Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Zambie Národní park Nyika Plateau

Dovolená Zambie Národní park Nyika Plateau


Zambia se může pyšnit bohatými přírodními krásami a národní park Nyika Plateau určitě patří mezi nejvýznamnější z nich. Tento park, který se rozkládá na stupňovitých náhorních plošinách ve východní Zambii, nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v překrásné přírodě.

Národní park Nyika Plateau je jedinečný svým rozložením a geologickým původem. Plošina se nachází ve výšce přibližně 2 500 metrů nad mořem a je pokryta bujnou vegetací, horskými loukami a dechberoucími výhledy. Díky svému polohování se zdejší klima liší od zbytku země – je zde chladněji a více vlhko. Tato kombinace vytváří jedinečné podmínky pro zdejší flóru a faunu.

Návštěvníci parku mohou objevovat krásu Nyika Plateau při pěších túrách a safari. Park je domovem mnoha druhů zvířat včetně slonů, žiraf, zebříků, antilop, buvolů a mnoha dalších. Jeden z nejpozoruhodnějších obyvatel parku je kočka serval, která je známá svou ohromující krásou a loveckými schopnostmi. Pro milovníky ptáků je zde také rajská oáza, jelikož park je domovem mnoha vzácných druhů.

Celoroční návštěva Nyika Plateau poskytuje příležitost vychutnat si úchvatnou krásu zdejších květin, které rozkvétají na horských loukách. V období dešťů, které nastává během listopadu a března, se rozvinou tisíce květů a celá plošina se mění v barevnou mozaiku. Je to ideální doba pro obdivování zdejší flóry a prohlížení vzácných druhů rostlin.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je Nyika Plateau rájem pro trekking a horolezectví. Otevírá se tu řada možností pro dobrodružné výpravy, které zahrnují překonávání strmých útesů, přechody přes vodopády a prozkoumávání zdejších jeskyní. Tato horská oblast je však vhodná pouze pro zkušené dobrodruhy, kteří jsou dobře vybaveni a ovládají techniky přežití v divočině.

Národní park Nyika Plateau se řadí mezi nejkrásnější destinace pro dovolenou v Zambii. Jeho malebná krajina, bohatá fauna a flóra a možnosti pro dobrodružné aktivity z něj činí neodolatelný cíl pro cestovatele z celého světa. Nechte se unést do světa přírody a objevte úžasný kus Zambie na vlastní kůži.


Letenka Zambie Národní park Nyika Plateau


Národní park Nyika Plateau - klenot v srdci Zambie

Zambia, africká země ležící na jihu kontinentu, je známá svým bohatým přírodním dědictvím. Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce patří Národní park Nyika Plateau, který se nachází v severovýchodní části země. Letenka do Zambie nabízí cestovatelům možnost objevit tento úchvatný kus africké divočiny.

Národní park Nyika Plateau se rozkládá na vrcholcích stejnojmenné vysočiny, která dominuje krajině. S nadmořskou výškou kolem 2400 metrů se nachází na úpatí pohoří Milima, což z něj dělá jedno z nejvyšších plochých regionů Afriky. Díky svému rozlehlosti a pestrému geografickému charakteru je Nyika Plateau označována jako "střecha Afriky".

Co dělá Národní park Nyika Plateau tak výjimečným? Jeho nezapomenutelná kombinace horských vrcholků, štěrkových cest, travnatých plání a hustých lesů skýtá jedinečnou mozaiku přírodního bohatství. Park je domovem pro několik ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů a gepardů. Pro milovníky přírody je tu také více než 200 druhů ptáků, což park činí rájem pro ornitology.

Záleží-li vám na biodiverzitě a nádherných výhledech, Národní park Nyika Plateau není místo, které byste si chtěli nechat ujít. Letenka do Zambie vás zavede na toto zelené útočiště, kde se můžete rozplývat nad nádhernými výhledy na rozsáhlé náhorní roviny, které se táhnou do nekonečna. Vrcholky hor nabízejí fascinující panoramatické výhledy a možnost nekonečných pochodů a trekingů.

Pro ty, kteří se zajímají o místní kulturu a historii, Národní park Nyika Plateau nabízí mnoho možností. V parku se nacházejí archeologické naleziště, která dávají návštěvníkům příležitost lépe poznat minulost a příběhy domorodých obyvatel této oblasti. Kulturní setkání s místními komunitami a vesnicemi jsou také skvělým způsobem, jak prozkoumat místní tradice, zvyky a živobytí.

Když cestujete do Národního parku Nyika Plateau, měli byste se připravit na dobrodružství. Ráno vás probudí zvuky přírody a můžete se vydat na průzkum parku, přičemž budete mít možnost spatřit vzácná zvířata ve volné přírodě. Pro ty, kteří si přejí prozkoumat park s větším pohodlím, jsou k dispozici i prohlídky ve vozidlech.

Závěrem lze říci, že Národní park Nyika Plateau je jedinečnou přírodní perlou, která si zaslouží vaši pozornost. Letenka do Zambie otevírá dveře do tohoto úchvatného koutu světa, kde si můžete užít krásy africké divočiny, bohaté biodiverzity a oživujícího spojení s přírodou. Nechte se unést tímto přírodním rájem a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v srdci Zambie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Nyika Plateau


1. Jak se dostanu do Národního parku Nyika Plateau?
- Park se nachází v severní části Zambie. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v Mzuzu v Malawi nebo do letiště v Chipata v Zambii. Odtud je možné pokračovat na silnici do parku.

2. Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Nyika Plateau?
- Park nabízí různé aktivity, jako je pěší turistika, safari, pozorování ptáků, horské cyklistiky a pikniky. Je zde také možnost kempování a spaní pod širým nebem.

3. Jaká je nejlepší doba návštěvy Národního parku Nyika Plateau?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je během suché sezóny od května do října. Během těchto měsíců je nižší pravděpodobnost deště a viditelnost je optimální. Nicméně i během deštivé sezóny je park krásný s květinami a zelenou krajinou.

4. Kde se dá v parku ubytovat?
- V parku je možné si zarezervovat ubytování v kempu nebo v některé z lodge, které se nacházejí v okolí parku. Existují také pronajímané chatky, které nabízejí základní vybavení.

5. Je nutné mít v parku průvodce?
- I když průvodce není povinný, je velmi doporučený, protože vám pomůže se orientovat v parku a ukáže vám nejlepší místa pro pozorování zvířat a ptáků. Průvodce vám také poskytne informace o flóře a fauně parku.

6. Jak se musím připravit na návštěvu parku?
- Je důležité si vzít s sebou dostatečné množství vody a jídla, protože v parku není mnoho obchodů. Je také důležité si vzít s sebou ochranné oblečení proti slunci, repelent proti hmyzu a vhodné boty na pěší turistiku.

7. Co mohu očekávat vidět v Národním parku Nyika Plateau?
- V parku žije široká škála zvířat, včetně buvolů, antilop, lam, slonů, levhartů a hyen. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně vzácných dravců a kolibříků.

8. Můžu se ve parku koupat?
- Bohužel, v Národním parku Nyika Plateau není povoleno koupání kvůli možným nebezpečím spojeným s přítomností divokých zvířat. Nicméně, existují v parku některá místa, kde je možné se na okamžik ochladit.

9. Je nutné mít očkování před návštěvou parku?
- Doporučuje se konzultovat s cestovním lékařem ohledně očkování před cestou do Národního parku Nyika Plateau. Obecně se doporučuje mít očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a tetanu.

10. Jaké jsou vstupní poplatky do parku?
- Vstupné poplatky se mohou lišit v závislosti na období a národnosti. Doporučuje se kontaktovat správu parku nebo turistickou kancelář pro aktuální informace o cenách vstupného.


Ubytování Zambie Národní park Nyika Plateau


Národní park Nyika Plateau v Zambii je jednou z nejúžasnějších a nejlépe ukrytých přírodních destinací na africkém kontinentu. Tento park, který se nachází na severovýchodě země, je domovem nespočtu vzácných druhů zvířat a rostlin, a také nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na nekonečné planiny a horská údolí.

Jedním z hlavních důvodů návštěvy Národního parku Nyika Plateau je jeho rozmanitost biotopů. Park zahrnuje nejen vysoko položené plošiny a horské pastviny, ale také luční oblasti a horské lesy. Tato různorodost umožňuje existenci širokého spektra živočichů, včetně slonů, leopardů, hyen a řady endemických druhů, které se zde nacházejí.

Ubytování v Národním parku Nyika Plateau je snadno dostupné a nabízí možnost naučit se něco o místní kultuře a tradicích. Můžete si vybrat mezi různými typy ubytování, včetně luxusních hotelů, které mají nádherný výhled na okolní krajinu, a také kempování na tábořištích, které poskytují nezapomenutelné zážitky pod širým nebem.

Jedním z největších přínosů ubytování v Národním parku Nyika Plateau je jeho klidná atmosféra a odpočinkový režim. Díky tomu si můžete vychutnat krásu přírody a připojit se k místním průvodcům, kteří vám ukážou krásy a tajemství parku. Můžete si vychutnat pěší túru nebo projížďku na kole a pozorovat zdejší fauna a flóru.

Pro ty, kteří hledají adrenalinovější zážitky, existuje možnost vyrazit na safari po parku. Safari vám umožní vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí a sledovat je v jejich každodenních aktivitách. Můžete se účastnit nočního safari a pozorovat zvířata, která jsou aktivní především večer a v noci.

Návštěva Národního parku Nyika Plateau je nejen zážitek z přírody, ale také šance poznat místní kulturu a tradice. Místní komunity jsou velmi přátelské a vstřícné a rády poodhalí své tajemství a poskytnou vám informace o místním způsobu života. Můžete navštívit jejich vesnice a zapojit se do jejich každodenních aktivit, jako je příprava tradičních jídel nebo tkaní koberců.

Národní park Nyika Plateau v Zambii je skvělou volbou pro každého, kdo hledá dobrodružství a zároveň odpočinek v náručí přírody. Nabízí nekonečné možnosti pro pozorování divokých zvířat, prozkoumávání pestré flóry a prohlubování znalostí o místní kultuře. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo strávit noc pod hvězdami, jistě odjedete s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami na tento unikátní kousek země.


Počasí Zambie Národní park Nyika Plateau


Zambie je země, která se vyznačuje teplým a vlhkým podnebím. Zároveň se však můžeme setkat s mnoha rozdílnými klimatickými podmínkami, závislými na geografické poloze dané oblasti. Jednou z takových oblastí je i národní park Nyika Plateau.

Národní park Nyika Plateau se nachází v severozápadní části Zambie, ve výšce přibližně 2 200 metrů nad mořem. Jedná se o oblast s vysokými kopci, které jsou často pokryty hustou mlhou. Tento park se vyznačuje mírným a vlhkým klimatem, přičemž teploty se pohybují mezi 10 až 23 stupni Celsia.

Nejteplejší období v Nyika Plateau se odehrává v měsících říjen až prosinec, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 23 stupňů Celsia. Naopak nejchladnější je měsíc červen, kdy se průměrná teplota snižuje na 10 stupňů Celsia. V období dešťů, které trvá od dubna do května, se může vyskytovat i krupobití. Mlha a déšť jsou častými jevy v průběhu celého roku.

Díky své poloze v nadmořské výšce se Nyika Plateau vyznačuje rozmanitou vegetací. Charakteristickou rostlinou v této oblasti jsou trsy trávy, mezi kterými se můžeme setkat s mnoha druhy květin a keřů. Tento ekosystém je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou například antilopy, žirafy, sloni a různé druhy ptáků.

Národní park Nyika Plateau je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Zambii. Turisté zde mohou navštívit mnoho různých oblastí s neuvěřitelně krásnou přírodou a rozmanitou faunou. Mezi tyto oblasti patří například tři údolí, kde se nacházejí mnohé druhy ptáků a zvířat, a také řeka Mafinga Hills, která se vyznačuje svými divokými peřejemi.

Celkově lze říci, že národní park Nyika Plateau je pro návštěvníky velkým zážitkem. Krásné krajiny, čistý vzduch a rozmanitost fauny a flóry – to všechno je důvodem, proč se sem turisté rádi vrací. A pokud máte chuť na dobrodružství v nádherné přírodě, pak byste si návštěvu tohoto parku rozhodně neměli nechat ujít.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky