Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Tchaj-wan Jinguashi

Počasí Tchaj-wan Jinguashi


Jinguashi je malebné horské městečko na severovýchodním pobřeží Tchaj-wanu. Nachází se ve stejnojmenném údolí a je obklopeno kopci pokrytými bujnou zelení. Díky své poloze a nadmořské výšce 600 metrů má Jinguashi specifické počasí.

Počasí v Jinguashi je ovlivněno především horským terénem a blízkostí moře. Díky tomu se zde vyvíjí unikátní mikroklima. Teploty se v Jinguashi pohybují mezi 15 až 28 stupni Celsia po celý rok. Letní teploty bývají mírnější než na pobřeží, zatímco v zimě se mohou teploty snížit až na 10 stupňů Celsia.

Jinguashi je také známé svým velmi vysokým srážkovým úhrnem, který dosahuje průměrně 3000 mm ročně. Největší množství srážek padá v období dešťů, které trvá od května do září. Během této doby se nejčastěji setkáte se zataženým nebem a déšť může být občas velmi silný. Naopak, v období od října do března je méně srážek a počasí je obvykle jasnější a suché.

Díky svému počasí je Jinguashi ideálním místem pro pěší turistiku a relaxaci v přírodě. Návštěvníci si zde mohou vychutnat krásné výhledy na okolní hory a moře a procházet se po jedné z mnoha turistických stezek. Jinguashi je také domovem bývalého zlatého dolu, který lze navštívit a dozvědět se o historii těžby zlata na Tchaj-wanu.

Kromě toho, že je Jinguashi místem s úžasnou přírodou, je to také kulturní a historické centrum. V městě najdete muzeum věnované těžbě zlata, které zachycuje historii Jinguashi jako významného důlního města. Kromě toho se zde konají různé kulturní akce, jako jsou festivaly a trhy, které přitahují turisty z celého Tchaj-wanu.

Celkově lze říci, že počasí v Jinguashi je velmi specifické a přispívá k jeho kouzlu. Kombinace mírných teplot, vysokých srážek a krásné krajiny dělá z tohoto městečka vyhledávané místo pro turisty, kteří se chtějí odpojit od každodenního shonu a užít si klid a krásu Tchaj-wanu.


Dovolená Tchaj-wan Jinguashi


Dovolená na Tchaj-wanu: Objevte Jinguashi

Pokud hledáte unikátní a malebné místo pro svou příští dovolenou, nechte se přivést na Tchaj-wan a objevte krásy města Jinguashi. Toto malebné horské město, nacházející se na severovýchodě Tchaj-wanu, nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodních krás a kulturního bohatství.

Jinguashi je známé především díky své bohaté historii těžby zlata. Tento region byl od 19. století až do 20. století hlavním centrem těžby zlata na Tchaj-wanu. V současnosti se zde nachází Muzeum zlaté doly, které návštěvníkům poskytuje fascinující pohled do historie těžby zlata na Tchaj-wanu. Návštěvníci mohou vidět staré hornické tunely, výstavní síně a sbírky historických artefaktů. Muzeum je nejen zábavné, ale i vzdělávací pro celou rodinu.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je "Old Street" v Jinguashi. Tato historická ulice je plná starých obchodů, kaváren a restaurací. Můžete se projít po uličkách, ochutnávat tradiční tchajwanskou kuchyni a nakupovat tradiční řemeslné výrobky. Nezapomeňte si vyzkoušet slavnou specialitu Jinguashi, která se nazývá "Jiufen Pouding" - rýžový koláč s červenými fazolemi. Tato sladká pochoutka je oblíbenou delikatesou v regionu a určitě stojí za ochutnání.

Pro příznivce přírody nabízí Jinguashi také mnoho možností prozkoumání okolních hor a kopců. Můžete si zvolit jednu z mnoha turistických tras a vydat se na pěší výlet, během kterého si vychutnáte nádherné výhledy na okolní krajinu. Mezi nejpopulárnějšími trasami je "Golden Waterfall Trail", která vede kolem zlatých dolů a ukazuje návštěvníkům impozantní vodopád, který získal svůj název kvůli svému zlatavému odstínu.

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je možné také navštívit Gold Ecological Park v Jinguashi. Tento park nabízí různé aktivity, jako je lanový park, bungee jumping a zipline, které vám umožní prozkoumat region z výšky. Je to skvělá příležitost ke zvýšení adrenalinu a zároveň si užít krásné pohledy na okolní krajinu.

Jinguashi na Tchaj-wanu je skutečně jedinečným místem, které nabízí kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Bez ohledu na to, zda jste zájemci o historii, kulturní bohatství, adrenalinové zážitky nebo jednoduše o klidnou a relaxační dovolenou, Jinguashi má pro všechny návštěvníky něco atraktivního. Nechte se unést jeho kouzlem a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na Tchaj-wanu.


Ubytování Tchaj-wan Jinguashi


Nabízíme vám exkluzivní pohled na ubytování v malebném tajemném městečku Jinguashi na Tchaj-wanu. Toto místo je plné historie, kultury a nádherné přírody, která vás doslova uchvátí. A protože je Tchaj-wan již dlouho oblíbeným turistickým cílem, nebyl by to ten správný článek, kdybychom se nedohodli na tipování ubytování, které nejenže dokonale doplní váš pobyt, ale zanechá vám nezapomenutelné zážitky.

V Jinguashi naleznete několik možností, jak se ubytovat, ale pokud hledáte opravdový zážitek, měli byste se rozhodnout pro tradiční lázeňský hotel. Tyto hotely vám nabídnou jedinečnou atmosféru, tradiční jídlo a služby, které se jinak těžko najdou. Jejich historie sahá až do doby, kdy byl Jinguashi prosperující hornické město.

Večeře v těchto hotelech jsou jedinečné. Můžete ochutnat tradiční tchajwanská jídla, jako jsou nudle z batátů nebo čínský fondue, a tím si skvěle zpestřit večer. Je to také skvělý způsob, jak se seznámit s místní kulturou a zvyky. A po večeři si jistě vychutnejte relaxaci ve venkovních termálních bazénech, kde můžete pozorovat překrásné výhledy na okolní hory a moře.

Další možností ubytování je moderní hotel. Tyto hotely jsou zde čím dál tím populárnější, protože poskytují komfort, který mnozí cestovatelé očekávají. Moderní hotely jsou vybaveny veškerými moderními vybavenostmi, jako je Wi-Fi, klimatizace a vlastní koupelna. Samozřejmě také nabízejí snídani formou bufetu, kde si můžete vybrat z široké nabídky jídel.

Nikdo nemůže opustit Jinguashi, aniž by navštívil okolní přírodu. V blízkosti města se nachází národní park Jiufen, který je známý svými dramatickými skalními útesy, vodopády a horskými stezkami. Při své návštěvě můžete navštívit největší horský přístup na Tchaj-wanu a zažít úžasný výhled na okolí. Přineste si tedy dobrou turistickou obuv, abyste mohli tuto překrásnou přírodní scenérii dostatečně objevit.

A nakonec nezapomeňte navštívit Gold Museum, které je jedním z hlavních turistických atrakcí v Jinguashi. Muzeum je umístěno v bývalé hornické ubytovně a věnuje se historii těžby a zpracování zlata na Tchaj-wanu. Můžete zde vidět různé exponáty, naučit se o tchajwanské historii a dokonce si vyzkoušet těžbu zlata sami.

Jinguashi je opravdu magickým místem a nabízí nádherné možnosti ubytování. Ať už se rozhodnete pro tradiční lázeňský hotel nebo moderní hotel, určitě zde strávíte nezapomenutelný čas. Ať už jste příznivcem historie, přírody, kultury nebo jednoduše vyhledáváte klid a relaxaci, Jinguashi na Tchaj-wanu vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělý pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Jinguashi


1. Jak se dostat z Tchaj-peje do Jinguashi?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je jet autobusem z Tchaj-peje do Jiufen a poté přestoupit na další autobus směrem do Jinguashi.

2. Jak dlouho trvá cesta z Tchaj-peje do Jinguashi?
Odpověď: Cesta trvá obvykle přibližně 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.

3. Kolik stojí vstupné do Muzea zlata v Jinguashi?
Odpověď: Vstupné do Muzea zlata ve stanici Jinguashi je obvykle asi 100 NTD na osobu.

4. Co mohu vidět a dělat v Jinguashi?
Odpověď: V Jinguashi si můžete prohlédnout Muzeum zlata, Kamenný oceán, Jinguashi čajovďu nebo si užít krásné výhledy na okolní kopce a moře.

5. Kde se dá v Jinguashi dobře najíst?
Odpověď: Ve městě Jinguashi najdete různé restaurace a stánky s tradiční taiwanskou kuchyní, jako jsou například čajovny, místní potraviny nebo kavárny.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Jinguashi?
Odpověď: Jinguashi je nádherné během celého roku. Nicméně, jaro a podzim jsou obvykle nejlepšími časy pro návštěvu díky příjemnému počasí.

7. Lze v Jinguashi najít ubytování?
Odpověď: Ano, v Jinguashi najdete různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, penziony a hostely.

8. Jaké jsou turistické aktivity v okolí Jinguashi?
Odpověď: V blízkém okolí Jinguashi můžete navštívit město Jiufen, vodopády Shifen, zahrady Yehliu Geopark nebo vyrazit na pěší túru do okolních hor.

9. Jaká je historie Jinguashi?
Odpověď: Jinguashi je proslulé svou těžbou zlata. V minulosti se zde nacházela nejbohatší a největší zlatá důlní oblast na Tchaj-wanu.


Letenka Tchaj-wan Jinguashi


Pokud hledáte neobvyklé a zajímavé místo k návštěvě v Asii, Tchaj-wan by mohl být tou správnou volbou. Toto ostrovní území je plné fascinujících a krásných lokalit, které stojí za prozkoumání. Jednou z takových míst je Jinguashi. Abyste se sem mohli dostat rychle a pohodlně, můžete zvolit leteckou dopravu.

Letecká společnost Tchajwan Airlines nabízí letenku do Tchaj-wanu, která vás přivede přímo do těchto malebných míst. Jinguashi je situováno na severovýchodě Tchaj-wanu a je známé svými historickými památkami, překrásnou přírodou a těžbou zlata.

Jinguashi bylo bývalým těžebním městem, které svého času hrálo důležitou roli v tchajwanském hospodářství. Dnes je to místo, kde můžete objevovat historické staré budovy, které si uchovávají atmosféru zlaté éry těžby. Například se můžete projít po starobylé šachtě Crown Prince, která je muzeem a ukazuje návštěvníkům, jak těžba zlata probíhala.

Další zajímavou atrakcí v Jinguashi je Zlatá muzeum, které se nachází v bývalé administrativní budově těžební společnosti. Muzeum vám představí historii těžby zlata a její význam v tchajwanské historii. Můžete si prohlédnout exponáty, jako jsou dobové fotografie a nářadí používané při těžbě.

Jinguashi je také obklopeno úchvatnou přírodou. Příznivci turistiky si mohou užít několik krásných tras, které vedou okolo zelených kopců a malebných vodopádů. Nedaleko se nachází národní park Keelung Mountain, kde se můžete vydat na nezapomenutelné procházky a podívat se na nádherné výhledy na ostrov.

Pokud hledáte jinou turistickou zkušenost, můžete vyzkoušet tzv. 'sky lantern', což je tradice, která pochází z Tchaj-wanu. Místní obyvatelé považují zapálení papírových lantern na obloze za znamení přání štěstí. Je to zážitek, který si určitě nesmíte nechat ujít.

Pro cestovatele, kteří mají rádi kulturou, může být Jinguashi také zajímavým místem. V okolí se nachází několik chrámů, kde si můžete prohlédnout tradiční tchajwanskou architekturu a dokonalou řemeslnou práci vytvářenou místními umělci.

Zažít Tchaj-wan Jinguashi může být nezapomenutelným dobrodružstvím. Kombinace historických památek, úchvatné přírody a kulturních zážitků dělá z tohoto místa opravdu jedinečné a hodné návštěvy. S letenou tchajwanské aerolinky se sem dostanete snadno a rychle, a to přímo z mnoha mezinárodních destinací.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky