponořte se do klidu a krásy Baham.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Little Exuma


1. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Little Exuma?
- Na ostrově Little Exuma se nacházejí nádherné pláže, jako například Tropic of Cancer Beach, Forbes Hill Beach a Coco Plum Beach.

2. Jaké aktivity lze vykonávat na ostrově Little Exuma?
- Na ostrově Little Exuma si můžete užít šnorchlování, potápění, rybaření, paddleboarding nebo lenošení na pláži.

3. Jsou na ostrově Little Exuma restaurace a obchody?
- Ano, na ostrově se nachází několik restaurací a obchodů, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni nebo si nakoupit potřeby.

4. Jak se dostanu na ostrov Little Exuma?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Little Exuma, je letecky přistát na letišti Exuma International Airport, které se nachází nedaleko. Poté si můžete pronajmout auto nebo využít taxislužbu.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Little Exuma?
- Nejlepší dobou k návštěvě ostrova Little Exuma je od listopadu do dubna, kdy je počasí příjemné a průměrná teplota se pohybuje kolem 24-27 °C.

6. Jaké jsou populární atrakce na ostrově Little Exuma?
- Mezi populární atrakce na ostrově Little Exuma patří Exuma Cays Land and Sea Park, který nabízí skvělé možnosti pro šnorchlování a pozorování živočichů, a také Blue Hole, která je oblíbenou lokalitou pro potápění.

7. Je na ostrově Little Exuma možnost ubytování?
- Ano, na ostrově Little Exuma najdete několik hotelů, resortů a pronájmu dovolených pro ubytování.

8. Jak dlouho bych měl zůstat na ostrově Little Exuma?
- Doporučuje se zůstat na ostrově Little Exuma minimálně 2-3 dny, abyste si stihli užít pláže, aktivity a prozkoumat okolní oblasti.

9. Jsou na ostrově Little Exuma možnosti pro turistické výlety?
- Ano, na ostrově Little Exuma je možné si pronajmout lod nebo zapojit se do organizovaných výletů, které vám umožní prozkoumat okolní ostrovy a přírodní krásy.

10. Jaké jsou doporučené bezpečnostní opatření na ostrově Little Exuma?
- Doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchovávání cenných předmětů v bezpečí, zamykání dveří a auta, a dodržování bezpečnostních značení na plážích a v přírodních rezervacích.


Ubytování Bahamy Little Exuma


Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysově modrým oceánem a dokonalým tropickým prostředím. Pokud plánujete svou dovolenou na Bahamách, možná byste měli zvážit pobyt na malém ostrově Little Exuma.

Little Exuma se nachází na jihovýchodě Velkých Exuma Baham. Ačkoli ostrov měří pouze 6 mil na délku, nabízí nádherné pláže a úchvatné scenérie. Pokud hledáte klidnou a odlehlou dovolenou, je Little Exuma pro vás ideální volbou.

Na Little Exuma najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje různým potřebám a rozpočtům. Existují luxusní all-inclusive resorty, pokud preferujete pohodlí a plány vaší dovolené vám nezbylo mnoho času. Resorty nabízejí prvotřídní zařízení, včetně bazénů, soukromých pláží, spa a restaurací, které vám poskytnou všechno, co potřebujete během svého pobytu.

Pokud preferujete více autentické ubytování, můžete si pronajmout soukromou vilu nebo apartmán. Mnoho majitelů nemovitostí nabízí zařízení, které jsou přímo u pláže, což vám umožní vychutnat si úžasný výhled na oceán přímo z vašeho balkonu. Tyto nemovitosti často nabízejí také kuchyně a obývací prostory, což je ideální pro rodiny nebo skupiny cestovatelů, kteří si přejí vytvořit si své vlastní jídlo a strávit čas společně.

V okolí Little Exuma je také několik menších hotelů a penzionů, které nabízejí přátelské a intimní prostředí. Tyto ubytovací zařízení často mají nízký počet pokojů, což zaručuje klidnou a soukromou atmosféru pro hosty. Mnoho z těchto zařízení se nachází přímo u pláže nebo jen pár kroků od ní, což vám umožní snadný přístup k nekonečným bílým písčitým plážím a teplým vodám.

Kromě úžasného ubytování nabízí Little Exuma také mnoho aktivit a zážitků. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat okolní ostrovy, nebo vyrazit na hloubkový rybolov a zkusit své štěstí v chytání tunáků nebo mořských okounů. Rovněž nemůžete vynechat ochutnávání místní kuchyně, která je plná čerstvého mořského ovoce a bahamských specialit.

Pokud se rádi dozvídáte o historii a kultuře, můžete navštívit také historické památky a muzea na Little Exuma. Zde najdete například slavné botanické zahrady, které hostí některé z nejvzácnějších a nejkrásnějších rostlin a květin.

Výhodou pobytu na Little Exuma je, že jste stále dostatečně blízko hlavního ostrova Velké Exuma, abyste mohli využít dalších turistických atrakcí a služeb, které nabízí. Zajištění dopravy mezi ostrovy je snadné a existuje několik možností, jak se dostat tam a zpět.

Pokud hledáte klidné a odlehlé ubytování na Bahamách, Little Exuma je perfektní volbou. Nejenže zde najdete úchvatné pláže a nádhernou přírodu, ale také širokou škálu ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám. Nenechte si ujít tuto vzácnou příležitost zažít tropický ráj na jednom z nejkrásnějších míst na Bahamách.


Počasí Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma jsou ostrovy nacházející se v Karibském moři a jsou jedním z největších turistických cílů v této oblasti. Jedním z hlavních faktorů, který přitahuje turisty na tento ostrov, je jeho nádherné a slunečné počasí.

Klima na Bahamách Little Exuma je tropické, což znamená, že teploty zde zůstávají celoročně příjemně teplé. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 23 °C (73 °F), zatímco v létě dosahuje až 32 °C (90 °F). Tropické počasí znamená také stálou vlhkost, která je způsobena blízkostí moře a jejími větry. Návštěvníci by měli být připraveni na to, že se potit budou, ale díky oceánským vánicům, které často ovlivňují oblast, je zde zajištěné osvěžení v podobě nepříliš silných větrů.

Dešťové srážky jsou na Bahamách Little Exuma rozloženy rovnoměrně, a proto mohou turisté očekávat déšť po celý rok. Nicméně, největší množství srážek spadne v období mezi červnem a říjnem, kdy je oblast ovlivňována tropickými bouřemi. Tyto bouře mohou způsobovat silné poryvy větru a příležitostně i povodně, avšak většina z nich míjí ostrovy a přináší jen krátkodobé bouře.

Návštěvníci, kteří se chtějí vyhnout období, kdy jsou Bahamy postiženy tropickými bouřemi, by měli plánovat svou cestu spíše na podzim nebo na jaře. Tyto roční období nabízejí slunečné a příjemné teploty s minimálním rizikem nežádoucího počasí. Léto je nejteplejším obdobím a pokud se rozhodnete cestovat během tohoto období, měli byste připravit lehké oblečení, sluneční ochranu a hodně tekutin.

Když už mluvíme o počasí na Bahamách Little Exuma, nemůžeme opomenout zmínit jeho úžasné pláže a tyrkysové vody. Díky slunečnému počasí, které zde panuje téměř po celý rok, jsou pláže vždy lákavé pro koupání a opalování. Krásné počasí je také ideální pro provádění vodních sportů, jako je šnorchlování, potápění nebo jachting.

Vzhledem k tomu, že Bahamy Little Exuma jsou závislé na turismu, počasí hraje zásadní roli při rozhodování, kdy sem cestovat. Nicméně, díky svému tropickému klimatu a krásným plážím jsou Bahamy Little Exuma neodolatelnou destinací pro každého, kdo touží po relaxaci na slunci a vychutnávání si nádherného přírodního prostředí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky