Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Zambie Národní park Blue Lagoon

Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Blue Lagoon


1) Jak se dostanu do Národního parku Blue Lagoon v Zambii?
Odpověď: Národní park Blue Lagoon se nachází v provincii Lusaka asi 120 kilometrů severně od hlavního města Lusaka. Nejbližší letiště je letiště Kennetha Kaundy v Lusace. Zde se můžete dostat do parku autem nebo si najmout soukromý transport.

2) Kolik stojí vstup do Národního parku Blue Lagoon?
Odpověď: Vstupné do Národního parku Blue Lagoon se liší v závislosti na vašem statutu - pro místní obyvatele je vstupné nižší než pro turisty. Přesné ceny vstupného se doporučuje ověřit předem.

3) Jaká zvířata mohu očekávat vidět v Národním parku Blue Lagoon?
Odpověď: V parku žijí různé druhy savců, včetně slonů, buvolů, žiraf, antilop, lvů, chameleonů a různých druhů ptáků. Je také možné vidět krokodýly a hrochy.

4) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Blue Lagoon?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období sucha, které nastává od května do listopadu. V tomto období je pravděpodobnost vidět divokou zvěř vyšší, protože se shromažďuje u zbytků vody.

5) Můžu si zaparkovat v Národním parku Blue Lagoon?
Odpověď: Ano, v parku jsou parkovací místa k dispozici pro návštěvníky. Nicméně je důležité dodržovat pravidla a omezování parkování, aby nedošlo k ničení životního prostředí.

6) Můžu si přinést vlastní jídlo do Národního parku Blue Lagoon?
Odpověď: Ano, je Vám povoleno si přinést vlastní jídlo a pití do parku. Nicméně se doporučuje dbát na čistotu a neponechávat za sebou žádné odpadky.

7) Kde mohu přenocovat v okolí Národního parku Blue Lagoon?
Odpověď: V blízkosti parku se nacházejí různé ubytovací zařízení, včetně kempingů, chat a hotelů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během nejrušnějších turistických sezón.

8) Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Blue Lagoon?
Odpověď: V parku je možné provozovat různé aktivity, jako jsou safari, pěší túry, birdwatching, rybaření a lodní výlety po jezeře. Místní průvodci jsou k dispozici, aby vás provedli a poskytli informace o fauně a flóře parku.

9) Má Národní park Blue Lagoon vstup na veřejnost v průběhu celého roku?
Odpověď: Národní park Blue Lagoon je přístupný veřejnosti po celý rok. Nicméně, některé aktivity, jako je jízda na lodích a safari, mohou být omezeny během dešťového období kvůli podmínkám cest a povodním.

10) Jaká je adresa Národního parku Blue Lagoon?
Odpověď: Adresa Národního parku Blue Lagoon je NP Blue Lagoon, P.O. Box 50096, Lusaka, Zambie.


Dovolená Zambie Národní park Blue Lagoon


Dovolená v Zambii - Národní park Blue Lagoon

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, doporučujeme vám navštívit národní park Blue Lagoon v Zambii. Tento park se nachází na břehu řeky Kafue, nedaleko hlavního města Lusaky, a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodní krásu.

Národní park Blue Lagoon je pojmenován po stejnojmenné laguně, která vznikla v místech, kde řeka Kafue protéká mělkou bažinatou oblastí. Laguna je domovem mnoha druhů vodních ptáků, jako jsou pelikáni, volavky a kormoráni. V parku také žije mnoho savců, jako jsou sloni, lvové, hyeny, divoké kozy a impaly. Zajímavostí je, že v národním parku Blue Lagoon se vyskytuje velká populace hrochů, kteří se rádi chodí osvěžit do řeky.

Kromě pozorování živočichů si v parku můžete užít mnoho dalších aktivit. Nabízí se zde například projížďky na lodích po řece Kafue, rybaření, pěší túry a safari. Sledovat slunce zapadající za horami a pozorovat zvířata ve volné přírodě je nezapomenutelný zážitek.

Oblast kolem národního parku Blue Lagoon je také bohatá na kulturní dědictví. V blízkosti se nacházejí tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemesla, tance a zvyky. Pro milovníky archeologie je zase zajímavý nedaleký Nanzhila Hill, kde se nacházejí pozůstatky starověkého kmene Tonga.

Národní park Blue Lagoon je poměrně málo navštěvovanou oblastí, což zaručuje, že si zde užijete klid a pohodu. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné krajiny a nezapomenutelných zážitků, je tato destinace pro vás tou správnou volbou. Navštivte národní park Blue Lagoon a poznejte krásy africké přírody.


Letenka Zambie Národní park Blue Lagoon


Blue Lagoon National Park se nachází v Zambijské provincii Luapula, nedaleko města Mweru Wantipa. Park je přírodním útočištěm pro bohatou a rozmanitou zvířecí a rostlinnou populaci, která láká návštěvníky z celého světa.

Tento národní park je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v Zambii. Jeho srdcem je velké sladkovodní jezero, známé jako Blue Lagoon, které poskytuje ideální prostředí pro mnoho vodních živočichů a ptáků. V jezeře se občas objevují buvoli, antilopy nebo dokonce sloni, kteří přicházejí pít nebo se ochladit. Návštěvníci mohou pozorovat tyto krásné tvory na jedné z mnoha vyhlídkových plošin nebo při pěší turistice kolem jezera.

Ale nejen vodní život je zde ohromující. Park je domovem více než 400 druhů ptáků, včetně vzácných stepních orlů nebo afrikánských rybáků. Milovníci ornitologie zde mohou pozorovat tyto vzácné ptáky, jak loví ryby nebo se prohánějí nad jezerem ve svých pestrobarevných peřích. Blue Lagoon je také důležitou migrační zastávkou pro mnoho evropských a asijských druhů, což z něj činí ráj pro všechny milovníky ptáků.

Pro ty, kteří preferují pozemskou faunu, park nabízí možnosti potápění do hustého pralesa, který jej obklopuje. Zde můžete vidět hromady opic, včetně zlatého lmice, slůně afrického nebo vzácného vřešťana. Pro milovníky stromů je tu také obrovský výběr endemických rostlin, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Průvodce v parku vás provede zajímavými stezkami a pomůže vám objevit všechny krásy Blue Lagoon.

Pro cestovatele, kteří chtějí zůstat v parku déle, je zde také možnost kempování nebo ubytování v nedalekém safari resortu. Tato zařízení nabízejí své hosty jedinečný zážitek z přímého vstupu do přírody, s pohodlím a luxusem. Zde si můžete užívat krásného výhledu na jezero přímo ze svého pokoje a zažít očarující zvuky zvířat na blízkém okolí.

Zambia je země bohatá na národní parky a přírodní rezervace, ale Blue Lagoon National Park je opravdu jedinečný. Jeho nezměrné krásy a bohaté zvířecí a rostlinné populace jsou pro cestovatele něčím nezapomenutelným. Blue Lagoon je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody a touží prozkoumat jedinečný ekosystém podél sladkovodního jezera.


Počasí Zambie Národní park Blue Lagoon


Zambie je známá svou krásnou přírodou a jejími národními parky, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Jedním z těchto úžasných parků je Národní park Blue Lagoon, který se nachází ve východní části země. Tento park je unikátní nejen svou biodiverzitou, ale také svým fascinujícím počasím, které vytváří zcela jedinečnou atmosféru.

Národní park Blue Lagoon se rozkládá na rozloze přibližně 4 000 kilometrů čtverečních a je obklopen nádhernými jezery, která mu dávají jeho jméno. Jezera jsou domovem mnoha ptáků, včetně plameňáků, orlů a kolonií volavek. Jedná se o oblíbené migrační místo pro tyto ptáky, kteří sem přicházejí odpočinout a hledat potravu.

Vzhledem k poloze parku v tropickém podnebí je počasí v Národním parku Blue Lagoon charakterizováno dvěma hlavními obdobími - suchým obdobím a deštivým obdobím. Suché období trvá od května do října a je to nejlepší čas pro návštěvu parku. Během této doby se teploty pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia a srážkové úhrny jsou minimální. Je to ideální období pro pozorování zvířat na safari, protože voda z jezer ustupuje a umožňuje větším druhům zvířat se do parku přesouvat a hledat potravu.

Naopak deštivé období nastává od listopadu do dubna a je způsobeno příchodem dešťových srážek spojených se stavbou národních parků. Během tohoto období se teploty snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia a srážkové úhrny jsou vyšší. Park se přeměňuje na zelenou oázu s kvetoucími rostlinami a mnoha přítomnými vodními zdroji. To přitahuje mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců a žiraf, kteří se rádi potulují v této nádherné krajině.

Národní park Blue Lagoon je také známý pro svou pestrou paletu ptáků, které sem migrují během deštivého období. Můžete tu spatřit mnoho vzácných druhů, jako jsou kostřavy, preciáni a pelikáni. Toto období je pro ornitology a milovníky ptactva zvláště populární.

Návštěva Národního parku Blue Lagoon je skutečným dobrodružstvím jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří chtějí objevovat nové a unikátní místa. Jeho fascinující počasí přidává další rozměr k tomuto již úžasnému zážitku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento národní park, jistě si užijete krásu Zambie a nezapomenutelný zážitek v Národním parku Blue Lagoon.


Ubytování Zambie Národní park Blue Lagoon


Zambie je země v jižní Africe, která je známá svými působivými přírodními scenériemi. Mezi tyto scenérie patří Národní park Blue Lagoon, který se nachází v západní části Zambie, poblíž hranic s Angolou.

Národní park Blue Lagoon je sublime kus divoké přírody, který ozvláštní vaši návštěvu země. Je to ideální místo pro dovolenou, oblíbené místo mezi turisty, kde si můžete užít klid a krásu divoké přírody. Tento park obklopuje řeka Kafue, která poskytuje k Black Lagoon mnoho nezapomenutelných výhledů a zážitků.

Zambie Blue Lagoon nabízí spoustu ubytování pro turisty, kteří chtějí prožít zážitky spojené se životem s vodou. Toto ubytování uspokojí vaše požadavky a zajiště si, aby byla vaše návštěva v národním parku jedinečná a nezapomenutelná.

Mezi oblíbená ubytování patří Kempy a chaty, které jsou situovány do přírody. Tyto chaty nabízejí krásný výhled na řeku Kafue a jsou plně vybaveny tak, abyste mohli být v kontaktu s velkolepou přírodou, o které se točí celý tento národní park.

Veškeré ubytování v Zambii, včetně té v Národním parku Blue Lagoon, jsou vybaveny moderními technologiemi a vybavením. Chcete-li však ušetřit peníze, můžete zvolit menší Aby tyto chaty a kempy, kde se můžete ubytovat po dobu vaší návštěvy.

Kromě toho je zde také mnoho aktivit, které můžete podniknout během svého pobytu v zambijském národním parku, jako například safari, rybářské výpravy, turistiku a mnoho dalšího. Tyto aktivity vám pomohou pobytové zážitky v Národním parku Blue Lagoon naplnit několika zážitky, které vás naplní nadšením a energií.

Protože Zambia Blue Lagoon patří k nejkrásnějším místům na planetě, můžete se těšit na výjimečné a nezapomenutelné zážitky v tomto národním parku. Nezapomeňte však dodržovat všechny pravidla stanovené parkem, aby se zdejší příroda mohla rozvíjet a být zachována pro další generace.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky