Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Irsko Kenmare

Počasí Irsko Kenmare


Irsko je známé svým proměnlivým, mnohdy až nepředvídatelným počasím. A nejinak je to i v případě malebného města Kenmare, které se nachází na jihozápadě ostrova. Kenmare, které se nachází v hrabství Kerry, leží v údolí mezi řekami Roughty a Sheen, a je obklopeno horami a překrásnou přírodou.

Díky své poloze u moře a v blízkosti pohoří jsou v Kenmare časté změny počasí. Místní obyvatelé říkají, že v jediném dni se můžete setkat se sluncem, deštěm, větrem a oblačností. Je to místo, kde si můžete obléknout tenkou letní suknici a tričko, ale neměli byste zapomenout vzít si s sebou pláštěnku nebo deštník.

Průměrné teploty v Kenmare se pohybují kolem 15-20 °C během léta a snižují se na 8-10 °C v zimě. Srážky jsou zde běžné po celý rok, přičemž nejvíce dešťových dní přichází od září do listopadu. Zimní měsíce zase mohou nabídnout i sněhové překvapení, i když sněhové pokrývky nejsou tak časté jako v některých jiných částech Irska.

Moře hraje významnou roli při utváření místního počasí. Studený průliv mezi Irskem a Velkou Británií, známý jako Irské moře, má vliv na teploty vzduchu i vody severně od Kenmare. V létě může být teplota mořské vody kolem 15-18 °C, což je dostatečně teplé na koupání. Ale stejně jako s počasím, mořská teplota se může rychle změnit.

I přesto, že počasí v Kenmare může být nepředvídatelné, výjimečná krása a přírodní scenérie tohoto regionu přitahují turisty z celého světa. Lidé sem přicházejí, aby objevili malebné kopce, fjordy, útesy a divokou přírodu, ačkoli déšť je částí této jedinečné zkušenosti.

Ať už plánujete návštěvu Kenmare během deště nebo slunečného počasí, budete ohromeni jeho neopakovatelným šarmem a atmosférou. Ať už se setkáte s místními lidmi v hospodě nebo zkoumáte okolní přírodu, počasí v Kenmare je jen dalším lákadlem této kouzelné destinace na západním pobřeží Irské republiky.


Dovolená Irsko Kenmare


Irsko je země s mnoha tvářemi, která se svou krásou a osobitostí stala oblíbeným cílem turistů z celého světa. V Irsku najdete téměř všechny typy přírodních krás, od zelených plání až po strmé útesy a bílé písky. Pokud hledáte skutečně nezapomenutelnou dovolenou, navštivte město Kenmare v Irsku.

Město Kenmare se nachází na jihozápadě Irska a přestože je malebným městem s pouhými třemi tisíci obyvateli, nabízí spoustu zážitků pro turisty. V Kenmare najdete bohatou historii, která se datuje až do 17. století. Okolí města je poznamenáno hojnou návštěvou turistů a přestože je Kenmare typické irské městečko, můžete tu ochutnat kuchyni z celého světa, od tradiční irské pečeně až po italskou pizza.

Jednou z největších předností Kenmare je fakt, že město se nachází v samotném srdci neuvěřitelně krásného přírodního parku Killarney. Jedná se o národní park o rozloze více než 100 kilometrů čtverečních, který je domovem mnoha druhů ptáků, srnců a dalších místních zvířat. Killarney je perfektním místem pro turisty, kteří se chtějí projít podél krásných jezer, dále najdou krásné horské kopce a rozlehlé lesy.

Hlavním lákadlem Kenmare a jeho okolí jsou však především nádherné pláže. Pláže na jihozápadním pobřeží Irska patří k nejkrásnějším v Evropě. V místech jako Killarney, či Ring of Kerry je možné proplout na lodičce po neuvěřitelně krásných bayích, obklopených strmými útesy a bílým pískem.

Kenmare je místem, kam se vrací turisté opakovaně. Důvodem je nejen ohromující přírodní krása, ale také mimořádná pohostinnost a unikátní atmosféra, kterou město nabízí. Ochutnejte atmosféru irského venkovského města, a ať už se rozhodnete pro relaxační dovolenou nebo dobrodružné výpravy, Kenmare a jeho okolí skutečně potěší každého.


Ubytování Irsko Kenmare


Irsko je země nádherné přírody, kde najdete malebné vesničky a historická města. Jedním z nejmalebnějších měst v Irsku je Kenmare, které se nachází v jihozápadním okolí země. Kenmare leží mezi řekami Sheen a Roughty a je obklopeno nádhernými kopcemi a zelenými poli. Tato oblast je perfektním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z městského ruchu a užít si ticho a klid.

Když přijedete do Kenmare, měli byste si najít ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám. V Kenmare a v okolí najdete mnoho různých druhů ubytování od luxusních hotelů až po levnější hostely. Všechny tyto ubytovací služby se nachází v blízkosti místních atrakcí.

Luxusní hotely v Kenmare jsou ideální pro ty, kteří chtějí věnovat svoji dovolenou odpočinku a komfortu. Tyto hotely nabízejí vysokou úroveň služeb a luxusní zařízení. Kromě pohodlných pokojů a elegantních restaurací, vám tyto hotely mohou poskytnout i další služby jako je wellness a relaxační centra nebo golfové hřiště.

Dále můžete najít i menší hotely nebo penziony, které jsou ideální pro ty, kteří hledají atmosféru útulného a rodinného ubytování. Tyto hotely a penziony jsou situovány v blízkosti místních atrakcí a poskytují svým hostům kompletní služby jako jsou snídaně a wifi.

Pokud hledáte ubytování za přijatelnou cenu, můžete se zastavit v některém z hostelu nebo bed and breakfast, které se rovněž nacházejí v Kenmare a v jeho okolí. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro turisty, kteří plánují strávit svůj čas v přírodě a chtějí si tuto radost užít bez přístřeší.

Je také možné si pronajmout apartmán nebo chatu v okolí Kenmare. Tyto zařízení poskytují prostor pro vlastní stravování a jsou vybaveny nezávislou kuchyní, takže si můžete připravit své oblíbené jídlo.

Všechna ubytování v Kenmare mají jedno společné – nádhernou přírodu. Jeho okolí nabízí různé aktivity, jako například jízdu na koni a rybaření v řece Roughty. Pro ty, kteří milují přírodu a krásné výhledy, jsou zde do kopcovitého terénu vytyčeny turistické stezky, které spojují oblasti Kenmare a Killarney.

Celkově lze říci, že Kenmare je skvělým místem pro dovolenou strávenou v krásné irské přírodě. Bez ohledu na typ ubytování, které si zvolíte, jistě si užijete svůj pobyt a budete mít příležitost pozorovat nádherné scenérie.


Letenka Irsko Kenmare


Kenmare je malebné přímořské město nacházející se na jihozápadě Irska. Je to ideální destinace pro ty, kteří se chtějí vzdálit od hektického městského života a prozkoumat krásu irského venkova. Přestože Kenmare je menší než jiná irská města, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a krásných míst, která stojí za návštěvu.

Pro cestování do Kenmare je nejlepší volbou cesta letecky. Irsko je dobře napojeno na řadu evropských letišť, což usnadňuje přílet do země. Na letišti v Dublinu je možné nalézt mnoho mezinárodních letů, které jsou provozovány denně. Po příletu do Dublinu se návštěvníci mohou vydat na příjemnou jízdu autem do Kenmare, která trvá přibližně 3 hodiny.

Kenmare je známé svou malebnou přírodou. Jeho okolí je plné zelených kopců, nádherných jezer a dramatických pobřežních scenérií. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Návštěvníci si mohou pronajmout kolo nebo se vydat na procházku v jednom z národních parků v okolí města. Z Peak Macgillycuddy's Reeks, nejvyšší hory v Irsku, je také možné mít nádherný výhled na okolní krajinu.

Kenmare má také bohatou historii a kulturní dědictví. Ve městě najdete starobylé hrady, historické kostely a tradiční irské hospody, kde si můžete vychutnat skvělou atmosféru a poslechnout živou irskou hudbu. Přestože je Kenmare menší než jiná irská města, nabízí širokou škálu restaurací a obchodů, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní speciality.

Nejznámější atrakcí v Kenmare je Ring of Kerry, malebná silnice, která obkružuje okolní pobřeží. Cesta nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, přičemž projíždíte kolem malebných vesnic a historických památek. Ring of Kerry je ideální pro vyjížďku autem nebo cyklistiku a stojí za to strávit celý den prozkoumáváním této úchvatné trasy.

Kenmare je také výchozím bodem pro návštěvu Skellig Michael, UNESCO světového dědictví. Skellig Michael je ostrov, na kterém se nachází starobylý klášter, který byl postaven v 6. století. Klášter je dostupný pouze lodí a je to nepříjemné, ale nezapomenutelné dobrodružství.

Celkově vzato, Kenmare je kouzelné místo, které stojí za to navštívit. S jeho krásnou přírodou, bohatou historií a pohostinnými místními obyvateli je to skvělé místo k strávení dovolené. Aby se sem dostal co nejlépe, je nejlepší volbou cesta letecky. Letenky do Irska jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a zajišťují bezproblémový příjezd do této nádherné části zeleného ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kenmare


1. Můžu v Irsku platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou Irska.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kenmare?
Nejlepší doba na návštěvu Kenmare je od dubna do září, kdy je teplé a slunečné počasí.

3. Je nutné mít v Irsku mezinárodní řidičský průkaz?
Ne, v Irsku můžete řídit s českým řidičským průkazem.

4. Potřebuji vízum do Irska?
Pro občany EU, ČR a dalších zemí není vízum do Irska nutné.

5. Jak daleko je Kenmare od Dublínu?
Kenmare se nachází v jihozápadní části Irska, od Dublínu je vzdáleno přibližně 300 km.

6. Kam se můžu vydat na výlet z Kenmare?
Z Kenmare se můžete vydat na výlet do národního parku Killarney, na pobřeží Ring of Kerry nebo na pláže na západním pobřeží.

7. Jaká je nejlepší způsob dopravy v Kenmare?
V Kenmare se nejčastěji používá automobil. Můžete si vypůjčit auto nebo si zaplatit taxík.

8. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Kenmare?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Kenmare patří návštěva starého tržiště, procházka kroměřížským parkem nebo plavba na lodích po zálivu Kenmare Bay.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky