Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)

Letenka Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz a Guatemala se mohou pochlubit jedním z nejvíce působivých archeologických nalezišť ve střední Americe: Tikalem. Tato starověká kulturní oblast, umístěná v srdci Pralesů Petén, se nachází pouze několik kilometrů od hranic s Belize.

Díky tikalskému letišti můžete během několika málo minut přistát přímo v centru této historické oblasti a užít si výlet po jednom z největších a nejplnějších archeologických nalezišť na světě.

Přestože se Tikal nachází na území Guatemaly, letenky Beliz Tikal jsou k dispozici na okružních letech z mnoha belizských letišť a jsou vynikající pro ty, kteří chtějí vidět něco více než jen typické turistické atrakce.

Za jednak, let z Belize City na Tikal trvá pouze hodinu a půl a umožňuje cestovatelům zažít krásu střední Ameriky z nejlepší perspektivy - vzduchu.

Poté, co přistoupíte na letiště v Tikalu, se rozhodněte, zda chcete navštívit největší a nejznámější kulturní památky nebo prozkoumat oblast s více poklidnou a opuštěnou atmosférou.

Mezi nejúžasnějšími nálezy, které Tikal nabízí, jsou chrámy, ghoty, obrovské pyramidy, paláce a další mnoho památek. Pro milovníky historie a archeologie se jedná o jedno z nejlepších míst na světě.

Místní průvodci jsou vynikající v turistickém průvodcovství navštěvníků po omamném spletenci středoamerických památek. Vy si můžete užít kouzlo země a místní pohostinnosti.

Celkově lze říci, že letenky Beliz Tikal jsou neuvěřitelně skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do krásy a záhady střední Ameriky. Tikal nabízí nejen historii, ale také okouzlující krásy, které stojí za objevování. Určitě stojí za návštěvu.


Dovolená Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, zajímavé historie a krásné přírody, určitě přemýšlejte o dovolené v Beliz a Tikalu. Tyto dvě oblasti se nacházejí ve střední Americe, v blízkosti hranic s Belize. Zde jsou některé z nejlepších věcí, které si na této dovolené užijete.

Beliz, který leží na pobřeží Karibského moře, nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat jeho mnoho nádherných pláží a mysů, které si získaly mezinárodní uznání. Zde najdete také druhý největší korálový útes na světě a můžete si užívat šnorchlování a potápění.

Pokud rádi objevujete neobvyklé podivuhodné místa, určitě vyrazte do města Tikal, které se nachází v blízkosti hranice s Belize. Tikal je starověké město mayské civilizace, které bylo založeno před více než 2 000 lety a dosáhlo svého největšího rozmachu v 7. a 8. století našeho letopočtu. Zde najdete mnoho impozantních pyramid, chrámových komplexů a dalších historických památek.

Při návštěvě Tikalu se také můžete těšit na nádherné výhledy na okolní džungli a můžete se vydat na procházku v okolí a objevovat zdejší faunu a flóru. Tikal se rovněž nachází v Národním parku Tikal a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Další zajímavou možností při dovolené v Beliz a Tikal jsou výlety na řeku Belize, která protéká úžasnou krajinou plnou zeleně a exotických zvířat. Zde můžete například podniknout kajakovou výpravu, projížďku na vodním skútru nebo se vydat na rybolov.

V oblasti Beliz a Tikal se také nachází mnoho zajímavých měst a vesnic s bohatou historií a kulturou místních obyvatel. Například město San Ignacio v Belize nabízí mnoho kulturních akcí, koncertů a tradičních festivalů. Zde také najdete řadu muzeí a galerií, které prezentují historii a umění místních obyvatel.

Celkově lze tedy říci, že dovolená v Beliz a Tikal je ideální pro ty, kteří si chtějí užít nejen krásné pláže, ale i bohatou historii, přírodu a adrenalinová dobrodružství. Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Karibiku a chtěli byste objevit něco nového a neobvyklého, zvažte návštěvu této oblasti.


Počasí Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz Tikal je malebné město nacházející se v srdci Guatemaly u hranic s Belize. Toto historické místo je známé především díky svému ohromujícímu pyramidovému komplexu a je také důležitou archeologickou lokalitou v civilizaci Maya.

Pokud jde o počasí, Beliz Tikal zažívá tropické podnebí, což znamená horké a vlhké léto, následované mírnějším a suchším zimním obdobím. V průměru se teploty pohybují okolo 30 °C během dne a klesají na příjemných 20 °C v noci během prosince a ledna, které jsou nejchladnějšími měsíci.

Léto trvá od května do října, kdy je povětšinou velmi teplé a vlhké počasí. Teploty se zde mohou vyšplhat až na 35 °C a vlhkost vzduchu je vysoká, což může způsobit nepohodlí. Během tohoto období je také obvyklé, že na Tikalu spadne více dešťových srážek, zejména v červnu a červenci, které jsou nejdeštivějšími měsíci. Občas se může vyskytnout i bouřka.

Na druhou stranu, zima trvá od listopadu do dubna a je to mírnější období v Beliz Tikal. Teplota klesá na příjemných 20 °C během dne a v noci se může ochladit na 10 °C. Srážky jsou mnohem nižší než během léta, a tak je pravděpodobnější, že zažijete suché a slunečné dny.

Nejdůležitější při návštěvě Beliz Tikal je nezapomenout přibalit si lehké oblečení, ochranu proti slunci (sluneční brýle, klobouk, opalovací krém) a deštník nebo pláštěnku během období dešťů. Zimní měsíce jsou ideální pro procházky a prozkoumávání kvůli nižším teplotám a nižší vlhkosti.

Celkově lze říci, že Beliz Tikal je fascinujícím nepárným místem s ohromujícím pyramidovým komplexem. Ať už se rozhodnete navštívit během horkého léta nebo mírné zimy, tato historická lokalita vás určitě okouzlí svou krásou. Pamatujte však na počasí a přizpůsobte se tomu, abyste svůj pobyt užili naplno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Dotaz: Jak se dostanu z Belizského města Belize City do Tikalu v Guatemale?
Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat do Tikalu z Belize City, je autobusem. Existuje několik dopravních společností, které nabízejí přímé spoje mezi oběma městy. Cesta trvá přibližně 4-5 hodin.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do areálu Tikalu?
Odpověď: Vstupenka do areálu Tikalu činí 150 guatemalských quetzalů (přibližně 20 USD) pro dospělého. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Tikalu?
Odpověď: Prohlídka Tikalu obvykle trvá celý den. Návštěva hlavních památek, jako jsou Velké náměstí, chrámy a pyramidy, může zabrat přibližně 4-5 hodin. Doporučuje se si vyhradit dostatek času na prozkoumání celého areálu až do západu slunce.

Dotaz: Je nutné mít vlastní průvodce pro návštěvu Tikalu?
Odpověď: Ne, není povinné mít vlastního průvodce, ale doporučuje se si najmout místního průvodce, který vám poskytne užitečné informace a vysvětlí historii a význam jednotlivých památek.

Dotaz: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Tikalu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Tikalu je během suchého období od listopadu do dubna, kdy je méně pravděpodobnost deště. Teploty jsou příjemné a vegetace je zelená. V letních měsících, zejména v červnu a červenci, se můžete setkat s vyššími teplotami a větším množstvím turistů.


Ubytování Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz Tikal je malebné a exotické ubytování nacházející se v srdci džungle v Guatemale, nedaleko hranic s Belize. Toto jedinečné místo nabízí nejen úžasné prostředí obklopené překrásnou přírodou, ale také pohodlné a stylové ubytování pro turisty z celého světa.

Beliz Tikal získal svou popularitu především díky své blízkosti k archeologickému nalezišti Tikal, které je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších mayských měst ve Střední Americe. Cestovatelé zde mohou zažít autentický zážitek v duchu starověké mayské kultury a prozkoumat pozůstatky tohoto fascinujícího místa.

Samotné ubytování v Beliz Tikal je spojením pohodlí a ekologických principů. Hosté mají možnost si vybrat mezi různými typy ubytování, včetně příjemných chatiček obklopených tropickou vegetací nebo spacích stanů pro ty, kteří touží po autentickém zážitku v přírodě. Všechny pokoje jsou moderně vybavené a poskytují veškeré potřebné vybavení pro pohodlný pobyt.

Beliz Tikal je také vybaven veřejným bazénem, kde si hosté mohou vychutnat osvěžující koupání po dlouhém dni prozkoumávání okolních památek. Zde si mohou hosté odpočinout a užít si tropického prostředí plného opojných zvuků přírody. Pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, je k dispozici široká nabídka outdoorových aktivit, včetně pěších túr, kajakování nebo jízdy na koni.

Pokud se hosté rozhodnou vychutnat si místní gastronomii, restaurace v Beliz Tikal nabízí široký výběr chutných pokrmů. Specializuje se na místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. Místní speciality jako mole, guacamole nebo tacos jsou neodolatelným lákadlem pro chuťové buňky.

Kromě návštěvy archeologického naleziště Tikal, mají hosté také možnost objevovat okolí a prozkoumat další památky, jako je Yaxha či El Mirador. Beliz Tikal je také výborným výchozím bodem pro výlety do Belize, které nabízí nádherné pláže a křišťálově čisté moře.

Beliz Tikal vám umožní zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě, kde můžete sledovat kolibříky létající nad vámi, pozorovat místní flóru a faunu a ponořit se do atmosféry Spiritu Mayů. Jestliže hledáte harmonii s přírodou a dovolenou plnou dobrodružství, Beliz Tikal je pro vás ideálním místem.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky