Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Bahamy Crooked Island

Letenka Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a teplým karibským podnebím. Jedním z nejmenších obydlených ostrovů v tomto souostroví je Crooked Island. Tento malý kousek ráje leží na jihovýchodě Baham a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Velkých Baham, v severovýchodní části Atlantského oceánu. Je to ostrov s rozlohou přibližně 60 km² a jeho obyvatelstvo se odhaduje na pouhých 400 lidí. Místní komunita je přátelská a přívětivá, přičemž návštěvníci se mohou těšit na jedinečnou pohostinnost a autentický ostrovní způsob života.

Jedním z hlavních lákadel Crooked Island je jeho nedotčená příroda. Ostrov je obklopen nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysovými vodami. Za potápěním a šnorchlováním můžete vyrazit do okolního koralového útesu, který skýtá rozmanitý podvodní život. Milovníci rybolovu si také přijdou na své a budou mít možnost chytit ryby jako je barrakuda, mahimahi, sailfish nebo tuňák.

Dalším unikátním bodem zájmu na Crooked Island je jeho historie. Ostrov má bohaté námořní dědictví, které je možné objevovat v muzeu v místě jménem Landrail Point. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout artefakty ze ztroskotaných lodí a dozvědět se více o historii pirátů a amerických námořních bitvách, které se v této oblasti odehrály.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu možnost prozkoumat místní jeskyně, které jsou známé svými krásnými formacemi a podzemními jezery. Nejznámější z nich je Dean's Blue Hole, které je jedním z nejhlubších v celém světě. Toto jedinečné přírodní útvar láká potápěče ze všech koutů světa.

Jak se na Crooked Island dostat? Nejpohodlnější cesta je nejdříve letět na Velké Bahamy do hlavního města Nassau a odtud pokračovat letadlem na Crooked Island. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí linky na tento ostrov. Přestože cesta je trochu delší, rozhodně stojí za to strávit několik hodin v letadle, abyste mohli objevit tento skrytý klenot Karibiku.

Crooked Island nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci krásné přírody, fascinující historie a autentického ostrovního života. Pokud hledáte odpočinek a únik z ruchu moderního světa, tento malý ostrov na Bahamách je tou pravou volbou pro vás.


Dovolená Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou proslulé svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a relaxační atmosférou. Jedním z méně známých, ale zato o to malebnějších míst jsou ostrovy Crooked Island. Tato skupina ostrovů se nachází ve východní části Baham a představuje skvělou destinaci pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Crooked Island je jedním z největších a zároveň nejmenších ostrovů v celé Bahamské skupině. Je to skutečný ráj pro milovníky přírody a odlehlých pláží. Na rozdíl od rušných turistických center na jiných ostrovech se zde můžete těšit na klidné a nedotčené prostředí.

Přírodní krása ostrova je prostě ohromující. Ostrov je obklopen korálovými útesy, které lákají potápěče z celého světa. Průzračné vody a bohatý podmořský život nabízí nezapomenutelné zážitky. Pokud nejste zkušeným potápěčem, můžete si jen tak plavat a šnorchlovat v úžasném podmořském světě plném tropických ryb a barevných korálů.

Na Crooked Island se také nachází několik národních parků a chráněných oblastí, které lákají milovníky přírody. Můžete se projít po krátké stezce a pozorovat místní flóru a faunu nebo si prozkoumat jedinečná ekosystémy ostrova.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, je tu také několik zajímavých míst k vidění. Starobylé osady a ruiny bývalých plantáží vám poskytnou pohled do minulosti ostrova. Můžete se projít po úzkých uličkách a objevovat historické budovy a památky.

Co se týče ubytování, na ostrově najdete několik menších hotelů a ubytování v soukromých letoviscích. Většina z těchto zařízení nabízí relaxační atmosféru a luxusní pohodlí. Můžete si užívat palmové stíny, bazény a soukromé pláže. Pokud vám více vyhovuje nezávislost, můžete si pronajmout malý rodinný domek nebo apartmán.

Na Crooked Island existuje také několik místních restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a místní kuchyni. Pokrmy jsou zpravidla připravovány z čerstvých surovin, které jsou loveny přímo z okolního moře.

Dovolená na ostrově Crooked Island je nejpříjemnější v období od prosince do března, kdy je počasí nejstabilnější a teploty kolem 25 °C. Klidné pláže a malý počet turistů vám dávají pocit, že jste na soukromém ráji.

Pokud hledáte klidnou a nedotčenou destinaci, kde si můžete odpočinout od ruchu a shonu, pak je Crooked Island na Bahamách ideální volbou pro vás. Přírodní krása a klidné prostředí vás zcela uchvátí a poskytnou vám nezapomenutelné zážitky. Nečekejte a objevte tento skrytý klenot Baham ještě dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island


1. Jak se dostat na Crooked Island?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island, je letecky z Nassau nebo mezinárodním letiště v Providenciales na Turks a Caicos. Existuje také trajektové spojení ze San Salvador.

2. Kde se dá ubytovat na Crooked Island?
Odpověď: Na Crooked Island najdete několik malých hotelů, penzionů a vil. Můžete také pronajmout soukromý byt nebo dům.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island?
Odpověď: Hlavní atrakce na Crooked Island jsou krásné pláže, šnorchlování a potápění v korálových útesech, rybaření a návštěva historických památek, jako je například Fort George.

4. Existují na Crooked Island restaurace a obchody?
Odpověď: Ano, na Crooked Island najdete několik restaurací a malých obchodů. Nicméně, doporučuje se si s sebou přinést zásoby potravin.

5. Jaké jsou počasí a nejlepší doba k návštěvě Crooked Island?
Odpověď: Počasí na Crooked Island je tropické s teplotami kolem 25-30°C. Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do května, kdy jsou nižší teploty a menší šance na hurikány.


Počasí Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svým krásným tropickým počasím a idylickými plážemi, které jsou snem každého cestovatele. Jedním z objevných míst na Bahamách je ostrov Crooked Island, který nabízí jedinečnou kombinaci krásného počasí a nádherné přírody.

Crooked Island je jedním z nejjižnějších ostrovů Baham a nachází se vzhledem k své poloze v Karibském moři, které je známé svou teplou vodou a slunečným počasím. Právě díky těmto přírodním podmínkám je ostrov ideálním místem pro milovníky vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování nebo plavání.

Crooked Island má tropické klima s teplými teplotami po celý rok. Nejteplejším obdobím je léto, které zde trvá od června do září. Průměrné teploty se v této době pohybují kolem 30°C a voda dosahuje teplot až kolem 28°C. V zimě, která trvá od prosince do února, teploty klesají na příjemných 20-25°C. I v této době je možné si užít slunečné počasí a relaxovat na pláži.

Jako ostrov v Karibském moři je Crooked Island také vystaven hurikánům, které jsou obvykle nejčastější v období od června do listopadu. Přestože jsou hurikány nebezpečné přírodní jevy, místní obyvatelé jsou na ně připraveni a mají zavedené preventivní opatření, aby minimalizovali poškození.

Většina návštěvníků Crooked Island se sem přijede podívat právě kvůli nádherné přírodě. Ostrov nabízí krásné pláže s jemným pískem a průzračnou vodou, která je ideální pro koupání a šnorchlování. Nedaleko ostrova se také nachází fascinující korálový útes, který je domovem pestrobarevných tropických ryb a dalšího mořského života.

Pro milovníky dobrodružství je na Crooked Island také možnost výletu do zalesněného vnitrozemí, kde lze objevit exotickou flóru a faunu. Ostrov je bohatý na mangrovníky, palmové háje a další tropické rostliny. Nechybí ani množství ptáků a dalších živočichů, které jsou unikátní pro tuto oblast.

Čas strávený na Crooked Island je skutečným únikem do ráje s nádherným počasím a okouzlující přírodou. Bez ohledu na to, zda jste dovolenou trávíte na pláži nebo prozkoumáváte ostrov, budete zde mít po celou dobu pocit, že jste v jednom z nejkrásnějších míst na světě. A určitě se sem budete chtít vrátit znovu a znovu.


Ubytování Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svými krásnými plážemi, modrou vodou a teplým klimatem. Jednou z nejvíce odlehlých a tichých destinací těchto ostrovů je Crooked Island.

Crooked Island se nachází v jihovýchodní části Baham, a je největším z ostrovů které tvoří Ragged Island Chain. Sundej se z letadla a ocitneš se v malé rybářské vesnici, kde uprostřed nicoty zjistíš, jak tady atmosféra působí uklidňujícím dojmem. Nedovolíš si mluvit nahlas, neboť by to mohlo rušit harmonii ostrova.

Ubytování na Crooked Island se nachází nedaleko pobřeží a nabízí překrásný výhled na moře. Na výběr máš z několika druhů ubytování, včetně malých a útulných kabin, které jsou ideální pro páry a malé rodiny. Pokud hledáš větší komfort, můžeš zvolit bytové domy, které nabízejí moderní vybavení a soukromí.

Jídlo na ostrově je také velmi dobré, s důrazem na čerstvé ryby a plody moře, a samozřejmě můžeš ochutnat i tradiční bahamskou kuchyni se svými sladkokyselými omáčkami a kořením. Ve vesnici najdeš také malé obchody, kde si můžeš koupit základní potraviny a další potřeby.

Co se týče aktivit na ostrově, nabízí Crooked Island skvělé podmínky pro rybolov, potápění a snorklování. Můžeš si také vzít kajak a plynně se proplouvat krásnými vodami nebo se vydat na výlet po ostrově a navštívit místními obývané chrámy, muzeum nebo ruiny historických budov.

Celkově je ubytování na Bahamách, a zejména na Crooked Island, skvělou volbou pro ty, kteří chtějí užít si klid a pohodu daleko od davů turistů. Ostrov nabízí nádherné scenérie a místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní. Pokud tedy hledáš ideální útočiště k odpočinku a relaxaci, bahamský Crooked Island je to pravé místo pro tebe.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky