Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Tchaj-wan Taiping Mountain

Dovolená Tchaj-wan Taiping Mountain


Tchaj-wan je ostrovová země v Asii, kterou můžete navštívit z mnoha důvodů. Krásné pláže, bohatá kultura, dechberoucí krajina a gastronomie jsou jen některé z důvodů, proč si zvolit dovolenou právě zde. Dnes vám přinášíme návod, jak si užít tuto krásnou zemi při návštěvě Taiping Mountain.

Taiping Mountain, nebo také Taipingshan (太平山), je hora v centrální oblasti Tchaj-wanu. Tato národní kulturní krajina je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro místní i návštěvníky ze zahraničí. Hora se nachází v nadmořské výšce 2932 metrů nad úrovní moře a nabízí nádherné výhledy.

Z Prahy do Tchaj-wanu letíte asi 12 hodin a 30 minut s mezipřistání v Paříži nebo Londonu. Jakmile přistanete na tchajwanském ostrově, můžete si půjčit auto nebo jet na autobusovém zájezdu. Cesta z Tchaj-peje trvá asi 3 a půl hodiny. Když se dostanete na Taiping Mountain, pochopíte, proč sem míří tolik turistů.

Taipingshan nabízí nádherné procházky v horách, vodopády, kvetoucí květiny, horské lesy, výhledy na okolní krajiny a možnosti sledování divokých zvířat v přírodním prostředí. Toto místo je také známé pro mírné klima po celý rok a krásné letní a zimní krajiny.

Chcete-li získat nejlepší zážitek z Taiping Mountain, můžete si pronajmout horské kolo a projet se po okolí. Pokud jste milovník adrenalinu a dobrodružství, zkuste absolvovat dráhu s lanovkou. Můžete navštívit nejméně 8 míst s různými turistickými trasami.

Hory vousy, které jsou skutečně silné stromy, rostoucí v horách Tchaj-wanu a sloužící jako alegorie k trvalosti a vitality Tchaj-wanu. Při návštěvě Taiping Mountain můžete vidět tyto hory vousy a stezky v lese, a odpočinout si od každodenních starostí.

Místní kuchyně na Taiping Mountain je skvělá a musíte zde ochutnat tchajwanské speciality. Tchajwanským národním jídlem je sladký, pikantní a aromatický chleba tzv. baozi. Nabízí se zde také tradiční tchajwanské polévky, různé ryby, mořské plody a další lahůdky.

V zimě je Taiping Mountain ideálním místem pro lyžování a snowboarding. V létě je to místo pro turistiku, horská kola a pikniky. Během podzimní sezóny se můžete těšit na sledování změny barev listů. A co je nejdůležitější, celý rok můžete užívat překrásné přírodní scenérie a nádherných výhledů, které nabízí Taipingshan.

Věříme, že jsme vás přesvědčili, že Taiping Mountain na Tchaj-wanu stojí za návštěvu. Zážitek z tohoto krásného místa vám zůstane na dlouho v paměti. Takže přijeďte na dovolenou na Tchaj-wan a užijte si krásy přírody a tamější kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Taiping Mountain


1. Jak se dostat na Tchaj-wan Taiping Mountain?
- Nejsnáze se na Taiping Mountain dostanete pomocí silnice č. 14 s vlastním vozidlem nebo můžete využít veřejnou dopravu a jet autobusem č. 6704 z Taichungu do obce Wushe, odkud je možné dojít pěšky nebo využít místní dopravy.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Taiping Mountain?
- Nejlepší doba pro návštěvu Taiping Mountain je od dubna do října, kdy je počasí příznivé a vyhovuje pro pěší turistiku. V zimě může být v oblasti chladno a sněhové přeháňky nejsou neobvyklé.

3. Jak dlouho trvá výstup na Taiping Mountain?
- Délka výstupu závisí na zvolené trase, kondici turisty a počasí. Průměrně se výstup pohybuje kolem 4-6 hodin.

4. Jsou na Taiping Mountain ubytovací možnosti?
- Ano, na Taiping Mountain jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, hostinců a turistických chat.

5. Jaké aktivity mohu na Taiping Mountain podniknout?
- Na Taiping Mountain je možné podniknout různé aktivity, včetně pěší turistiky, cykloturistiky, pozorování ptáků, pikniků a procházek přírodou.

6. Je nutné si předem zakoupit vstupenku na Taiping Mountain?
- Ne, vstup na Taiping Mountain je zdarma. Do některých atrakcí nebo ubytování však může být potřeba rezervace nebo platba vstupného.

7. Jsou na Taiping Mountain k dispozici turistické průvodce?
- Ano, na Taiping Mountain je možné si najmout turistického průvodce, který vám může pomoci s orientací v oblasti a poskytne vám více informací o místní přírodě a historii.

8. Je na Taiping Mountain dostupná strava a pití?
- Ano, v oblasti Taiping Mountain jsou k dispozici restaurace, kavárny a obchody se suvenýry, kde si můžete koupit jídlo a pití.

9. Jsou na Taiping Mountain vhodné trasy pro rodiny s dětmi?
- Ano, na Taiping Mountain jsou k dispozici různé trasy s různou obtížností, takže je možné najít vhodné trasy pro rodiny s dětmi.

10. Jaká je nadmořská výška Taiping Mountain?
- Taiping Mountain se nachází ve výšce přibližně 3 860 metrů nad mořem.


Počasí Tchaj-wan Taiping Mountain


Tchaj-wan je krásný ostrov, který je známý svým úžasným přírodním bohatstvím a různorodými klimatickými podmínkami. Jedním z nejvýznamnějších míst na ostrově je Taiping Mountain, která se nachází v centrální části Tchaj-wanu. V tomto článku se podíváme na to, jaké může být počasí na této hoře a jaké jsou nejlepší časy k návštěvě.

Taiping Mountain je jedním z nejvyšších vrcholů na Tchaj-wanu, s nadmořskou výškou přesahující 3 500 metrů. Tato hora je oblíbeným cílem pro turisty a horolezce, kteří sem přicházejí, aby si užili překrásnou krajinu a chladné počasí. Taiping Mountain leží v pohoří Centry Mountains, které působí jako ochranný val proti teplému příboji z oceánu.

Tchaj-wan má vlhké subtropické podnebí, které se v průběhu roku mění. Taiping Mountain, díky své výšce, však nabízí mírnější podnebí než okolní nížiny. Letní teploty se zde pohybují mezi 20 a 25 °C, což je velmi příjemné ve srovnání s klidně 30°C a více, které panují ve městech na pobřeží. V zimě je Taiping Mountain pokryta sněhem a teploty se mohou snížit až na -10°C. Turisté, kteří se sem vydávají v zimě, by měli být opatrní a dobře se vybavit, aby se vyhnuli podchlazení.

Nejlepší období pro návštěvu Taiping Mountain je mezi březnem a listopadem, kdy je počasí mírné a relativně suché. Srážky zde jsou výrazně nižší než na pobřeží, čímž zvyšuje šance na jasnou oblohu a dobrou viditelnost. Během jarního a podzimního období se také opadávají listy stromů, což vytváří malebný pohled. V létě lze očekávat občasné deště a mlhy, které mohou snížit viditelnost.

Pokud se rozhodnete navštívit Taiping Mountain, nezapomeňte si vzít dostatek teplých oblečení a vhodné turistické vybavení. Vzhledem k výšce a různorodému terénu může počasí značně kolísat, takže se připravte na všechny příležitosti. Nejlépe je se poradit s místními průvodci nebo horskými průvodci, aby vám pomohli s plánováním trasy a zajistili vaši bezpečnost.

Taiping Mountain nabízí nádhernou přírodu, úchvatné výhledy a jedinečné počasí. Ať už jste horolezec, turista nebo jen milovník přírody, tato hora vás určitě nadchne. Navštivte Tchaj-wan a objevte krásu Taiping Mountain sami!


Ubytování Tchaj-wan Taiping Mountain


Tchaj-wan je ostrov, který láká mnoho turistů, a to nejen svými krásami, ale i svou kulturou a tradicí. Jedním z nejnavštěvovanějších míst na ostrově je Taiping Mountain, která se nachází v centrální části ostrova. Taiping Mountain je nejvyšší horou v oblasti Tai'an a poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Taiping Mountain, stojí za zvážení zajištění ubytování poblíž této lokality. Existuje zde několik možností ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek.

Jedna z možností je ubytování v hotelu, který se nachází v centru Tai'an. Tento hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a výhledem na horu Taiping. Kromě toho zde najdete restauraci, která podává tradiční tchajwanské jídlo a zároveň vám umožní ochutnat i některé z místních specialit.

Další možností je pronájem chaty v blízkosti Taiping Mountain. Tyto chaty jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít autentický zážitek a vychutnat si přírodu. Tyto chaty jsou obvykle zařízeny v tradičním stylu a nabízejí prostorné pokoje a kuchyňský kout. Chaty jsou obklopeny přírodou a umožňují vám prožít opravdové dobrodružství.

Pokud hledáte luxusnější možnosti ubytování, můžete vyrazit do některého z okolních měst, kde najdete několik luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí vynikající služby a dostatek prostoru pro pohodlný pobyt. Můžete si užít wellness centrum, bazén a mnoho dalších vybavení.

Všechny tyto možnosti ubytování vám umožní prožít krásy Taiping Mountain. Bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružnou dovolenou nebo luxusní pobyt, Taiping Mountain vám nabídne nespočet zážitků. Tak neváhejte a vydejte se prozkoumat tuto nádhernou lokalitu na Tchaj-wanu.


Letenka Tchaj-wan Taiping Mountain


Tchaj-wan Taiping Mountain je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Tchaj-wanu. Tento horský vrchol, který se nachází na severovýchodě ostrova, nabízí spektakulární výhledy na překrásnou krajinu a je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Tchaj-wan Taiping Mountain, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, letadlo. Mnoho leteckých společností nabízí letenky na tuto populární destinaci, včetně China Airlines a EVA Air.

Letenky na Tchaj-wan Taiping Mountain jsou k dispozici na mnoha online cestovních portálech, včetně Expedia a Traveloka. Tyto portály nabízejí širokou škálu leteckých společností a cenově dostupných letenek, takže zákazníci si mohou vybrat to nejlepší pro sebe.

Po příletu na letiště v Tchaj-wanu se turisté mohou rozhodnout mezi různými způsoby, jak se dostat na Tchaj-wan Taiping Mountain. Nejlevnější způsob, jak se tam dostat, je autobusem, který jezdí z letiště do města Hualien, odkud je možné si pronajmout auto nebo si objednat taxík. Další možností je využití rychlého vlaku, který jezdí přímo do Hualien a trvá zhruba 2 hodiny.

Když se turisté dostanou na Taiping Mountain, očekává je nádherný výhled na okolní krajinu. Hory jsou pokryty hustým lesem a jsou obklopeny řadou potoků a vodopádů. Turisté si mohou užít procházky venkovem, výlety na horských vrcholech a mnoho další zážitků.

Celkově lze říci, že cesta na Tchaj-wan Taiping Mountain je velmi doporučená pro ty, kteří hledají přírodu a krásu, které Tchaj-wan nabízí. Ubytování je k dispozici v mnoha horách a v okolních vesnicích a hostitelé jsou velmi přátelští a vstřícní. Tchaj-wan Taiping Mountain je ideálním místem pro ty, kteří hledají oddech a relaxaci v přírodě.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky