Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Gambie Bijilo Forest Park

Dovolená Gambie Bijilo Forest Park


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou, Gambie s jejím Bijilo Forest Parkem by mohla být tou správnou volbou. Bijilo Forest Park, také známý jako Monkey Park, se nachází na západním pobřeží Gambie, nedaleko přímořského letoviska Bijilo. Tento nádherný park je domovem mnoha druhů endemických rostlin a zvířat, včetně opic, ptáků a ještěrek.

Bijilo Forest Park se rozkládá na ploše 51 hektarů a je jedním z nejlepších míst k pozorování volně žijících primátů v zemi. Park je známý především díky své populaci zelených opic, které lze spatřit jak v korunách stromů, tak i na zemi. Setkat se můžete s různými druhy opic, včetně kolobříka zeleného, guerézy, černočelníka bradavičnatého a druhů kob. Pokud máte štěstí, můžete pozorovat opice při svém přirozeném chování, při hledání potravy nebo si hrajících mezi sebou.

Kromě opic najdete v Bijilo Forest Parku také bohatou faunu a flóru. Park je domovem mnoha druhů ptáků, včetně ibisů, koroptví či krkavcovitých. Pro milovníky přírody je to posvátné místo, kde mohou objevovat různé druhy endemických rostlin a květin, které se jinde v Gambii nevyskytují. Procházka po přírodních cestičkách parku vám umožní prozkoumat jeho krásy a relaxovat v klidu a tichu.

Pokud se rozhodnete navštívit Bijilo Forest Park, měli byste se připravit na teplejší počasí. Nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do května, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Doporučuje se také vzít si s sebou dostatek vody, opalovací krém a pohodlnou obuv, protože budete strávit hodně času procházkami po parku.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Bijilo Forest Parku, najdete v okolí řadu hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Mnoho z nich je situováno přímo na pobřeží, což vám umožní vychutnat si krásné výhledy na oceán a slunečné pláže.

Celkově lze říci, že Bijilo Forest Park je pro všechny milovníky přírody a zvířat skvělým místem pro dovolenou. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného od běžných turistických destinací, Gambie a její Bijilo Forest Park nabízí jedinečný zážitek, který si jistě dlouho budete pamatovat.


Letenka Gambie Bijilo Forest Park


Bijilo Forest Park - Nepřehlédnutelná destinace Gambie

Pokud jste milovníky přírody a dobrodružství, pak je letenka do Gambie a návštěva Bijilo Forest Park zcela nevyhnutelná. Tento úchvatný národní park se rozkládá na západním pobřeží Gambie, nedaleko od hlavního města Banjul. Je domovem unikátní flóry a fauny, která vás zcela pohltí.

Bijilo Forest Park je rájem pro milovníky ptactva, neboť v něm můžete spatřit až 130 druhů ptáků. Tento park je pro ně takovým bezpečným útočištěm, takže tu můžete spatřit některé vzácné a ohrožené druhy ptáků, jako je pestřenka gambijská nebo filomela gambijská. Je to zároveň odpočinek pro ptáky migrující ze severní části Evropy do Afrického kontinentu.

Bijilo Forest Park byl původně založen jako chráněné území, aby se zabránilo dalšímu odlesňování a ztrátě přirozeného prostředí pro obyvatele Gambie. Díky tomu park poskytuje také útočiště pro ohrožené druhy zvířat, jako jsou opice, plazi a další druhy lesních saveců. Po celém parku najdete mnoho značených stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy tohoto prostředí.

Kromě poutavé fauny a flóry park nabízí také ojedinělé možnosti prozkoumat gambijskou kulturu a historii. V blízkosti parku se nachází vesnice Bijilo, kde můžete navštívit tradiční trhy a dozvědět se více o místním způsobu života. Pro milovníky historie je také nedaleko od parku ruiny Kachikally, starého posvátného místa muslimů.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do Gambie ještě více, existuje možnost ubytování v přilehlých kempových oblastech nebo v blízkých hotely a resortech. Tím získáte jedinečný zážitek, protože budete mít příležitost prozkoumat park až do večerních hodin a třeba spatřit některá zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Vstupné do Bijilo Forest Parku je relativně levné a je vyžadován průvodce, který vás provede parkem a připomene vám, jak důležité je chránit a zachovat toto vysoce hodnotné území. Je také důležité se řídit pravidly parku, abyste minimalizovali rušení života zdejší fauny a flóry.

Pokud plánujete návštěvu Gambie, nezapomeňte zařadit Bijilo Forest Park do svého itineráře. Tato nepřehlédnutelná destinace vám přinese nezapomenutelné dojmy a zážitky a ukáže vám, jak bohatá a chráněná příroda v Gambii je.


Ubytování Gambie Bijilo Forest Park


Bijilo Forest Park je nádherný lesní park nacházející se v Gambii. Mnoho turistů, kteří sem přijedou, hledají zde ubytování, které jim umožní pobyt v blízkosti této krásné přírodní rezervace.

Pokud hledáte ubytování v Bijilo Forest Parku, budete mít na výběr z několika možností. První volbou je kempování přímo v parku. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí být opravdu blízko přírody a chtějí si užít některé z nejkrásnějších výhledů na Gambii. V kempu najdete základní vybavení jako je elektrická přípojka, pitná voda a záchody. Pokud chcete být blízko přírody, ale nemáte vlastní stan, pak se můžete rozhodnout pronajmout zde některý z mnoha stanů, které jsou k dispozici.

Další možností ubytování v parku je apartmán. Ty jsou k dispozici v několika různých velikostech a nabídka se liší v závislosti na cenové kategorii vybraného apartmánu. Apartmány jsou vybaveny klimatizací, lednicí, mikrovlnnou troubou a dalším základním vybavením.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z luxusních hotelů, které se nacházejí nedaleko od parku. Tyto hotely nabízejí nejen krásné pokoje, ale také další luxusní vybavení, jako jsou bazény, masáže a luxusní restaurace.

Kromě těchto možností je zde také nabídka soukromých vil a domů, které jsou k dispozici k pronájmu. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí a nechtějí být ubytováni v hotelu nebo apartmánu.

Celkově lze říci, že možností ubytování v Bijilo Forest Parku je velké množství. Každý turista zde může najít ubytování, které odpovídá jeho očekáváním a rozpočtu. Ubytování v blízkosti parku umožní turistům užít si jeho krásu a zároveň vychutnat si klid a relaxaci daleko od shonu města.


Počasí Gambie Bijilo Forest Park


Gambie, malá západoafrická země, je známá svou bohatou přírodní krásou a rozmanitým ekosystémem. Jedním z nejvýznamnějších přírodních lokalit v Gambii je Bijilo Forest Park. Tato přírodní rezervace je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, ale také místo, které nabízí příjemné počasí, což přitahuje mnoho turistů.

Bijilo Forest Park se nachází nedaleko od hlavního města Banjul a rozkládá se na ploše 51 hektarů. Je to jedno z posledních přirozených přírodních útočišť pro divokou flóru a faunu v Gambii. Park je známý svou hustou lesní vegetací, která zahrnuje různé druhy stromů, keřů a lián. Tento les také slouží jako domov pro mnoho živočišných druhů, včetně opic, ptáků, hadů a ještěrek.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté rozhodují navštívit Bijilo Forest Park, je jeho příjemné počasí. Gambie má subtropické podnebí, což znamená, že zde panuje horké a vlhké podnebí po většinu roku. Průměrné teploty se pohybují mezi 25-35°C a během suchého období, které trvá od listopadu do června, se mohou teploty dostat až na 40°C. Tato vysoká teplota je však často výhodou pro návštěvníky Bijilo Forest Park, kteří si mohou užít slunečného počasí a prozkoumat okolí.

Pokud plánujete návštěvu Bijilo Forest Park, je důležité si připravit vhodnou oblečení a ochranu proti slunci. Slunečník, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, klobouk a lehké oblečení jsou nezbytné pro pohodlný pobyt. Je také důležité udržovat hydrataci tím, že pijete dostatek vody a vyhýbáte se přímému slunci během nejhezčích hodin dne.

Kromě příjemného počasí nabízí Bijilo Forest Park také možnost prozkoumávat jeho přírodní krásy. Park je protkán stezkami, které vedou návštěvníky skrz hustý les a umožňují jim pozorovat místní flóru a faunu. Návštěvníci se mohou těšit na pohled na různé druhy opic, jako je například zelený opice nebo pavián, stejně jako na mnoho druhů ptáků, hadů a ještěrek. Průvodci jsou k dispozici a poskytnou návštěvníkům informace o jednotlivých druzích, rostlinách a historii parku.

Bijilo Forest Park je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a užít si příjemné počasí v Gambii. S jeho rozmanitou faunou a flórou je to skutečně jedinečné místo. Pokud se chystáte navštívit Gambii, nezapomeňte zařadit Bijilo Forest Park do svého itineráře a vychutnejte si krásu a příjemné počasí, které tato oblast nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Bijilo Forest Park


1. Jaké jsou vstupní poplatky do Bijilo Forest Park v Gambii?
- Vstupní poplatek do Bijilo Forest Park činí 200 gambijských dalasi (cca 4 eura) pro dospělé osoby a 100 gambijských dalasi (cca 2 eura) pro děti.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Bijilo Forest Park v Gambii?
- Bijilo Forest Park je otevřený pro veřejnost každý den od 9:00 do 18:00.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Bijilo Forest Park v Gambii?
- Prohlídka parku může trvat od jedné do dvou hodin, v závislosti na tom, jak rychle se rozhodnete projít trasou a jak dlouho se zdržíte při pozorování zvířat.

4. Jaké zvířata se dají spatřit v Bijilo Forest Park v Gambii?
- V parku můžete spatřit různé druhy opic, jako jsou zelená opice, ocasatá opice nebo kolobřízci. Dále zde žijí také ptáci,želvy a rejnoci.

5. Je nutné mít průvodce při návštěvě Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Právě doporučujeme si najmout průvodce, který je obeznámen s parkem a může vám poskytnout zajímavé informace o životě a chování zvířat. Průvodci také pomáhají zvýšit šanci na pozorování divokých zvířat.

6. Jsou v parku k dispozici stravovací zařízení a toalety?
- V parku nejsou žádné stravovací zařízení ani veřejné toalety. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek nápojů a jídla a v případě potřeby využít toalety před vstupem do parku.

7. Může se v Bijilo Forest Parku tábořit nebo strávit noc?
- Nocování a táboření není v Bijilo Forest Park povoleno. Park slouží především jako rezervace pro ochranu biodiverzity a není určen pro rekreaci.

8. Je možné fotografovat nebo natáčet v Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Ano, je povoleno fotografovat a natáčet pro osobní použití. Pokud plánujete fotografovat nebo natáčet pro komerční účely, je třeba si vyžádat povolení od správy parku.

9. Jak se dostanu do Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Park se nachází nedaleko hlavního města Gambie, Banjulu. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je využít taxi nebo pronajaté vozidlo. Navigace je obtížná, proto doporučujeme mít přesnou adresu parku a nechat se vést místním řidičem.

10. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Bijilo Forest Parku v Gambii?
- Nejlepší doba na návštěvu parku je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během tohoto období je méně srážek a je větší pravděpodobnost pozorování divokých zvířat.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky