Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Beliz Xunantunich

Letenka Beliz Xunantunich


Beliz Xunantunich: Herný ráj pre archeológov a dobrodruhov

Beliz je krajina ležiaca na východnom pobreží Strednej Ameriky, známa svojou bohatou kultúrou, exotickou prírodou a nádhernými plážami. Medzi viacerými atrakciami tejto malebnej destinácie sa nachádza aj archeologická lokalita Xunantunich, ktorá je zlúčením histórie, kultúry a dobrodružstva. Letenka do Belizu je preto neodmysliteľnou súčasťou cestovateľského plánu tých, ktorí túžia objavovať zaujímavé miesta.

Xunantunich sa nachádza na západnom brehu rieky Mopan v západnej časti Belizu, len niekoľko kilometrov od hraníc s Guatemalou. Jeho názov vychádza z miestneho Mayského jazyka a znamená "Kamenná žena". Toto meno získala podľa legendy o duchu ženy, ktorý sa údajne objavuje vo forme duchovného ochrancu v tejto historickej lokalite.

Xunantunich je typickým príkladom Mayaskej architektúry, s bohatou históriou a stavbami, ktoré vychádzajú z náboženských a rituálnych praktík. Jeho najznámejšou stavbou je "El Castillo" - monumentálna pyramída, ktorá dominuje celej lokalite. S výškou približne 40 metrov ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Nenechajte si ujsť príležitosť vyšplhať na jej vrchol a obdivovať panorámu s desiatkami iných antických stavieb.

Okrem El Castillo je možné vidieť v Xunantunich aj mnoho ďalších úžasných stavieb, ako je napríklad "Stratified Palace" (vrstvený palác), "Ball Court" (mayské ihrisko na hru s loptou) a "Sculptured Stelaes" (významné kamenné sochy s náboženskými motívmi). Každé z týchto miest umožňuje spoznať bohatú Mayaskú kultúru a odkaz, ktorý nám nechali.

Do Xunantunich sa dá dostať najmä po rieke Mopan, kde sa plavia turistické lode, alebo po ceste z hlavného mesta Belizu City. Po príchode na miesto vás privíta príjemná atmosféra, obklopená zelenou prírodou a úžasných stromov, ktoré predstavujú dokonalý rámec pre túto historickú lokalitu. Zážitok je to nezabudnuteľný. Môžete si dokonca užiť aj kúpanie v jednom z okolitých jazier alebo strhujúcom dobrodružstve v jaskyni Actun Tunichil Muknal.

Beliz Xunantunich je miestom, ktoré je zároveň nádhernou ukážkou Mayaského dedičstva a obľúbenou atrakciou pre cestovateľov a archeológov. Táto lokácia je ideálna pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do starobylého sveta a objaviť jeho obrovskú historickú hodnotu. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Belizu, aby ste zažili toto úchvatné dobrodružstvo na vlastnej koži. Vaše cestovateľské zážitky budú obohatené o magickú krásu Xunantunich a jeho okolia.


Počasí Beliz Xunantunich


Belizské město Xunantunich je známé nejen svými historickými památkami, ale také svým zajímavým a pestrým počasím. Nacházející se na poloostrově Yucatán, toto město se může pochlubit teplým a vlhkým klimatem, které je typické pro střední Ameriku.

Beliz se nachází v oblasti tropického podnebného pásu, a proto jsou zde teploty převážně vysoké po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 °C a 33 °C, což z něj dělá ideální destinaci pro milovníky tepla a slunce. Na rozdíl od některých karibských ostrovů se Beliz může pochlubit nižší vlhkostí vzduchu, což činí teplo snesitelnějším.

Co se týče srážek, nejvíce jich spadne během období dešťů, které přichází mezi květnem a listopadem. V těchto měsících můžeme očekávat časté a prudké lijáky, které mohou trvat pouze krátkou dobu, nejčastěji v odpoledních hodinách. Deštivé měsíce využívá příroda ke svému prospěchu a díky nim se zdejší vegetace rozkvétá a je plná života.

Oblíbená turistická atrakce v Xunantunich je Mayská pyramidová struktura s názvem El Castillo. Je vysoká téměř 40 metrů a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Mnoho turistů si užívá výstup na vrchol pyramidy, protože jim umožňuje fotografie s pohledem na stovky kilometrů odlehlé hory, džungli a nedotčený karibský moře.

Navštěvující Xunantunich by měli vzít v úvahu počasí, a to zejména při plánování svého výletu. Být připravený na teplé a vlhké podnebí je klíčový pro pohodlný pobyt. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, sluneční brýle, ochranný krém a dostatek vody, aby se zabránilo dehydrataci.

Belizské město Xunantunich nabízí unikátní kombinaci historických památek a krásného počasí. Bez ohledu na období navštěvy, návštěvníci si mohou vychutnat teplý a slunečný pobyt, který je ideální pro prozkoumávání města a jeho okolí. Během návštěvy nezapomeňte sledovat místní předpověď počasí, abyste byli připraveni na případné deště a mohli si naplno užít svůj pobyt v této krásné destinaci.


Dovolená Beliz Xunantunich


Beliz je krásná destinace pro ty, kteří hledají neuvěřitelné historické zážitky a zároveň si chtějí užít krásné přírody a relaxace. V oblasti Mayan Mountains se nachází starobylé město Xunantunich, které stojí za návštěvu v rámci dovolené v Belize.

Xunantunich je starobylé město Maya, které se nachází u řeky Mopan. Výstavba města se datuje do 7. století a trvala několik století. Město bylo opuštěno přibližně v 10. století, ale dnes zde najdeme spoustu dochovaných památek, které nás přenesou do historie Maya.

Xunantunich je jedním z největších a nejimpozantnějších Mayanských měst v Belize. Návštěvníci se mohou projít po ruinách Palacio, Temple of the Jaguar, Temple of the Sun a mnoha dalších. Celkově se zde nachází více než 25 archeologických nalezišť a návštěvníci si mohou prohlédnout nádherné fresky, sochy a další umělecké skvosty.

Jedním z největších a nejzajímavějších zážitků v Xunantunich je výstup na Temple of the Sun. Tento chrám se nachází na vrcholu kopce a nabízí dech beroucí výhled na celé okolí a většinu nalezišť Xunantunich. Je potřeba být opatrní, protože stoupání je poměrně náročné, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Kromě historických památek nabízí Xunantunich i překrásnou přírodu. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru do okolí, kde najdou spoustu exotické flóry a fauny. Místo nabízí i možnosti kanoistiky a lovu ryb.

Beliz Xunantunich je skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají historii, přírodu a odpočinek. Město nabízí nádhernou kombinaci starověkých soch a úchvatných výhledů na přírodu, takže je to ideální místo pro každého, kdo hledá únik od každodenního shonu a stresu. Navštivte Xunantunich a přenesete se do krásné historie Mayanů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Xunantunich


1. Jak se dostat do Xunantunich?
- Xunantunich se nachází v západní části Belize, asi 2 hodiny jízdy od hlavního města Belize City. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je najmout si auto nebo využít organizovaného výletu.

2. Jaká je cena vstupenky do Xunantunich?
- Cena vstupenky do Xunantunich je 10 USD.

3. Jaký je otevírací čas Xunantunich?
- Xunantunich je otevřen každý den od 8:00 do 17:00.

4. Co si vzít s sebou na návštěvu Xunantunich?
- Doporučuje se vzít s sebou vodu, sluneční brýle, krém na opalování a pohodlné oblečení a obuv.

5. Kolik času je potřeba na návštěvu Xunantunich?
- Návštěva Xunantunich by měla trvat asi 2-3 hodiny.

6. Je možné si najmout průvodce v Xunantunich?
-Ano, je možné si najmout průvodce v Xunantunich za příplatek.

7. Je v Xunantunich možné najíst se?
- V areálu Xunantunich se nachází malá restaurace s nabídkou drobných jídel a nápojů.

8. Jsou v Xunantunich dostupné toalety?
- Ano, v areálu Xunantunich se nachází toalety.

9. Je v Xunantunich možné fotografovat a natáčet?
- Ano, fotografování a natáčení videa je povoleno, ale pouze bez použití blesku a profesionálního vybavení.

10. Jsou v okolí Xunantunich dostupné další turistické atrakce?
- Ano, v okolí se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako jsou například jeskyně Actun Tunichil Muknal, přírodní rezervace Guanacaste a město San Ignacio.


Ubytování Beliz Xunantunich


Nestálým krokem se vydáváte na dovolenou do jednoho z nejkrásnějších koutů Belizy - archeologického místa Xunantunich. Toto místo je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších starověkých měst v Belize. Ať už jste milovníkem historie, dobrodružství nebo jen toužíte po prozkoumání nového místa, Xunantunich nabízí fascinující zážitky a zajímavosti.

Předtím než se ponoříme do fascinující historie Xunantunich, pojďme se podívat na ubytování v této oblasti. V blízkosti archeologického místa najdete několik možností, které vám umožní pohodlně se usadit a těšit se na vaši dovolenou.

Jedním z doporučovaných ubytování je Xunantunich Lodge, který se nachází přímo v srdci národního parku Xunantunich. Tento lodge nabízí krásné, prostorné pokoje s moderním vybavením a výhledem na okolní džungli. Vybavení zahrnuje klimatizaci, soukromou koupelnu a venkovní terasu, kde si můžete vychutnat ranní kávu s nádherným výhledem. Plus, můžete využívat různé aktivity a zážitky, jako jsou procházky po džungli, rafting a potápění.

Dalším příjemným ubytováním je vila Maya Guest House, která se nachází jen pár minut jízdy od archeologického místa. Tato vila nabízí útulné a pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a výhledem na okolní krajinu. Hostům je také k dispozici společenská místnost, kde si můžete odpočinout a potkat další cestovatele. Kromě toho je zde také restaurace, která nabízí tradiční belizská jídla a další mezinárodní speciality.

Pro ty, kteří preferují něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, jsou tu také kempy poblíž Xunantunich. Kemp Cahal Pech Village Resort nabízí základní kempování s možností pronájmu stanu nebo spaní ve vlastním stanu. K dispozici jsou také sdílené sprchy a toalety. Kemp je dobře umístěný a nabízí dostatek venkovních aktivit, jako je pěší turistika a pozorování ptáků.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - Xunantunich je místo, které stojí za návštěvu. Archeologické naleziště nabízí ohromující pyramidy, rozlehlé náměstí a další historické artefakty. Uprostřed džungle si můžete prohlédnout například slavnou El Castillo, která je nejznámější pyramidou v celém Belize. Můžete si také projít oblast, navštívit muzeum a dozvědět se více o tajemné minulosti Xunantunich.

Navíc, pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na Belizeanskou řeku a využít možnost ještě lepšího výhledu na svou cestu. Lodění po této řece vám umožní nejen vidět malebnou krajinu, ale také ochutnat adrenalin při projížďce peřejemi.

Závěrem se můžeme těšit na skvělou dovolenou v Xunantunich a na ubytování, které je v souladu s našimi potřebami. Ať už si vyberete luxusní lodge nebo základní kemp, nezapomeňte vychutnat si krásu tohoto historického místa a všechny dobrodružství, která Belize nabízí.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky