Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kolumbie Park El Cocuy

Dovolená Kolumbie Park El Cocuy


Park El Cocuy se nachází v Kolumbii a je to jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v celé zemi. Tento národní park leží v Andách a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na monumentální horstvo, ledovce a glaciály, stejně jako mnoho přírodních jezer a řek.

Pokud již plánujete svou další dovolenou, proč se nepodívat do Kolumbie a navštívit tento nádherný park? Níže se dozvíte více o tom, co může Park El Cocuy nabídnout.

Základní informace o parku El Cocuy

Park El Cocuy se nachází v kolumbijském departementu Boyacá, na severovýchodě Kolumbie a rozkládá se přes více než 306 000 hektarů horského terénu. Park byl založen v roce 1977 a nyní se skrývá pod názvem národní rezervace Sierra Nevada del Cocuy y Güicán. Tato národní rezervace má impozantní geologické rysy a chrání bohatou faunu a flóru, včetně ohrožených druhů ptáků a savců.

Horský masiv v parku El Cocuy

Park El Cocuy vyniká svým horským masivem, který je rozdělen do dvou hlavních částí - Sierra Nevada del Cocuy a Güicán. Nachází se zde mnoho vyšších hor, z nichž nejvyšší je Pico Ritacuba Blanco, který měří 5 410 metrů nad mořem.

Celý masiv nabízí více než 25 ledovců a bezpočet horských bystřin a řek, díky nimž je tento park jedním z nejkrásnějších v Kolumbii a také v celé Jižní Americe.

Turistické trasy a aktivity

Park El Cocuy nabízí mnoho turistických tras, kde si můžete užít nádherné výhledy na posvátné hory této oblasti. Mezi nejznámější trasy patří cesta ke všem ledovcům, výstup na nejvyšší horu v parku, Ritacuba Blanco, a mnoho dalších náročnějších i jednodušších stezek.

V parku je také možné sledovat přírodní scenérie a exotickou faunu a flóru Kolumbie, jako jsou horské andské zvířata a různé endemické druhy ptáků.

V parku je zakázáno kempovat a turisté musí využít ubytování ve městě El Cocuy, které se nachází v blízkosti parku. Je zde mnoho malých hotelů a penzionů pro turisty, kteří tady stráví několik dní putováním po parku El Cocuy.

Závěr

Park El Cocuy je pro mnoho turistů snad nejkrásnějším a nejzajímavějším místem v Kolumbii. Nabízí krásné výhledy na monumentální horstvo, stejně jako na mnoho přírodních scenérií, řek a jezer.

Doporučujeme tuto přírodní krásu navštívit v období suchého období, které trvá od listopadu do února. V zimním období mohou návštěvníci narazit na náročné klimatické podmínky v horách, zejména kvůli sněhu a větrům.

Nezapomeňte však, že místní indiánské kmeny spojují tyto hory s náboženskou a historickou hodnotou, a tak je třeba dodržovat určitá pravidla a tradice. Proto pokud plánujete tuto oblast navštívit, je dobré si jejich zvyklosti a pravidla předem prostudovat.


Ubytování Kolumbie Park El Cocuy


Park El Cocuy se nachází v horské oblasti Kolumbie a je známý svou malebnou krajinou a rozmanitými druhy flóry a fauny. Pro návštěvníky, kteří se chtějí tuto oblast podrobně prozkoumat, je potřeba najít dobré ubytování v okolí parku. V této části Kolumbie je více možností ubytování, ale jedna z nejlepších je stanování v kempu.

Kemp El Cocuy se nachází přímo v oblasti parku a nabízí návštěvníkům nejen možnosti stanování, ale také možnost pronajmout si chatky nebo pokoje v pensionech. Kemp je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a užívat si klidu ve vyšších nadmořských výškách.

V kempu je k dispozici společná kuchyňka a koupelna, kterou si hosté sdílí. Kuchyňka je vybavena základním nádobím a kuchyňskými přístroji, takže si hosté mohou sami připravovat jídlo. Kromě toho kemp nabízí také grilování venku a ohniště, což je skvělá možnost pro pikniky a večerní posezení pod hvězdami.

Pensiony nabízejí luxusnější ubytování v oblasti parku. Pokoje jsou prostorné a dobře vybavené. Některé pensiony mají vlastní restaurace, kde hosté mohou ochutnat tradiční kolumbijskou kuchyni. Většina pensionů nabízí také různé aktivity v okolí, jako jsou večerní turistiky, horské túry, jízdy na koních nebo rafting.

Horské chatky jsou nejluxusnější formou ubytování v oblasti parku. Jsou vybaveny vlastními koupelnami, kuchyňkami a ložnicemi a nabízejí fantastický výhled na okolní krajinu. Horské chatky jsou ideální volbou pro větší skupiny hostů, kteří chtějí užívat si přírodu s větším soukromím a pohodlím.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si hosté vyberou, je důležité si uvědomit, že tato oblast je velmi vzdálená a izolovaná. Většina míst v okolí parku nemá připojení k internetu a signál mobilního telefonu je obvykle slabý. Hosté by měli být připraveni na toto odosmnítání se od světa a užít si přírodu v plné míře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Park El Cocuy


1. Kde se nachází Park El Cocuy?
- Park El Cocuy se nachází v Kolumbii, v Andách, nedaleko od hranice s Venezuelou.

2. Jaký je nejvyšší vrchol v parku?
- Nejvyšším vrcholem parku je vrchol Ritacuba Blanco, dosahující výšky 5 330 metrů nad mořem.

3. Kdy je nejlepší období pro návštěvu parku?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je od června do srpna a od listopadu do prosince. V této době je nejstabilnější počasí a nejnižší pravděpodobnost sněhových vánic.

4. Musím mít na návštěvu parku průvodce?
- Ano, pro návštěvu parku je vyžadován místní průvodce z důvodu ochrany přírody a bezpečnosti návštěvníků.

5. Jaké aktivity mohu v parku podnikat?
- V parku lze podnikat turistiku, horskou turistiku, trekking, horolezectví, pozorování fauny a flóry.

6. Je možné tábořit v parku?
- Ano, v parku jsou k dispozici několik tábořišť, které slouží pro ubytování turistů.

7. Jaké jsou omezení pro návštěvu parku?
- Vstup do parku je omezen z důvodu ochrany přírody a je nutné dodržovat stanovená pravidla týkající se turistiky a táboření. Také je zakázáno rozdělávat ohně a kempovat mimo určená místa.

8. Jak se dostanu do parku?
- Do parku se lze dostat ze sídelního města El Cocuy nebo z blízkého města Güicán. Z obou měst jsou k dispozici autobusové spoje a taxi služby.


Počasí Kolumbie Park El Cocuy


Národní park El Cocuy se nachází v departementu Boyacá v Kolumbii a zahrnuje oblast Andských hor. Tento národní park je jedním z nejkrásnějších a nejintenzivnějších horolezeckých destinací v Kolumbii a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na ledovce, horské vrcholy a jezero. Přestože počasí v El Cocuy je poněkud nevyzpytatelné, je ideální pro turistické aktivity jako jsou turistika, horská kola, horolezectví a kempování.

Národní park El Cocuy se nachází v blízkosti rovníku, což znamená, že počasí zde je celkově vlhké a horké. Zima zde trvá od listopadu do února, ale teploty neklesají příliš nízko a jsou průměrně kolem 15-20 °C během dne a 5-10 °C v noci. V létě, které probíhá od dubna do července, jsou teploty mírnější, kolem 25-30 °C během dne a 10-15 °C v noci. Nicméně, v důsledku vysoké nadmořské výšky parku od 4 000 do 5 000 metrů nad mořem, teploty se mohou dramaticky změnit během dne a noc je vždy chladné.

Deštivé období v parku je od dubna do května a od září do listopadu. Tyto období jsou obecně méně vhodné pro turistické aktivity, protože mohou být deštivé a mlhavé. Nicméně, deštivé období může být také velmi krásné, protože voda zvýrazňuje zelené pastviny a zvyšuje jasnost hor. V období sucha, od června do srpna a od prosince do ledna, jsou podmínky pro turistické aktivity ideální, ale návštěvníci by si měli být vědomi, že v těchto obdobích může být vítr velmi silný.

Když se plánuje návštěva parku, je důležité si být vědom podmínek počasí a připravit se na různé možnosti. Stejně jako v jiných horských oblastech, počasí v El Cocuy může být nevyzpytatelné a často se mění. Je třeba být dobře vybaven a mít vhodné oblečení, boty a vybavení pro extrémní podmínky. Je také důležité sledovat povětrnostní podmínky a nevyrážet na túru v případě, že jsou poměry nebezpečné.

Národní park El Cocuy je nádherným cílem pro turisty, kteří touží po dobrodružství v horách. Nicméně, stejně jako u všech přírodních krás, je nutné být respektující vůči přírodě a dodržovat pravidla chráněného území. S dobrým zdravím a přiměřenou přípravou zvládnou i méně zkušení turisté túry v národním parku El Cocuy a mohou si užít nádherné výhledy a zážitky.


Letenka Kolumbie Park El Cocuy


Národní park El Cocuy v Kolumbii je jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších přírodních zázraků Jižní Ameriky. Tento park se nachází v dechberoucí pohoří Sierra Nevada del Cocuy, které se táhne přes departamenty Boyaca a Arauca. Jedná se o jedno z nejvyšších pohoří v Kolumbii, s vrcholky dosahujícími výšky přes 5 000 metrů nad mořem.

V parku El Cocuy se nachází okolo dvaceti malých ledovcových jezer, která jsou svými složitými tvary, modrými odstíny a okolními vrchy přímo malebná. Mnoho těchto jezer je přístupných turistům, kteří se sem vypraví, aby obdivovali úchvatné scenérie a zažili dobrodružství horských túr.

Avšak, ačkoli krása parku El Cocuy je nepopsatelná, dosud bylo navštěvování parku omezeno kvůli ochraně přírody. Choroby napadly tisíce stromů a rostlin, a především ledovce zažívaly rychlý ústup, což představuje velké riziko pro biodiverzitu a ekosystémy parku. Nicméně, v nedávné době se situace zlepšila a návštěvníci opět mohou objevovat krásu tohoto národního parku.

Před cestou do Národního parku El Cocuy je nutno získat povolení od správy parku, což je důležitý krok k ochraně jeho flóry a fauny. Samotný vstup do parku je obvykle dostupný z různých měst a obcí okolo pohoří Sierra Nevada del Cocuy. Nejbližší větší města jsou Tunja a Bogota. Cesta do parku sama o sobě je dobrodružstvím, protože zahrnuje průjezd horskými průsmyky, propastmi a hlubokými údolími.

Po příjezdu do parku El Cocuy, turisté mají možnost se vydat na některou z mnoha trekových tras, které se táhnou celým parkem. Tyto trasy nabízejí nezapomenutelné výhledy na okolní vrcholy, ledovce a jezera. Možnosti zdejšího trekování jsou různorodé a vyhovují jak pro začátečníky, tak pro zkušené horolezce.

Během cesty můžete spatřit vysokohorskou flóru a faunu, která je specifická pro tuto oblast. Mezi ně patří různé druhy orchidejí, pampelišek a cypřišů. Co se týče zvířat, můžete narazit na několik druhů ptáků a savců, jako jsou kondoři, pumy, rysy a mnoho dalších.

Výhledy na ledovce jsou hlavním lákadlem parku. Ledovce nalezené v El Cocuy se nacházejí ve výškách nad 4 000 metrů a tvoří nádherné kaskády a ledová jezera. Navštěvovat ledovce je však nutné s velkou opatrností, protože se pohybují a přítomnost ledových trhlin vyžaduje správné vybavení a zkušenosti.

Celkově řečeno, národní park El Cocuy je přírodním pokladem, který stojí za to objevit. Jeho malebné jezera, impozantní vrcholky a ledovce tvoří úžasnou scenérii, která je jedinečná pro Kolumbii. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, pak by cesta do parku El Cocuy neměla chybět na vašem seznamu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky