Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Ekvádor El Imbabura

Počasí Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je země ležící v Jižní Americe a svým polohou mezi Pacifikem a Andami nabízí mnoho různorodého a exotického počasí. Jedním z míst, které si zaslouží pozornost, je El Imbabura, horská oblast, která se nachází v severní části země.

El Imbabura leží ve stejnojmenné provincii a je nejen přírodním zázemím, ale také klíčovou turistickou atrakcí v regionu. Pro mnoho lidí je tato oblast synonymem s Andami, jejichž dominantou je tzv. Imbabura – sopka, která dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem. Jedná se o sopku, která je však už neaktivní a její poslední erupce se odehrála před asi 14 000 lety.

Díky své poloze v Andách má El Imbabura deštivé a vlhké podnebí, které se však liší díky nadmořské výšce a geografickým faktorům. Toto členění podnebí je v zásadě tvořeno třemi ročními obdobími – suchým, deštivým a chladným. Suché období trvá od prosince do května, přičemž srpen a září jsou nejteplejšími měsíci. Během tohoto období jsou průměrné teploty kolem 15-20 °C.

Deštivé období, které probíhá od května do září, je charakterizováno silnými srážkami a vyššími teplotami, které se drží kolem 18-25 °C. V těchto měsících je krajinářství El Imbabura na svém vrcholu, protože se vše kolem začíná zelenat a kvést. Je to ideální čas pro návštěvu oblasti, protože přírodu můžete pozorovat v plném rozkvětu.

Posledním ročním obdobím v této oblasti je studené období trvající od října do listopadu. Během těchto měsíců teploty klesají a nacházejí se kolem 10-15 °C. Je třeba si vzít do úvahy, že průměrná nadmořská výška 2 600 metrů může tuto oblast proměnit v chladnější místo, než by se dalo očekávat na zeměpisné šířce, na které se nachází.

Pokud jde o srážky, průměrná roční úroveň se pohybuje kolem 1 000 mm, s nejvyššími ročními srážkami v období dešťů. To je také důvod, proč je flora a fauna této oblasti tak bohatá a biodiverzita tak vysoká.

El Imbabura nabízí nádherné scenérie, hornatou krajinu, jezera, vesnice a malebná městečka, která lákají turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou očekávat svěží, čistý vzduch, malebné výhledy a mnoho přírodních památek a atrakcí k objevení.

Ať už přijdete dýchat horský vzduch, podnikat dobrodružné túry nebo si prostě užít klidnou atmosféru, El Imbabura v Ekvádoru je rozhodně místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krása a různorodost počasí v této oblasti se postarají o to, že si odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Letenka Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a přímořský stát El Imbabura nabízí návštěvníkům úžasnou kombinaci přírodních krás a kulturního odkazu. A aby se sem dostali, mohou se rozhodnout pro leteckou dopravu.

Letenky do Ekvádoru jsou poměrně cenově dostupné a například let do města Ibarra, hlavního města provincie El Imbabura, nabízí například nízkonákladová aerolinka Wingo za cenu kolem 200 dolarů. Není tedy důvod váhat a vyzkoušet návštěvu tohoto malebného regionu Ekvádoru.

El Imbabura se nachází v severní části Ekvádoru a je obklopen řadou vulkánů, z nichž nejvyšší je rovněž pojmenován El Imbabura. Nachází se zde také mnoho jezer, lesů a přehrady, což poskytuje návštěvníkům úžasná místa k relaxaci a k procházkám. Pro milovníky adrenalinových zážitků jsou k dispozici různé sporty, jako například rafting, horolezectví nebo volný pád.

Navíc jsou v El Imbabura bohaté kulturní tradice a historie. Zdejší města a vesnice jsou rozmanité a návštěvník se tu může seznámit s tradičními řemesly a zvyky. Například v městečku Otavalo se konají tradiční trhy, které přitahují turisty z celého světa.

Jiným významným místem El Imbabura je chráněná oblast Mojanda, kde se nachází několik kráterových jezer, které způsobují fascinující krajinu. Návštěvníci si zde mohou užít vodní aktivity a v létě i koupání, kdy teploty dosahují až 20 stupňů.

Samozřejmě, po příjezdu do el Imbabura, doporučujeme najít si ubytování, ať už u místního obyvatelstva nebo v hotelu blízko letiště v Ibarra. Věřte nebo ne, v oblasti El Imbabura si najdete mnoho skvělých možností ubytování za velmi dostupné ceny.

Tak neváhejte a vydejte se do El Imbabura na přírodní krásy, kulturní příležitosti a skvělou dovolenou. Kupte si letenku a nechte se okouzlit. Ekvádor je krásná země, plná kouzla, a El Imbabura přichází jako nejlepší připomínka tohoto kouzla.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor El Imbabura


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Imbabuře?
Odpověď: Imbaburje je známá pro své krásné jezero Cujicocha, lázně Baños de San Vicente, historické centrum Otavala a mnoho tradičních indiánských trhů.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ekvádoru a Imbabury?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Ekvádoru a Imbabury je v období od června do září, kdy je tam suché a slunečné počasí. Nicméně, Imbabura je možné navštívit celý rok.

3. Jak se dostat z Quita do Imbabury?
Odpověď: Existuje několik možností, jak se dostat z Quita do Imbabury. Nejjednodušší je cesta autobusem, který jezdí přímo z Quita do města Ibarra v Imbabuře. Další možností je pronajmout si auto nebo využít taxi.

4. Jak dlouho trvá cesta z Quita do Imbabury?
Odpověď: Cesta z Quita do Imbabury trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.

5. Jaké jsou hlavní turistické aktivity v Imbabuře?
Odpověď: V Imbabuře si můžete vychutnat pěší túry v přírodě, výlety na jezero Cujicocha, návštěvu tradičních indiánských trhů, prozkoumání historických měst Otavalo a Ibarra a ochutnávání místní kuchyně.

6. Je Imbabura bezpečné místo k návštěvě?
Odpověď: Imbabura je obecně považována za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně, je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých cenností a vyhýbání se izolovaným a nebezpečným oblastem.

7. Jaké jsou typické jídla, která bychom měli ochutnat v Imbabuře?
Odpověď: V Imbabuře můžete ochutnat tradiční ekvádorskou kuchyni, jako je ceviche (mořské plody marinované v citrónové šťávě), locro de papa (bramborová polévka s avokádem a sýrem) a empanadas (kapesník plnený masem nebo sýrem).

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Imbabuře?
Odpověď: V Imbabuře najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostinců a penzionů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely v centru města, rodinnými penziony na okraji města nebo lázeňskými resorty u jezera Cujicocha.

9. Jaké jsou nejbližší letiště k Imbabuře?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Imbabuře je letiště Mariscal Sucre v Quitu. Cesta z letiště do Imbabury trvá přibližně 2-3 hodiny.

10. Jaké jsou průměrné teploty v Imbabuře?
Odpověď: Průměrné teploty v Imbabuře se pohybují mezi 15-25 °C, ale mohou se výrazně lišit v závislosti na nadmořské výšce a ročním období.


Dovolená Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je zemí bohatou na přírodní krásy a exotickou flóru a faunu. Jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Ekvádoru je region El Imbabura, který nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, kulturní bohatství a možnost aktivity v outdoors.

El Imbabura, který se nachází v Andách, je známý svou překrásnou krajinou a malebnými jezery. Jezero San Pablo je jedním z největších a nejkrásnějších jezer v regionu. Toto jezero nabízí úžasný výhled na sopku Imbabura a okolní horské hřebeny. Místní obyvatelé využívají jezero k rybolovu a turisté si zde mohou vypůjčit kánoe nebo kajaky a prozkoumat jezero z vlastního pohledu.

Dalším fascinujícím místem v El Imbabura je vodopád Peguche. Tento vodopád je obklopen bujnou zelení a je ideálním místem na procházku v přírodě. Navštěvníci se mohou projít kolem vodopádu a ocitnout se v poklidném a relaxačním prostředí.

Region El Imbabura je také známý svými indiánskými trhy. Nejpopulárnější trh se koná v městečku Otavalo. Na trhu můžete zakoupit tradiční ručně vyrobené výrobky, jako jsou šály, klobouky, koberce a keramiku. Místní obyvatelé jsou velmi hrdí na svou tradiční kulturu a turisté se zde mohou seznámit s tradičními řemesly a dozvědět se více o jejich způsobu života.

Milovníkům adrenalinu a outdoorových aktivit nabízí El Imbabura také mnoho možností. Můžete vyzkoušet rafting na řece Quiroz, která tvoří hranici mezi provinciemi Imbabura a Pichincha. Tato řeka nabízí rychlé proudy a krásné výhledy na okolní krajinu. Další možností je horolezectví na sopce Imbabura. Tato 4 600 metrů vysoká sopka nabízí výzvu pro zkušené horolezce a úžasný výhled z vrcholu.

Pokud hledáte opravdový odpočinek, můžete se vydat do termálních lázní v městečku Chachimbiro. Tyto lázně nabízí minerální vody, které mají léčivé účinky na tělo a duši. Můžete si tu uvolnit svaly a odpočinout si po dlouhém dni plném dobrodružství.

El Imbabura nabízí opravdu vše, co turista může chtít. Od úchvatné přírody a jezer, přes tradiční kulturu a řemesla až po adrenalinové outdoorové aktivity. Bez ohledu na váš zájem se v tomto regionu Ekvádoru určitě nebudete nudit.


Ubytování Ekvádor El Imbabura


Ekvádor, malá jihoamerická země ležící na rovníku, je bohatá na malebnou krajinu a bohatou kulturu. Jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších regionů Ekvádoru je provincie Imbabura. Tato provincie se nachází na severu země a je obklopena nádhernou krajinou sopek, jezer, horských vrcholků a zelených údolí. Imbabura je skvělým místem pro milovníky přírody a dobrodružství, a proto si zde mnoho turistů vybírá ubytování.

Imbabura nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým druhům cestovatelů. Od luxusních hotelů až po příjemné rodinné penziony a hostely, všechny tyto ubytovací zařízení jsou zde k dispozici.

Jedním z nejvlivnějších měst provincie Imbabura je Ibarra. Toto historické město je známé svými koloniálními budovami a malebnými uličkami. Turisté, kteří se rozhodnou zůstat v Ibarře, budou mít možnost ubytovat se v některém z mnoha pohodlných hotelů, které nabízejí moderní vybavení a příjemný personál.

Pro ty, kteří lpí na klidu a blízkosti přírody, je tu také možnost ubytování mimo centrum města. Například město Otavalo je známé svým velkým indiánským trhem, ale také nabízí krásné chaty a horské chaty v okolních horách. Tyto chaty poskytují úžasný výhled na jezero San Pablo a mají výhodné umístění pro turisty, kteří plánují výlety do blízkého kraje.

Další populární místo pro ubytování v Imbabura je město Cotacachi. To je známé jako centrum výroby kůže a turisté mohou najít řadu butikových hotelů a penzionů, které nabízejí útulný a autentický zážitek. Kromě toho mohou návštěvníci v Cotacachi navštívit místní trh s uměleckými díly a obdivovat pestré barevné hmoty a řemeslné výrobky.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a blízkost přírody, je možnost ubytování v rezervaci Cotacachi-Cayapas. Tato rezervace se nachází v pohoří Andes a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Zde se turisté mohou ubytovat v jednom z mnoha ekologických poskytovatelů ubytování, které nabízejí jedinečný zážitek v souladu s přírodou.

Imbabura, provincie Ekvádoru El, je opravdu jedinečným místem k ubytování. Bez ohledu na to, zda cestujete za dobrodružstvím, kulturou nebo relaxací, Imbabura má pro každého cestovatele něco k nabídce. Vydejte se na sever Ekvádoru a objevte krásu a pohostinství, které nabízí tato úžasná destinace.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky