Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Brazílie São Paulo

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie São Paulo


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Guarulhos do centra São Paula?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Guarulhos do centra São Paula, je použít příměstský vlak nebo autobus. Vlaky jsou rychlé a pohodlné, zatímco autobusy jsou levnější a mají větší frekvenci.

2. Které jsou nejoblíbenější turistické atrakce v São Paulu?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v São Paulu patří jeho historické centrum, park Ibirapuera, muzeum umění São Paula, katedrála São Paula, trh Mercado Municipal a bulvár Avenida Paulista.

3. Kam bychom měli jít na zahraničních nákupech v São Paulu?
Odpověď: Nejlepším místem pro zahraniční nákupy v São Paulu je nákupní ulice Rua 25 de Março, která nabízí širokou škálu levných produktů. Další populární destinací pro nákupy je nákupní centrum Shopping Iguatemi.

4. Můžete mi doporučit nějaký tradiční brazilský pokrm v São Paulu?
Odpověď: Jedním z nejtradičnějších brazilských pokrmů, které byste měli vyzkoušet v São Paulu, je feijoada. Jedná se o směs uvařeného masa a fazolí, která se podává s rýží, zeleninou a pomerančovou kůrou.

5. Jak jsou dopravní zácpy v São Paulu?
Odpověď: São Paulo je známé svými častými dopravními zácpami. Doporučuje se vyhnout se cestování v hlavních dopravních hodinách a využít veřejnou dopravu nebo taxi jako alternativu.

6. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu São Paula?
Odpověď: Během března a dubna je počasí v São Paulu příjemné a teploty jsou mírné. Vyhněte se však období října a listopadu, kdy je často deštivo a vlhko.

7. Jaká je nejbližší pláž k São Paulu?
Odpověď: Nejbližší pláž k São Paulu je pláž Guarujá, která se nachází přibližně dvě hodiny jízdy od centra města.

8. Jaká je vysoká sezóna v São Paulu?
Odpověď: Vysoká sezóna v São Paulu je obvykle během letních měsíců, zejména v prosinci a lednu, kdy mnoho lidí má dovolenou a turistické atrakce jsou nejrušnější.

9. Jaký je oficiální jazyk v Brazílii?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Brazílii je portugalština.

10. Jaká je časová zóna v São Paulu?
Odpověď: São Paulo se nachází v časové zóně Brasília Time (BRT), což je UTC-3.


Ubytování Brazílie São Paulo


São Paulo, nejlidnatější město Brazílie a největší finanční centrum Jižní Ameriky, je také domovem různých kulturních, historických a turistických atrakcí. Pokud plánujete návštěvu tohoto pulzujícího města, budete potřebovat ubytování, které vám poskytne pohodlí a stylové prostředí.

Ve São Paulu existuje široká škála ubytování pro každý rozpočet a vkus. Od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely, je tady něco pro každého. Máte-li rádi moderní luxus, budete si moci vybrat z mnoha mezinárodních hotelových řetězců, které nabízejí vysoce kvalitní služby a prvotřídní vybavení. Například můžete zvolit hotel Tivoli Mofarrej, který je jedním z nejluxusnějších hotelů ve městě. Nachází se v centru města a nabízí prostorné pokoje, nádherný bazén na střeše a vynikající restaurace.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely skvělou volbou. Hostely v São Paulu jsou moderní, čisté a dobře vybavené. Mnoho z nich se nachází v centru města, což vám umožní snadný přístup k hlavním atrakcím. Hostel Matilda je jedním z těchto cenově přívětivých možností. Nabízí společné pokoje i soukromé pokoje s vlastní koupelnou. Hosté zde mohou využívat společnou kuchyňku a komunitní prostor, kde mohou poznávat další cestovatele.

São Paulo je město bohaté na kulturu a historii, a proto byste měli zvážit ubytování, které vám umožní být opravdu v srdci toho všeho. Městské čtvrti Jardins a Pinheiros jsou ideální volbou. Tyto čtvrti jsou známy svými uměleckými galeriemi, butikovými obchody a skvělými restauracemi. Zde si můžete najít malé boutique hotely, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Například hotel Emiliano je moderním butikovým hotelem v centru čtvrti Jardins. Nabízí luxusní pokoje s moderním designem, lázeňským centrem a vynikajícími restauracemi.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o fotbal, by mohlo být lákadlem ubytování poblíž stadionu Morumbi. Tento stadion je domovským stadionem fotbalového klubu São Paulo FC a je považován za jedno z nejvýznamnějších fotbalových hřišť v Brazílii. Navštívit zápas na tomto stadionu je zážitek, který byste si neměli nechat ujít. V okolí stadionu Morumbi se nachází několik hotelů, které vám umožní být blízko dění. Hotel Gran Estanplaza São Paulo je jedním z nich. Nabízí moderní pokoje, venkovní bazén a výhled na stadion.

Záleží na vás, jaké ubytování si vyberete ve městě São Paulo. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete luxusní hotel, útulný butikový hotel nebo levný hostel, São Paulo má co nabídnout. Určitě najdete možnost, která vám poskytne pohodlný a stylový prostor pro odpočinek po prozkoumání tohoto živého a malebného města.


Letenka Brazílie São Paulo


Brazílie je obrovská země plná krásných destinací. Jedním z největších a nejrušnějších měst zde je São Paulo. Toto město je nejen významným ekonomickým centrem, ale také nabízí mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete navštívit São Paulo, jednou z nejpohodlnějších cest je cestovat letecky.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do São Paulo ze všech koutů světa. Mezinárodní letiště São Paulo-Guarulhos je největší a nejrušnější letiště v celé Latinské Americe a slouží jako vstupní brána do Brazílie pro mnoho turistů. Díky mnoha leteckým spojením je možné najít levné letenky do São Paulo a naplánovat si svou cestu snadno.

Když přiletíte do São Paula, můžete se těšit na obrovskou metropoli plnou různých kulturních a historických památek. Mezi nejznámější místa v São Paulu patří věž Banespa, která sloužila jako výtah do nejvyššího patra ve městě. Z ní si můžete vychutnat panoramický výhled na celé město. Dalším zajímavým místem je široká třída Avenida Paulista, která je domovem různorodých muzeí, obchodů a kaváren.

São Paulo je také známé svou vynikající gastronomií. Můžete si vychutnat širokou škálu chutí a pokrmů z celého světa. Brazílie je známá pro své šťavnaté a lahodné steakhouse, takže nezapomeňte ochutnat brazilské barbecue – churrasco. Můžete se také projet do čtvrti Liberdade, která je domovem největší japonské komunity mimo Japonsko. Zde si můžete vychutnat autentické japonské sushi a další lahůdky.

Pro ty, kteří mají rádi umění a kulturu, São Paulo nabízí nespočet muzeí a galerií. Mezi nejznámější patří Muzeum umění São Paulo, které je známé díky své rozsáhlé sbírce brazilského a světového umění. Můžete také navštívit Muzeum Ipiranga, které se zaměřuje na brazilskou historii a kulturu.

Pokud máte rádi přírodu a venkovní aktivity, São Paulo také nabízí několik parků a zahrad. Oblíbeným místem mezi turisty i místními obyvateli je Ibirapuera Park, který slouží jako zelená oáza uprostřed města. Zde si můžete užít piknik nebo si zaplavat v jezerech. Dalšími zajímavými přírodními lokalitami jsou Botanická zahrada a Parque Estadual da Cantareira, které nabízejí krásné procházky a možnosti pozorování volně žijících zvířat.

Navštívení São Paula v Brazílii je nezapomenutelný zážitek. Cestování letecky je nejrychlejší a pohodlný způsob, jak se dostat do této destinace. S mnoha leteckými společnostmi nabízejícími lety do São Paula můžete najít dostupné letenky a začít plánovat svou cestu. Až budete přistávat na letišti São Paulo-Guarulhos, nezapomeňte si užít všechny krásy, které toto město a Brazílie nabízejí.


Dovolená Brazílie São Paulo


Brazílie je pro mnoho turistů atraktivní destinací díky svým úchvatným plážím, pulsující kultuře a bohaté historii. Jedním z nejvýznamnějších měst v zemi je São Paulo, které je pro turisty neodolatelné díky svému neuvěřitelnému mixu moderního a tradičního, umělecké scéně a gastronomii.

São Paulo, hlavní město stejnojmenného brazilského státu, je největším městem Jižní Ameriky a domovem více než dvanácti milionů obyvatel. Město je známé svou ohromující architekturou, která sahá od moderních mrakodrapů až po historické koloniální budovy. Mezi nejznámější architektonické památky patří například mrakodrapy Edifício Copan, Edifício Banespa a Edificio Italia. Jejich výška a impozantnost se rozhodně vyplatí vidět alespoň jednou na vlastní oči.

Město je také domovem mnoha významných muzeí a galerií, které nabízejí návštěvníkům širokou škálu uměleckých děl od tradičních brazilských umělců po současnou moderní tvorbu. Museu de Arte de São Paulo (MASP) je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí v Latinské Americe a je známé svou rozsáhlou sbírkou zahrnující díla umělců jako je Vincent van Gogh, Pablo Picasso a Emiliano Di Cavalcanti.

Pokud jde o gastronomické zážitky, São Paulo bezpochyby nepřekvapí. Město je mezinárodním centrem kulinářského umění, kde se potkávají chutě z celého světa. Od brazilské churrasco po japonskou sushi, São Paulo nabízí nekonečnou škálu restaurací a bister, ve kterých si můžete vychutnat autentické a rozmanité pokrmy.

Přestože je São Paulo velkým městem, nabízí také spoustu možností pro relaxaci a odpočinek. Nejznámější pláží je možné se snadno dostat v rámci krátkého výletu z centra města. Plážy jako například Guaruja nebo Santos jsou oblíbenými místy pro místní obyvatele i turisty, kteří hledají útěk od rušné městského života.

São Paulo je také bohaté na historické památky, které nám připomínají bohatou minulost města. Například katedrála Metropolitan v centru města je jednou z největších gotických katedrál na světě a nabízí návštěvníkům nejen religiózní zážitky, ale také krásné výhledy na město ze svého vrcholku.

Ať už jste nadšenými uměleckým milovníkem, gurmánem či příznivcem plážového života, São Paulo vám nabízí všechny tyto zážitky na jednom místě. São Paulo je jedinečné město, které se neustále vyvíjí a nabízí turistům nekonečné možnosti prozkoumání a objevování. V brazilském São Paulu máte jistotu, že vaše dovolená bude plná nezapomenutelných zážitků.


Počasí Brazílie São Paulo


São Paulo, největší město Brazílie, se nachází v jihovýchodní části země. Město má vlhké subtropické podnebí s výraznými sezónními vlivy. Léto v São Paulu trvá od prosince do března a zima pak od června do září.

Léto v São Paulu je charakteristické teplotami v rozmezí od 20°C do 30°C. Průměrná teplota v tomto období je však kolem 27°C. Jsou zde časté deště, především krátkodobé bouřky, které se vyskytují každý den. V této době se také můžete setkat se silnými větry, které občas dosahují rychlostí až 40 km/h.

Zima v São Paulu je chladná a suchá. Průměrná teplota se pohybuje okolo 15°C a teploty bývají nízké v noci, kdy klesají až pod 10°C. Oblečení na sebe určitě vezměte teplejší, jaké byste nosili během podzimu v České republice.

Celé město je vystavené smogu, hlavně v zimě. Proto by lidé při pobytu v nízké části města měli nosit masky. Pokud plánujete cestu do São Paula, je důležité si uvědomit, že v tomto období je mnohem nižší šance na setkání se srážkou. To může způsobit vysychání zeleň a zvýšení počtu požárů.

São Paulo má tedy klima s rozdílnými obdobími, v létě návštěvníkům nabízí teploty přes 25°C a krátkodobé deště, což může být ideální pro ty, kteří nemají rádi extrémní teploty. Zároveň však má zimu s nižšími teplotami a menším množstvím srážek, což je ideální pro ty, kteří hledají méně vlhké podmínky. Celkově tedy můžeme říci, že São Paulo má klima, které dokáže zajistit příjemný pobyt pro každého návštěvníka.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky