Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall

Ubytování Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


V Ekvádoru se nachází mnoho nádherných přírodních krás a jednou z nich je vodopád Pailon del Diablo, který je velmi populárním cílem turistů. Pokud se chystáte navštívit tento ohromující vodopád, najdete v blízkosti hostels a hotely, které jsou vhodné pro různé typy cestovatelů.

Jednou z oblíbených možností ubytování je v blízkosti samotného vodopádu. Hostel La Llovizna nabízí krásné pokoje s výhledem na vodopád a návštěvníci si mohou vychutnat klidnou atmosféru v těsné blízkosti přírody. Hostel také poskytuje zdarma Wi-Fi připojení a parkoviště, čímž se stává ideální volbou pro příznivce přírody, kteří mají v plánu prozkoumat okolní lesy a řeku Pastaza.

Další možností ubytování v blízkosti vodopádu Pailon del Diablo je hostel La Casa de Cecilia. Tento hostell se nachází v menším městečku Baños, které je vzdáleno pouhých 10 minut jízdy autem od vodopádu. Hostel nabízí různé druhy pokojů pro jednotlivce, páry a skupiny a také bezplatné parkoviště a Wi-Fi připojení. Hostel je dobrou volbou pro turisty, kteří se chtějí co nejvíce obeznámit s místní kulturou a zvyky zdejších obyvatel.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, může být pro Vás volbou hotel Luna Runtun, který je vzdálen pouhých 15 minut jízdy od vodopádu. Hotel nabízí luxusní pokoje s balkony, kde je krásný výhled na zelené údolí. Hotel také poskytuje různé služby, jako je spa, restaurace a fitness centrum.

Celkově lze říci, že ubytování v blízkosti vodopádu Pailon del Diablo je velmi dobře organizované a nabízí různé možnosti pro různé typy turistů. Hostely jsou ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit čas na procházkách a objevování okolí, zatímco hotely jsou vhodnější pro ty, kteří hledají větší komfort a luxus. Každá možnost ubytování má své výhody, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a mohou se těšit na krásnou dovolenou u vodopádu Pailon del Diablo.


Letenka Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je země s úžasnými přírodními krásami, které stojí za to navštívit. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je Pailon del Diablo Waterfall, což je vodopád nacházející se v blízkosti města Baños de Agua Santa.

Pailon del Diablo Waterfall je jedním z největších a nejvíce nádherných vodopádů v Ekvádoru. Vysoký více než 80 metrů a široký více než 20 metrů zaujme každého, kdo se k němu dostane. Pailon del Diablo znamená ďáblova kotelna a není divu, proč je tento vodopád pojmenován tímto způsobem. Voda z vodopádu padá do obrovského kotle a vytváří vodní mlhu, která se zvedá vysoko do vzduchu a tvoří větrné smrště.

Pro návštěvníky je k dispozici několik možností, jak se k vodopádu dostat. Jednou z nejpopulárnějších trase je část tzv. Ruta de las Cascadas, kdy je možné projet celou trasu od města Baños de Agua Santa až k vodopádu na kole. Výlet na kole trvá asi 3 hodiny a nabízí nádherné výhledy na horské scenérie a řeky.

Další výbornou alternativou je pronajmout si auto či motocykl a vychutnat si krásu okolní krajiny na vlastní pěst. Cesta k vodopádu vede hlubokým údolím, kde jsou k vidění malebné vesnice a plantáže kávy a avokáda. Většina lidí zastaví v městečku Rio Verde, kde se nachází parkoviště a dopravní terminál, odkud se můžete dostat ke vodopádu samotnému.

Pailon del Diablo Waterfall nabízí také řadu rekreačních aktivit, jako je turistika a pěší túry. Existují různé trasy vedoucí do okolí vodopádu, které jsou vyznačeny pro turisty a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Vstupné k vodopádu je relativně levné, ale je dobré si přinést nějaké drobné na souveniry a občerstvení, které se nabízejí na různých místech. Na místě se nacházejí různé stánky s tradičními ekvádorskými jídly, sladkosti a nápoji.

Pailon del Diablo Waterfall je ideálním místem pro všechny, kteří hledají nádhernou přírodu a ekvádorskou kulturu. Vodopád nabízí skvělý výlet pro rodiny, páry i jednotlivce a je vhodný pro lidi všech věkových kategorií. Pokud plánujete návštěvu Ekvádoru, nezapomeňte si návštěvu Pailon del Diablo Waterfall přidat do svého itineráře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


N: Jak se dostanu k vodopádu Pailon del Diablo v Ekvádoru?
O: Abyste se dostali k vodopádu Pailon del Diablo, musíte se nejprve dostat do města Baños de Agua Santa. Z centra města je možné si vzít autobus nebo taxi, který vás doveze k vstupní bráně do přírodní rezervace Podocarpus. Od brány je to asi 20 minut chůze k samotnému vodopádu.

N: Jaká je vstupní cena do vodopádu Pailon del Diablo?
O: Aktuálně je vstupné do vodopádu Pailon del Diablo 2 USD pro dospělé a 1 USD pro děti.

N: Je potřeba si vzít s sebou vlastní jídlo a pití na výlet k vodopádu Pailon del Diablo?
O: Není nutné si jídlo a pití přinášet s sebou na výlet, protože v blízkosti vodopádu se nacházejí malé stánky a restaurace, kde si můžete koupit občerstvení a nápoje.

N: Jak dlouho trvá výlet k vodopádu Pailon del Diablo?
O: Celková délka výletu z Baños de Agua Santa k vodopádu Pailon del Diablo obvykle trvá přibližně 2-3 hodiny, včetně času stráveného u vodopádu.

N: Jaké další atrakce a aktivity jsou v blízkosti vodopádu Pailon del Diablo?
O: V blízkosti vodopádu Pailon del Diablo se nachází další přírodní atrakce, jako je tepelný pramen Las Piscinas de la Virgen a trasovací stezka "ruta de las cascadas", která nabízí pěší túry a cyklistické výlety k dalším vodopádům v okolí.

N: Je možné se koupat ve vodě u vodopádu Pailon del Diablo?
O: Kvůli silnému proudění není možné se koupat přímo u vodopádu Pailon del Diablo. Nicméně, v okolí vodopádu se nachází menší oblasti vhodné k osvěžení a plavání.

N: Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu vodopádu Pailon del Diablo?
O: Nejlepší čas pro návštěvu vodopádu Pailon del Diablo je v období sucha mezi červencem a prosincem, kdy je menší pravděpodobnost deště a vodopád má největší průtok vody. Nicméně, výlety jsou možné po celý rok.


Počasí Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Pailon del Diablo je jednou z nejvíce fascinujících a impozantních vodopádů v Ekvádoru. Tento nádherný přírodní úkaz se nachází ve stejnojmenném městě Pailon del Diablo, které se rozkládá v horské oblasti And.

Vodopád Pailon del Diablo, což lze přeložit jako "kotelník ďábla", je jedním z hlavních turistických cílů v Ekvádoru. Nachází se na řece Pastaza, která protéká podél Andského pohoří. Je to impozantní výška vodopádu, který dosahuje více než 80 metrů. Když se na něj podíváte, budete ohromeni jeho krásou a mocí.

Vodopád Pailon del Diablo je obklopen krásnou přírodou a zelenými horami. Cesta k němu je samozřejmě úžasná a nabízí vám možnost pozorovat andskou flóru a faunu. Kromě toho je obtížným úkolem projít kolem vodopádu a pokračovat po vyšlapaných stezkách, které vás zavedou do srdce horské džungle.

Pokud máte odvahu, můžete vystoupat na vyhlídkovou plošinu, která je umístěna přímo u vodopádu. Odtud budete mít úžasný výhled na padající vodu a její ohromující sílu. Tento pohled je jedinečný zážitek a dává vám absolutní respekt k mocné přírodě.

Kromě fascinujícího vodopádu je zde také mnoho dalších možností, jak si užít pobyt v Pailon del Diablo. Městečko nabízí různé aktivity, jako je rafting po řece Pastaza, pěší turistiku po okolních horách nebo procházky po malebném historickém centru, které je plné tradiční ekvádorské architektury.

Co se týče počasí, Ekvádor je zemí s tropickým podnebím, kde teploty se pohybují kolem 23-28°C v průběhu roku. V Pailon del Diablo jsou teploty obvykle mírně nižší kvůli horské poloze, ale počasí je stále příjemné a ideální pro venkovní aktivity.

Během návštěvy Pailon del Diablo je dobré si vzít s sebou pláštěnku nebo deštník, protože může být nepředvídatelné, když prší. Voda ze vodopádu vypadá až magicky v dešti, takže byste neměli nechat promoknout šanci na takový pohled.

Obecně platí, že létní měsíce v Ekvádoru (červen až září) jsou obdobím s nejvyššími srážkami. Navštěvovat vodopád v tomto období může znamenat, že budete mít více možností vidět vodopád v celé jeho slávě a veškeré jeho síle. Nicméně, pokud preference nechcete, můžete navštívit Pailon del Diablo kdykoliv během roku.

Pailon del Diablo je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Ekvádoru a musíte ho zažít na vlastní kůži. Nechte se unést impozantními výhledy a nádhernou přírodou, která tvoří tento úžasný vodopád.


Dovolená Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou ve Střední Americe. Tato země nabízí širokou škálu přírodních krás, od horských štítů po dech beroucí pláže. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Ekvádoru je Pailon del Diablo Waterfall. Tato vodopádová lokalita je známá svou nádhernou krajinou a jedinečnou atmosférou.

Pailon del Diablo, což v překladu znamená Ďábelův hrnec, je jedním z největších a nejkrásnějších vodopádů v Ekvádoru. Nachází se ve východní části země, poblíž města Baños, které je známé svými termálními prameny. Tato oblast je obklopena nepopsatelně krásnou přírodou a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Vodopád leží na řece Pastaza, která protéká údolím známým svými bujnými tropickými lesy a exotickou flórou a faunou. Celé údolí je bohaté na různé druhy rostlin a zvířat, včetně vzácných ptáků, opic a motýlů. Pro milovníky přírody je Pailon del Diablo skutečným rájem.

Pailon del Diablo se skládá ze tří částí, každá z nich nabízí něco trochu odlišného. První část je nazývána "El Manto de la Novia", což znamená Nevěstin šátek. Tato část je charakteristická svými širokými vodopády, které se rozprostírají přes útesy a vytvářejí nádherný pohled. Druhá část je "El Pailon", představuje největší sesuv vody, který padá do malého bazénu a vytváří obrovskou páru, která se zvedá do vzduchu. Poslední část je známá jako "La Cueva", což znamená Jeskyně. Toto je místo, kde se voda setkává se skalami a tvoří fantastické útvary.

Pro návštěvu vodopádu je k dispozici turistická trasa, která vede přes bujný deštný prales. Cesta vás zavede do srdce přírody a umožní vám obdivovat nádherné výhledy. Je to jedinečná příležitost vidět vodopád zblízka a obdivovat jeho ohromující sílu a krásu.

Vodopád Pailon del Diablo není jen zajímavostí pro turisty, je také důležitým místem pro ekvádorskou kulturu a histórii. Místní obyvatelé uctívají tuto přírodní památku a pořádají zde různé rituály a oslavy. Pro ně je Pailon del Diablo znamením jejich spojení s přírodou a významným symbolem jejich země.

Pokud plánujete dovolenou v Ekvádoru, neměli byste vynechat návštěvu Pailon del Diablo Waterfall. Tato přírodní krása vás ohromí svou mohutností a jedinečností. Připravte se na ponoření se do přírody a prožijte nezapomenutelný zážitek v jednom z nejkrásnějších míst na světě.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky