Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Surinam Galibi

Počasí Surinam Galibi


Surinam Galibi je malebná vesnička nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu na severu Surinamu. Tato oblast je známá pro svou krásnou krajinu, exotickou faunu a flóru a také pro své množství kulturních památek. Nicméně, není to jen krása oblasti, co láká turisty, ale také její specifické počasí.

Surinam Galibi se nachází blízko rovníku, což znamená, že zde existuje tropické podnebí. Mírné teploty, vysoká vlhkost a průměrné denní teploty kolem 30°C jsou charakteristické pro tuto oblast. Během zimy se teplota pohybuje kolem 22-25°C. Léto zde netrvá víc než 3 měsíce a je velmi horké, s teplotou přesahující 35°C.

Deště jsou velmi časté a na počasí v oblasti mají zásadní vliv. Období dešťů se vyskytuje v období května až srpna, kdy prší téměř každý den. Nicméně, i když se může zdát, že déšť vás při vaší cestě omezí, klidně byste se měli odvážit. Mokré období je totiž velmi živé a barevné a přináší mnoho nádherných zážitků. Díky dešti je zde mnoho proudících řek a vodopádů, které se stávají turistickou atrakcí. Okolo řek a potoků se navíc vyskytuje mnoho zvířat, která při běžných podmínkách vůbec nevidíte.

I přesto, že počasí Surinam Galibi je během některých období méně příznivé, rozhodně byste sem měli zavítat. Můžete se těšit na mnoho památek, místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci vám poznat jejich kulturu a okolí. Každý roční období má své kouzlo a vy se můžete těšit na návštěvu neobvyklého ráje, který vám nabídne jedinečné zážitky.


Letenka Surinam Galibi


Galibi je malá obec nacházející se na břehu řeky Maroni, která tvoří hranici mezi Surinamem a Francouzskou Guayana. Tento místní ráj je znám pro svou nádhernou přírodu a je jedním z nejlepších míst v Surinamu, kde můžete sledovat obrovské lední korytnačky, jak se vrací na pláže, kde se narodily.

Pokud plánujete návštěvu Galibi, nejlepší způsob jak tam dostat je letadlem. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Surinamu, včetně místních aerolinek jako Surinam Airways nebo Blue Wing Airlines.

Let z Amsterdamu, kde je hlavní centrála Surinam Airways, trvá asi 9 hodin, cesta přes Atlantický oceán a Karibské moře uprostřed tropického počasí. Letenky jsou obvykle dostupné online, přes cestovní agentury nebo přímými rezervace na webových stránkách aerolinek.

Jakmile přijdete do Surinamu, budete muset cestovat z letiště Zanderij, které leží asi hodinu na jih od hlavního města Paramaribo. Nejbližší útočiště v Galibi je odtamtud dostupné pouze loďkou a mnoho turistů si pronajímá lodě z nedalekého města Albina.

Po příjezdu do Galibi se můžete těšit na nádhernou přírodu a divoká zvířata, jako jsou krokodýli, ptáci a samozřejmě velké lední korytnačky. Tyto mořské plazi každý rok přijíždějí na břehy řeky Maroni, aby na nich snášely svá vejce. Návštěvníci mohou sledovat tento proces a pozorovat, jak malé korytnačky po vylíhnutí odejdou na svou první cestu do moře.

Kromě pozorování zvířat můžete také navštívit místní komunitu Arawaků, kteří zde žijí. Je to jedinečná příležitost, jak se dozvědět více o kultuře a historii tohoto původního obyvatelstva.

Celkově je návštěva Galibi jedinečným zážitkem a nezapomenutelnou cestou pro každého, kdo má rád přírodu, zvířata a kulturu. Pokud se rozhodnete letět do Surinamu, nezapomeňte si zarezervovat letenky co nejdříve, aby jste si zajistili své místo na palubě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Surinam Galibi


1. Jak se dostat do Galibi?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Galibi, je cestovatíst Auto-busy z Paramariba (hlavního města Surinamu) do Albina (poblíž Galibi), a potom se přeplavit trajektem do Galibi.

2. Jak dlouho trvá cesta z Paramariba do Galibi?
- Cesta autobusem z Paramariba do Albina obvykle trvá zhruba 2-3 hodiny, zatímco trajektová plavba z Albina do Galibi trvá přibližně 1 hodinu.

3. Je možné si v Galibi najmout ubytování?
- Ano, v Galibi si můžete pronajmout ubytování v jedné ze dvou místních vesnic. Nabízejí jednoduché chatky a domky přímo na pobřeží.

4. Jaké aktivity lze v Galibi podniknout?
- V Galibi můžete plavat a opalovat se na krásných plážích, pozorovat želvy, které sem každoročně migrují na snůšku vajec, a navštívit místní vesnice, abyste poznali místní kulturu a tradice.

5. Která doba roku je nejlepší pro návštěvu Galibi?
- Nejlepší čas pro návštěvu Galibi je během období, kdy se želvy rozmnožují a klade svá vajíčka, což je obvykle od února do srpna.

6. Existuje zde možnost stravování?
- V Galibi najdete několik malých restaurací a stánků, které nabízejí jednoduchá jídla, jako jsou čerstvé mořské plody a místní speciality.

7. Jaká je místní měna v Galibi?
- Oficiální měnou Surinamu je surinamský dolar (SRD), který je přijímán i v Galibi. Je však také užitečné mít při sobě hotovost ve formě amerických dolarů.

8. Jaké jsou bezpečnostní opatření při návštěvě Galibi?
- Galibi je obecně bezpečnou oblastí. Je však vždy důležité držet se zásad základní osobní bezpečnosti, například uchovávat cenné předměty na bezpečném místě a dbát o svůj osobní majetek.

9. Jsou zde možnosti outdoorových aktivit?
- Ano, v Galibi si můžete užít různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, kajak, plachtění a rybaření.

10. Je zde dostupný internet a mobilní signál v Galibi?
- V Galibi je přítomnost mobilního signálu omezená a Wi-Fi ne vždy dostupná. Je proto dobré si před návštěvou zajistit potřebnou komunikaci s rodinou a přáteli.


Dovolená Surinam Galibi


Surinam je exotický stát ležící v severní Jižní Americe. Má rozmanitou krajinu, rozšířenou džungli, nekonečné řeky a mnoho míst k objevování. Mezi těmito úžasnými místy patří také Galibi, přímořská vesnice na severovýchodě Surinamu.

Galibi je malé rybářské město, které má nádherné bílé písečné pláže a je obklopené tropickou džunglí. Je perfektním místem pro ty, kteří se chtějí vzdát každodenní rutiny a užívat si klidného života poblíž moře.

Jedním z nejvlivnějších důvodů, proč by měla být Galibi na vašem seznamu míst k návštěvě, jsou želvy. Tato oblast je domovem pro tisíce hnízdících želv, včetně karetových želv, které se zde rozmnožují každý rok. Během návštěvy můžete dokonce vidět, jak se želvy vrací na pláž a kladou vejce do písku. Je to zážitek, který si přenesete do zbytečně vzpomínek.

Dalším úžasným zážitkem, který si užijete v Galibi, je setkání s místními obyvateli. Galibi je domovem lidí z kmene Carib, populárního indiánského kmene v Surinamu. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotni vám ukázat svůj způsob života. Můžete se naučit spoustu zajímavostí z jejich kultury, zahrnujících například indiánský tanec a držení lukem a šípem.

Když je někdo v Galibi, rád by si také užíval pláže a koupání v moři. Písečné pláže v Galibi jsou široké a krásné, ideální pro pikniky nebo relaxaci u vody. Mnoho lidí miluje surfing, kajak nebo jízdu na nafukovacím člunu v okolí.

Pokud jste dobrodruh, můžete si pronajmout turistickou loď a prozkoumat okolní ostrovy Surinamu. Tuto činnost je velmi oblíbená mezi putujícími v Surinamu a není divu, když jsou pláže a živé korálové útesy jedinečné.

Celkově lze říci, že Galibi je strhující destinací pro turisty, kteří touží po dobrodružství a klidu. Toto místo nabízí snad vše: krásné pláže, Džungle a obecně pestrou přírodu a životy obyvatel, kteří Vám je rádi ochotni ukázat.

Pokud budete chtít navštívit méně známé místa a propletou se při tom dobrodružství s poznáváním lokální kultury, Galibi je ideální místo pro Vás. Nezapomeňte si také koupit suvenýry v místních obchodech, abyste si připomněli svůj pobyt v této malebné vesničce.


Ubytování Surinam Galibi


Surinam je země plná fascinujících míst, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je přímořská vesnice Galibi, která se nachází východně od hlavního města Paramaribo. Galibi je známé pro svou krásnou přírodu a je to také důležité hnízdiště mořských želv.

Když navštívíte Galibi, můžete se těšit na skvělé možnosti ubytování. Nejběžnějším způsobem, jak zde strávit noc, je pobyt v místních chatkách, což je autentický způsob, jak zažít tamní kulturu a přírodu.

Chatky v Galibi jsou vyrobené z přírodních materiálů, jako jsou dřevo a listy palmových stromů. Jsou jednoduše zařízené, ale pohodlné a nabízejí veškeré potřebné vybavení. Interiér chatky je vybaven postelemi, stolem, židlemi a jednoduchou koupelnou se sprchou a toaletou.

Kromě chatek je v Galibi také k dispozici několik hotelů a penzionů, které nabízejí modernější ubytování. Tyto hotely a penziony mají pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a dalšími pohodlnostmi. Některé z těchto ubytování také nabízejí výhled na oceán, což je skvělý bonus.

Přestože ubytování v Galibi je skromné, je to plně kompenzováno jedinečnou atmosférou a zkušenostmi, které zde můžete získat. Můžete si vychutnat zvuky přírody, bujenou zelenou a klid pláže. Když konečně zapadne slunce a tma se usídlí na obloze, můžete se vydat na pláž s průvodcem a zažít neuvěřitelnou přírodní show – snůšku želvích vajec.

Každoročně přichází na pláže Galibi tisíce želv k snášení vajec. Toto je opravdu unikátní a ohromující zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný návštěvník. Průvodci vám poskytnou informace o životě želv a ochraně přírody, abyste mohli lépe ocenit tento vzácný okamžik.

Navštívit Galibi a strávit tam několik nocí ubytováním v chatkách je rozporuplná, ale ohromující zkušenost. Získáte pronikavý pohled na místní kulturu, úžasnou přírodu a můžete se setkat s ohroženými mořskými želvami. Je to místo, které vás naplní pokorou a uvede vás do bezprostředního kontaktu s přírodou.

Takže, pokud plánujete cestu do Surinamu, nezapomeňte navštívit ubytování v Galibi. Bude to jedinečná zkušenost na cestě plné dobrodružství a objevování.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky