Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Francie Saint-Étienne

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Saint-Étienne


1. Jaká je populace města Saint-Étienne?
Odpověď: Podle posledního sčítání lidu v roce 2017 má město Saint-Étienne přibližně 172 000 obyvatel.

2. Je Saint-Étienne hlavním městem regionu Auvergne-Rhône-Alpes?
Odpověď: Ne, hlavním městem regionu Auvergne-Rhône-Alpes je Lyon.

3. Jak se dostat do Saint-Étienne letadlem?
Odpověď: Saint-Étienne má vlastní letiště - Letiště Saint-Étienne-Loire (aéroport de Saint-Étienne-Loire), které se nachází přibližně 12 kilometrů od centra města. Lze také využít letiště v Lyonu, které je vzdálené přibližně 60 kilometrů a je dobře spojeno vlaky a autobusy s Saint-Étienne.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce ve městě Saint-Étienne?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce ve městě Saint-Étienne patří katedrála Saint-Charles de Saint-Étienne, Městské muzeum umění (Musée d'Art Moderne et Contemporain de Saint-Étienne), Botanická zahrada (Jardin des Plantes), Jacquardovo muzeum (Musée d'Art et d'Industrie) a mnoho dalších.

5. Jaké jsou sportovní týmy ve městě Saint-Étienne?
Odpověď: Nejznámějším sportovním týmem ve městě Saint-Étienne je Fotbalový klub AS Saint-Étienne, který hraje ve francouzské Ligue 1. Dalším známým týmem je basketbalový klub Saint-Étienne Loire Sud Basket.

6. Kdy se koná největší kulturní událost ve městě Saint-Étienne?
Odpověď: Největší kulturní událostí ve městě Saint-Étienne je Bienále designu, které se koná každé dva roky. Tato událost přitahuje designéry z celého světa a nabízí výstavy, workshopy a konference zaměřené na design.

7. Jaká je typická místní kuchyně ve městě Saint-Étienne?
Odpověď: V Saint-Étienne je známá místní specialita z masa zvaná "saucisson stéphanois". Dalšími typickými pokrmy jsou "Crozets", což jsou malé čworcové těstoviny, a "Pâté aux Pralines", což je dezert z korpusu plněného mandlovou nádivkou.

8. Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu města Saint-Étienne?
Odpověď: Ideální čas na návštěvu města Saint-Étienne je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a teploty jsou příjemné. Během léta může být horko a během zimy chladno.

9. Jak mohu cestovat z Saint-Étienne do Paříže?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cesty mezi Saint-Étienne a Paříží je vlakem. Jízda trvá přibližně 2 hodiny a existuje několik spojů denně. Lze také použít autobusovou nebo automobilovou dopravu.

10. Kde se nachází nejbližší lyžařské středisko od Saint-Étienne?
Odpověď: Nejbližší lyžařské středisko od Saint-Étienne je Chalmazel-Jeansagnière, které se nachází přibližně 90 kilometrů od města. Další možností je lyžařské středisko Les Estables, které je vzdálené přibližně 120 kilometrů.


Počasí Francie Saint-Étienne


Saint-Étienne je město ležící v jihovýchodní Francii. Nachází se v regionu Auvergne-Rhône-Alpes a je druhým největším městem regionu po Lyonu. Svou polohou mezi horami a zvlněnými kopci nabízí Saint-Étienne krásné prostředí pro turisty, kteří chtějí uniknout shonu velkých měst.

Počasí v Saint-Étienne je typické pro celou oblast, kde jsou mrazy běžné v zimních měsících a letní měsíce jsou horké a suché. Průměrná teplota v lednu je zhruba 2 °C, zatímco v červenci dosahuje až 25 °C. Město je proslulé svým počasím během jara a podzimu, kdy je teplota velmi příjemná a mírná.

Stejně jako v celé Francii, také v Saint-Étienne je zima v období listopad až březen a teploty zde mohou být velmi nízké, dokonce i pod bodem mrazu. Naopak v létě, tedy od května do září se zde teploty pohybují kolem 20 až 25 °C, což je velmi příjemné pro turisty a návštěvníky města. Období jara a podzimu pak nabízí mírné teploty a krásné přírodní scenérie.

Během jarních měsíců, zejména v březnu a dubnu, může být počasí velmi proměnlivé, kdy občas přináší nečekané sněhové srážky. Naopak v létě je počasí velmi slunečné a sucho. V období od května do července jsou v Saint-Étienne běžné deštivé dny, ale srážky jsou obvykle méně časté a více koncentrované. Pokud tedy cestujete do Saint-Étienne v létě, mějte na paměti, že se může stát, že se projdete deštěm, ale nesmírně se tam bude líbit, ať už máte rádi přírodu, kulturu nebo gastronomii.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Saint-Étienne je běžné pro celou oblast a turistům nabízí příjemné prostředí v každou roční dobu.  Bez ohledu na vaše preference si zde určitě najdete něco, co vás zaujme a co vám zanechá krásné vzpomínky na vaší návštěvu tohoto krásného koutu Francie.


Ubytování Francie Saint-Étienne


Saint-Étienne je město situované v jihovýchodní části Francie, známé svými kulturními a historickými památkami. Jeho malebné uličky a živá atmosféra lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného města, určitě budete potřebovat ubytování.

Ve městě Saint-Étienne najdete širokou škálu možností ubytování, které může vyhovovat různým potřebám a rozpočtům. Zde je několik tipů na ubytování, které by vám mohlo zajistit pohodlný pobyt.

Pro ty, kteří preferují luxus a pohodlí, je zde několik luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a elegantní pokoje. Některé z těchto hotelů se nacházejí v historických budovách, což nabízí příjemnou atmosféru a jedinečný zážitek. V těchto hotelech můžete očekávat vysoce kvalitní služby, jako jsou wellness centra, vyhlášené restaurace a profesionální personál, který se postará o vaše potřeby během celého pobytu.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, Saint-Étienne má také mnoho příjemných malých hotelů a bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednoduché a pohodlné pokoje za přijatelnou cenu. Budete mít šanci se setkat s místními obyvateli a zažít autentickou atmosféru města.

Další možností pro ubytování v Saint-Étienne jsou pronájmy apartmánů a domů. Tato možnost je ideální pro skupiny lidí nebo rodiny, kteří chtějí mít větší prostor a vlastní kuchyňku. Pronájem apartmánu vám umožní cítit se jako doma a zažít město z jiné perspektivy.

Pokud jste dobrodružný typ, možná si zamluvíte pobyt v kempu. V okolí města Saint-Étienne najdete krásnou přírodu a horami, což je perfektní prostředí pro kempování. Kempy přinášejí skvělou možnost strávit čas venku, vařit venku a vychutnávat si noční oblohu.

Při výběru ubytování v Saint-Étienne mějte na paměti své preference a rozpočet. Město nabízí mnoho různých možností, abyste si mohli vybrat tu nejvhodnější variantu. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus či jednoduchost, jistě najdete ubytování, které splní vaše očekávání a dodá vaší dovolené do Saint-Étienne ten správný náboj.


Letenka Francie Saint-Étienne


Pokud se chystáte na cestu do Francie a hledáte letenku do malebného města Saint-Étienne, máme pro vás skvělou zprávu! Letenky do této části Francie jsou k dispozici po celý rok a nabízejí vám skvělou možnost poznat tuto místní perlu.

Saint-Étienne je historické město, které se nachází v jihovýchodní části Francie. S více než 2000 letou historií nabízí bohaté kulturní a historické dědictví. Pokud jste milovníci architektury, nebudete zklamáni. Město je plné elegantních budov, kostelů a muzeí, které odrážejí jeho bohatou minulost.

Jedním z nejvýznamnějších symbolů města je katedrála Saint-Charles. Tento majestátní kostel v centru města je skvělým příkladem gotické architektury. Uvnitř najdete nádherně zdobené věže a úchvatné vitráže, které dávají tomuto místu magickou atmosféru.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat, je muzeum moderního umění. Nachází se v bývalé vodárenské věži, a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět díla umělců jako je Picasso, Monet, či Matisse. Toto muzeum také pořádá různé dočasné výstavy, které obohacují již tak bohatou sbírku.

Pro milovníky sportu je Saint-Étienne rovněž rájem. Město je domovem jednoho z nejúspěšnějších fotbalových týmů v historii Francie, AS Saint-Étienne. Navštivte stadion Geoffreyho Guicharda a zažijte atmosféru francouzské fotbalové vášně, která v tomto městě panuje.

Saint-Étienne je také výchozím bodem pro objevování krásné přírody Rhônských Alp. Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete si užít turistiku či cyklistiku v okolních horách a lesích. Toto území je také proslulé svými termálními prameny a lázněmi, kde si můžete užít příjemnou relaxaci po dni stráveném objevováním města.

Když plánujete cestu na letiště, je nejlepší využít přímé lety do města Saint-Étienne. Letenky jsou k dispozici ze všech významných evropských i světových letišť. Letiště Saint-Étienne-Loire je moderní a dobře připojené veřejnou dopravou, takže se do města dostanete snadno a rychle.

Pokud tedy hledáte novou destinaci pro vaši příští dovolenou nebo krátký výlet, Saint-Étienne je skvělou volbou. Kombinace bohaté historie, krásné architektury, sportovních zážitků a přírodního prostředí tvoří z tohoto místa opravdový unikát. Nezapomeňte si zarezervovat letenku a připravit se na nezapomenutelný zážitek ve Francii.


Dovolená Francie Saint-Étienne


Pokud plánujete strávit dovolenou ve Francii, určitě byste měli zvážit návštěvu malebného města Saint-Étienne. Toto překrásné město leží ve střední Francii a nabízí mnoho zajímavostí a aktivit pro turisty.

Památky a kulturní dědictví Saint-Étienne jsou jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky. V centru města se nachází krásná katedrála svatého Štěpána, která je skvělým příkladem gotické architektury. Pokud jste fanouškem umění, rozhodně byste si neměli nechat ujít Národní muzeum soudobého umění, které je jedním z největších v Evropě.

Saint-Étienne je také známý svou průmyslovou historií. Město bylo kdysi centrem textilního průmyslu a z jeho továren se vyvážela tkanina po celém světě. Můžete navštívit muzeum The City of Design, které se nachází v bývalé textilní továrně a věnuje se historii a inovacím ve světě designu a průmyslu.

Pro milovníky přírody a aktivní odpočinek nabízí Saint-Étienne mnoho možností. Nedaleko města se nachází Národní park Pilat, který je ideálním místem pro pěší turistiku a cyklistiku. Můžete si také pronajmout lodě a projet se po řece Gier, která protéká městem.

Samozřejmě, že na vaší dovolené byste měli vyzkoušet také tradiční francouzskou kuchyni. Saint-Étienne je známý svými lahodnými sýry a víny. Nezapomeňte ochutnat typicky francouzskou bagetu ve místní pekárně nebo si dát sklenku vína ve slunné kavárně.

Na dovolené ve Francii byste si také neměli nechat ujít večerní kulturní a společenský život. Saint-Étienne má bohatou nabídku restaurací, barů a nočních klubů, kde si můžete užít skvělou atmosféru.

Při plánování vaší dovolené ve Francii nezapomeňte zahrnout i návštěvu Saint-Étienne do vašeho itineráře. Toto malebné město s bohatou historií a aktivitami určitě nezklame.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky