Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Indie Nainital

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Nainital


Dotaz: Jak se dostat do Nainitalu?

Odpověď: Nainital se nachází v indickém státě Uttarakhand a nejlepší cesta, jak se tam dostat, je letecky, vlakem nebo autobusem. Letiště nejbližší k Nainitalu je v Dehradunu, zatímco nejbližší železniční stanice je v Kathgodam. Z Dehradunu a Kathgodamu lze do Nainitalu dostat autobusem nebo taxi.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Nainitalu?

Odpověď: Nainital je známý svým jezerem, které je hlavní turistickou atrakcí. Kromě toho můžete navštívit Naina Devi Temple, Snow View Point, Hanuman Garhi a Tiffin Top (Dorothy's Seat).

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nainitalu?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Nainitalu je od března do června a opět od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a méně pravděpodobné jsou deště.

Dotaz: Jaké jsou typické nainitalské speciality?

Odpověď: Nainital je známý pro své palačinky zavařené v javorovém sirupu známém jako Bal Mithai a sladké kuli s názvem Rasgulla. Dále jsou populární i ořechové Sattu ke laddu a místní specialita Buransh (nápoj z květů rododendronu).

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Nainitalu?

Odpověď: V Nainitalu najdete jak luxusní ubytování tak i cenově dostupné hotelové pokoje. Obvykle jsou k dispozici i penziony a ubytování na farmách. Je však důležité si dopředu rezervovat ubytování, zejména v sezóně.


Ubytování Indie Nainital


Indie je zemí bohatou na přírodní krásy a fascinující kulturu. Mezi těmito skvosty se nachází malebné město Nainital, které je oblíbeným turistickým cílem a nabízí nádherné možnosti ubytování.

Nainital leží ve státě Uttarakhand, na úpatí himálajských hor. Jeho poloha na horském jezeře z něj činí poutavé místo a mnoho turistů sem přijíždí, aby si užili klidné a relaxační dovolené. Bez ohledu na to, jestli jste milovník přírody, dobrodružství nebo kultury, Nainital nabízí ubytování pro každého.

Jednou z nejoblíbenějších možností je ubytování ve wellness centrech a luxusních hotelech. Tyto hotely jsou často umístěny na malebných místech s výhledem na jezero a nabízejí prvotřídní služby, jako jsou lázně, masáže a sportovní aktivity. Hosté se mohou těšit na nadstandardní pohodlí a vybavení, včetně bazénů, posilovny a restaurací s bohatou nabídkou místní i mezinárodní kuchyně.

Pro ty, kteří preferují přírodní atmosféru, jsou k dispozici také řady rodinných penzionů a turistických chat. Tyto ubytovací zařízení jsou často obklopeny krásnou zelení a nabízejí útulné pokoje s veškerým potřebným vybavením. Hosté zde mohou zažít autentickou pohostinnost, ochutnat místní kuchyni a prozkoumat okolní přírodu.

Další možností je ubytování v některém z místních rodinných penzionů. Tyto penziony jsou často vlastněny a provozovány místními rodinami a nabízejí útulné pokoje za dostupné ceny. Hosté zde mohou nalézt autentický kousek indické kultury, strávit čas s místními obyvateli a objevit skryté poklady Nainitalu.

Nainital je město bohaté na zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Naini Lake (Nainitalské jezero), které je obklopené horami a nabízí možnost pro plavbu na lodi nebo procházky podél břehů. Dalšími zajímavými místy jsou například Naina Devi Temple (chrám Naina Devi), který je jedním z nejvýznamnějších hinduistických chrámů v oblasti, nebo Naini Peak, který nabízí úchvatný výhled z výšky na celé okolí.

Když se rozhodnete navštívit Nainital, nezapomeňte si zarezervovat ubytování předem. Město přitahuje mnoho turistů, zejména během letní sezóny, a ubytovací kapacita je omezená. Z Čech lze jednoduše rezervovat ubytování přes různé rezervační platformy nebo si zajistit pomocí cestovní kanceláře.

Do Nainitalu přijíždí mnoho turistů, aby se vzdálili od rušného života ve městech a prožili klidné chvíle přírody. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion nebo chatu, budete mít skvělou možnost nalézt si ubytování podle svých potřeb a představ. Navštivte Nainital a zažijte unikátní kombinaci horského jezera, zelené přírody a bohaté kultury.


Počasí Indie Nainital


Nainital je krásné malé město v severní části Indie, které leží v nadmořské výšce 2 084 metrů a je obklopené zelenými horami. Toto město je velmi oblíbenou turistickou destinací, protože nabízí nádhernou krajinu, spoustu aktivit a také tropické podnebí.

Podnebí v Nainitalu je charakterizováno středomořským podnebím, což znamená, že zde převažuje chladné a mírné klima. V létě se teploty pohybují mezi 18 a 28 stupni Celsia, což znamená, že je poměrně chladno. V sezóně dešťů, která trvá od června do září, dochází k velkým srážkám a teploty klesají na 15 stupňů Celsia.

V zimě, která trvá od listopadu do února, jsou teploty velmi nízké a klesají na 0 stupňů Celsia. V této době může napadnout sníh a cesty mohou být kvůli jeho vysoké vrstvě uzavřené.

Celkově lze říci, že nejlepší období k návštěvě Nainitalu je od března do května a od září do listopadu. Teploty jsou na těchto obdobích příjemné a srážky jsou minimální.

Co se týče turistických atrakcí, Nainital nabízí spoustu aktivit, jako jsou vodní sporty, túry, horolezectví a horská kola. Největšími atrakcemi jsou Naina Devi Temple, který je věnován hinduistické bohyni, a Naini Lake, které je velmi oblíbenou rekreační oblastí.

V Nainitalu je také mnoho malých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční indickou kuchyni. Jedná se především o různé druhy kari, rýže a dal.

Celkově lze tedy říci, že Nainital je velmi oblíbenou turistickou destinací v Indii díky krásnému okolí, tropickému podnebí a spoustě zábavy a aktivit. Pokud tedy plánujete cestu do Indie, neváhejte a navštivte toto nádherné místo.


Dovolená Indie Nainital


Dovolená v Indii je jedinečným zážitkem, který může přivést neopakovatelné vzpomínky a dobrodružství. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Indii je Nainital, malebné město obklopené himálajskými horami a slavnými jezery.

Nainital se nachází v indickém svazovém státě Uttarakhand a je známý svými krásnými jezery, zelenými kopcemi a příjemným podnebím. Město bylo založeno britskou koloniální vládou jako letní sídlo a dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří hledají útěk od každodenního shonu.

Jezero Naini je jedním z nejznámějších míst v Nainitalu. Toto jezero ve tvaru písmene C je obklopeno zelenými kopci a nabízí klidnou a relaxační atmosféru. Mnoho turistů si pronajímá malé čluny nebo paddleboardy a vydává se na procházky po jezeře, aby obdivovalo okolní scenérie. Na březích jezera najdete také mnoho restaurací a obchodů, které nabízejí tradiční indickou kuchyni a suvenýry.

Dalším populárním místem v Nainitalu je Naina Devi Temple, starobylý hinduistický chrám zasvěcený bohyni Durgě. Leží na vrcholu kopce a lze se k němu dostat po strmých schodech nebo lanovkou. Z vrcholu kopce se otevírá nádherný výhled na město a okolní jezera.

Pokud máte rádi procházky v přírodě, určitě nevynechejte návštěvu Tiffin Top. Tato vyhlídka nabízí panoramatický výhled na himálajské hory a je ideálním místem pro picknick či odpočinek v přírodě.

Dále je v Nainitalu mnoho dalších aktivit, které můžete podniknout. Můžete navštívit Nainital Zoo, který je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, nebo se vydat na treky do okolních hor a vesnic.

Nainital je rovněž obklopen několika dalšími malebnými jezery, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější z nich patří Bhimtal, Sattal a Naukuchiatal. Všechna tato jezera nabízejí klidné a relaxační prostředí a často jsou místem pro různé vodní aktivity, jako je jízda na člunu nebo rybaření.

Pokud plánujete návštěvu Indie, Nainital by měl být významnou součástí vašeho itineráře. Toto malebné město nabízí nejen nádherné přírodní scenérie a jezera, ale také bohatou kulturu a příležitost pro dobrodružství v himálajském horském prostředí. Nainital je skutečným rájem pro všechny milovníky přírody a klidu.


Letenka Indie Nainital


Letenka do Indie: Po stopách krásného města Nainital

Indie je země plná pokladů a turisticky atraktivních míst. Jedním z těchto unikátních a kouzelných destinací je malé město Nainital, které se nachází v indickém státě Uttarakhand, zvaném také Zahrada Indie. Pokud se chystáte na dovolenou do Indie, město Nainital by nemělo z vaší cestovní itineráře chybět.

Prvním krokem k cestě do Indie je samozřejmě získání letenky. Letenky do Indie se dají zakoupit u různých leteckých společností a ceny se liší podle sezóny a platební třídy. Je tedy dobré využít srovnávače letenek, které vám pomohou najít nejlepší možné nabídky.

Po příletu na mezinárodní letiště v Delhi, budete muset pokračovat v cestě do Nainitalu. Existuje několik možností, jak se tam dostat. Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta je pronájem taxíku, který vás doveze přímo do Nainitalu. Další možností je využití autobusové dopravy. Autobusy jezdí pravidelně z delhijského autobusového terminálu a cesta trvá asi 8-9 hodin, v závislosti na dopravě. Pokud byste rádi zažili autentický indický způsob cestování, můžete zvolit vlakovou dopravu. Vlaky z Delhi do Kathgodamy, nejbližší železniční stanice, trvají přibližně 6-7 hodin. Po příjezdu do Kathgodamy je nutné ještě absolvovat cca 1,5 hodiny cesty taxíkem nebo autobusem do Nainitalu.

Nainital je rájem pro milovníky přírody a romantiku. Leží v pohoří Kumaon, obklopené kopci a jezerem Naini, po kterém je město pojmenováno. Na březích jezera si můžete prohlédnout několik překrásných historických budov, jako například palác Raj Bhavan nebo kostel St. John.

Nainital nabízí také různé aktivity pro turisty. Můžete se vydat na procházku kolem jezera a užívat si nádherné výhledy na okolní krajinu, nebo se projíždět na člunu po jezeře. Město je známé také pro své nákupy a můžete si zde koupit různé předměty, jako jsou šperky, koberce nebo místní ručně vyráběné suvenýry.

Pro ty, kterým se zdá Nainital příliš rušné, je možnost vyrazit do okolních hor a džunglí, kde najdete klid a krásnou přírodu. V blízkosti Nainitalu se nachází také několik vodopádů, které stojí za návštěvu.

Po návratu z dovolené v Nainitalu lze využít stejnou dopravní cestu jako na příjezd. Opět se můžete rozhodnout pro autobus, vlak nebo pronajmutí taxíku.

Letenka do Indie je branou do úžasného světa exotických krajin a obohacení pro ty, kteří touží po nových zkušenostech a dobrodružství. Nainital, krásné horské město, je jedním z těch míst, které vás ohromí svou krásou a nabídkou aktivit. Nebuďte váhaví, vydejte se na cestu do Indie a objevte kouzlo Nainitalu!


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky