Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Etiopie Awash National Park

Dovolená Etiopie Awash National Park


Awash National Park: Klenot v srdci Etiopie

Pokud hledáte dovolenou v exotických krajích se zážitky, které zanechají nezapomenutelné vzpomínky, pak byste měli zvážit cestu do etiopského Awash National Parku. Tento park, nacházející se ve východní části země, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších národních parků v Etiopii. Nabízí množství aktivit a možností pro milovníky přírody a dobrodružství.

Awash National Park byl založen již v roce 1966, aby chránil rozmanitost unikátních ekosystémů tohoto regionu. Park se rozkládá na ploše přibližně 756 čtverečních kilometrů a má řadu zajímavých geografických rysů, včetně sopky Fentale a řeky Awash, která prochází parkem, dále pak nekonečné roviny, hory a údolí.

Pokud vás zajímá fauna a flora, Awash National Park nabízí nespočet divokých zvířat a ptáků, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Můžete tu spatřit slony, žirafy, lvi, leopardy, hyeny, kdouložce, dikobrazy a mnoho dalších druhů. Tento park je také domovem nejméně 400 druhů ptáků, které lákají milovníky ornitologie z celého světa. Awash se tak může pyšnit rozmanitou a hojnou populací živočichů, což umožňuje úžasné pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Awash National Park vám však nabízí mnohem víc než jen safari. Historickou atrakcí parku je také Awash Falls, které tvoří vodopády na řece Awash. Tyto impozantní vodopády jsou ukázkou síly a krásy přírody. Park také nabízí možnost prozkoumávat místní kulturu a etnické skupiny žijící v okolí. Méně než hodinová jízda autem od parku je tradiční město Awash, které stojí za návštěvu, pokud se chcete seznámit s místními lidmi, jejich kulturou a tradičními řemesly.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete podniknout pěší turistiku nebo pořádně si užít adrenalinový zážitek při raftingu na řece Awash. Tento park je také známý pro své horké prameny, kde si můžete dopřát relaxaci a uvolnění.

Awash National Park je snadno dostupný z hlavního města Addis Abeba autem nebo veřejnou dopravou. Existuje také mnoho možností ubytování v parku, včetně kempů nebo útulných rekreačních středisek, které vám umožní pobyt v přírodě s veškerým komfortem.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Etiopii a strávit dovolenou v Awash National Parku, připravte se na neuvěřitelně krásnou přírodu, pestrou faunu a floru a fascinující kulturní zážitky. Tento park je opravdovým klenotem ve srdci Etiopie, který si zamilujete a pamatovat budete navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Awash National Park


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Národním parku Awash v Etiopii?
- Mezi hlavní atrakce patří vodopády Awash, termální prameny, sopka Fantale, jeskyně Filwoha a mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lvů, šelem a ptáků.

2. Jak se do Národního parku Awash dostat?
- Park se nachází asi 200 km východně od hlavního města Addis Abeby a je snadno dostupný po silnici.

3. Jaká je vstupní cena do parku Awash?
- Vstupné do parku Awash je 90 etiopských birrů pro dospělé návštěvníky a 60 etiopských birrů pro studenty a děti.

4. Můžeme v parku Awash kempovat nebo ubytovat se?
- Ano, v parku Awash je k dispozici tábořiště a také různé types ubytování, včetně chat, bungalovů a resortů.

5. Jak dlouho trvá procházka nebo safari v parku Awash?
- Doba trvání procházek a safari závisí na vašich preferencích. Můžete si vybrat kratší procházky trvající několik hodin, celodenní výlety nebo dokonce několikadenní safari.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu parku Awash?
- Nejlepší období pro návštěvu parku Awash je obvykle od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a málo srážek. Nicméně, park můžete navštívit po celý rok.

7. Je možné vidět divoká zvířata v Národním parku Awash?
- Ano, v parku žije široká škála divokých zvířat, včetně slonů, lva, geparda, hrocha, zebry a různých druhů antilop.

8. Můžeme si s sebou vzít vlastní jídlo a pití do parku?
- Ano, je povoleno si přinést vlastní jídlo a pití do parku. Nicméně je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a nekrmit divoká zvířata.

9. Můžeme se koupat ve vodopádech Awash?
- Bohužel je zákázáno se koupat vodopády Awash kvůli silným proudům a možné přítomnosti nebezpečných zvířat.

10. Existuje v parku Awash možnost turistického průvodce?
- Ano, je možné najmout si místního průvodce, který vám pomůže s navigací a poskytne vám informace o parku a jeho fauně a floře.


Letenka Etiopie Awash National Park


Awash National Park: Klenot etiopské přírody

Etiopie je země bohatá na přírodní krásy a unikátní ekosystémy. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v zemi je Awash National Park. Tento nádherný park se rozkládá na ploše přes 800 kilometrů čtverečních a nachází se v regionu Afarského trojúhelníku, na jihovýchodě země. Je jedním z nejstarších parků v Etiopii, založen byl již v roce 1966.

Awash National Park je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Park se nachází na soutoku řeky Awash a řeky Logiya, což vytváří ideální životní prostředí pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější druhy, které zde nalezneme, patří sloni, krokodýli, buvoli, žirafy, opice, lvi, gepardi, hyeny, gazely, antilopy, šakali a mnoho dalších. Park je také bohatý na ptactvo, a proto je oblíbeným místem pro ornitology. Celkem zde bylo zaznamenáno přes 460 druhů ptáků, což představuje téměř polovinu z celkového počtu druhů ptáků, které žijí ve všech rezervacích Etiopie.

Jednou z hlavních atrakcí parku je také vodopád Fantale, který dosahuje výšky 200 metrů. Tento impozantní vodopád se táhne na severu parku a nabízí dechberoucí výhledy a dokonalá místa pro fotografování. Kromě vodopádu mohou návštěvníci také objevovat termální prameny, jezera a kaňony, které jsou dalšími přírodními poklady Awash National Park.

Jedinečnost a různorodost Awash National Parku neustále přitahují mnoho turistů a návštěvníků z celého světa. Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento park, je k dispozici několik možností, jak si užít jeho krásy. Můžete se vydat na safari, kde zažijete úžasné setkání s divokými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Pro ty, kdo mají rádi pěší turistiku, je tu mnoho vyznačených stezek, které vás provedou přírodními scenériemi parku. K dispozici jsou také tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami.

Awash National Park je skutečným klenotem etiopské přírody a nepřehlédnutelnou destinací pro všechny milovníky přírody a dobrodruhů. Pojďte objevovat jeho divokost, naplňte své srdce krásou afrického krajinného ráje a prožijte nezapomenutelné zážitky v tomto jedinečném parku.


Ubytování Etiopie Awash National Park


Awash National Park je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Etiopii. Nachází se v centrální části země a rozkládá se na ploše přibližně 756 čtverečních kilometrů. Park je pojmenován po řece Awash, která protéká jeho územím a poskytuje mu nezbytnou vodu pro přežití zdejších zvířat a rostlin.

Awash National Park je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Mezi nejtypičtější zvířata, která zde můžete spatřit, patří lvi, gepardi, hyeny, kuduly, gazely, paviáni, krokodýli a mnoho dalších. Park je také významným biotopem pro mnoho druhů ptáků, včetně hejn pelikánů, jejichž přílet na jezero Awash je jedním z nejimpozantnějších jevů v parku.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Awash National Park, je k dispozici několik možností ubytování. Nejběžnější a nejpopulárnější možností je kempování v parku, které vám umožní zažít autentický zážitek z přírody. V kempu jsou k dispozici základní příslušenství jako toalety a sprchy, ale je důležité mít vlastní vybavení a potřeby.

Další možností ubytování je rezervace Pavilions, která nabízí ubytování ve formě chat nebo chýší. Tyto ubytovací zařízení jsou většinou vybavena postelemi, stoly, židlemi a koupelnou se sprchou a toaletou. Rezervace Pavilions také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční etiopské jídlo.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se ubytovat v jednom z několika luxusních stanových táborů, které se nacházejí ve vzdálenějších částech parku. Tyto stanové tábory nabízejí výhled na okolní krajinu a všechny moderní vybavení, včetně vlastní koupelny s teplou vodou. Některé tábory mají také restaurace a bazén, které poskytují vytoužený komfort a odpočinek po celodenních výletech a safari.

Awash National Park je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci divoké přírody a krásy etiopského venkova. Ubytování v parku je různorodé a vyhovuje všem typům cestovatelů. Ať už se rozhodnete pro kempování, ubytování v chatách nebo luksuzní stanové tábory, zážitek z pobytu v Awash National Park bude nezapomenutelný a určitě vás nadchne obdivuhodnou přírodou, která vás obklopuje.


Počasí Etiopie Awash National Park


Etiopie je africká země ležící na východě kontinentu, která je známá svým pestrým krajinným charakterem. Mezi mnoha přírodními parky a rezervacemi se v této zemi nachází i Awash National Park. Tento park se nalézá asi 225 km na jihovýchod od města Addis Abeba a je domovem mnoha živočišných druhů a rostlin. Awash National Park je také zajímavý svým klimatem a počasím.

Podnebí v Awash National Park je ovlivněno místní topografií, protože park se nachází v oblasti mezi nízkými pohořími. Teplota se v průběhu roku pohybuje mezi 22 a 38 stupni Celsia. Nejteplejší období jsou měsíce od března do května, přičemž v tomto období mohou být teploty až 48 stupňů Celsia.

Období od června do srpna je období dešťů, kdy průměrné srážky dosahují až 410 mm, a vytvářejí tak vegetaci, kterou je park proslulý. V tomto období se tvoří velká množství vodopádů a potůčků, které jsou plné života.

V období od září do listopadu vykazuje park sušší podnebí, což může mít vliv na zvířata, rostliny a celkové prostředí parku. V zimních měsících od prosince do února je průměrná teplota okolo 28 stupňů Celsia a tato doba je dobou nejlepšího období pro pozorování mnoha druhů rostlin a zvířat.

Awash National Park je známý svou pestrou faunou, mezi kterou patří sloni, lvi, gepardi, antilopy, zebry, krokodýli a mnoho jiných druhů zvířat. Park je také domovem mnoha ptačích druhů, jako jsou pelikáni, ibisové, vydry a mnoho jiných druhů.

V zimním období, kdy jsou podmínky v parku nejlepší, jsou pořádány safari pro turisty, kteří chtějí vidět všechny druhy zvířat a rostlin, které park nabízí. Vstup do parku je placený a potřebujete platnou turistickou vízum.

Awash National Park je krásné místo, které nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a nezapomenutelné okamžiky. Pokud plánujete cestu do Etiopie, pak byste si neměli nechat ujít tuto přírodní krásu a její pestré počasí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky