Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Arménie Klášter Noravank

Letenka Arménie Klášter Noravank


Arménie je země bohatá na kulturní dědictví a historické památky. Mezi nejznámější patří klášter Noravank, který se nachází v údolí estakády řeky Arpa.

Noravank byl postaven v 13. století a patří mezi největší a nejnavštěvovanější památky v Arménii. Klášter byl postaven na skalnaté vyvýšenině v údolí, čímž se stal nejen architektonickým, ale i přírodním skvostem.

Při návštěvě kláštera Noravank si můžete prohlédnout několik staveb, z nichž nejvýznamnější jsou Kostel Svatého Karapeta a Bělobřezová galerie, ve které jsou umístěny nádherné fresky.

Pokud se chystáte navštívit klášter Noravank, můžete si zakoupit letenky přímo do hlavního města Arménie, Jerevanu. Z letiště je možnost vyrazit do města autobusem nebo taxíkem. Cesta do kláštera Noravank trvá přibližně dvě hodiny.

Pokud nejste fanouškem veřejné dopravy, můžete si pronajmout auta nebo motocykly v Jerevanu a jet podél údolí řeky Arpa ke klášteru. Cesta tudy je velmi malebná a nabízí nádherné výhledy na Arménii.

Před návštěvou kláštera Noravank si nezapomeňte připravit dostatečné množství vody a krému na opalování, jelikož se nachází v aridním klimatu. Stejně tak nezapomeňte na pohodlné boty a kameru, abyste si mohli zachytit nádherné okolí a vzpomínky na tuto fantastickou památku.

V Arménii je mnoho krásných památek k vidění, ale klášter Noravank patří mezi ty nejkrásnější. Proto, pokud se chystáte na cestu do této země, nezapomeňte navštívit tento krásný klášter.


Dovolená Arménie Klášter Noravank


Arménie je země, která v sobě skrývá bohatou historii a kulturu. Mezi nejatraktivnější turistické cíle této země patří klášter Noravank, který se nachází v údolí řeky Amaghu v provincii Vajoc Dzor.

Historie kláštera Noravank sahá do 12. století, kdy byl postaven jako sídlo biskupů z Syunik. V průběhu let zde vznikla komunita mnichů, kteří se věnovali náboženským a kulturním aktivitám. Klášter Noravank se stal jedním z nejdůležitějších středisek křesťanského umění v Arménii.

Charakteristickým znakem kláštera je jeho architektura. Celý areál je obklopen mohutnými skalami a budovy jsou postaveny z různých druhů kamene, což vytváří kontrastní a působivý obraz. Nejvýznamnější stavbou je chrám sv. Karapeta, který je pokrytý mnoha reliéfy, sochami a ornamenty.

Další zajímavou stavbou na území kláštera Noravank je kaple sv. Jana, která je vystavěna na samostatné skále a přístupná je pouze po schodech. Tento přístup umocňuje pocit duchovního zážitku a poskytuje krásné výhledy na okolní krajinu.

V neposlední řadě stojí za návštěvu i klášterní muzeum, kde jsou vystaveny cenné historické a náboženské předměty. Zde se můžete dozvědět více o historii kláštera Noravank a celé Arménie.

Kromě prohlídek a návštěv katedrály se můžete také projít v blízkosti chrámu a užít si jedinečnou atmosféru kláštera. Zdejší prostředí nabízí klid a pohodu, a proto se tento klášter stal populárním místem pro relaxaci a oddych.

Pokud se chystáte na dobré jídlo, můžete zkusit místní restauraci, která nabízí tradiční arménské jídla a pití. Restaurace se nachází přímo v prostorách kláštera a její terasa nabízí skvělý výhled na okolní krajinu.

Dovolená v Arménii a návštěva kláštera Noravank je skvělou volbou pro ty, kteří hledají zážitky ze středověku a chtějí poznat kulturní bohatství této země. Pokud máte zájem o turistickou destinaci, která je plná historie a spirituality, pak by měl klášter Noravank být vaší volbou.


Počasí Arménie Klášter Noravank


Klášter Noravank je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních památek Arménie. Nachází se ve skalním kaňonu Vajots Dzor, v jihozápadní části země. Jeho poloha a okolní příroda vytváří jedinečnou atmosféru, která je ovlivněna také místním klimatem.

Arménie je vždy spojována s mírně kontinentálním podnebím s horkými léty a chladnými zimami. Klášter Noravank leží ve výšce 1300 metrů nad mořem, což přispívá k jeho unikátnímu počasí. V létě se teploty pohybují přibližně mezi 25-35 °C, což přináší horké a slunečné dny. Návštěvníci se mohou těšit na teplé počasí a sluneční záření, které dodává klášteru a jeho okolí nádherný vzhled.

Zima v Noravanku je chladná, s teplotami, které se pohybují kolem -10 °C až 5 °C. Sněhové srážky jsou časté, což přispívá k romantické atmosféře a vytváří kouzelný obrázek kláštera obklopeného bílým kobercem. Kvůli tomu je vhodné navštívit Noravank v zimním období, pokud máte rádi zimní scenérie a zimní sporty, jako je například lyžování.

Jaro a podzim jsou klidnými obdobími v klášteře Noravank, kdy se teploty pohybují mezi 10-20 °C. Tato období jsou ideální pro procházky po okolí, kdy můžete obdivovat krásu přírody, která se začíná probouzet nebo otvírat. Rozkvetlé květiny a střídání barev na stromech dává klášteru a jeho okolí jedinečný vzhled.

Celkově lze říci, že počasí v klášteře Noravank je různorodé a ovlivňuje atmosféru tohoto historického místa. Bez ohledu na roční období je však klášter vždy krásným a majestátním místem, které stojí za návštěvu. Připravte se na teplé léto, chladnou zimu nebo nezapomenutelné jaro a podzim v Noravanku a vychutnejte si jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy.


Ubytování Arménie Klášter Noravank


Klášter Noravank je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních památek Arménie. Nachází se ve skalnatém údolí na jihu země, asi 120 km od hlavního města Jerevanu.

Klášter byl postaven v 13. století a je jedním z nejlepších příkladů arménské architektury té doby. Jeho dominantou je hlavní kostel svatého Karapeta s nádherně zdobenou fasádou, která je typická pro arménskou středověkou architekturu. Klášter je obklopen skalnatými horami a malebnou přírodou, což dodává tomuto místu jedinečnou atmosféru.

Noravank je také důležitým duchovním centrem Arménie. Byl domovem pro mnoho mnichů a byl známý svým vzděláváním a vědeckou prací. Klášter byl významným centrem překladu a kopírování starých rukopisů, které byly velmi důležité pro uchování arménské kultury a historie.

Turisté mohou navštívit Noravank a prozkoumat jeho fascinující architekturu a dědictví. Mohou se procházet po klášterním komplexu, navštívit kostely, kaple a další budovy. Je také možné vidět několik nádherně zdobených khachkarů, což jsou kamenné kříže, které jsou jednou z charakteristických rysů arménského náboženského umění.

Kromě toho, že je klášter samotný velmi zajímavý, okolní krajina je nádherná. Skalní útesy a horské vrcholy vytvářejí dokonalou kulisu pro tuto historickou památku. Je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí relaxovat a užít si přírodu a klid.

Noravank je také často navštěvován během arménských svátků a slavností, kdy se sem sjíždějí jak místní věřící, tak turisté z celého světa. Toto místo se stalo důležitým centrem kulturního a náboženského dědictví, které plní Arménii hrdostí.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, rozhodně byste neměli vynechat klášter Noravank. Jeho krása, historie a nádherné okolí vás jistě ohromí. Bude to pro vás nezapomenutelný zážitek a jedinečná příležitost poznat arménskou kulturu a dědictví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Klášter Noravank


1. Kde se nachází Klášter Noravank?
Klášter Noravank se nachází v Arménii, v provincii Vajoc Dzor, nedaleko města Eghegnadzor.

2. Jak se dostat do Kláštera Noravank?
Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště v jiharménském městě Jerevan. Z letiště je možné se dopravit do kláštera autem (přibližně 2 hodiny) nebo autobusem.

3. Jaký je otevírací čas Kláštera Noravank?
Klášter Noravank je otevřen každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

4. Je nutné mít nějaké vstupné do Kláštera Noravank?
Ano, návštěvníci musí platit vstupné do kláštera. Cena se může lišit v závislosti na stáří a národnosti návštěvníka.

5. Jaká je historie Kláštera Noravank?
Klášter Noravank byl postaven ve 13. století a je jedním z nejvýznamnějších arménských klášterů. Byl sídlem věhlasného arménského kněze a básníka Momika, který zde vytvořil mnoho vzácných rukopisů.

6. Jaké jsou hlavní atrakce Kláštera Noravank?
Mezi hlavní atrakce patří Katedrála Svatého Jana Křtitele, Katedrála Svatého Astvatsatsin a klášterní komplex, který nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

7. Existují nějaké pravidla pro návštěvu Kláštera Noravank?
Ano, při návštěvě kláštera je důležité se řídit určitými pravidly. Patří sem dodržování oděvních zvyklostí (ženy by měly mít zakryté ramena a nosit dlouhé sukně), dodržování ticha a zachování respektu k posvátným místům.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kláštera Noravank?
Nejlepší čas k návštěvě kláštera je od jara do podzimu. V těchto měsících je počasí příjemné a příroda okolo kláštera je v plné kráse.

9. Existují v okolí Kláštera Noravank restaurace nebo ubytování?
Ano, v blízkosti kláštera se nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni. Ubytování je také dostupné v okolních městech jako je Eghegnadzor.

10. Je možné se dostat k Klášteru Noravank veřejnou dopravou?
Ano, je možné se dostat do kláštera autobusem z města Eghegnadzor. Avšak frekvence spojů může být omezená, takže se doporučuje se dopravit vlastním vozidlem, pokud je to možné.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky