Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Saúdská Arábie King Fahd Fountain

Dovolená Saúdská Arábie King Fahd Fountain


Saúdská Arábie je známá svou bohatou historií, okouzlující kulturou a překrásnou přírodou. Ale jednou z nejvíce ohromujících atrakcí země je King Fahd Fountain, nejvyšší fontána na světě, která se nachází v Džiddě, druhém největším městě Saúdské Arábie. Tato fontána je skutečně unikátním dílem a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

King Fahd Fountain byla slavnostně odhalena v roce 1985, a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Džiddě. Je pojmenována po bývalém saúdskoarabském králi Fahdovi bin Abd al-Azízovi, který se pyšnil jedním z nejvlivnějších panovníků v historii Saúdské Arábie. Fontána je umístěna přímo na pobřeží Rudého moře, což ji činí ještě působivější.

Jde o impozantní stavbu, která vytváří neuvěřitelný vodní show. Její výška přesahuje 300 metrů, což ji řadí mezi nejvyšší fontány na světě. Každou hodinu během večerních a nočních hodin se z fontány vypouští obrovská vodní stěna, která se třpytí barevnými světly a tvoří ohromující kulisu. Fontána doslova tančí na hudbu, když je doprovázena tóny klasické hudby a saúdskoarabské tradicionální hudby, což je opravdu pozoruhodné.

Každý její výstup je uměleckým dílem samotného vody. Výstřely a světla harmonicky spolupracují, aby vytvořily nezapomenutelnou scénu a poskytly návštěvníkům silný vizuální zážitek. Při každé show se z vodní stěny vytryskne obrovské množství vody, které dosahuje výšky 150 metrů – což je opravdu fascinující a úžasné.

Tato fontána je obklopena krásnou zahradou, která je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek. Místní obyvatelé a turisté sem rádi přicházejí, aby si užili relaxační atmosféru a krásu přírody. Zároveň je to skvělé místo pro pořizování fotografií, protože panoramatický výhled na fontánu a moře je opravdu ohromující.

Navštívit King Fahd Fountain je vyjížďkou na lodi výjimečnou atrakcí. Můžete si pronajmout loď a vyrazit na moře a vychutnat si nezapomenutelný pohled na tuto úžasnou fontánu z blízka. Je to skvělý způsob, jak ohromit své smysly a prožít jedinečný zážitek.

Pokud se chystáte do Saúdské Arábie, rozhodně si nenechte ujít tuto úžasnou atrakci. King Fahd Fountain nabízí nezapomenutelný zážitek, který oslní vaše smysly a ponoří vás do překrásného světa vody a světla. Je to poklad a připomínka saúdskoarabského kulturního bohatství a technologického pokroku.


Ubytování Saúdská Arábie King Fahd Fountain


Saúdská Arábie je známá svými ohromujícími památkami, zvláštními tradicemi a bohatou kulturou. V jednom z nejznámějších měst, Džiddě, se nachází jeden z největších symbolů této země - King Fahdova fontána.

King Fahdova fontána, nazvaná po saúdskoarabském králi Fahdovi bin Abdulazízovi, je považována za největší fontánu světa. Nachází se na pobřeží Rudého moře a její výstřiky vody dosahují výšky až 312 metrů (1 024 stop). Je to symbolický ukazatel moci, luxusu a technického pokroku v zemi.

Fontána byla postavena v roce 1985 na oslavu 3 000 let od založení Džiddy a stala se okamžitým hitem mezi místními obyvateli i turisty. Její ohromující výstřiky vody jsou na veřejnost prezentovány ve večerních hodinách, kdy se voda proměňuje v magický obraz na obloze.

Je třeba poznamenat, že King Fahdova fontána je nejen estetickým a technickým divem, ale také slouží jako hlavní zdroj dodávek sladké vody pro město Džidda. Fontána odebírá slanou mořskou vodu a pomocí speciálního procesu ji očišťuje a přeměňuje na pitnou vodu. To je mimořádně důležité pro zásobování obyvatel města ve vodě, protože Saúdská Arábie je převážně pouštním státem s omezenými přirozenými zdroji vody.

Okolí King Fahdovy fontány je také plné luxusních hotelů a ubytovacích zařízení. Turisté a návštěvníci se mohou ubytovat v jednom z mnoha hotelů, které nabízejí neuvěřitelné výhledy na fontánu a pobřeží Rudého moře. Většina těchto hotelů je vybavena moderními komfortními zařízeními, jako jsou bazény, fitness centra a restaurace, které nabízejí široký výběr tradičních i mezinárodních jídel.

King Fahdova fontána přitahuje turisty z celého světa a je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří se ocitnou v Džiddě. Je to důkaz toho, jak technologie může zvýraznit přírodní krásu a stát se symbolem současně i tradice. Pokud navštívíte Saúdskou Arábii, nezapomeňte se zastavit v Džiddě a podívat se na King Fahdovu fontánu, která vás rozhodně uchvátí svou nádhernou show a ohromující výškou.


Počasí Saúdská Arábie King Fahd Fountain


Saúdská Arábie, známá také jako domov Mekky a Medíny, je země, která láká turisty ze všech koutů světa. Nejenže zde najdete nádherné památky a kulturní bohatství, ale také jedno z nejvíce fascinujících meteorologických zjevů - King Fahdova fontána.

King Fahdova fontána, známá také jako Jeddahova fontána, je jednou z největších a nejvýraznějších světových fontán. Nachází se v přístavním městě Džidda na břehu Rudého moře. Fontána byla pojmenována po bývalém saúdskoarabském králi Fahdovi bin Abdulazíz. Od roku 1985, kdy byla poprvé spuštěna, se stala jednou z nejznámějších atrakcí v Saúdské Arábii.

King Fahdova fontána je skutečnou majestátní kráskou, která dosahuje výšky až 312 metrů, což ji činí nejvyšší fontánou na světě. Je také považována za nejvýznamnější ikonu města Džidda. Impozantní výška a ohromující síla fontány jsou způsobeny více než 500 osvětlenými tryskami, které společně vytvářejí ohromující vodní show.

Každý večer je King Fahdova fontána osvětlena stovkami světel, která stříkají vodní oblaky do vzduchu v tanečním rytmu. Je to neuvěřitelné a působivé divadlo, které láká mnoho návštěvníků. Fontána dosahuje takové výšky, že voda je též osvětlena a vytváří ve vzduchu barevné oblouky, které se odrážejí na hladině moře. Tato vodní show je opravdu jedinečná a nádherná.

Proč je King Fahdova fontána tak vzácná a neobvyklá? Jednou z důležitých vlastností fontány je její schopnost odolávat vlivu větru. Navrhovatelé fontány vložili do konstrukce speciální technologie, která jí umožňuje fungovat i při silných větrech. Tato vlastnost činí z King Fahdovy fontány nejenou architektonický skvost, ale také technický úžas.

Ještě jeden fakt, který dělá King Fahdovu fontánu jedinečnou, je její zdroj vody. Fontána využívá místní zásoby mořské vody, která je čerpána z Rudého moře a podrobena odsolení. Tato odpadní voda je pak využívána pro zalesňování a zemědělství v blízkosti.

Z mého pohledu je King Fahdova fontána symbolem elegance a krásy Saúdské Arábie. Tento ohromující zázrak architektury a technologie je něčím, co byste měli vidět na vlastní oči, pokud se ocitnete v této části světa. Je to projev inovace, který v sobě kombinuje přírodní zdroje a lidskou kreativitu. Silně doporučuji všem, kteří se zajímají o architekturu a přírodní krásy, aby navštívili Saúdskou Arábii a obdivovali King Fahdovu fontánu v její plné slávě.


Letenka Saúdská Arábie King Fahd Fountain


King Fahd Fountain, nebo také známá jako Fontána krále Fahda, je ohromující vodní fontána nacházející se v Saúdské Arábii. Je pojmenována po králi Fahdovi bin Abdulazízovi, který byl panovníkem Saúdské Arábie v letech 1982 až 2005. Tato fontána se pyšní titulem nejvyšší fontány na světě a její impozantní výška dosahuje až 312 metrů, což je více než třikrát vyšší než slavná Eiffelova věž.

Fontána King Fahd je umístěna v samotném přístavu Džidda, což je jedno z největších měst v Saúdské Arábii. Její voda je vypouštěna z 16 obrovských tryskacích zařízení, které jsou schopny dosáhnout rychlosti vypouštění 375 litrů vody za sekundu. Voda je poté stříkána do vzduchu s takovou silou, že je vidět i z velké dálky. Při dobrých podmínkách je možné vidět fontánu až z 30 kilometrů daleka.

Jednou z nejvíce ohromujících věcí, které fontána King Fahd nabízí, je její pohlcující světelná show, která probíhá každou noc. Fontána je osvětlena více než 500 světelnými projektory a tím vytváří neuvěřitelný a působivý vizuální efekt. Barevná světla se odrážejí ve vodní mlze, čímž vznikají krásné a proměnlivé obrazy, které přitahují pozornost návštěvníků.

Fontána King Fahd byla dokončena v roce 1985 a její výstavba stála kolem 100 milionů dolarů. Je symbolem technického pokroku a architektonického umění v Saúdské Arábii. Navíc si získala ikonickou pověst a stala se jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi.

Pro turisty i místní obyvatele je návštěva fontány King Fahd nezapomenutelným zážitkem. Každý den přitahuje tisíce lidí, kteří si chtějí vychutnat její impozantní výšku, krásnou světelnou show a překrásné panoramatické výhledy na město Džidda.

Vzhledem k tomu, že Saúdská Arábie otevírá svou zemi pro turismus více než dříve, je očekáváno, že návštěvnost fontány King Fahd se ještě zvýší v následujících letech. Tato nádherná fontána je nepochybně jednou z největších turistických atrakcí v Saúdské Arábii a symbolizuje důležitost a velkolepost této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie King Fahd Fountain


1. Jaké je hlavní město Saúdské Arábie?
Hlavním městem Saúdské Arábie je Rijád.

2. Kolik obyvatel má Saúdská Arábie?
Saúdská Arábie má přibližně 34 milionů obyvatel.

3. Jaké je oficiální náboženství v Saúdské Arábii?
Oficiálním náboženstvím v Saúdské Arábii je islám.

4. Kde se nachází King Fahd Fountain?
King Fahd Fountain se nachází v Džiddě, druhém největším městě Saúdské Arábie.

5. Jak vysoká je King Fahd Fountain?
King Fahd Fountain je nejvyšší fontána na světě a dosahuje výšky 312 metrů.

6. Kdy byla King Fahd Fountain postavena?
King Fahd Fountain byla postavena v roce 1985.

7. Jaký je účel King Fahd Fountain?
King Fahd Fountain slouží jako turistická atrakce a je jedním z nejznámějších symbolů města Džidda.

8. Jaká je kapacita vody, kterou King Fahd Fountain vyvrhne?
King Fahd Fountain dokáže vyvrhnout až 18,000 litrů vody za sekundu.

9. Je možné se k King Fahd Fountain dostat blíže?
Ano, návštěvníci mohou navštívit nábřeží v blízkosti King Fahd Fountain a pozorovat její impozantní vodní show.

10. Je King Fahd Fountain v provozu po celý rok?
King Fahd Fountain je v provozu každý den od srpna do května, ale v létě bývá obvykle z důvodu údržby vypnuta.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky