Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)

Dovolená Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné městečko nacházející se na ostrově Brač v Chorvatsku. Pokud plánujete letos dovolenou v Chorvatsku a hlavně na ostrově Brač, Supetar je skvělé místo pro vaše trávení volného času.

Supetar je jedno z největších měst na ostrově Brač a zároveň i jeho hlavní přístav. Město se nachází v krásné zátoce, která je obklopena vysokými horami a křišťálově čistým mořem. Jeho přístav je hlavním místem pro příjezd trajektů z pevninského Chorvatska, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří si chtějí pronajmout auto a poznávat i ostatní části ostrova.

Supetar nabízí svým návštěvníkům mnoho možností, jak si užít dovolenou. Můžete se projít po malebných uličkách se starými kamennými domy a čichat vůni květin a borovic. Město je známo pro svou bohatou historii a kulturu, a proto je ideální pro ty, kteří mají rádi procházky po památkách. Navštivte kostel sv. Petra, který se nachází ve vrchní části Supetaru a nabízí nádherný výhled na celé město.

Pokud milujete pláže, Supetar vám poskytne několik možností. Hlavní pláž města se nachází hned vedle přístavu a je přímořská. Zde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující koupání v Jaderském moři. Pláže v Supetaru jsou známé svoji čistotou a krásně modrou vodou. Existuje také několik odlehlých pláží, které si můžete užít ve svém vlastním klidu.

Chodíte rádi na večerní procházky? Supetar vám nabízí několik příjemných stezek, které můžete využít pro vaše večerní procházky. Obzvláště doporučujeme projít se po pobřeží a sledovat západ slunce nad mořem. Tento romantický okamžik vám zaručeně zůstane v paměti.

Supetar nabízí také širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni. Doplňte si energii po celodenním objevování a vychutnejte si skvělé mořské plody a čerstvě vyrobenou místní zmrzlinu.

Pokud byste rádi prozkoumali okolí Supetaru, můžete se vydát na výlet na známou pláž Zlatni Rat, která se nachází ve městě Bol na ostrově Brač. Tato pláž je známá svým jedinečným tvarem a překrásným okolím.

Celkově vzato, Supetar na ostrově Brač je skvělým místem pro strávení dovolené. Nabízí vám krásné pláže, bohatou historii a kulturu a klidné prostředí pro relaxaci. Jestliže hledáte malebné místo na odpočinek s rodinou či přáteli, Supetar by měl být na vašem seznamu destinací v Chorvatsku.


Letenka Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je neuvěřitelně krásnou zemí, která každoročně přitahuje tisíce turistů svým úchvatným pobřežím, malebnými městy a slunečným počasím. Jedním z těchto míst je i letovisko Supetar na ostrově Brač, které je vyhledávanou destinací pro dovolenou.

Supetar je největším městem na ostrově a nachází se jen krátkou vzdáleností lodí od jejich druhého největšího města - Splitu. Právě z tohoto důvodu je Supetar velmi snadno dostupný pro turisty cestující letecky. Díky letenky do Chorvatska a následnému přistání v Splitu, je možné během krátké doby dorazit do tohoto úchvatného letoviska.

Při příletu na letiště v Splitu, turisté mají možnost využít různé druhy dopravy, které je dostanou z letiště do Supetaru. Nejčastěji se turisté rozhodnou pro autobusovou dopravu, která je pohodlná, cenově dostupná a často jezdí přímo z letiště. Existují také různé taxi služby, které turisté mohou využít, aby se dostali přímo do jejich ubytovacího zařízení v Supetaru.

Po příjezdu do Supetaru turisté okamžitě pocítí její kouzlo. Město je plné kouzelných uliček, malebných domů a několik překrásných pláží. Nejpřitažlivější částí letoviska je jeho nábřeží, které je ohraničeno přátelskými kavárnami, restauracemi a obchody. Turisté si mohou vychutnat skvělé jídlo a pití s úžasným výhledem na jadranské moře.

Supetar je také ideálním místem pro milovníky historie a kultury. Město je plné historických památek, jako je například kostel svatého Petra, který pochází ze 18. století. Ve městě také můžete navštívit místní trh, kde se prodávají čerstvé potraviny a místní výrobky. Je tu také několik muzeí, které poskytují fascinující pohled na historii regionu.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, je v Supetaru spousta nabídek. Můžete si pronajmout kolo nebo skútr a projet se po ostrově, objevovat opuštěné pláže a malebné výhledy. Vodní sporty jsou také oblíbenou aktivitou, ať už se jedná o potápění, šnorchlování nebo jízdu na vodním skútru.

Supetar je také výhodným výchozím bodem pro další výlety po chorvatském pobřeží. Můžete si například pronajmout loď a objevovat okolní ostrovy, nebo se vydat na výlet do Splitu a prozkoumat tuto krásnou historickou metropoli.

Pobyt v Supetaru na ostrově Brač je skvělou volbou pro dovolenou v Chorvatsku. Díky letenkám do Chorvatska a příletu na letiště v Splitu, je přístup k tomuto kouzelnému letovisku neuvěřitelně snadný. Supetar nabízí vše, co si turista může přát - krásné pláže, bohatou historii a nepřeberné množství dobrodružství.


Počasí Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a krásným počasím. Jedním z nejoblíbenějších letovisek na jihu této země je Supetar na ostrově Brač. V tomto článku se podíváme na to, jaké počasí můžete očekávat, když navštívíte toto malebné městečko.

Supetar se nachází na severní části ostrova Brač a je obklopen horami a útesy. Díky tomuto umístění zde panuje středomořské klima, což znamená, že se zde ve většině letního období můžete těšit na horké a slunečné dny.

Nejteplejším obdobím je červenec a srpen, kdy průměrné denní teploty dosahují 30 °C. V těchto měsících se večery stávají velmi příjemnými a teploty klesají na příjemných 20-25 °C. Moře má v létě průměrnou teplotu okolo 25 °C, což je ideální pro koupání.

Září a říjen jsou stále teplé, ale méně horké, s průměrnou teplotou mezi 20-25 °C. Moře v tuto dobu stále zůstává pozoruhodně teplé a vhodné k plavání. Listopad a prosinec jsou nejchladnější období v roce, s průměrnou teplotou kolem 15-18 °C.

V zimě se může též vyskytnout déšť a oblačnost, ale ty nejsou tak časté jako v jiných regionech Chorvatska, díky Supetarův poloze vedle moře.

Celkově řečeno, Supetar vám v průběhu většiny roku nabízí svůj teplý příliv. Pokud se chystáte navštívit toto nádherné letovisko, přípravte si plavky a přezůvky na pohodlnou procházku podél pobřeží a nezapomeňte na krém na opalování!


Ubytování Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné přímořské město ležící na ostrově Brač v Chorvatsku. Toto malebné letovisko je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří sem přijíždějí za krásnými plážemi, partnerstvím s přírodou a bohatou historií.

Jednou z nejvýhod ubytování v Supetaru je jeho poloha – město se nachází na severním pobřeží ostrova Brač, což znamená, že je snadno dostupné trajektem z přístavu ve Splitu. To znamená, že nemusíte trávit dlouhé hodiny cestováním a můžete se co nejrychleji ponořit do místní atmosféry a začít si užívat dovolenou.

V Supetaru můžete najít širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem potřebám a rozpočtům. Od luxusních hotelů a resortů až po apartmány a soukromé vily, výběr je opravdu bohatý. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí úchvatné výhledy na moře, které doplňují relaxační atmosféru tohoto chorvatského přístavního města.

Supetar je známý svou krásnou pláží, která je velmi oblíbená mezi turisty. Pláž Vrilo je dlouhá a písčitá, ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří si chtějí užít klidné dny na slunci. Na pláži najdete také mnoho různých vodních sportů, jako je například šnorchlování, potápění nebo jetové lyžování, které přidávají na dovolené další zábavu.

Supetar také nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro turisty. Město je plné úzkých, křivolakých uliček, kde si můžete prohlédnout tradiční dalmatskou architekturu a objevovat místní obchody, restaurace a kavárny. Katedrála svatého Petra v centru města je jednou z nejznámějších památek v Supetaru a stojí za návštěvu. Vyšplhání na vrchol místního kopce Veli Hum bude odměněno nádherným výhledem na celé město a okolní krajinu.

Přestože Supetar není tak turisticky přetížený jako jiná chorvatská letoviska, nabízí bohatý kulturní a společenský život. V létě se zde často konají různé festivaly, koncerty a divadelní představení, které přitahují jak turisty, tak i místní obyvatele.

Celkový dojem z ubytování v Supetaru je, že vás přivítá pohostinný a přátelský personál a nabídne vám ideální základnu pro objevování krás ostrova Brač a vychutnávání si klidného a relaxačního pobytu na pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže a vodní sporty, historická místa nebo jen lenošení na slunci, Supetar vám nabízí to nejlepší z Chorvatska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Často kladené dotazy a odpovědi o Supetaru (ostrov Brač) v Chorvatsku:

1. Jak se dostanu do Supetaru z letiště Split?
Odpověď: Nejbližší letiště je Split, odkud se do Supetaru dostanete trajektem. Trajekty jezdí pravidelně a trvají přibližně 50 minut.

2. Jaká je nejbližší pláž v Supetaru?
Odpověď: Nejbližší pláž se nachází ve středu města, nedaleko přístavu. Je to kamenitá pláž s možností pronájmu lehátek a slunečníků.

3. Kde se mohu ubytovat v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů a soukromých pokojů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména ve vrcholové turistické sezóně.

4. Jaké aktivity a památky mohu navštívit v Supetaru?
Odpověď: Supetar nabízí různé aktivity, včetně plážových sportů, potápění, cyklistiky a procházek po promenádě u moře. Můžete také navštívit Starý Městský kostel, řecký divadlo a místní tržnici.

5. Kde se nachází nejlepší restaurace v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru najdete několik vynikajících restaurací nabízejících chorvatskou kuchyni. Mnoho se jich nachází v přístavu a centru města.

6. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru je dostupná autobusová doprava, která slouží k propojení s okolními městy na ostrově Brač. Místní autobusy jezdí pravidelně.

7. Jaký je průměrný počasí v Supetaru?
Odpověď: Supetar má středomořské podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, zatímco v zimě kolem 10 °C.

8. Kde mohu nakoupit potraviny a další základní potřeby v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru najdete několik supermarketů, potravinových obchodů a drogerií, které pokrývají vaše základní potřeby.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Supetaru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Supetaru je během letních měsíců, od června do září, kdy je teplota příjemná a moře teplé. V těchto měsících se také konají různé kulturní a společenské akce.

10. Jak dlouho trvá trajektová cesta z Splitu do Supetaru?
Odpověď: Trajektová cesta z Splitu do Supetaru trvá přibližně 50 minut, v závislosti na počasí a provozu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky