Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Kongo Loango National Park

Dovolená Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park je úchvatným a jedinečným cílem pro dovolenou pro přírodní nadšence. Nachází se v západní části Republiky Kongo a patří mezi nejvýznamnější chráněné oblasti v Africe. Park je domovem obrovského množství divoké zvěře a vzácných druhů rostlin. Jeho malebné pláže, pralesy a mangrove jsou prostředím pro ohromující přírodní scenérie.

Kongo Loango National Park je rozprostřen na rozloze více než 1 500 čtverečních kilometrů a její komplexní ekosystémy zahrnují mangrovní močály, sladkovodní řeky, pralesy a útesy podél Atlantského oceánu. Co je tímto národním parkem opravdu unikátní, je jeho schopnost nabídnout cestovatelům vzácnou možnost vidět nejen "The Big Five" (slona, lví a jiné ), ale také vzácné druhy, jako jsou gorily, šimpanzi a mandrily.

Pro plavbu po řece bylo vybudováno množství kanálů, které vás odtáhnou hluboko do srdce parku, kde můžete objevovat toto neuvěřitelné území. Tato údobná cesta vám umožní pozorovat vše, od slonů, které se koupají v řece, přes obrovské krokodýly, po pestrobarevné ptáky, které se vznášejí nad krajinou. Místní průvodci budou s vámi sdílet svůj hluboký znalostní základ a zodpovědí vám otázky o jednotlivých druzích, těch ohrožených i těch běžně viditelných.

V oblasti parku se nachází také několik malebných pláží, kde můžete v klidu relaxovat a užívat si slunce a oceán. Tyto pláže nejsou známé ani turisty ani těmi, kteří cestují do Afriky, takže si zde můžete užít skutečné ulité a odpočívat na svém vlastním soukromém ráji.

Samotný park je zároveň domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Místní obyvatelé jsou hrdí na to, že chrání svůj národní park a jeho jedinečné přírodní bohatství. V rámci vyhlášeného parku se provádějí výzkumy s cílem chránit a zachovat původní populaci zvířat a jejich přirozené prostředí.

Pro návštěvníky je důležité dodržovat pravidla parku a respektovat prostředí, zejména při interakci s divokými zvířaty. Doporučuje se využívat služeb místních průvodců, kteří znají terén a jsou obeznámeni s chováním zvířat v divočině.

Kongo Loango National Park je skutečným pokladem plným překvapení a úžasů. Jeho neuvěřitelně bohaté přírodní prostředí, nádherné pláže a vzácné druhy zvířat a rostlin jej činí vzrušujícím a jedinečným místem pro dovolenou v africkém pralese. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat tradiční afričtí divočinu a zažít přímý kontakt s obrovskými zvířaty, je Kongo Loango National Park ideálním cílem.


Počasí Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park se nachází v západní části Konžské republiky a je jedním z nejlépe zachovaných přírodních rezervací v Africe. Tento park se rozprostírá na rozloze více než dvou tisíc kilometrů čtverečních a zahrnuje jak bažiny, tak i tropické deštné pralesy a mangrovové lesy. Jeho rozmanitá geografická poloha vytváří ideální prostředí pro bohatou faunu a floru, což z něj činí ideální místo pro pěší turistiku a ekoturismus.

Jedním z nejvíce fascinujících aspektů tohoto parku je jeho rozmanitost počasí. I když je Kongo Loango National Park deštným pralesem, existují zde výrazné sezónní rozdíly. Období sucha, které trvá od června do září, přináší výrazně nižší srážky a mírnější teploty. Teploty se během těchto měsíců pohybují kolem 25 °C, což je období, kdy se mnoho turistů rozhodne navštívit park a projít se po jeho síti turistických stezek.

Na druhou stranu, období dešťů až od října do května je pro park zásadní. Během těchto měsíců se srážky značně zvyšují a prales je zahalován dávnou atmosférou, kterou tvoří dýchající vegetace a lechtivé vůně. Je to také období rozmnožování a migrace mnoha druhů zvířat, včetně slonů, goril a levhartů.
Svěží dešťové kapky, které dopadají na stromy a ozývají se s pohybem zvířat, vytvářejí jedinečnou symfonii v přírodě, kterou si návštěvníci parku mohou vychutnat.

Hlavním přístupovým bodem do Kongo Loango National Park je město Port-Gentil, které leží na pobřeží Atlantiku. Zde mohou turisté najít ubytování a organizovat své návštěvy parku pomocí místních průvodců. Tyto výpravy zahrnují často návštěvu slanomilných bažin, pozorování zvířat při jejich přirozeném chování a procházky po malebných plážích, kde se setkávají mangrovové lesy s oceánem.

Kongo Loango National Park je jedním z mála míst na světě, kde se můžete ponořit do pravého afrického pralesa a zažít jeho ohromující krásu a rozmanitost. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento park, můžete se těšit na jedinečnou atmosféru a neuvěřitelné zážitky spojené s jeho exotickým počasím. Kongo Loango National Park je přírodní poklad, který stojí za to objevit.


Letenka Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v africké zemi Konžská demokratická republika. Tento park je značně jedinečný díky své nezaměnitelné kombinaci mangrovových bažin, deštných pralesů, pláží a sladkovodních močálů, což ho činí neobyčejně bohatým na biodiverzitu.

Kongo Loango National Park byl založen v roce 2002 a rozprostírá se na ploše přibližně 1 556 kilometrů čtverečních. Park je součástí ochranné sítě UNESCO a je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, které jsou zde chráněné. Mezi ně patří sloni, gorily, buvoli, šimpanzi, kočkodani a mnoho dalších.

Jeden z nejhlavnějších lákadel Kongo Loango National Park je vyhlášená pláž Nkomi, která je jednou z nejkrásnějších pláží v celé Africe. Tato pláž je rozprostřená na 200 kilometrech a je domovem pro ohrožené želvy, které sem přicházejí snášet svá vejce. Je unikátní vidět tyto velké želvy, jak osamoceně plují vlnami a zakopávají svá vejce v písku pláže.

Další zajímavostí Kongo Loango National Park jsou mangrovové bažiny, které se táhnou podél mořského pobřeží. Tato oblast je domovem pro mnoho druhů ptáků, obojživelníků a malých živočichů. Je ideálním místem pro pozorování ptáků a procházky v přírodě.

Kongo Loango National Park je také příležitostí pro dobrodružství a outdoorové aktivity. Místní průvodci nabízejí safari prozkoumávání parku až do jeho nejhlubších a nejdivočejších částí. Můžete se těšit na procházky po deštném pralese, lodní výlety po řekách, pozorování divokých zvířat a plavbu na kajaku nebo kanoe.

Nicméně, je třeba poznamenat, že návštěvníci by měli mít na paměti, že Kongo Loango National Park je chráněnou oblastí a pečlivě sledovaným prostorem. Je důležité dodržovat pravidla parku a pokyny průvodců, aby se zamezilo jakémukoliv poškození přírody nebo ohrožení zvířecího života.

Kongo Loango National Park je jedním z mála míst na světě, kde můžete zažít neporušenou africkou divočinu v plné kráse. Jeho krásy přitahují milovníky přírody, fotografy a dobrodruhy z celého světa. Pokud se chystáte na dovolenou v Africe, nezapomeňte zařadit Kongo Loango National Park na svůj seznam míst k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Loango National Park


1. Kde se nachází Kongo Loango National Park?
- Nacional Park Kongo Loango se nachází v Gabonu, na západním pobřeží Afriky.

2. Jaká je velikost Kongo Loango National Park?
- Nacional Park Kongo Loango zabírá plochu přibližně 1 550 km².

3. Jak se dostanu do Kongo Loango National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Kongo Loango National Park, je letecky do města Port-Gentil a poté pokračovat po moři nebo po souši do parku.

4. Jaká zvířata mohu v Kongo Loango vidět?
- V parku žijí různé druhy zvířat, včetně slonů, goril, leopardů, buvolů, krokodýlů, antilop, opic a mnoha dalších.

5. Můžu v Kongo Loango podniknout safari?
- Ano, v Kongo Loango National Park je možné podniknout safari a pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí.

6. Mám povinnost nést s sebou zvířecí potravu nebo další věci do parku?
- Ne, nesmíte přinášet žádnou zvířecí potravu nebo další věci, které by mohly ovlivnit životní prostředí parku nebo ohrozit zvířata.

7. Je v parku možnost ubytování?
- Ano, v parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně luxusních lodží, kempů a stanů.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kongo Loango National Park?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období sucha, které trvá od června do září. Během tohoto období je nejmenší riziko dešťů a je lepší viditelnost zvířat.

9. Jak dlouho bych měl zůstat v Kongo Loango National Park?
- Doporučuje se zůstat v parku minimálně 3-4 dny, aby bylo možné seznámit se s různými oblastmi parku a mít dostatek času na pozorování zvířat.

10. Jaké aktivity mohu v parku podniknout kromě safari?
- Kromě safari je možné podniknout výlety po vodě, rybaření, pěší túry, pozorování ptáků a prozkoumávání pláží a mangrovových lesů.


Ubytování Kongo Loango National Park


Kongo Loango National Park je jedním z nejkrásnějších a nejméně prozkoumaných národních parků v Kongu. Nachází se na západním pobřeží Afriky a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Tento národní park se nachází v provincii Západní Gabon a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro cestovatele, kteří hledají autentický zážitek z divoké přírody, je ubytování v Kongo Loango National Park jedinečnou možností. Park nabízí různé možnosti ubytování, které umožňují návštěvníkům proniknout hluboko až do srdce džungle.

Jedním z nejpopulárnějších typů ubytování v parku jsou luxusní safari lodže. Tyto lodže poskytují pohodlné a stylové ubytování s výhledem na krásu okolní přírody. Návštěvníci si mohou užít komfortních pokojů s vlastní koupelnou a moderním vybavením. K dispozici jsou také restaurace, bary a venkovní bazény, kde si mohou hosté odpočinout a osvěžit se po dni stráveném objevováním parku.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdový dobrodružný zážitek v divočině, je možnost ubytování ve stanových tábořích. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si přejí být co nejblíže přírodě. Stanová tábořiště jsou roztroušena po celém parku a nabízejí jedinečnou možnost spatřit zvířata a poslouchat zvuky džungle z přímé blízkosti.

Další možností ubytování je využití kempů, které jsou k dispozici v parku. Tyto kempy jsou jednodušší, ale stále nabízejí základní pohodlí, jako jsou postele, stoly a koupelny. Kempování je skvělou možností pro ty, kteří chtějí zažít autentický zážitek v divočině, ale nemají rádi stanování.

Všechny tyto typy ubytování v Kongo Loango National Park nabízejí ohromující zážitky, které lze najít jen v tomto jedinečném podnebném pásu. Návštěvníci mají možnost pozorovat vzácné druhy zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti a mnoho dalších. Park je známý také svými čistými plážemi, které jsou dokonalým místem pro odpočinek a relaxaci po dni stráveném v divočině.

Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, pak je Kongo Loango National Park ideálním místem pro vás. Ubytování v tomto parku vám umožní plně si vychutnat krásy této divočiny a prozkoumat jednu z posledních neotřelých destinací na světě. Kongo Loango je skutečným rájem pro všechny, kteří si přejí objevovat rozmanitost africké divočiny.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky