Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Finsko Helsinky

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Helsinky


1. Jaké je hlavní město Finska?
Odpověď: Hlavním městem Finska je Helsinki.

2. Jaké je hlavní letiště v Helsinkách?
Odpověď: Hlavním letištěm v Helsinkách je letiště Helsinki-Vantaa.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Helsinkách?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Helsinkách patří Katedrála Uspenskij, Katedrála Temppeliaukio (skalní kostel), Helsinská katedrála, Suomenlinna (námořní pevnost), Národní muzeum Finska a mnoho dalších.

4. Jaké jsou oblíbené tradiční finské jídla v Helsinkách?
Odpověď: Mezi oblíbená tradiční finská jídla v Helsinkách patří rybí polévka, zapečené lososí medailonky, rybí karbanátky, smažený hermelín a bramborový knedlík, smažené kuře s bramborami a různé druhy plněných knedlíků.

5. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Helsinek?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Helsinek je během letních měsíců květen až září, kdy teploty jsou mírné a příroda je v plném rozkvětu. V zimě je možné si užít výjimečné zážitky, jako je například pozorování polární záře.

6. Jaké jsou nejbližší ostrovy, kam se dá dostat z Helsinek?
Odpověď: Nejbližší ostrovy, kam se dá dostat z Helsinek, jsou Suomenlinna, která je známá svou námořní pevností, a Vallisaari, která je přírodní rezervací.

7. Jak se dostanu z letiště do centra Helsinek?
Odpověď: Z letiště Helsinki-Vantaa se do centra Helsinek dá dostat autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 615 zajišťuje přímé spojení mezi letištěm a centrem města, zatímco vlak spojení zajišťuje přes nádraží Leppävaara nebo Tikkurila.

8. Kde se můžu ubytovat v Helsinkách?
Odpověď: V Helsinkách je široká nabídka ubytování, včetně luxusních hotelů, malých boutique hotelů, penzionů a hostelů. Nejčastěji se však ubytování nachází v blízkosti centra města.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Helsinkách?
Odpověď: V Helsinkách je možné využít městskou dopravu, včetně autobusů, tramvají a metra. Dále je možné využít také taxislužbu nebo pronajmout si vlastní auto.

10. Kde mohu v Helsinkách nakoupit suvenýry?
Odpověď: V Helsinkách je možné nakoupit suvenýry v různých obchodech a buticích, které se nacházejí v centru města. Mezi oblíbené suvenýry patří například tradiční finské dřevěné výrobky, sklo, designové předměty a sladkosti.


Dovolená Finsko Helsinky


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí, kterou můžete navštívit. A pokud hledáte destinaci, která skloubuje moderní život s bohatou historií a přírodou, nelze minout její hlavní město - Helsinky.

Helsinky je jedním z nejlepších míst, kde začít svou finskou dovolenou. Město se nachází na pobřeží Finského zálivu a stojí za to prozkoumat jeho bohatou historii a kulturu. Jedním z hlavních symbolů města je Katedrála Uspenského soboru, která se tyčí nad městem a je jedním z největších pravoslavných kostelů v západní Evropě. Pro milovníky architektury je pak nevyhnutelnou zastávkou moderní katedrála Tuomiokirkko, jejíž stavba začala v roce 1830, a která je vybudována v neoklasicistním stylu.

Pokud se vydáte na procházku po Helsinkách, nenechte si ujít návštěvu Esplanade, oblíbené veřejné zahrady plné kvetoucích stromů a zeleně, která tvoří spojnici mezi centrem města a přístavem. Kromě toho můžete také navštívit Market Square, známé tržiště s místními produkty a suvenýry. A chcete-li se seznámit s finskou kulturou, zastavte se ve Finském muzeu, které je plné exponátů a artefaktů, které ukazují historii a život ve Finsku.

Pokud jste milovníky umění, Helsinky nabízí bohatou kulturní scénu. V galerii Kiasma můžete objevit současné finské a mezinárodní umění, zatímco v Národním muzeu Finska se dozvíte více o historii země. Nezapomeňte také navštívit ikonickou budovu Finské opery a Balletu, kde můžete zažít kvalitní divadelní a taneční představení.

Pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit je Helsinky ideální destinací. Přístav nabízí možnost výletů lodí do okolních ostrovů, kde si můžete užít klidný den na pláži nebo prozkoumat malebnou finskou přírodu. A pokud máte rádi procházky v přírodě, nezapomeňte navštívit Národní park Nuuksio, který je jen krátkou jízdou autem od Helsinek.

V Helsinkách si můžete také pochutnat na finské kuchyni. Místní specialitou je například rybí polévka, losos na grilu nebo tradiční finský chleba s tuřínovým máslem. Můžete také ochutnat místní alkoholický nápoj, známý jako lonkero, což je mix populárního finského ginu a limonády.

Helsinky nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony. Pokud hledáte příjemné ubytování ve finském stylu, můžete si zarezervovat tradiční saunu s ubytováním, která je typická pro finskou kulturu.

Pokud plánujete dovolenou ve Finsku, není třeba váhat a vydat se do Helsinek. Toto malebné město vás okouzlí svým bohatým kulturním dědictvím, překrásnou přírodou a pohostinností jeho obyvatel.


Ubytování Finsko Helsinky


Finsko je země známá svou přírodní krásou a bohatou kulturou. A pokud se chystáte navštívit hlavní město Finska, Helsinky, měli byste věnovat pozornost také svému ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování, které Helsinky nabízejí.

Pokud jste milovníci luxusu, neměli byste si nechat ujít některý z místních luxusních hotelů. Helsinky mají řadu pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními službami a zařízeními. Tyto hotely nabízejí elegantní a vkusné pokoje, wellness centra, vyhlášenou kuchyni a často také krásné výhledy na město. Zde si můžete dopřát nádherný pobyt a zároveň se těšit z blízkosti všech hlavních turistických atrakcí.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a pohodlí, jsou k dispozici také apartmány. V Helsinkách existuje řada apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné a plně vybavené apartmány s kuchyní a ostatními potřebnými zařízeními. Tyto apartmány vám umožní cítit se jako doma a zároveň si můžete vychutnat město ve svém vlastním tempu. Apartmány jsou také skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, protože většinou nabízejí více ložnic a sociálních zařízení.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, pak byste si mohli prohlédnout nabídku hostelů nebo levných hotelů. Helsinky mají také řadu těchto cenově dostupných možností ubytování, které nabízejí přiměřený komfort za rozumné ceny. Hostely jsou obzvláště oblíbené mezi mladými cestovateli, kteří hledají levnější a společenskou atmosféru.

Další zajímavou možností ubytování v Helsinkách je pronájem bytu nebo domu přes Airbnb. Airbnb nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou často levnější než hotely a apartmány. Pronájem bytu přes Airbnb vám také umožní prozkoumat místní oblasti a životní styl.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Helsinkách, bude mít své výhody a nevýhody. Je důležité předem zvážit své preference, rozpočet a potřeby, abyste si vybrali tu nejlepší možnost pro svůj pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný apartmán, hostely nebo pronájem bytu přes Airbnb, věříme, že si svůj pobyt v Helsinkách užijete a odnesete si s sebou spoustu skvělých zážitků.


Letenka Finsko Helsinky


Finsko, známé pro své nádherné přírodní scenérie a jedinečnou kulturu, je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. A pokud se chystáte navštívit tento úchvatný kus Skandinávie, jedním z nejoblíbenějších míst, které byste neměli vynechat, jsou Helsinky - hlavní město Finska.

Město Helsinky, ležící na jihovýchodním pobřeží Finska, je známé svou architekturou, bohatou historií a bohatou kulturu. A protože je to velmi populární destinace mezi turisty, je velmi snadné se tam dostat pomocí letenky.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Helsinek. V závislosti na vašem místu odletu a preferencích můžete zvolit mezinárodní letecké společnosti jako Qatar Airways, Emirates nebo Lufthansa nebo si vybrat některou z domácích finských leteckých společností, jako je Finnair.

Díky moderním leteckým technologiím lze cestovat do Helsinek velmi rychle a pohodlně. Doba letu z většiny evropských měst trvá pouze několik hodin a přistávat budete na Mezinárodním letišti Helsinky-Vantaa. Toto letiště je velmi moderní a nabízí všechny pohodlí, které si můžete přát během svého letu.

Jakmile přistanete v Helsinkách, bude pro vás okamžitě jasné, proč je tolik turistů fascinovaných tímto městem. Helsinky jsou plné úžasných památek a historických budov, které odrážejí bohatství a rozmanitost finské kultury. Mezi nejznámější atrakce patří katedrála v Helsinkách, Sibeliova socha a pěší zóna Esplanadi, kde se můžete procházet po obchodech, kavárnách a restauracích.

Kromě bohaté historie a kultury nabízí Helsinky také nespočet možností pro outdoorové aktivity. Lze si pronajmout kolo a projet se po krásných finských lesích a parky, prozkoumat nádherné finské ostrovy nebo navštívit místní saunu, která je neodmyslitelnou součástí finského životního stylu.

Finsko je také známé pro svou gastronomii a vy jistě oceníte místní speciality, jako jsou mořské plody, losos či typický finský chléb s jetelovým máslem. Ať již patříte mezi milovníky ryb, masitých jídel nebo vegetariánů, v Helsinkách určitě najdete něco, co vám zpříjemní chuťové pohárky a vybaví vás novými a nezapomenutelnými gastronomickými zážitky.

Když si koupíte letenku do Finska a navštívíte Helsinky, budete mít možnost poznat kouzlo tohoto úžasného skandinávského města. Od fascinující historie po neuvěřitelnou přírodu a bohatou kulturu, Helsinky nabízejí vše, co si turista může přát. Tak neváhejte a objevte Finsko, jehož srdcem jsou Helsinky, díky letence, kterou si můžete snadno zakoupit a začínáte tak svou nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Finsko Helsinky


Finsko je země, která se nachází v severní Evropě a je známá svými krásnými jezery a lesem, kterýk zalíbí všem milovníkům přírody. Hlavním městem Finska je Helsinky, které má temperované mořské klima.

Helsinki patří mezi místa na světě, kde se teploty pohybují od -5°C až po 20°C. Počasí v Helsinkách je velmi nespolehlivé a může se změnit během chvíle. Letní měsíce, od června do srpna, jsou obvykle nejteplejšími měsíci s průměrnými teplotami kolem 18-20°C.

Začátek a konec léta mohou být docela vlhké a deštivé, ale když se počasí vyjasní, je to perfektní čas na procházky po městě a prozkoumání jeho krás. K letním aktivitám patří také plavání a slunění na některé z mnoha pláží, které se nacházejí v okolí Helsinek.

Podzim v Helsinkách přináší své kouzlo a průměrné teploty se pohybují od 10°C do 15°C. Podzimní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, ale navzdory tomu, je tato doba roku příjemná a krásná.

Zima v Helsinkách může být krutá, s průměrnými teplotami kolem -5°C. Sníh je v této době roku častý a pokrývá město bílou pokrývkou. K zimním aktivitám patří například běh na lyžích nebo bruslení na ledě.

Jaro v Helsinkách přichází s prvními slunečními paprsky a průměrné teploty se zvyšují na 10°C až 15°C. Toto období také přináší jarní festivaly a akce.

Celkově lze říci, že počasí v Helsinkách je velmi nespolehlivé a turisté by měli být připraveni na změnu počasí během svého pobytu. Nicméně, nezáleží na ročním období, každá roční doba přináší své kouzlo a krásu, kterou lze objevit při procházkách po městě, návštěvě muzeí a galerií nebo při aktivitách v přírodě.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky