Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Itálie Sardinie Palau

Letenka Itálie Sardinie Palau


Pokud toužíte po plážové dovolené a toužíte po krásných modrých mořích, pak by Sardinie mohla být vaším snem. Sardinie je největší ostrov v Středozemním moři a je úžasným místem pro odpočinek, poznávání nových kultur a pro trávení nezapomenutelných chvil. Létání do Sardinie až do města Palau je skvělou volbou pro ty, kteří rádi cestují, ale zároveň požadují vysokou úroveň pohodlí a času.

Palau je krásné město v severovýchodní části Sardinie a jedno z nejpopulárnějších letovisek. Nejvýznamnějším místem, které si zde nesmíte nechat ujít, je národní park La Maddalena. Je tvořen archipelagem o více než 60 ostrovech a ostrůvcích, ležících ve Středozemním moři. Najdete zde skvostné pláže s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. V parku se nachází několik malých obcí, včetně Caprera, kterou obýval italský generál Giuseppe Garibaldi. Můžete se zde projít po stezkách, navštívit muzeum, které se věnuje Garibaldiho životu, a užít si nádherné scenérie.

Další zajímavou destinací je ostrov Budelli, který se nachází v La Maddalena. Ostrov Budelli nebydlí žádní trvale obyvatelé, ale to neznamená, že neexistují turistické atrakce nebo přírodní krásy, které stojí za vidění. Modrá laguna na ostrově vás dokáže uchvátit v jakoukoli denní dobu a je určený pro potápění, plachtění nebo kajak. Pláže se nachází na jihu ostrova s názvem Spiaggia Rosa, a to je jedna z nejkrásnějších pláží na světě.

Další destinací na vašem seznamu by mělo být město Palau, kde je pozoruhodná architektura a mnoho možností pro nakupování a výlety. V blízkém okolí můžete navštívit archeologické naleziště, jako jsou Nuraghes, které jsou pravděpodobně nejvýznamnější zbytky z období Nuragické civilizace, a dodnes uchovávají tajemnou atmosféru.

Lety do Palau jsou nyní k dispozici přímo z České republiky a z dalších zemí. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí objevovat Sardinii v celé její kráse. Rezervace letenek je snadná a rychlá, což vám umožní plánovat svou dovolenou podle svých požadavků.

Zkrátka, Pokud plánujete cestovat do Sardinie, neváhejte a zarezervujte si letenku do Palau hned teď. Tento italský ostrov nabízí to nejlepší, co může zemi nabídnout - slunce, pláže, historii, kuchyni a krásy Středozemního moře. Nespouštějte z očí takovou nádhernou pozvánku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sardinie Palau


1. Jak se dostat z letiště Olbia do Palau?

- Z letiště Olbia je možné se dostat do Palau několika způsoby. Nejběžnější možností je využití taxi služeb, které jsou k dispozici přímo na letišti. Další možností je pronajmout si auto a po silnici dojet do Palau, což je vzdáleno přibližně 40 km. Pro cestování veřejnou dopravou je nejlepší nejprve dojet autobusem či taxíkem do Olbie a odtud pokračovat autobusem do Palau.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Palau?

- Palau je známé svými nádhernými plážemi. Mezi nejpopulárnější patří pláže La Sciumara, Porto Pollo, Capo d'Orso a Cala Capra. Tyto pláže nabízejí bílý písek, azurové moře a úchvatné výhledy na okolní přírodu.

3. Kde se dá v Palau vyzkoušet potápění?

- V Palau je mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy a exkurze pro potápěče všech úrovní. Mezi nejpopulárnější potápěčské lokality v okolí Palau patří National Marine Park, který je domovem mnoha druhů mořských živočichů a korálových útesů.

4. Jaké jsou doporučené restaurace v Palau?

- V Palau je mnoho vynikajících restaurací nabízejících tradiční italskou kuchyni i místní speciality. Mezi doporučené restaurace patří Ristorante Porto Rafael, Ristorante La Vecchia Fonte a Ristorante La Sciumara.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Palau?

- V okolí Palau je mnoho aktivit pro cestovatele. Můžete si naplánovat výlet na snorkeling na ostrov La Maddalena, prozkoumat skalní útvary Capo d'Orso, využít možnosti surfování ve Porto Pollo, nebo si užívat procházky po malebném městě Palau.

6. Kolik stojí trajekt z Palau na ostrov La Maddalena?

- Cena trajektu z Palau na ostrov La Maddalena se může lišit v závislosti na ročním období a dopravci. V obecném průměru se pohybuje kolem 10-15 EUR za osobu za jednu cestu.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Palau?

- Nejlepší doba na návštěvu Palau je na jaře (květen až červen) a na podzim (září až říjen), kdy je počasí příjemné a teplota moře ideální pro koupání. Letní měsíce jsou také oblíbené, ale mohou být plné turistů.

Tyto dotazy a odpovědi vám snad poskytnou užitečné informace o Palau a jeho okolí na Sardinii v Itálii. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat!


Dovolená Itálie Sardinie Palau


Letní dovolená je pro mnoho lidí časem klidu, odpočinku a obdivu přírodního krásy. Pokud hledáte jedinečné místo, které vás uchvátí svým scenériem, pestrobarevnými plážemi a malebnými vesničkami, pak je ostrov Sardinie v Itálii ideální destinací.

Jedním ze zajímavých míst na Sardinii je malé přímořské město Palau. Leží na severovýchodě ostrova a nabízí nádherné výhledy na Tyrhénské moře. Palau je oblíbeným cílem turistů díky svému bohatému kulturnímu dědictví, historii a malebnému přístavu.

Hlavní atrakcí města je nádherný skalnatý útes Capo d'Orso, který připomíná obrovskou sochu medvěda (což je význam italského názvu Palau). Tento útes je možné zdolat po turistické stezce, která vás vyšplhá na vrchol, kde si můžete vychutnat dechberoucí výhledy na moře a okolní kraj. Lze zde také najít různé jeskyně a skalní útvary, které jsou doslova uměleckými díly přírody.

Dalším skvostem, které lze navštívit, jsou pláže. Pláž La Sciumara je považována za jednu z nejkrásnějších na Sardinii. Překrásný jemný písek a azurové moře vytvářejí lákavou kombinaci pro odpočinek. Pro milovníky vodních sportů je zde také dostatek možností ke kitesurfingu, šnorchlování a potápění.

Pokud se vám podaří pronajmout si loď, nebo se převezte trajektem, můžete navštívit také skupinu malých ostrovů nazývanou La Maddalena. Tyto ostrovy jsou součástí stejnojmenné národního parku a nabízí plno atrakcí a malebných pláží.

Palau je také výchozím bodem pro výlety k nejkrásnějšímu ostrovu Sardinie – Costa Smeralda. Tato oblast je známá pro luxusní rezidence a letoviska, ale také překrásnou přírodu a písčité pláže. Můžete navštívit ikonická místa jako Porto Cervo, oblíbené cíle bohatých a slavných, nebo se vydat na výlet za zákoutími a tichými zátokami, kde si budete užívat klidu a pokoje.

Pokud máte rádi procházky a objevování, navštivte také centrum města Palau, kde se nachází úzké uličky, restaurace a obchůdky se suvenýry. Můžete si zde vychutnat typickou sardinskou kuchyni, která je známá svými čerstvými mořskými plody a chutnými recepty.

Pro dovolenou plnou přírodních krás, relaxace na pláži a objevování malebných vesniček není lepší volbou než Sardinie a konkrétně město Palau. Užijete si opravdu jedinečný zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Počasí Itálie Sardinie Palau


Itálie je země s mnoha tvářemi a také s velkým rozmanitostí počasí. Na ostrově Sardinie, který se nachází v Tyrrhenském moři, nedaleko od italského pobřeží, jsou však klimatické podmínky vyrovnávané díky oceánskému proudění subtropickému a středomořskému podnebí.

Městečko Palau, které se nachází na severovýchodním pobřeží Sardinie, je cílem mnoha turistů lákajících se na krásné pláže, čisté moře a příjemné počasí. Průměrná teplota v létě zde dosahuje 30 °C, v zimě pak asi 10 °C. Nicméně v noci může být chladněji, a tak je dobré se vybavit teplejším oblečením.

Sardinie má charakteristické výrazné zimy a teplá léta. Nejchladnějším měsícem v roce je leden, kdy teploty často klesají pod 10 °C. V zimě může být často slyšet bouřky, ale v létě se počasí klidní a vzniká příjemná návštěva pro plážový život a turisty, kteří se chtějí vydat na výlety po ostrově.

Kromě teploty je však nutné brát v potaz i srážky. V období od května do října se zpravidla nevyskytují deštivé dny, což je důvod, proč toto období zaznamenává nejvyšší počet turistů. Naopak v zimě se může objevit téměř 80% srážek, nicméně i tehdy se pršení nevyhýbá celým dnem a nově podaná voda v lesích a loukách se rychle vsakuje.

Pokud plánujete pobyt na Sardinii, není nutné se bát, že by vás počasí zklamalo. Vzhledem k tomu, že se jedná o středomořskou souostroví, pravděpodobně se budete moci těšit na slunce i vodní sporty a nezapomenutelnou dovolenou na jednom z nejkrásnějších ostrovů ve střední Evropě.


Ubytování Itálie Sardinie Palau


Sardinie je druhý největší ostrov v Středozemním moři a nabízí návštěvníkům mnoho krásných pláží, malebných měst a turistických atrakcí. Mezi oblíbené turistické destinace na Sardinii patří i městečko Palau. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, rozhodně byste měli mít zajištěno ubytování v Palau. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v této oblasti.

Hotel La Vecchia Fonte
Hotel La Vecchia Fonte je skvělou volbou pro návštěvníky, kteří se chtějí ubytovat v centru města. Hotel se nachází jen pár kroků od přímořské promenády a několika restaurací. Hotel La Vecchia Fonte nabízí příjemné a čisté pokoje s klimatizací a Wi-Fi zdarma. Hosté se mohou těšit také na vynikající snídaně formou bufetu.

Hotel Palau
Hotel Palau se nachází na břehu zálivu Palau a nabízí nádherný výhled na moře. Hotel je velmi prostorný a nabízí pokoje s balkony nebo terasami s výhledem na záliv. Hosté mohou využít venkovní bazén, sauna a fitness centrum. Hotel Palau se nachází pěší vzdálenosti od několika pláží a městského centra.

Residence Costa Serena
Residence Costa Serena je ideální volbou pro rodiny nebo páry, kteří hledají více prostoru. Jedná se o apartmánový komplex, který nabízí velké apartmány se samostatnou kuchyní a terasou s výhledem na moře. Komplex poskytuje hostům vlastní pláž a bazén a je situován v klidné lokalitě asi 2 km od centra města. Hosté mohou také využít parkování zdarma a Wi-Fi zdarma.

Hotel Piccada
Hotel Piccada se nachází v centru města a nabízí prostorné a pohodlné pokoje. Hotel je ideální pro turisty, kteří hledají ubytování co nejblíže centru. Hotel Piccada se nachází jen kousek od městského přístavu a pláže Rena Bianca. Hosté se mohou těšit na střešní terasu s výhledem na město a moře.

Ubytování v Palau je různorodé a můžete si vybrat mezi luxusními hotely a apartmány a levnějšími hostely a penziony. Všechna ubytování v Palau jsou vhodná pro turisty, kteří se chtějí těšit na krásné pláže, vynikající kuchyni a bohatou historii tohoto regionu.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky