Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Tanzanie Selous Game Reserve

Ubytování Tanzanie Selous Game Reserve


Selous Game Reserve se nachází v jihovýchodní části Tanzanie a je jednou z největších rezervací divoké zvěře na světě. S rozlohou přesahující 50 000 čtverečních kilometrů se jedná o obrovskou oblast se širokou diverzitou přírodního bohatství. Pro návštěvníky, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu a přírodu, je Selous Game Reserve ideálním místem k ubytování.

V rezervaci mohou cestovatelé nalézt různé možnosti ubytování, které splní jejich požadavky a přání. Jednou z možností je ubytování ve stanech. Stanové tábory jsou rozptýleny po celé rezervaci a poskytují autentický zážitek v divočině. Tato místa nabízejí jednoduché, ale pohodlné příležitosti k odpočinku po dni plném dobrodružství.

Další možností je pobyt v luxusních lodgích a tábořích. Tyto ubytovací zařízení jsou navrženy tak, aby splňovaly vysoké standardy a poskytovaly hostům pohodlí a luxus uprostřed divočiny. Lodže jsou obklopeny krásnou divokou krajinou a často mají vlastní soukromý výhled na jezera, řeky nebo rovinu s bohatou zvěří, jako jsou sloni, lvi a nosorožci.

Pro ty, kteří hledají opravdu jedinečný zážitek, je možné si pronajmout vlastní soukromý tábor. Tyto tábory jsou vytvořeny přímo pro vás a vaši skupinu, což vám umožňuje plnou svobodu a soukromí během vašeho pobytu v rezervaci. Zde si můžete užívat přítomnost divoké zvěře, zatímco si vychutnáváte exkluzivní ubytování s veškerými potřebnými službami.

Všechna ubytování v Selous Game Reserve mají svou jedinečnou atmosféru, která umocňuje zážitek ze safari. Hosté si mohou vychutnat tradiční tanzanskou kuchyni, která je připravována ze čerstvě uloveného masa a místních surovin. Během pobytu v rezervaci také můžete využít různé aktivity a zážitky, jako jsou pěší a jeepové safarí, plavba na lodi po řece Rufiji, rybolov, sledování ptáků a mnoho dalšího.

Selous Game Reserve je jedním z posledních nedotčených přírodních rájů na světě a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Ubytování v této oblasti je navrženo tak, aby hosté měli možnost úzkého kontaktu s výjimečnou přírodou a divočinou Tanzanie. Ať už se rozhodnete pro stanový tábor, luxusní lodži nebo soukromý tábor, vaše ubytování bude nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní objevit krásu tohoto úžasného místa.


Počasí Tanzanie Selous Game Reserve


Selous Game Reserve se nachází v jihovýchodní Tanzanii a je jedním z největších chráněných území v Africe s rozlohou přes 50 000 km². Tento rezervát je proslulý svou neuvěřitelnou divokou přírodou, bohatstvím zvířat a jedinečnou flórou. Je také domovem mnoha původních afrických kmenů.

Pokud se chystáte na návštěvu Selous Game Reserve, je důležité zvážit počasí v této oblasti.

Selous má tropické klima, což znamená, že teploty jsou během celého roku vysoké. Průměrná teplota v Selousu se pohybuje kolem 30 °C. V období od října do března jsou teploty nejvyšší, dosahují až 35-40 °C. Toto období je také známé jako období dešťů, kdy padá intenzivní déšť a někdy dochází k povodním. Naopak v období od června do září jsou teploty trochu nižší a je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm, což dělá toto období vhodnější pro safari.

Během období dešťů se však zvýší množství oblastí, které je možné navštívit. Během suchého období jsou řeky a jezera často mělčí, což omezuje množství zvířat, které můžete vidět. Na druhou stranu během období dešťů jsou řeky a jezera plná vody, což znamená, že se zvířata nebudou muset shromažďovat okolo menších vodních zdrojů, takže můžete vidět větší množství zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, hipopoti, hyeny, lišky, gepardi, lvi a mnoho dalších.

Celkově si je třeba uvědomit, že Selous Game Reserve má tropické klima a že během návštěvy se můžete setkat s vysokými teplotami a obdobími dešťů. Vyberte si proto období návštěvy, které odpovídá Vašim preferencím a zájmům – vždy však zvažujte, že počasí je nepředvídatelné a může se měnit během dne. Doporučuje se také pobyt v opalovacím krému s vysokým faktorem a pití velkého množství tekutin, abyste se předešli dehydrataci.


Letenka Tanzanie Selous Game Reserve


Tanzanie - Selous Game Reserve: Unikátní letovisko pro milovníky safari

Svět je plný krásných a fascinujících míst, která stojí za to objevovat. Jedno z těchto míst je Tanzanie, země ležící na východním pobřeží Afriky. Jednou z nejvíce atraktivních lokalit pro milovníky safari je Tanzanie Selous Game Reserve, které je největším chráněným územím pro divokou zvěř na světě.

Selous Game Reserve byl založen v roce 1922 a nese jméno po slavném loveckém průvodci a ochránci přírody, Fredericku Selousovi. Rozléhá se na ploše téměř 50 000 kilometrů čtverečních a leží na jihu Tanzanie nedaleko města Morogoro. Je zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO od roku 1982 díky své jedinečné a neopakovatelné přírodní kráse.

Tanzanie Selous Game Reserve je především známý pro velkou a rozmanitou populaci zvířat. Patří sem sloni, nosorožci, levharti, gepardi, hroši, bizoni, zebry a mnoho dalších. Fanoušci ptactva se mohou těšit na pozorování více než 350 druhů ptáků, které obývají tuto oblast. Jedinečnost Selous Game Reserve spočívá v tom, že je to jedno z mála míst v Africe, kde můžete zažít safari pěšky, na koni nebo na lodích během plavby po řece Rufiji.

Selous Game Reserve je bohatý nejen na zvířata, ale také na nádhernou krajinu. Tato oblast zahrnuje různé druhy ekosystémů, včetně bažin, lesů, savan a vodních ploch. Místní krajinu zdobí také pohoří Beho Beho, které je součástí Velkého pohoří v Africe. Pro milovníky přírody je tato oblast opravdovým rájem a dobrodružstvím.

Aby byla vaše návštěva Tanzanie Selous Game Reserve naplno využita, nejlepším způsobem, jak se sem dostat, je letenka. Let do této destinace, zejména z větších letišť v Tanzanii, je relativně snadný a rychlý. Můžete si vybrat z mnoha aerolinek, které létají do Tanzanie, a pak pokračovat přestupem na místní letiště poblíž Selous Game Reserve.

Po příletu na letiště budete odvezeni do ubytovacího zařízení, které je stavěno s ohledem na zachování okolní přírody. Selous Game Reserve nabízí různé typy ubytování, od luxusních safari lodží po kempy, což znamená, že si každý najde to pravé pro své potřeby a preference.

Prohlídky rezervace se obvykle provádějí s průvodcem, který vám poskytne informace o místním ekosystému, historii a zajímavostech divoké zvěře. Můžete se vydat na safari po souši nebo na řeku Rufiji a poznat rozmanitost zvířat a rostlin, které tvoří jedinečný ekosystém této oblasti.

Tanzanie Selous Game Reserve je skvělým místem pro dovolenou nebo dobrodružství. Pokud máte rádi safari, adrenalin a přírodu, pak je toto místo pro vás jako stvořené. Letenka do Tanzanie je prvním krokem k objevení tohoto úžasného koutu světa, který nabízí nezapomenutelné zážitky a nenapodobitelnou krásu divoké přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Selous Game Reserve


1. Jak se dostanu do Selous Game Reserve?
- Nejsníž přistání na letišti Julius Nyerere International Airport v Dar es Salaam a odtud se dáte na cestu autem nebo letadlem do Selous Game Reserve.

2. Jaké zvířata lze ve Selous Game Reserve spatřit?
- V Selous Game Reserve můžete vidět slony, buvoly, lvy, levharti, nosorožce, žirafy, antilopy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

3. Je možné se ve Selous Game Reserve ubytovat?
- Ano, v Selous Game Reserve se nachází různé ubytovací možnosti včetně kempů a safari lodží.

4. Jaké aktivity lze ve Selous Game Reserve podniknout?
- Mezi nejběžnější aktivity patří game drives (projížďky autem za zvířaty), procházky safari, lodní výlety po řece Rufiji, rybolov, pozorování ptáků a noční safari.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Selous Game Reserve?
- Selous Game Reserve je otevřený pro návštěvníky po celý rok, ale nejlepší období pro safari je v období od července do října, kdy je největší koncentrace zvířat kolem řeky Rufiji.

6. Potřebuji pro návštěvu Selous Game Reserve očkování proti nemocem?
- Doporučuje se očkovat proti žluté zimnici a broděnice vyvolanou TBC. Je vhodné konzultovat s lékařem nebo cestovní klinikou.

7. Jak dlouho trvá trasa ze Dar es Salaam do Selous Game Reserve?
- Cesta autem trvá přibližně 4-6 hodin. Letadlem se do Selous Game Reserve dostanete za 45-60 minut.

8. Jaká je cena vstupenky do Selous Game Reserve?
- Cena vstupenky se může lišit a závisí na délce vašeho pobytu a zvolených aktivitách. Doporučuje se konzultovat s místními cestovními agenturami.

9. Jaká je možnost vidět divokou přírodu ve Selous Game Reserve?
- Selous Game Reserve je jednou z největších divokých rezervací v Africe a šance na spatření divoké zvěře jsou velmi vysoké.

10. Jaká je pověst Selous Game Reserve?
- Selous Game Reserve je vyhledávanou safari destinací a je považována za jednu z největších a nejvíce diverzifikovaných chráněných oblastí na světě. Je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.


Dovolená Tanzanie Selous Game Reserve


Selous Game Reserve je jeden z největších chráněných oblastí v Tanzanii. Tato rozsáhlá rezervace se rozprostírá na ploše více než 50 000 kilometrů čtverečních a je bohatá na faunu a flóru.

Tato oblast má bohatou historii. Byla pojmenována po britském lovcovi Fredericku Selousovi, který zemřel při průzkumu této oblasti v roce 1917. Selous Game Reserve byla založena v roce 1922 a v roce 1982 byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Rezervace se nachází na jihu Tanzanie, nedaleko od města Morogoro. Selous Game Reserve je velmi rozmanitá a zahrnuje savany, lesy, močály a řeky. Domorodí Masajové a Rufiji jsou hlavními obyvateli této oblasti.

V Selous Game Reserve se lze setkat s množstvím druhů zvířat. K nejznámějším patří sloni, buvoli, gepardi, hyeny, krokodýli, hroši, až do 2000 druhů rostlin, více než 350 druhů ptáků a stovky druhů savců. Rezervace je také známá svou populací divokých psů.

Nejlepší čas pro návštěvu Selous Game Reserve je v období od června do října, kdy je sucho a živočichové se snaží najít vodu u řeky Rufiji. V tomto období je také možné pozorovat mnoho druhů ptáků, kteří přilétají z Evropy do této oblasti.

Dovolená v Selous Game Reserve nabízí možnost safari, kde lze pozorovat neuvěřitelné zvířecí skupiny. Ke sledování zvířat jsou k dispozici odborní průvodci a dobrodružství může začít.

Ubytování v Selous Game Reserve je snadné sehnat a zájezdy jsou nabízeny z různých míst v Tanzanii. Možnosti ubytování zahrnují rozmanité chaty, stanové tábory a luxusní hotely. Během pobytu lze také objevovat okolí a plánovat výlety do blízkých měst a vesnic.

Selous Game Reserve je jedním z nejkrásnějších míst v Tanzanii, kde lze zažít dobrodružství plné vzrušení a objevování krás a divů přírody. Zážitky zde jsou nezapomenutelné, každý, kdo se sem podívá, bude mít pocit, že se vrací do světa, kde příroda a zvířata mají vždycky první místo.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky