Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Albánie Gjirokastër

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Gjirokastër


1. Jak se dostanu z Albánie do Gjirokastëru?
Odpověď: Zejména z hlavního města Tirany do Gjirokastëru je možné se dostat autobusem, které jezdí pravidelně. Cesta trvá asi 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejzajímavější památky v Gjirokastëru?
Odpověď: Mezi hlavní památky v Gjirokastëru patří Gjirokastërský hrad, staré město (UNESCO světové dědictví), Etnografické muzeum a Mešita Ethem Bey.

3. Jaké jsou oblíbené turistické aktivity v Gjirokastëru?
Odpověď: Mezi oblíbené turistické aktivity v Gjirokastëru patří procházky starým městem, návštěva památek, jako je hrad a muzea, a také výlety do okolní přírody, jako je Národní park Butrint.

4. Kde se mohu ubytovat v Gjirokastëru?
Odpověď: V Gjirokastëru existuje několik možností ubytování, včetně hotelů, pensionů a pronájmu apartmánů. Nejznámější hotely jsou Hotel Gjirokastra a Hotel Kalemi.

5. Jaký je typický albánský jídlo v Gjirokastëru?
Odpověď: Typickým albánským jídlem v Gjirokastëru je Burek, což je druh listového těsta plněného masem nebo sýrem. Lze ho najít ve většině restaurací v městě.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Gjirokastëru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Gjirokastëru je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a vhodné pro procházky a turistiku. V létě může být velmi horko, zatímco v zimě může být chladno a deštivě.

7. Jak dlouho bych měl zůstat v Gjirokastëru?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Gjirokastëru minimálně jeden až dva dny, aby se město důkladně prozkoumalo a navštívily hlavní památky. Pokud máte více času, můžete se také vydat na výlety do okolí.


Dovolená Albánie Gjirokastër


Albánie je jedna z nejmenších zemí v Evropě, ale to neznamená, že zde nenajdete mnoho krás a zajímavostí. Pokud se Vám naskytne příležitost navštívit tuto zemi, neváhejte a vydejte se do města Gjirokastër. Toto město se nachází na jihozápadě Albánie a patří mezi nejstarší a nejvýznamnější kulturní centra této země. Navštivte toto kouzelné město, a uvidíte, že jeho bohatá historie a kulturní dědictví Vás ohromí.

Město Gjirokastër je jedním z deseti světových kulturních dědictví UNESCO. Je to v podstatě muzeum pod širým nebem, které Vás vtáhne do starověkého řeckého a byzantského umění. Ve městě najdete mnoho historických památek - mezi nejvýznamnější patří například pevnost, která je situována na vrcholu kopce a je obklopena malebnou krajinou. Procházejte se nádhernými uličkami plnými původních kamenných domů - takzvaných “kule”. Tyto domy mají typickou architekturu, která se váže k severní části Řecka.

V centru města naleznete několik zajímavých muzeí, mezi nimiž je nejslavnější Muzeum národního hrdiny Envera Hoxhy, které se nachází v místě, kde se narodil. Zde si můžete prohlédnout fotografie, rukopisy a předměty spojené s jeho rodinou a životem. Muzeum by mělo být na seznamu návštěv každého turisty, který se chce dozvědět více o místních historických významnosti.

Pro turisty, kteří se na dovolenou v Albánii vypraví v létě, se vyplatí navštívit pláže při pobřeží Jónského moře. Nacházejí se v blízkosti města a jsou obklopené nádhernou přírodou, kde si můžete užít relaxační dovolenou až se zdravím. Na plážích se také dá vyzkoušet mnoho vodních aktivit, jako například potápění, windsurfing a různé projížďky na lodích.

Pro milovníky dobrodružství je tu obrovské množství turistických tras, kde si můžete vychutnat výhledy na horští krajinu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Gjirokastře, měli byste si připravit dostatečnou rezervu času, abyste se mohli plně ponořit do kulturního dědictví a podívat se kolem do okolí. Město samotné a jeho nejbližší okolí nabídne mnoho toho, co stojí za prohlédnutí, jako například nádhernou přírodu Kopanic, starobylé kláštery a další historické památky.

Vzhledem k tomu, že se Albánie stává stále populárnější turistickou destinací, musíte si být jisti, že si zarezervujete ubytování v dostatečném předstihu, abyste mohli v klidu vychutnat svou dovolenou. Nicméně Gjirokastër je město, kde si turisté rozpočtově můžou dovolit i ubytování ve mnoha levnějších hostelech a budou moci svou dovolenou strávit relaxačně a přesto si nejlépe užít fantastickou histórii a kulturu Albánie. Navštivte toto kouzelné místo a uvidíte, že odjezd Vám bude připadat jako nešťastný konec pohádky. Albánie je zcela nová turistická destinace, která si zaslouží Vaši pozornost a návštěvu.


Ubytování Albánie Gjirokastër


Gjirokastër, malé město nacházející se v jihozápadní Albánii, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších středověkých měst ve střední Evropě. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 2005 a láká návštěvníky z celého světa.

Vzhledem k rostoucí popularitě turismu v Albánii se v Gjirokastëru rozšířila nabídka ubytování. Naleznete zde hotely, penziony, hostely a další typy ubytování různé cenové kategorie, takže si každý může vybrat to, co mu nejlépe vyhovuje.

Pro ty, kdo chtějí zažít autentickou atmosféru města, je možnost ubytování v tradičním albánském domě, známém jako "kule". Tyto historické domy jsou typické svými kamennými zdi, dřevěnými stropy a původním nábytkem, což vytváří zvláštní pocit při pobytu v Gjirokastëru. Některé z těchto domů byly přeměněny na malé butikové hotely, které nabízí pohodlí moderního ubytování s osobním dotekem minulosti.

Pro návštěvníky, kteří preferují komfort a luxus, jsou k dispozici různé hotely s rozličnými službami, jako jsou bazény, wellness centra, restaurace a další. Tyto hotely se nacházejí v centru města i v jeho okolí, což umožňuje návštěvníkům snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.

Navíc je v Gjirokastëru rovněž možnost ubytování v menších penzionech a hostelech, které jsou cenově dostupnější a vhodné pro cestovatele s menším rozpočtem. Zdejší penziony a hostely jsou často přátelské a rodinné, takže se budete cítit jako doma a zároveň získáte možnost seznámit se s místními obyvateli a jejich kulturou.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, v Gjirokastëru máte výhodu toho, že jste v centru dění. Můžete prozkoumat staré kamenné uličky, navštívit pevnost, kterou město obklopuje, a projít se kolem historických domů a muzeí. Vychutnejte si tradiční albánskou kuchyni v místních restauracích a ochutnejte místní speciality jako byrek (tradiční albánský plněný listový těsto) nebo baklava.

Gjirokastër nabízí nejen krásnou přírodu a bohatou historii, ale i příležitost poznat místní kulturu a lidové tradice. Je to skvělé místo pro odpočinek od ruchu velkých měst a prozkoumání malebného prostředí, které láká turisty z různých částí světa.

Nebuďte váhaví a pojďte si užít krásu Gjirokastëru a jeho nabídku ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, tradiční domy nebo cenově dostupné možnosti, v tomto nádherném albánském městě určitě najdete to pravé pro vaše potřeby.


Letenka Albánie Gjirokastër


Gjirokastër se nachází v jižní Albánii a je jedním z nejstarších a nejkrásnějších měst v zemi. Město se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím a architekturou, která pochází z mnoha období a dobu ústředního římského. Pokud plánujete navštívit Albánii, pak je Gjirokastër jedno místo, které byste rozhodně neměli vynechat.

Existuje několik možností, jak se dostat do Gjirokastëru. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Gjirokastëru, které nabízí přímé lety z několika evropských zemí. Další možností je letět do Tirany, albánského hlavního města, a odtud si vzít vlak nebo autobus do Gjirokastëru. Cesta z Tirany trvá přibližně tři hodiny po silnici a nabízí nádherný výhled na alpskou krajinu Albánie.

Albánie je stále poměrně neobjevenou destinací mezi turisty, což dává Gjirokastëru jedinečný a autentický pocit. Město je umístěno na kopci a je domovem pro krásné kamenné domy a úzké uličky. Některé z těchto historických domů byly přeměněny na muzea, která nabízejí návštěvníkům vhled do albánského života a kultury.

Nejvýznamnější památkou ve městě je stará pevnost, která dominuje nad Gjirokastërem. Pevnost byla postavena za Byzantské říše a prošla mnoha úpravami a rozšířeními během staletí. Dnes je zde malé etnografické muzeum, které obsahuje vystavené předměty, jako jsou tradiční kostýmy a zbraně.

Další zajímavostí je muzeum Ismaila Kadareho, který je slavným albánským spisovatelem a držitelem Nobelovy ceny za literaturu. Muzeum se nachází v jeho bývalém domě a přináší návštěvníkům podrobnou expozici o jeho životě a díle.

Pro ty, kteří se zajímají o alpskou krajinu, je nedaleko Gjirokastëru národní park Butrint, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Park nabízí nádhernou přírodu, rozsáhlé lesy a historické památky z doby Římské říše.

Gjirokastër je také známý svou jedinečnou gastronomií. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční albánská jídla, jako je bakllava (sladké pečivo plněné ořechy), byrek (řecký listový těsto plněné sýrem nebo masem) a tave kosi (pomalý pečený jehněčí).

Při plánování cesty do Albánie byste měli zvážit návštěvu Gjirokastëru. Toto historické město nabízí nádhernou architekturu, bohaté kulturní dědictví a krásnou přírodu. Nezáleží na tom, jestli jste dobrodruh, historik, nebo milovník krajiny, Gjirokastër určitě zaujme vaše srdce a umožní vám prozkoumat méně známou část Balkánu.


Počasí Albánie Gjirokastër


Gjirokastër je město ležící v jižní Albánii, v oblasti známé jako Epirus. Město je charakteristické svými kamennými domy a působivým hradem, který dominuje nad celým městem. Počasí v Gjirokastře je výjimečné, protože město leží v údolí obklopeném horami, což umožňuje příjemnou teplotu během celého roku.

Albánie má středozemní podnebí s dlouhým suchým obdobím v létě a mírným, deštivým zimním obdobím. V letních měsících se teploty v Gjirokastre pohybují kolem 28°C a naopak v zimě klesají na průměrných 8°C. I když jsou teploty v létě poměrně vysoké, v údolí města valí příjemný větřík, což znamená, že se na slunci stále cítíte dobře.

Vzhledem k malému rozdílu v teplotě během různých období roku, můžete navštívit město kdykoliv v roce. Nicméně, pokud chcete vidět město v plné kráse, nejlepší období je od konce jara do začátku podzimu, kdy je nejvíce slunečných dnů a teploty jsou příjemné. V zimě, a zejména v lednu a únoru, může být oblast dost deštivá, což může omezit vaše možnosti pro návštěvu venkovních památek.

Celkově je Gjirokastër městem, které nabízí svým návštěvníkům příjemné počasí a krásné scenérie kdykoliv v roce. Pokud se rozhodnete navštívit toto město, nezapomeňte si vzít vhodné oblečení pro každé roční období. Pouze tak si s sebou můžete z Gjirokastře odnést pouze pozitivní zážitky.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky