Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Austrálie Darwin (Severní teritorium)

Počasí Austrálie Darwin (Severní teritorium)


Darwin je hlavním městem Severního teritoria v Austrálii. Leží v severovýchodní části země. Jeho klima je tropické savanové, s vysokou vlhkostí a teplotami po většinu roku.

Letní období (listopad až duben) je obdobím dešťů. Tropické bouřky a cyklóny jsou běžné, a to zejména v období od prosince do března. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje od 24°C do 32°C. Den bývá velmi horký a vlhký, zatímco noci jsou chladnější a příjemnější.

Zimní období (květen až říjen) je sušší a vzduch je méně vlhký. Průměrná teplota v zimě se pohybuje od 18°C do 30°C. Denní teploty jsou stále velmi teplé, zatímco noci jsou příjemně chladné.

Nejteplejší měsíce v Darwinu jsou ledna a únor, kdy teploty mohou stoupat až na 35°C. Zima přináší mírnější počasí a teploty klesají pouze na 20°C.

Darwin je také charakterizován vysokou vlhkostí vzduchu během celého roku, většinou kolem 80%. To znamená, že v létě se může cítit velmi dusno a těžko se snáší horké počasí.

Vzhledem k tomu, že Darwin má celoročně teplé klima, je ideálním místem pro návštěvu v zimě. Turisté mohou vychutnat celou řadu aktivit, například prohlídku přírodních parků, vodopádů a pláží v okolí města.

Celkově lze říct, že Darwin má své specifické klimatické podmínky, které se můžou mnohým zdát těžko zvladatelné. Nicméně, pro turisty, kteří se chtějí vyhnout chladnějším klimatickým podmínkám a vychutnat si tropické počasí, může být Darwin skvělou destinací na dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Darwin (Severní teritorium)


1) Jak se dostat do Darwinu?
Existuje několik způsobů, jak se dostat do Darwinu. Jednou možností je letecky přistát na mezinárodním letišti v Darwinu. Další možností je cestovat po silnici z jiných australských měst, jako je Alice Springs, nebo se připojit k některé z organizovaných autobusových tras.

2) Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Darwinu?
V Darwinu je mnoho skvělých míst k navštívení. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Darwin Botanic Gardens, Museum and Art Gallery of the Northern Territory, Crocosaurus Cove (krokodýlí zoo), Mindil Beach Sunset Market a Katherine Gorge.

3) Kdy je nejlepší doba k návštěvě Darwinu?
Nejlepší dobou pro návštěvu Darwinu je období sucha, které běží od května do září. Během této doby jsou teploty příjemné a srážky minimální. Je však třeba si uvědomit, že Darwin má tropické podnebí, takže celoročně lze očekávat horké a vlhké počasí.

4) Kde se ubytovat v Darwinu?
V Darwinu najdete širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, hostelů a kempů. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti pobřeží nebo v centru města, takže je snadné dostat se k hlavním atrakcím a restauracím.

5) Můžete v Darwinu vidět krokodýly?
Ano, Darwin je proslulý svými krokodýly. Existuje několik možností, jak je vidět v blízkosti města. Crocosaurus Cove je krokodýlí zoo s možností plavat s krokodýly. Kromě toho se dá také spojit s organizovanými výlety do přírody, které nabízejí možnost vidět divoké krokodýly ve volné přírodě.

6) Co je typické jídlo v Darwinu?
V Darwinu najdete různé kuchyně z celého světa, ale jedním z typických jídel je místní specialita z mořských plodů nazvaná "Barramundi". Tento sladkovodní rybí druh je oblíbený mezi místními i turisty a často se podává s hranolkami a salátem.

7) Jaká je cena za jídlo a pití v restauracích v Darwinu?
Ceny jídel a pití v restauracích v Darwinu se mohou lišit, ale obecně lze očekávat, že budou trochu vyšší než v jiných částech Austrálie. Průměrná cena za hlavní jídlo v restauraci se pohybuje kolem 20-40 AUD, zatímco cena za pivo nebo víno je obvykle kolem 7-10 AUD.

8) Jaké outdoorové aktivity jsou v Darwinu k dispozici?
V Darwinu se nachází mnoho outdoorových aktivit. Kromě návštěvy přírodních parků a pláží můžete se věnovat rybaření, surfování, jízdě na kajaku, potápění nebo výletům do národního parku Kakadu, kde se můžete setkat s divokou přírodou a aboriginskou kulturou.

9) Můžete doporučit nějaký trh nebo festival v Darwinu?
Mindil Beach Sunset Market je nejpopulárnějším trhem v Darwinu. Koná se každý čtvrtek a neděli večer na Mindil Beach a nabízí široký výběr potravin, umění, řemesel a živé hudby. Dalším zajímavým festivalem je Darwin Festival, který se koná v srpnu a nabízí divadelní představení, hudbu, filmy a další kulturní aktivity.

10) Jaké jsou bezpečnostní opatření v Darwinu ohledně divokých zvířat?
Vzhledem k tomu, že Darwin se nachází v Severním teritoriu, kde je hojnost divokých zvířat, je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny. Pokud se nacházíte v blízkosti vody, zejména při koupání a rybaření, je důležité být ostražití ohledně přítomnosti krokodýlů. Doporučuje se dodržovat značení a pokyny na plážích a nechodit do vody v nedoporučených oblastech.


Ubytování Austrálie Darwin (Severní teritorium)


Australské město Darwin, které se nachází v Severním teritoriu, je populárním turistickým cílem a také důležitým hospodářským centrem této oblasti. Je proto přirozené, že Darwin nabízí široké spektrum možností ubytování.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit například hotel Hilton Darwin, který se nachází v centru města a nabízí nádherný výhled na přístav. Hotel disponuje moderními pokoji a apartmány vybavenými klimatizací, TV a minibarem, ale také wellness centrem a bazénem na střeše. Podobné služby a vybavení nabízí i hotel Novotel Darwin CBD, který se nachází v blízkosti obchodního centra a restaurací.

Pokud se naopak chcete ubytovat na levnější úrovni, v Darwinu najdete řadu hostelů a guesthousů. Například The Melaleuca on Mitchell je velký hostelský komplex kolejového typu s více než 100 pokoji, kde se hosté mohou ubytovat v ložnicích sdílených s dalšími osobami. Hostel se nachází v centru města a nabízí řadu společných prostor pro relaxaci, jako jsou kuchyně, TV místnosti a zahrady s bazénem.

Další možností ubytování jsou apartmány a studia, které jsou ideální pro cestování s rodinou nebo větší skupinou lidí. Například Oaks Darwin Elan Hotel nabízí prostorné apartmány s vybavením kuchyní a pračkami, ale i jednotky s výhledem na oceán a přístav. Vzhledem k poloze v centru města je také snadné se zde přesunout po městě.

Celkově lze říci, že Darwin nabízí široké možnosti ubytování pro každého, od luxusních hotelů až po hostely a apartmány. Ať už hledáte klidné místo pro relaxaci nebo výchozí bod pro poznávání města a okolí, Darwin vám určitě nabídne ubytování, které splní vaše očekávání.


Letenka Austrálie Darwin (Severní teritorium)


(letiště Darwin International Airport)

Pokud hledáte exotickou destinaci, která nabízí jak překrásné scenérie, tak i bohatou historii, pak je určitě Severní teritorium Austrálie tou správnou volbou. Pokud navíc zvažujete návštěvu této oblasti, letenka do Darwinu by měla být vaší první a rozhodující volbou.

Darwin, hlavní město Severního teritoria, je kulturním a obchodním centrem této oblasti. Letiště Darwin International Airport je hlavním vstupem do tohoto regionu a nabízí širokou škálu letů z celého světa. Z Evropy, Asie a jižního Pacifiku můžete letět do Darwinu přes několik mezinárodních leteckých společností, jako jsou Qantas, AirAsia, SilkAir a Emirates.

Po příletu na letiště Darwin International Airport nic nebrání tomu, abyste okamžitě začali objevovat krásy Severního teritoria. Nechte se unést úchvatnou divočinou, která je domovem mnoha exotických druhů zvířat a rostlin a poznávejte kulturu místních obyvatel. Zajisté si užijete nevšední zážitky v národní rezervaci Kakadu National Park, kde narazíte na neuvěřitelnou flóru i faunu, ale také na zachovalé skalní malby, které mají výraznou historickou hodnotu.

Severní teritorium Austrálie nabízí také klenoty, jako jsou Tiwi ostrovy. Tyto ostrovy jsou domovem aboridžinské kultury a s nimi spojenými uměleckými tradicemi. Při své cestě můžete navštívit i Arnhem Land, oblast, která byla až do nedávné doby pro turisty uzavřená. Tento kraj je nesmírně důležitý pro tradiční obyvatele, a tak se zabezpečuje, aby výlety turistů byly organizovány udržitelně a s respektem k místní kultuře.

Závěrem, Severní teritorium Austrálie vás jistě nadchne svojí exotickou krásou a historickou hodnotou a letenka do Darwinu bude vaší bránou k neopakovatelným zážitkům. Pokud hledáte novou a nezapomenutelnou zkušenost, je toto místo určitě tou správnou volbou.


Dovolená Austrálie Darwin (Severní teritorium)


Darwin, ležící v Severním teritoriu Austrálie, je rozmanitá a působivá destinace, kterou byste si měli určitě zahrnout do svého seznamu cestování. Tento region nabízí nekonečnou řadu zážitků pro dovolenou, která vám naplní vaše touhy po dobrodružství, potěšení i odpočinku.

První na seznamu atrakcí je zřídkakdy vídaná přírodní krása, kterou je národní park Kakadu, který se rozprostírá na ploše více než 20 tisíc kilometrů čtverečních. Park je domovem pro více než 280 druhů ptáků, krokodýly a další zástupce australské fauny. Kakadu je také chráněným australským dědictvím a je považován za jeden z nejvíce biodiverzních národních parků na světě.

Po prohlídce národního parku Kakadu se můžete vypravit do města Darwin. Nachází se zde mnoho šťastlivých turistů, kteří si užívají místní pláže, obchody a jídlo. I přes to, že v Darwinu, stejně jako v celém Severním teritoriu, vládne horké a vlhké klima, má město mnoho osvěžujících barů a restaurací.

Další z míst, které byste si na vaší dovolené v Darwinu neměli nechat ujít, je návštěva místního rybářského trhu. Trh je legendární pro své pestrobarevné a nezapomenutelné tradiční místní pokrmy.

Pro milovníky historie navštivte Muzeum severního teritoria, které je plné výstav a ukazuje bohatou historii oblasti. Nedaleko města se nachází také historické město Palmerston, které bylo během druhé světové války používáno jako vojenská základna a námořní základna.

Pokud se vydáte směrem na jih od Darwinu, najdete neuvěřitelné scenérie v Nitmiluk Gorge a Edith Falls. Tyto oblasti jsou ideálním místem pro kajakování nebo pro turistiku.

V Severním teritoriu existují i další atrakce, jako jsou Aboriginalská rezervace a kultura, další národní parky a volně žijící zvířata, štíři, australské dingy a mnoho dalšího.

Celkově Darwin a Severní teritorium Austrálie nabízí neuvěřitelné možnosti pro dovolenou naplněnou dobrodružstvím a zábavou. S pestrou nabídkou přírodních krás, kulturních prohlídek a velkého množství zábavných a relaxačních aktivit jistě nebudete litovat rozhodnutí navštívit tuto část Austrálie.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky