Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Laos Pak Ou Caves

Počasí Laos Pak Ou Caves


Laos je malebná země v jihovýchodní Asii, která se pyšní svou bohatou kulturou a nádhernou přírodou. Jedním z nejvíce navštěvovaných turistických míst v Laosu jsou Pak Ou Cave, hlavně díky jejich jeho pověsti a jedinečnému umístění.

Pak Ou Caves se nachází na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, asi 25 kilometrů severně od města Luang Prabang. Tato oblast je bohatá na historii a je považována za jedno z nejsvatějších míst v Laosu. Skládá se ze dvou jeskynních systémů, nazvaných Tham Ting a Tham Theung. Tyto jeskyně jsou známé díky svým tisícům malých a velkých buddhistických soch, které byly sesbírány a umístěny zde v průběhu staletí.

Pak Ou Caves jsou oblíbeným cílem pro turisty, kteří sem přicházejí, aby obdivovali krásu jeskyní a jejich bohatství kulturou. Uvnitř jeskyně jsou sochy buddhů různých velikostí a věků. Některé jsou staré jen několik desítek let, zatímco jiné jsou více než 400 let staré. Místní obyvatelé a návštěvníci sem přicházejí, aby vzdali hold a modlili se. Pak Ou Caves jsou považovány za důležité místo pro náboženské obřady a též jsou vyhledávány buddhistickými mnichy.

Kromě své náboženské hodnoty mají Pak Ou Caves i lákavou přírodní krásu. Jeskynní systémy jsou obklopeny nedotčenou tropickou džunglí a majestátními vápencovými útvary, které tvoří spektakulární scenérii. Mnoho turistů si užívá krátký výlet lodí po řece Mekong, kde mohou obdivovat malebnou krajinu a dostat se k jeskyním. Cesta sama o sobě je již jedinečným zážitkem.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Laosu, určitě nezapomeňte zahrnout Pak Ou Caves do svého itineráře. Jeskyně jsou pro všechny nábožensky založené i přírodoumilovné turisty naprosto ohromující. Je to místo, které vám přinese klid a harmonii v souladu s přírodou i zbožností místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pak Ou Caves


Dotaz: Kde se nacházejí Pak Ou Caves?
Odpověď: Pak Ou Caves se nacházejí v Laosu, v údolí řeky Mekong, asi 25 kilometrů severně od města Luang Prabang.

Dotaz: Jak se tam dostat?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Pak Ou Caves, je cestou lodí po řece Mekong z Luang Prabang. Lodě vyplouvají z přístavu v Luang Prabang a trajekt trvá asi dvě hodiny.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Pak Ou Caves?
Odpověď: Vstupné do dolních jeskyní (Tham Ting) je v roce 2021 20 000 kipů (asi 80 Kč) a do horních jeskyní (Tham Theung) je vstup zdarma.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v jeskyních?
Odpověď: Hlavní atrakcí v Pak Ou Caves jsou tisíce Buddhových soch umístěných v jeskyních. Sochy jsou různého stáří a velikosti a pocházejí z různých období. Jeskyně jsou svatým místem pro místní obyvatele.

Dotaz: Kolik času je třeba strávit v Pak Ou Caves?
Odpověď: Návštěva Pak Ou Caves může trvat od jedné do dvou hodin, v závislosti na tom, kolik si přejete prohlížet jeskyně a jejich sochy.

Dotaz: Existují nějaká omezení či pravidla během návštěvy Pak Ou Caves?
Odpověď: Během návštěvy byste se měli obléknout decentně a respektovat svaté místo. Je také dobré vzít si s sebou svíčku, neboť jeskyně jsou velmi tmavé.

Dotaz: Je možné fotografovat v jeskyních?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografovat v Pak Ou Caves, ale pokuste se respektovat ostatní návštěvníky a nedotýkat se soch.

Dotaz: Existují nějaké turistické atrakce poblíž Pak Ou Caves?
Odpověď: Ano, poblíž Pak Ou Caves se nachází také několik vesnic, trhů a dalších jeskyní, jako je například Kamu Lodge.

Dotaz: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Pak Ou Caves?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Pak Ou Caves je během suchého období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a méně deštivé.


Letenka Laos Pak Ou Caves


Laos je známý svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi jsou Pak Ou jeskyně, které se nacházejí nedaleko od hlavního města Luang Prabang. Při plánování návštěvy tohoto úchvatného místa je nezbytné zajistit si letenku do Laosu, ať už přímo do Luang Prabangu nebo některého z okolních letišť.

Pak Ou jeskyně jsou rozděleny na dvě části: Tham Ting a Tham Theung. Nacházejí se na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, což dává tomuto místu ještě větší kouzlo. Co je na nich tak výjimečné? Tato jeskynní komplex byl málem zapomenutým pokladem, když byl objeven před několika sty lety. Od té doby se stal důležitým místem buddhistického poutního rituálu.

Ve vstupní části jeskyní naleznete různé sochy Buddhů na skále. Toto místo bylo ve své historii místem, kde lidé přinášeli sochy a figurky Buddha jako součást důkazu své oddanosti a víry. Díky tomu je zde k nalezení ohromné množství soch a figurek, které byly tisíce let uloženy v jeskynním prostředí. Některé z nich byly vyrobeny z drahých kamenů nebo zlata, což svědčí o vysoké duchovní a historické hodnotě tohoto místa.

Pro turisty jsou jeskyně přístupné po strmém stoupání po schodech, ale ta námaha stojí za to. Když se dostanete dovnitř, ocitnete se v prostoru plném mysteriózní atmosféry. Chodby jsou nasvícené svíčkami a všude kolem vás jsou desítky soch a figur Buddha. Při prohlídce jeskyní budete fascinování krásou a klidem, které zde převažuje.

Pokud jako turista toužíte zažít nezapomenutelný zážitek, můžete se rozhodnout pro vyjížďku lodí po řece Mekong, která vás zavede přímo ke vchodu do jeskyní. Tato cesta nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a umožní vám prozkoumat nádhernou přírodu. Po návratu z lodního výletu můžete pokračovat ve vašem dobrodružství a prozkoumat okolní vesnice a trhy.

Pokud se rozhodnete navštívit Laos a objevit krásy Pak Ou jeskyní, je nezbytné zajistit si letenku do Luang Prabangu nebo do některé z okolních destinací. Mějte na paměti, že Laos je stále relativně málo navštěvovanou turistickou destinací, a proto je lepší si letenky rezervovat co nejdříve.

Pak Ou jeskyně jsou skutečnou perleťou Laosu a každý turista, který se rozhodne je navštívit, bude odměněn unikátním a nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Laos Pak Ou Caves


Laos je země bohatá na přírodu a kulturu, která láká turisty z celého světa. Mezi jedno z nejimpozantnějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi patří jistě i Pak Ou jeskyně. Nacházejí se ve vesnici ban Pak Ou, která se rozkládá na soutoku řek Mekong a Nam Ou, ve střední části Laosu.

Jeskyně Pak Ou jsou známé svými tisíci sochami Buddhů, které se zde nacházejí. Skládají se v podstatě ze dvou jeskyní, z nichž jedna je poznámá jako Tham Ting a druhá Tham Theung. Obě jeskyně mají dlouhou historii a jsou považovány za svaté místo.

Pak Ou jeskyně byly vybudovány na počátku 16. století a od té doby slouží nejen jako důležité náboženské místo, ale také jako útočiště a ochrana vzácných dřevěných soch Buddhů. Během let zde byly přivezeny tisíce soch od věřících, kteří chtěli vyjádřit svou oddanost a lásku k Buddhovi.

Pak Ou jeskyně jsou dostupné z města Luang Prabang. Cesta trajektovým člunem po řece Mekong je již zážitkem samotným. Trajekt se plaví po proudu, přičemž můžete obdivovat malebnou krajinu, hory, rýžová pole a rybáře pracující na řece. Po asi dvouhodinové plavbě se dostanete do vesnice ban Pak Ou, kde se nacházejí samotné jeskyně.

Po příjezdu na břeh řeky je krátká túra na vrchol kopce, který nás zavede do jeskyní. Tato cesta je snadno přístupná a i nejmenší dobyvatelé se k ní mohou připojit. Po dosažení jeskyní je úžasné vidět obrovské množství soch Buddhů na všech stěnách a regálech. V jeskyních je zde udržována atmosféra klidu a světla svíček přidává svou kouzelnou náladu. Návštěva jeskyní je opravdovou duchovní zkušeností a jedinečným pohledem do historie.

Po návratu z jeskyní můžeme v ban Pak Ou odpočinout ve místních kavárnách a restauracích, kde si můžeme vychutnat tradiční laoskou kuchyni. Vesnice je také známá svými tkalcovskými dílnami a můžete si zde zakoupit originální laoskou textilii nebo tradiční upomínkové předměty.

Ubytování v okolí jeskyní Pak Ou je také možné. K dispozici jsou různé hotely a resorty, které nabízejí pohodlné a příjemné prostředí. Můžete si vybrat mezi luxusními ubytovacími zařízeními s výhledem na Mekong, nebo se rozhodnout pro tradiční laoské bungalovy v přírodním prostředí.

Nezáleží na tom, zda jste zájemci o kulturu, historii nebo přírodu, návštěva jeskyní Pak Ou v Laosu je příležitostí pro každého. Toto místo je plné energie a klidu, který vám pomůže naladit se na správnou vlnu. Přijeďte a prozkoumejte tuto skvostnou část Laosu a ubytujte se v blízkosti Pak Ou jeskyní, abyste měli příležitost prozkoumat tuto zvláštní lokalitu přímo z první ruky!


Dovolená Laos Pak Ou Caves


Laos je překrásná země plná fascinující kultury, přírodních krás a historických památek. Mezi jedno z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Laosu patří Pak Ou Caves. Tyto jeskyně jsou zároveň poutním místem a skrývají tisíce sošek Buddhy.

Pak Ou Caves se nacházejí na soutoku řeky Mekong a Nam Ou, přibližně 25 kilometrů od města Luang Prabang. Jeskyně jsou rozděleny na dvě části - Tham Ting a Tham Theung. Tham Ting je dostupná po schodech a může se pyšnit množstvím sošek Buddhy různých velikostí a stylů. Tham Theung je menší jeskyně, ke které vede strmý a úzký chodník.

Cesta na Pak Ou Caves je již samotná dobrodružstvím. Po ráně si můžete půjčit lodku v Luang Prabang a vydat se po řece Mekong. Během plavby budete obdivovat malebnou krajinu a okolní kopce. Na obou stranách řeky uvidíte rýžová pole, vesnice a klidný život místních obyvatel.

Po příjezdu na místo budete muset zdolat několik schodů, které vedou na úpatí vápencových skal. Vstup do jeskyní je zdarma, ale je vhodné si přinést svítilnu, protože vnitřek jeskyní může být velmi tmavý. Jakmile vstoupíte dovnitř, ocitnete se ve světě tisíců sošek Buddhy. Některé jsou velmi staré a mají hlubokou historickou hodnotu, zatímco jiné jsou novější a různorodého původu.

Pak Ou Caves jsou považovány za poutní místo a mnoho buddhistů sem přichází každoročně v rámci svého náboženského vyznání. Místní lidé často sem také přicházejí, aby si odevzdali obětiny a přáli si štěstí a zdraví.

Pokud máte rádi dobrodružství a zajímá vás laoská kultura a historie, návštěva Jeskyní Pak Ou určitě stojí za to. Zdejší krása, klid a duchovní atmosféra vám poskytnou jedinečný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Po prohlídce jeskyní se můžete vydat zpět do Luang Prabangu lodí, třeba ještě zastavit u některého z tradičních vesnických trhů, kde si můžete koupit místní suvenýry a ochutnat lahodná laoská jídla.

Dovolená v Laosu je bezesporu obohacujícím zážitkem. Příroda, kultura a historie se zde prolínají a vytvářejí jedinečnou atmosféru, která vás zcela pohltí. Pokud se rozhodnete navštívit Laos, nezapomeňte zařadit na svůj seznam i Pak Ou Caves. Tato nádherná poutní místa vás zavedou do světa minulosti a duchovnosti a zanechají ve vás nezapomenutelné vzpomínky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky