Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ekvádor Yasuni National Park

Dovolená Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je země v Jižní Americe, která se pyšní svými nádhernými přírodními scenériemi a biodiverzitou, kterou poskytuje. Jedním z nejúžasnějších míst, které Ekvádor nabízí, je Yasuni National Park.

Yasuni National Park se nachází v provincii Orellana v Amazonské pánvi Ekvádoru. Tento park je známý svou obrovskou biodiverzitou a je považován za jedno z nejvýznamnějších chráněných oblastí na světě. V roce 1989 byl park vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO, což zdůrazňuje jeho význam a péči, kterou mu autority věnují.

Yasuni National Park nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z přírody. Park pokrývá rozsáhlou plochu a je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, které se jinde na světě těžko najdou. Od ohrožených druhů zvířat, jako jsou jaguáři, tapíři a rozličné druhy opic, až po různorodé druhy ptáků a hmyzu – park je oázou pro milovníky zvířat a přírody.

Ekosystém parku je skutečně ohromující. Jeho husté pralesy, bažiny a řeky se prolínají a tvoří útočiště pro mnoho životních forem. Yakuna a Napo jsou dvě hlavní řeky, které procházejí parkem, a turisté se mohou vydat na jejich plavbu, aby prozkoumali úžasnou flóru a faunu podél jejich břehů.

Pro milovníky ornitologie je Yasuni National Park skutečným rájem. Od papoušků až po kolibříky – park je domovem více než 600 druhů ptáků. V nepálském jazyce se parku říká Kamen Paki, což znamená "Krajina Ptáků". Turisté, kteří přijedou do parku s fotoaparátem, se mohou těšit na pozorování a fotografování těchto ohromujících ptáků.

Yasuni National Park není jen přírodním útočištěm. Obývají ho také dvě domorodé etnické skupiny, Waorani a Huaorani. Tyto kmeny jsou jedněmi z posledních zachovaných izolovaných kultur, kde obyvatelé žijí v souladu s přírodou a udržují své tradiční způsoby života.

Pro turisty je zde k dispozici mnoho aktivit, které mohou vykonávat v parku. Od treků až po plavby po řekách – návštěvníci mohou plně využívat krásy tohoto úžasného místa. Existuje také možnost ubytování v eko-lodgích, které nabízejí komfortní a ekologicky šetrné prostředí pro návštěvníky.

Dovolená v Yasuni National Park je jedinečným zážitkem, který je třeba zažít. Návštěva této přírodní rezervace poskytuje nejen krásné přírodní scenérie, ale také umožňuje porozumět výzvě ochrany naší planety a biodiverzity, kterou nabízí. Yasuni National Park je skutečně jedním z nejvzácnějších darů, které Ekvádor může nabídnout turistům.


Letenka Ekvádor Yasuni National Park


Yasuni National Park v Ekvádoru: Unikátní biodiverzita ohrožená ropným průmyslem

Yasuni National Park, nacházející se na východě Ekvádoru, je jedním z nejbiologicky rozmanitých míst na Zemi. Tento park je domovem tisíců druhů rostlin a živočichů, z nichž mnoho je unikátních a ohrožených. Jeho význam z hlediska biodiverzity je nepopiratelný, avšak hrozbou pro něj je expanze ropného průmyslu.

Yasuni National Park je součástí Ekvádorské Amazonie a zaujímá území o rozloze přesahující 10 000 čtverečních kilometrů. V roce 1989 byl prohlášen za národní park a v roce 1999 získal status biosférické rezervace UNESCO. Tento klenot deštného pralesa má neuvěřitelně bohatou faunu a flóru, včetně mnoha endemických druhů.

Co se týče živočišné říše, park hostí přes 200 druhů plazů, 150 druhů obojživelníků, více než 600 druhů ptáků a nejméně 100 druhů savců. Zajímavým obyvatelem parku je například růžový slon, buvol amazonský, jaguár nebo velrybí delfín namibijský.

Rostlinný svět Yasuni National Parku je natolik rozmanitý, že zde bylo nalezeno přes 2000 druhů stromů a dalších rostlin. Jediný strom může hostit stovky druhů hmyzu, což je důkazem vzájemného propojení a závislosti celého ekosystému.

Ekonomická významnost parku pozostává i z jeho nerostných zdrojů. Pod zemí se zde nacházejí zásoby ropy a plynů, což však představuje vážnou hrozbu pro tuto oblast. Expanze ropného průmyslu by znamenala ničení deštného pralesa, ztrátu biodiverzity a negativní dopad na místní obyvatele, kteří jsou závislí na přírodních zdrojích.

Aby se předešlo odlesňování a ničení unikátní přírody, ekvádorská vláda předložila projekt nazvaný "Yasuni ITT Initiative" v roce 2007. Tento projekt měl kompenzovat finanční ztráty, které by ekvádorská vláda měla v případě, že by povolila těžbu ropy v tomto území. Zahajovalo se vybírání finančních prostředků od zahraničních dárců, kteří by zainteresovali komplikované protiropné kampaně. Bohužel, v roce 2013 byl projekt zrušen, protože bylo vybráno jen velmi málo finančních prostředků.

Yasuni National Park představuje jedinečné a křehké přírodní dědictví, kterému hrozí nebezpečí kvůli lidským zásahům. Je důležité, aby ekvádorská vláda a celosvětové organizace spolupracovaly na ochraně parku a zabránění ničení tohoto unikátního ekosystému. Pokud se to nepodaří, budeme muset čelit nedozírným důsledkům našeho rozvoje na úkor přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Yasuni National Park


P: Co je to park Yasuni?
O: Park Yasuni je biosférická rezervace na jihu Ekádoru, která chrání obrovskou množství biodiverzity a domorodých etnik.

P: Co mohu vidět v parku Yasuni?
O: V parku Yasuni můžete vidět různé druhy zvířat a rostlin, jako jsou opice, jaguáři, tapíři, kakadu, ceiba stromy a mnoho dalších.

P: Jak se dostanu do parku Yasuni?
O: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku Yasuni, je letecky z Quita nebo Coca. Pokud se chcete dostat do parku jiným způsobem, můžete použít kanoistiku nebo pěší turistiku.

P: Jaké jsou nejlepší aktivity, které si mohu užít v parku Yasuni?
O: Nejlepší aktivity, které si můžete užít v parku Yasuni, jsou pozorování ptáků, procházky po deštném pralese, pozorování zvířat a setkání s domorodými kmeny.

P: Můžu zde najít ubytování?
O: Ano, v parku Yasuni najdete mnoho různých možností ubytování, včetně malých hotelů, hostitelů a lodí.

P: Může mi pomoci průvodce?
O: Ano, může. Průvodce vám může pomoci s navigací v pralese, pochopením ekosystému a také vám pomůže zajistit nejlepší pozorování zvířat.


Ubytování Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor Yasuni National Park - Ubytování v srdci amazonského deštného pralesa

Ekvádor je země s mnoha krásami, přesto není tolik navštěvovaná turisty jako sousední Kolumbie nebo Peru. Mezi největší přírodní poklady této země patří Yasuni National Park. Leží v hloubi amazonského deštného pralesa a nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak objevovat přírodu na vlastní kůži. Nejlepší způsob, jak vyrazit na cestu do srdce pralesa, je najít si ubytování přímo v parku. O jaké varianty ubytování se jedná?

Hlavní ubytovací možnosti v Yasuni National Park

1. Kajutové domy

V parku se nachází několik kajutových domů, které se většinou stavějí z místních materiálů jako dřevo, palmy nebo place. Domy jsou vybaveny základním vybavením, jako jsou postele, koupelna s toaletou a sprchou a stůl se židlemi. Pokud tedy hledáte ubytování v srdci pralesa, ale přitom nechcete zapomenout na základní komfort, mohou být kajutové domy ideální variantou.

2. Stanování

Pro dobrodružné cestovatele jsou ideální stanová pole, která jsou v parku rozesetá po celé ploše. Stanování může být trochu náročné, protože je třeba si stan postavit a celý tábor si zajistit. Na druhou stranu, toto ubytování nabízí naprostou svobodu a možnost strávit noc pod hvězdami v těsné blízkosti pralesa.

3. Lodge

Pokud chcete zažít exkluzivní zážitek, můžete si zarezervovat soukromou lodge. Ty nabízejí vysoký standard ubytování v podobě klimatizovaných pokojů s vlastní koupelnou, restaurací a bazénem. V lodge si můžete užít prvotřídní služby a stejně tak zůstat v kontaktu s přírodou. Výhodou této varianty je, že máte k dispozici průvodce, který vás provede pralesem a pomůže vám objevit zvířata a rostliny, které byste jinak neviděli.

Všechna ubytování v Yasuni National Park mají jeden společný rys: jsou v pralese. To znamená, že se musíte připravit na život bez elektřiny, televize a internetu. Co ale získáte, je jedinečný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Co přinést s sebou na cestu do Ekvádor Yasuni National Park?

Před cestou do parku mějte na paměti, že půjde o malý dobrodružství. Pokud se tedy rozhodnete pro stanování, vezměte s sebou stan, karimatku, spacák a kopu svíček nebo baterky. Pokud se budete ubytovávat v kajutových domech, vezměte si s sebou boty do vody, oblečení našité ze sítě, mnoho repellentů a oděv, který vás ochrání proti moskytům a podobným otravám. V každém případě si zkontrolujte seznam vybavení s vaším poskytovatelem ubytování, protože různá ubytování nabízejí různou úroveň vybavenosti.

Celkové závěry

Ekvádor Yasuni National Park je neuvěřitelně impozantní přírodní záznam, který nabízí jedinečné zážitky pro ty, kteří chtějí objevit krásy amazonského pralesa. Ubytování v parku představuje skvělý zážitek v srdci přírody. Protože jsou přístupné pouze lodí, je vždy dobré získat další informace od společnosti, se kterou budete cestovat. Celkově platí, že bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, bude vám Yasuni National Park zaručeně nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Ekvádor Yasuni National Park


Yasuni National Park se nachází v ekvádorské části Amazonského deštného pralesa a je jednou z nejvýznamnějších a nejrozmanitějších biologických oblastí na světě. Nejenže se jedná o národní park, ale je také zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Počasí v Yasuni National Park je typické pro deštný prales. Vzhledem k tomu, že se nachází poblíž rovníku, má oblast celoročně vysoké teploty a vysokou vlhkost. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia a teplota se zřídka snižuje pod 20 stupňů Celsia. Je to tedy místo s tropickým a vlhkým klimatem.

Deštný prales v Yasuni National Park má dva hlavní období - suché a deštivé. Suché období trvá obvykle od června do září, kdy je srážek méně. Během tohoto období může vysychat řeka a některé části parku mohou být přístupné pěšky. Teploty jsou v této době typicky vyšší a slunce je často intenzivnější.

Deštivé období trvá od října do května a je charakterizováno vyššími srážkami. Během tohoto období může spadnout velké množství deště, které může ovlivnit přístupnost parku. Řeky mohou přetečt a zatopit určité oblasti, což ztěžuje pohyb. Teploty se však během deštivého období nezmění dramaticky a zůstávají ve stejném tropickém rozmezí.

Počasí ve Yasuni National Park přináší širokou škálu možností pro biodiverzitu a ekosystém parku. Vysoké teploty a vlhkost vytvářejí ideální podmínky pro růst rostlin a celou řadu živočichů. Park hostí více než 600 druhů ptáků, přes 170 druhů plazů a obojživelníků, více než 200 druhů savců a neuvěřitelné množství hmyzu a rostlinných druhů. Tato bohatá biodiverzita je nejcennějším rysem parku a zároveň ho činí tak jedinečným.

Yasuni National Park je také domovem původního obyvatelstva, včetně Quechua a Waorani. Tito indiáni žijí v souladu s přírodou a jejich kultura a tradice jsou nedílnou součástí parku. Tito domorodci jsou také strážci přírody a pomáhají chránit a zachovávat divokost parku.

Pokud plánujete návštěvu Yasuni National Park, musíte být připraveni na teplé a vlhké podmínky. Je vhodné vzít si lehké a pohodlné oblečení, které vám umožní se pohybovat snadno v tropickém prostředí. Nezapomeňte také na repelent proti komárům, sluneční brýle, krém na opalování a dostatek vody.

Navštěva Yasuni National Park je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní objevovat jedinečnou biodiverzitu amazonského pralesa. Ať už se rozhodnete pro procházky po stezkách, lodní výlety po řekách nebo setkání s původními obyvateli, jistě budete ohromeni krásou a jedinečností tohoto místa.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky