Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Burkina Faso Důmes de Fabedougou

Dovolená Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Burkina Faso, známá také jako "země upřímných lidí", je jedinečnou destinací pro dovolenou v západní Africe. A mezi těmito krásami se nachází skvostný přírodní úkaz - Důmes de Fabedougou.

Důmes de Fabedougou jsou skalní útvary, které se nacházejí v provincii Gourma, severně od hlavního města Ouagadougou. Tyto unikátní kopec ve tvaru dómu jsou vytvořené erozí, která probíhala po tisíce let. Jejich výška se pohybuje mezi 30 a 60 metry, což z nich dělá ohromující a kamenné království.

Místní obyvatelé považují Důmes de Fabedougou za posvátné místo a pro ně jsou tyto skály symbolem ochrany a prosperity. V oblasti se také nachází několik tradičních vesnic, které zde žily již po staletí. Navštěvování těchto vesnic je nejen možností prozkoumat místní kulturu a tradiční způsob života, ale také získat jedinečný pohled na západoafrický venkov.

Kromě kulturálního bohatství nabízí Důmes de Fabedougou také možnosti pro dobrodružné aktivity. Můžete se například vydat na pěší túru přes okolní kopce a objevovat úžasné výhledy na krajinu, která se postupně otevírá před vámi. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je možné se vydat na horolezeckou výpravu a zkrotit tyto přírodní krásky. Nebo si můžete pronajmout jeep a projet se po okolních písečných dunách, které tvoří další krásnou část tohoto dortu.

Zajímavostí Důmů de Fabedougou je, že se proměňují během dne. Vzhledem ke změně osvětlení se mění také jejich barva a textura, což vytváří magickou a surrealistickou atmosféru. Zvláště při západu slunce, kdy sluneční paprsky opalují skály, vytvářejí siluety a stíny, které připomínají obrovské sochy.

Pokud plánujete dovolenou v Burkina Faso, nezapomeňte navštívit Důmes de Fabedougou. Tato přírodní krása vám poskytne jedinečný zážitek a zaujme vás svou krásou a mystikou. Nejenže zde budete překvapeni nenapodobitelnou scenérií, ale také budete moci poznat způsob života místních obyvatel, kteří těmito dómy žijí již po generace.

Burkina Faso je zemí, která v sobě spojuje neuvěřitelnou přírodní krásu se svým bohatým kulturním dědictvím. A Důmes de Fabedougou jsou jednou z nejlepších ukázek toho, jakou toto země má nabídnout. Pokud hledáte dovolenou, která je odlišná od mainstreamu a nabízí autentické zážitky, Burkina Faso a Důmes de Fabedougou jsou tou pravou volbou.


Letenka Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Letenky do Burkiny Faso jsou dostupné ve většině cestovních kancelářích a na internetu. Pokud hledáte unikátní zážitek, určitě byste neměli vynechat Důmes deFabedougou - největší přírodní památku v zemi.

Důmes deFabedougou jsou skalní útvary, které jsou ve tvaru běhounů - zvířat, která se vyskytovala v tomto regionu. Tyto útvary jsou úchvatné především svým tvarem i barvou, což je důvod, proč jim lidé říkají "zvířecí hory".

Lokalita se nachází v provincii Houet a můžete ji navštívit po celý rok. Nejlepší doba k návštěvě je však v lednu a únoru, kdy je zde deštivé období a Důmes deFabedougou se promění v nádhernou zelenou krajinu.

Abyste se k tomuto přírodnímu divu dostali, musíte se vydat na cestu do města Banfora, které je od hlavního města Ouagadougou vzdáleno přibližně 365 kilometrů. Odtud je to už jen krátká cesta do vesnice Fabedougou, která leží v těsné blízkosti této přírodní památky.

Nezapomeňte, že návštěva Burkiny Faso vyžaduje zvláštní opatření. Měli byste se vždy řídit pokyny místních úřadů a zajistit si cestovní pojištění, zdravotní očkování a platné vízum.

Důmes deFabedougou jsou skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat méně známé ale zato o to fascinující africké přírodní divy. Pokud se rozhodnete tuto památku navštívit, určitě nebudete litovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Důmes de Fabedougou


1. Co je Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
Burkina Faso Důmes de Fabedougou je ekologický hotel nacházející se v Národním parku Fabedougou v Burkina Faso. Je známý díky svým neobvyklým domům ve tvaru kupolí.

2. Jak se dostanu do Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Ouagadougou, které se nachází přibližně 250 km od hotelu. Z letiště můžete využít taxi nebo pronajmout si automobil.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
V hotelu si můžete užít různé aktivity, včetně turistiky, prohlídky jeskyní, výlety do místních vesnic, cyklistiky, fotografování přírody a relaxace ve wellness centru.

4. Jaké jsou cenové rozpětí pokojů v Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
Ceny se liší v závislosti na typu pokoje a sezóně. Obecně se pohybují od 50 do 150 eur za noc.

5. Je možné rezervovat jídlo v Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
Ano, v hotelu je k dispozici restaurace, kde si můžete objednat jídlo. Nabízí se zde převážně místní kuchyně.

6. Má Burkina Faso Důmes de Fabedougou bezplatné parkování?
Ano, hotel má bezplatné parkování pro své hosty.

7. Je v Burkina Faso Důmes de Fabedougou dostupné Wi-Fi připojení?
Ano, ve veřejných prostorách hotelu je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.

8. Jak dlouho trvá cesta z Burkina Faso Důmes de Fabedougou do Národního parku Arly?
Cesta z Burkina Faso Důmes de Fabedougou do Národního parku Arly trvá přibližně 4 hodiny autem.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
Nejlepší čas na návštěvu je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné a není zde příliš horko.

10. Je potřeba očkování před cestou do Burkina Faso Důmes de Fabedougou?
Je vždy dobré konzultovat cestovní očkování s odborníkem před cestou do Burkina Faso Důmes de Fabedougou, protože některá očkování mohou být doporučena.


Ubytování Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Burkina Faso není turistickou destinací známou široké veřejnosti, ale stále více cestovatelů objevuje krásy této africké země. Mezi největší turistické atrakce patří jižní část země s přírodními parky a vodopády, ale i sever s pouští a tradičními vesnicemi. Pokud hledáte neobvyklé ubytování, které vám poskytne pocit autentičnosti a zároveň pohodlí, může být vaší volbou Domes de Fabedougou.

Domes de Fabedougou jsou jedinečné ubytování ve střední části Burkina Faso. Nachází se zhruba 60 km od hlavního města Ouagadougou a 15 km od města Koudougou. Jedná se o ekologickou vesničku s několika domy ve tvaru kupolí, které jsou postaveny z místní hlíny a doplněny dřevěnými prvky. V interiéru najdete pohodlné postele s moskytiérami a společnou koupelnu.

V Domes de Fabedougou se můžete cítit jako v tradiční africké vesnici, ale s moderním vybavením. K dispozici je venkovní kuchyně, kde si můžete připravovat jídlo, nebo se nechat strhnout místními kuchaři, kteří pro vás připraví speciality z Burkina Faso. V areálu ubytování najdete také bazén, kde si můžete zchladit po aktivitách v okolí, a společenskou místnost, kde se můžete setkat s ostatními hosty.

Domes de Fabedougou jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají blízký kontakt s místní kulturou. V okolí najdete tradiční vesnice, kde můžete navštívit místní trhy, zúčastnit se obřadů a poznat každodenní život místních obyvatel. Nedaleko ubytování se nachází také národní park Kabore Tambi, kde můžete pozorovat zvířata jako jsou sloni, lvi, kočkovité šelmy a mnoho dalších.

Domes de Fabedougou jsou ekologické ubytování, které dbá na ochranu přírody i místní kultury. Využívají obnovitelné zdroje energie a podporují místní komunitu. Ubytování je vhodné pro jednotlivce i skupiny a poskytuje možnost uniknout ze stereotypu běžného turistického ruchu.

Pokud hledáte netradiční, ale zároveň pohodlné ubytování v Burkina Faso, Domes de Fabedougou jsou skvělou volbou. Nabízejí autentický zážitek, který vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky na krásy této africké země.


Počasí Burkina Faso Důmes de Fabedougou


Burkina Faso je vnitrozemská země nacházející se v západní Africe. Své jméno získalo v roce 1984, dříve bylo známé jako Horní Volta. Tato země se nachází v oblasti Sahelu, což znamená, že zde panuje převážně suché a horké podnebí.

Burkina Faso se nachází v tropickém podnebném pásu a v součtu s polopouštěmi na severu a savanami na jihu zde najdeme různé klimatické podmínky. Většina země má dvě výrazné sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá přibližně od listopadu do května a je charakterizována vysokými teplotami a nízkou srážkovou činností. Teploty během této doby mohou dosahovat až 40 °C.

Na druhé straně, deštivá sezóna začíná v červnu a trvá až do října. Během této doby se teploty mírní díky dešti a obloha se plní tmavými mraky. Celková srážková aktivita je v této době výrazně vyšší a často dochází ke krátkodobým monzunovým dešťům. Průměrné srážky se pohybují kolem 600 mm ročně, ale může to být velmi proměnlivé v závislosti na konkrétní oblasti. Například provincie Dômes de Fabedougou, která se nachází v severozápadní části země, má průměrné srážky okolo 800 mm ročně.

V této oblasti se nacházejí kruhové hory, které tvoří unikátní geologický útvar. Důmes de Fabedougou jsou zpevněné lávové kupy, vytvořené vulkanickou aktivitou před miliony let. Tyto hory jsou svědectvím minulých soptících erupcí a představují jedinečné místo v Burkina Faso, které přitahuje turisty i vědce.

Klima v této oblasti je typické pro Sahel - teplé a suché. Teploty dosahují během dne až 40 °C a průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C. V noci se teploty mohou snížit, ale stále jsou poměrně vysoké, kolem 25 °C. Vysoké teploty a suché podmínky jsou běžné po celý rok, s výjimkou krátké deštivé sezóny.

Dômes de Fabedougou představují jedinečný zážitek pro návštěvníky, protože zde mohou vidět impozantní vulkanické útvary obklopené suchou a skoro nehostinnou krajinou Sahelu. Navíc, během období dešťů se oblast proměňuje a ožívá. Krajinu pokrývá zeleň a divoké květiny rozkvétají.

Burkina Faso jako celek má své specifické klimatické podmínky, které ovlivňují životní podmínky obyvatel. Sucha mohou mít vážné důsledky pro zemědělce, kteří jsou závislí na úrodě pro své přežití. Vláda aktivně podporuje projekty zaměřené na zlepšení zemědělské produktivity a udržitelného rozvoje, aby se snížily negativní dopady sucha.

Důmes de Fabedougou je jen jednou z mnoha zajímavostí, které Burkina Faso nabízí. Tato země je bohatá na kulturu, historii a přírodu, které přilákají cestovatele ze všech koutů světa. Pokud se chystáte navštívit Burkina Faso, nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu této jedinečné oblasti.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky