Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Šipan

Ubytování Chorvatsko Šipan


Šipan, malebný ostrov nacházející se ve skupině Elafitských ostrovů v Jaderském moři, je dokonalým místem pro ty, kteří touží po klidném a relaxačním pobytu v Chorvatsku. Tento přírodní ráj je ideální pro milovníky plážového odpočinku, historie a gastronomie. A pokud hledáte ubytování na ostrově Šipan, určitě nebudete zklamaní.

Na ostrově Šipan najdete různé možnosti ubytování, které vyhovují jednotlivým preferencím a rozpočtům. Pro ty, kdo hledají luxusní a pohodlné ubytování, jsou zde k dispozici některé z nejkrásnějších hotelů a resortů v Chorvatsku. Tyto zařízení nabízejí prvotřídní služby, bazény, lázně a mnoho dalšího.

Pokud preferujete klidnější a intimnější atmosféru, Šipan také nabízí mnoho soukromých apartmánů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení jsou často v majetku místních obyvatel a nabízejí přátelskou atmosféru a osobní přístup. Apartmány jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením a některé z nich dokonce mají výhled na moře.

Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, je možné si pronajmout tradiční chorvatské přímořské domečky, známé jako "kamene kuće". Tyto domečky mají typickou architekturu ostrovů Elafitské skupiny a poskytují jedinečný pocit soukromí a romantiky. Většina těchto domů je umístěna v malebných rybářských vesnicích, kde se můžete ponořit do místního života a ochutnat čerstvé mořské plody.

Kromě místního ubytování je také možné se rozhodnout pro ubytování na plachetnici. Existuje mnoho společností, které nabízejí pronájem plachetnic a yachtů, které vám umožní objevovat krásy chorvatského pobřeží a přespávat pod širým nebem. Tato alternativa je ideální pro dobrodružněji laděné cestovatele, kteří si chtějí užít flexibilitu a svobodu cestování.

Nezáleží na tom, kterou variantu ubytování na Šipanu si vyberete, toto malebné místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Po celém ostrově je mnoho krásných pláží, které nabízí skvělé možnosti koupání a slunění. Můžete se vydat na procházky po přírodě a objevit nekonečné olivové háje a vinice. Také se můžete projít po malebných horských cestách a navštívit historické památky, jako je kostel sv. Štěpána, který se nachází na kopci s nádherným výhledem na okolní krajinu.

A co se týče gastronomie, Šipan nabízí širokou škálu restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat lahodné chorvatské speciality, včetně čerstvých ryb a mořských plodů. Také si zde můžete vychutnat skvělá chorvatská vína a další místní lahůdky.

Celkově Šipan nabízí úžasné ubytování a nezapomenutelný pobyt v Chorvatsku. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, příjemné apartmány, tradiční domek nebo ubytování na plachetnici, Šipan je perfektní destinací. Přijďte objevit tento skrytý klenot v Jaderském moři a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Chorvatsko Šipan


Chorvatsko je známé svými krásnými ostrovy a přímořskými letovisky. Jedním z těchto ostrovů je Šipan, který se nachází v Jaderském moři. Jeho malebná příroda, historické památky a pohostinnost místních obyvatel lákají každý rok mnoho turistů.

Když se podíváme na počasí na Šipanu, můžeme očekávat teplé letní měsíce s velmi příjemnou teplotou. V červenci a srpnu dosahují denní teploty v průměru 30 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro relaxaci na pláži a vychutnávání slunečních paprsků. Noci jsou také příjemně teplé a teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia.

Pokud se naopak podíváme na zimní období, teploty na Šipanu bývají mírné a příjemné. Průměrné teploty se pohybují okolo 10 stupňů Celsia, což je stále dostatečně teplé na procházky po ostrově a poznávání jeho krás. Srpnem a srpnem může padat více deště, ale tyto deštivé dny často střídají sluneční období.

Pokud plánujete návštěvu Šipanu, nezapomeňte se připravit na sluneční záření a horké letní dny. Doporučuje se nosit lehké oblečení, sluneční brýle, klobouk a zároveň také krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci. Když se pak vypravíte na pláž, oceníte svěží vodu, která je čistá a příjemně teplá.

Jedním z kouzelných míst na ostrově Šipan je Elafitský oblouk, což je souostroví tvořené 13 ostrovy. Toto místo nabízí úchvatné výhledy na krásné pláže, malebné vesničky a historické zámky. Turisté zde mohou těžit z různých aktivit, jako je plachtění, potápění, rybaření a procházky na kole.

Kromě krásného počasí a nádherných pláží je Šipan také známý svou bohatou historií a kulturou. Na ostrově se nachází mnoho historických památek, jako je kostel svatého Stjepana, který byl postaven v 11. století, a renesanční palác Skočibuha. Šipan je také proslulý svou gastronomií, kterou tvoří čerstvé ryby, mořské plody a tradiční chorvatská jídla.

Když se zkrátka podíváme na počasí na ostrově Šipan, můžeme říci, že je ideálním místem pro dovolenou. Teplé letní dny a příjemné zimní období navozují příjemnou atmosféru pro procházky po ostrově, opalování na pláži a objevování jeho překrásné přírody. Pokud hledáte klidný a krásný ostrov v Chorvatsku, neváhejte navštívit Šipan.


Letenka Chorvatsko Šipan


Chorvatsko je krásná země se stovkami ostrovů a pobřežním pásem, který nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře a krásné pláže. Mezi nejkrásnější ostrovy patří ostrov Šipan, který se nachází v Jaderském moři u pobřeží Dalmácie. Pokud máte zájem navštívit tento malebný ostrov, můžete si zakoupit letenku do Chorvatska a poté pokračovat na Šipan trajektem nebo lodí.

Ostrov Šipan je největším ze tří ostrovů, které tvoří Elafitské ostrovy. Nachází se v blízkosti Dubrovníku a pro turisty je velmi lákavým místem. Mimo krásné přírody jsou zde k vidění i historické památky jako jsou například zříceniny gotického kostela z 14. století a římskokatolický kostel sv. Stjepana z 16. století. Na ostrově můžete také navštívit několik muzeí, výstav a galerií.

Při návštěvě ostrova Šipan se můžete věnovat řadě aktivit jako například pěší turistice nebo cykloturistice. Ostrov je vhodný pro všechny, kteří hledají klid a odpočinek daleko od davů turistů. Pro milovníky moře se nabízí koupání, potápění, plachtění či surfování. Na ostrově najdete i několik kvalitních restaurací, ve kterých si můžete vychutnat národní speciality a vína, která se v oblasti pěstují.

Letenky do Chorvatska jsou dostupné z mnoha evropských zemí. Nejlevnější letenky nabízejí nízkonákladové aerolinky jako Ryanair nebo Wizz Air. Cesta z Prahy či Brna do Dubrovníku trvá cca 2 hodiny a letenky se dají koupit již za pár tisíc korun. Poté můžete pokračovat trajektem na ostrov Šipan, což trvá dalších cca 45 minut a lístky se pohybují v řádu několika stovek korun.

Pokud hledáte ideální pobyt na malebném ostrově v Jaderském moři, určitě byste neměli opomenout návštěvu ostrova Šipan. Přijeďte se podívat na historii a přírodu této krásné části Chorvatska a užijte si nezapomenutelnou dovolenou se svými blízkými.


Dovolená Chorvatsko Šipan


Jako vaš osobní asistent mi je ctí vám přinést článek o krásné dovolené na chorvatském ostrově Šipan. Tento malý ostrov, který je součástí Elafitských ostrovů, je skutečně klenotem Jaderského moře.

Šipan je vhodná destinace pro ty, kteří si chtějí užít klidné pláže, procházky a ukrytá zákoutí s kulturou a památkami. Ostrov je asi pouhých 17 km² velký a má dvě hlavní obce, Suđurađ a Šipanska Luka. Obě jsou výborně zařízené a nabízejí mnoho možností dosáhnout plného relaxu.

Suđurađ je největší obec na ostrově. Má krásné prázdninové domy, obchody s potravinami a malé restaurace, ve kterých můžete ochutnat výborné chorvatské jídlo. Kromě toho zde najdete i krasovou jeskyni, která bývala bývalé útočištěm místních obyvatel před piráty. Dnes ji můžete navštívit a obdivovat krásu, kterou prostředí skýtá.

Šipanska Luka je klidnou obcí, která se nachází na druhé straně ostrova. Je to útulné a velmi klidné místo s malým přístavem, kde můžete najít mnoho rybářských lodí. Tento přístav vytváří nádhernou atmosféru, kterou si určitě zamilujete. Kromě toho je z tohoto místa krásný výhled na celý ostrov. V obci najdete mnoho domů a kaváren, kde můžete najít místo pro odpočinek.

Kromě jeho půvabu, Šipan nabízí skvělé pláže, takže si určitě vyberte některou z krásných pláží a užijte si nádherné moře. Můžete si pronajmout slunečníky nebo lehátka a vychutnat si krásné slunce. Nejlepší pláží na tomto ostrově je bezesporu Luka Šunj, která skýtá křišťálově čistou vodu. Můžete si užít klidnou atmosféru a potápět se v blízkosti korálů a ryb.

I když Šipan není velký, nabízí také mnoho kulturních památek a historických památek jako jsou kostely, kaple a rozhledny. Nejvýznamnějšími památkami jsou kostely sv. Štěpána a sv. Petra. Tyto kostely jsou nejstaršími chrámy ostrova a ve své době byly klíčovými místy pro komunitu.

Celkově Šipan je skvělou volbou pro dovolenou pro ty, kteří chtějí zážitek odpočinku, klidu a krásy. Nabízí skvělé možnosti pro objevování krásné krajiny, vychutnání si nádherných pláží a památek a užití si slunce a mora. Takže pokud uvažujete o dovolené v Chorvatsku a toužíte po klidu, zveme vás na ostrov Šipan.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šipan


1. Jak se dostat na ostrov Šipan?

Nejrychlejší způsob, jak se dostat na ostrov Šipan, je letecky dojet do Dubrovníku a pak pokračovat lodí. Existují také trajektové spojení z Dubrovníku a dalších pobřežních měst v Chorvatsku.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Šipan?

Nejznámější pláže na ostrově Šipan jsou Šipan Luka, Šunj a Koločep. Šipan Luka je oblíbená díky své klidné atmosféře a krásným skalnatým útesům. Šunj je písečná pláž ideální pro rodiny s dětmi, zatímco Koločep je vhodná pro ty, kteří si přejí klid a soukromí.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Šipan?

Některé z nejlepších restaurací na ostrově Šipan jsou Konoba Kod Marka, Konoba Dora a Konoba Vinica. Tyto restaurace nabízejí široký výběr tradičních chorvatských pokrmů, jako je grilované maso, čerstvé ryby a mořské plody.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Šipan?

Na ostrově Šipan je mnoho aktivit, které si můžete vychutnat. Mezi nejoblíbenější patří: procházky po malebných vesnicích, cyklistika po okolních stezkách, potápění a šnorchlování, plavání a relaxace na plážích, a výlety na okolní ostrovy.

5. Kde se ubytovat na ostrově Šipan?

Na ostrově Šipan najdete různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, apartmánů a soukromých vil. Nejoblíbenějšími oblastmi pro pobyt jsou Šipan Luka, Suđurađ a Šipanska Luka.

6. Existuje veřejná doprava na ostrově Šipan?

Ano, na ostrově Šipan funguje veřejná doprava ve formě autobusů, které spojují různé části ostrova. Trajekty také slouží jako důležité spojení mezi ostrovem a pobřežím.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Šipan?

Nejlepším časem na návštěvu ostrova Šipan je od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. Během tohoto období můžete využít pláže a vychutnat si venkovní aktivity. Červenec a srpen jsou nejrušnějšími měsíci, zatímco květen a září nabízejí klidnější atmosféru.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky