Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ghana Aburi Botanical Gardens

Ubytování Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země bohatá na krásu přírody a jedním z nejvíce fascinujících míst, které stojí za návštěvu, jsou botanické zahrady v městě Aburi. Tyto zahrady jsou opravdovým rájem pro milovníky rostlin a přírody, a nabízí také úžasné možnosti ubytování.

Obklopeny malebnými kopcemi a tropickou vegetací, botanické zahrady Aburi jsou jedinečným místem, které je třeba zažít. Zahrady, založené v roce 1890, byly vytvořeny jako školící centrum pro zemědělce a zahrádkáře. Dnes představují největší a nejstarší botanickou zahradu v Ghaně, s desítkami druhů květin, stromů, bylin a dalších rostlin.

Pro ty, kteří plánují navštívit toto ohromující místo, je zde několik možností ubytování, které vám umožní zůstat a ponořit se do nádherné atmosféry botanických zahrad.

Jednou z možností je ubytování přímo v rámci zahrad. Botanické zahrady Aburi nabízejí malebné chatky a bungalovy, které se nacházejí uprostřed exotických rostlin a květin. Tyto ubytovací prostředky mají příjemné pokoje, vybavené veškerým potřebným komfortem, a také terasu nebo balkon, ze kterého si můžete vychutnat nádherný výhled na zahrady. Být v tak blízkém kontaktu s přírodou je nezapomenutelný zážitek.

Další možností je ubytování v blízkých okolí botanických zahrad. V Aburi a okolí se nachází několik hotelů a penzionů, které poskytují pohodlné a moderní ubytování. Tyto hotely často nabízejí venkovní bazény, elegantní restaurace a další vybavení, které vám umožní relaxovat po náročném dni stráveném procházením zahrad.

Při pobytu v Aburi nemůžete vynechat procházku zahradami. Tato zelená oáza je domovem mnoha vzácných rostlin, včetně endemických druhů Ghaně. Různé části zahrad mají své vlastní specifické charakteristiky, včetně botanického skleníku, japonské zahrady a zahrady s orchidejemi. Projděte se mezi pestrobarevnými liliemi, pozorujte kolibříky, jak se prohánějí mezi květinami a vyfotografujte vzácné druhy rostlin.

Navštěva botanických zahrad Aburi je také vynikající příležitostí k prohlídce města. Aburi je malé přímořské město, které je známé svou klidnou atmosférou a přátelskými obyvateli. Užijte si procházku po městě, ochutnejte místní speciality v restauracích a ochutnejte místní trhy plné exotického ovoce a zeleniny.

Celkově řečeno, botanické zahrady Aburi jsou skutečným rájem pro milovníky přírody a ubytování v tomto krásném místě vám umožní být s blízkosti této nádhery. Bez ohledu na to, jestli se rozhodnete zůstat přímo v zahradách nebo v blízkém okolí, nezapomeňte si užít všechny krásy, které Aburi má nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Aburi Botanical Gardens


1. Jaké jsou otevírací hodiny Aburské botanické zahrady v Ghane?

Aburské botanické zahrady jsou otevřené každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

2. Kolik stojí vstup do Aburských botanických zahrad v Ghane?

Vstupné do Aburských botanických zahrad je 10 ghanských cedií pro dospělé a 5 ghanských cedií pro děti.

3. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Aburských botanických zahrad v Ghane?

Nejlepší čas pro návštěvu Aburských botanických zahrad je v období sucha, tedy od prosince do března. V tuto dobu je zahrada plná rozkvétajících rostlin a květin.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Aburských botanických zahrad v Ghane?

Prohlídka Aburských botanických zahrad trvá obvykle 1-2 hodiny.

5. Je povoleno fotografování v Aburských botanických zahradách v Ghane?

Ano, je povoleno fotografování v Aburských botanických zahradách. Nicméně, na některých místech může být vyžadováno povolení pro komerční fotografování.

6. Nabízí Aburské botanické zahrady ubytování?

Ne, Aburské botanické zahrady neposkytují ubytování.

7. Nabízí Aburské botanické zahrady v Ghane prohlídky s průvodcem?

Ano, Aburské botanické zahrady nabízejí prohlídky s průvodcem za poplatek. Je však také možné si zahrady prohlédnout samostatně.

8. Nabízí Aburské botanické zahrady večeři nebo občerstvení?

Ne, v Aburských botanických zahradách nejsou žádné restaurace nebo stánky s občerstvením. Je tedy doporučeno si občerstvení přinést sebou.

9. Jsou Aburské botanické zahrady vhodné pro rodiny s dětmi?

Ano, Aburské botanické zahrady jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Děti mohou vidět různé druhy rostlin a květin a učit se o nich.

10. Nabízejí Aburské botanické zahrady nějaké aktivity pro návštěvníky?

Ano, Aburské botanické zahrady nabízejí různé aktivity, jako jsou prohlídky s průvodcem, zahrádkářské kurzy a akce pro školy a skupiny. Je možné kontaktovat zahradu pro více informací o těchto aktivitách.


Dovolená Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je známá svou bohatou kulturou, přírodními krásami a historií. Když do této západoafrické země přijedete na dovolenou, jedním z míst, které byste neměli vynechat, jsou Botanické zahrady Aburi.

Botanické zahrady Aburi se nacházejí v blízkosti města Aburi, které leží asi hodinu jízdy od ghanského hlavního města Akkra. Tyto zahrady jsou známé svou krásnou květinovou a stromovou krajinou a poskytují únik z ruchu a shonu města.

Zahrady byly založeny v roce 1890 a obsahují více než 350 druhů tropických rostlin a květin. Tento útočiště přírody je domovem mnoha ohromujících druhů rostlin, které v něm rostou volně a vytvářejí nádhernou paletu barev a vůní.

Při procházce zahradami lze objevovat exotické rostliny, jako jsou orchideje, bambusy, palmy, druh mango, ananas, koření a mnoho dalšího. Budete fascinováni záplavou barev a tvarů květin, které vás obklopí.

Dalším zvýhodněním této dovolené je zahrada Arboretum, kde najdete stovky druhů exotických dřevin a stromů. Zahrada se rozkládá na velké ploše a nabízí skvělé prostory pro pikniky a venkovní aktivity.

V zahradách se také nachází krásná vodopádová oblast, která je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. V tomto klidném prostředí se můžete posadit na lavičku a dýchat čerstvý vzduch při poslechu zvuků přírody.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na okružní cestu po zahradách. Během této cesty můžete obdivovat rozmanitost flóry a fauna, které Ghana nabízí. Průvodci vám rádi sdělí zajímavosti o jednotlivých druzích rostlin a živočichů.

Pro ty, kteří se zajímají o historii Ghany, zahrady také nabízejí možnost návštěvy několika historických budov a památek, jako je například starý gubernátorský dům.

Botanické zahrady Aburi jsou ideálním místem pro toulky a relaxaci. Toto přírodní útočiště nabízí unikátní zážitek spojený s krásou a klidem přírody. Pokud vyrazíte do Ghany na dovolenou, nezapomeňte navštívit tyto ohromující zahrady.


Počasí Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země na západním pobřeží Afriky, která je známá svou bohatou kulturou, přírodní krásou a teplým tropickým podnebím. Jedním z přírodních pokladů Ghany jsou Aburi Botanical Gardens, které se nacházejí ve městě Aburi, ve vzdálenosti asi 30 kilometrů od hlavního města Accra.

Aburi Botanical Gardens jsou rozlehlé zahrady o rozloze přibližně 64 hektarů, které byly založeny v roce 1890. Jejich vznik byl inspirován potřebou vytvořit oázu květin a zeleně, která by poskytovala útočiště a krásu v kontrastu s rychle rostoucím urbanizovaným prostředím.

Podnebí v Aburi Botanical Gardens je typické pro tropickou oblast, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Místní klima je ovlivněno sezónními dešti, které přinášejí intenzivní srážky v období od května do října. Tato období jsou zpravidla doprovázena bouřemi a silnými poryvy větru.

Vzhledem ke své poloze na kopci, Aburi Botanical Gardens poskytuje návštěvníkům únik ze horkého a dusného počasí, které panuje v nížinách. Díky vyšší nadmořské výšce dochází ke snížení teploty a stoupá také relativní vlhkost vzduchu. Tento příjemný mikroklima vytváří ideální podmínky pro růst a prosperitu mnoha rostlin a stromů.

V zahradách najdete okouzlující kolekci exotických rostlin a květin z různých částí světa. Mezi nejznámější například patří pralesní liány, orchideje, palmy, kaktusy a mnoho dalšího. Botanická zahrada je také domovem mnoha druhů ptáků a motýlů, což přispívá k příjemnému a živému prostředí.

Svou návštěvou Aburi Botanical Gardens mají návštěvníci možnost prozkoumat různé části zahrad, procházet se okolo jezírek, fontán a krásně upravených zákoutí. Je zde také mnoho laviček a stínů, ve kterých si můžete odpočinout a užít si klidného prostředí. Návštěvníci mohou také navštívit malou prodejní chodbu, kde si mohou zakoupit suvenýry nebo rostliny jako památku na svoji návštěvu.

V Aburi Botanical Gardens se také pořádají různé kulturní akce a festivaly, které přinášejí zábavu a osvěžení pro místní obyvatele i turisty. Mnoho lidí sem přichází také za účelem meditace a relaxace v klidném a harmonickém prostředí, které tyto zahrady nabízejí.

Aburi Botanical Gardens jsou nenahraditelným kouskem krásy a klidu v Ghaně. Tato okouzlující destinace láká turisty i místní obyvatele, aby si užili pohodu a krásu přírody. Pokud se rozhodnete navštívit Ghanské Aburi Botanical Gardens, měla by to být unikátní a ohromující zkušenost.


Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Aburi Botanical Gardens: Skrytý klenot Ghany

Ghana, západoafrická země plná exotického kouzla, je bohatá na přírodní krásy a fascinující místa k návštěvě. Jedním z těchto skrytých pokladů je Aburi Botanical Gardens, přírodní oáza plná rozmanitosti flóry a klidného útočiště od rušného života v hlavním městě Accra.

Aburi Botanical Gardens se nacházejí asi 38 kilometrů severovýchodně od Accry, ve vyšší nadmořské výšce, která poskytuje příjemné klima s mírnějším počasím než ve městě. Tato zahrada o rozloze 160 akrů byla založena v roce 1890 a nabízí návštěvníkům pohled na širokou paletu tropických rostlin a květin.

Když se budete procházet po cestičkách tohoto okouzlujícího parku, budete se pohybovat mezi stromy, které dosahují výšky až 30 metrů a mají koruny hustě zarostlé liány. Vůně exotických květin a zvuk ptáků vás obtěžuje a poskytuje vám dokonalé prostředí k odpočinku a relaxaci.

Aburi Botanical Gardens jsou velmi pečlivě udržovány a nabízejí zábavu pro celou rodinu. Ve svých útrobách skrývá tato zahrada různé druhy rostlin z celého světa, včetně orchidejí, begonií, palmy olejné a banánovníku. Můžete také najít místní africké druhy rostlin, jako jsou pemerendy, které jsou typické pro Ghanskou krajinu.

Pokud máte rádi procházky, můžete se nechat unášet krásou zahrady po vyhrazených stezkách nebo se zúčastnit prohlídky s průvodcem, který vám poskytne podrobné informace o jednotlivých druzích rostlin a jejich historii. Aburi Botanical Gardens jsou také domovem pro unikátní sbírky ptáků a motýlů, které určitě zanechají nezapomenutelný dojem.

Pro milovníky přírody a květin je Aburi Botanical Gardens skutečným rájem. Představuje klidné a romantické místo, které je ideální pro procházky, pikniky nebo jen relaxaci na lavičce s knihou. Místní obyvatelé také rádi využívají tento krásný prostor pro svatební obřady a jiné slavnostní události.

Pokud plánujete dovolenou v Ghaně, nezapomeňte navštívit Aburi Botanical Gardens. Je to skvělá příležitost, jak se odpočinout od rozruchu a zažít krásu tropické flóry v jejím nejlepším světle. Tato zahrada vám poskytne jedinečnou příležitost prozkoumat exotickou přírodu Ghany a zažít uklidňující pocit spojený s pobytu v harmonii s přírodou.

Aburi Botanical Gardens je místem, které vám ukáže Ghanskou krajinu v jiném světle. Je to oáza pokoje a klidu, která je připravená vás přivítat kdykoliv. Ať už jste milovník přírody nebo jen hledáte únik od ruchu města, Aburi Botanical Gardens vám poskytne magický zážitek, který si budete pamatovat po celý život.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky