Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Šalamounovy ostrovy Santa Ana Island

Počasí Šalamounovy ostrovy Santa Ana Island


Santa Ana Island je malý ostrov v jižní části Šalamounových ostrovů. S rozlohou pouze 80 km² a výškou nad mořem 540 metrů se tato lokalita pyšní příjemným subtropickým klimatem. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít teplo, slunce a krásnou přírodu, Santa Ana Island je pro vás ideální volbou.

Pokud se chcete vyhnout vysokým teplotám, je nejlepší navštívit Santa Ana Island v měsících od května do října. V této době jsou denní teploty příjemné a pohybují se okolo 26-28 °C. V noci se pak přehřátí uleví, když se teploty snižují na příjemných 20-22°C.

V období od listopadu do dubna se teploty vzduchu mohou zdvihnout až na 30°C, takže toto období je vhodnější pro ty, kteří si přejí užít si sluncem zalitou pláž. Nicméně, stále se jedná o poměrně příjemné klima, které vás nezanechá zalité potem.

Dešťové srážky se na této lokalitě vyskytují celoročně, ale intenzita je různá. Nejvíce srážek padne v období od května do listopadu, takže pokud se chcete vyhnout dešti, můžete plánovat návštěvu v období od prosince do dubna. Nicméně, i během období dešťů svítí slunce. Takže nenechte dešťové mračna vaši návštěvu na Santa Ana Island zkazit.

Krátkodobý pobyt v Santa Ana Island by mohl být pro vás nezapomenutelným zážitkem. Pokud hledáte místo, kde můžete relaxovat a užívat si přírodní krásy, Santa Ana Island je pro vás tou správnou volbou. Pokud přecijen preferujete nižší teploty, plánujte návštěvu v období od května do října. Pokud vás láká ostrůvek zalitý sluncem, přijedte v období od listopadu do dubna. V každém případě vás Santa Ana Island přijme s otevřenou náručí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Santa Ana Island


Šalamounovy ostrovy jsou souostroví v Tichém oceánu, a Santa Ana Island je jeden z hlavních ostrovů na tomto souostroví. Níže najdete nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Santa Ana Island:

1. Jak se dostat na Santa Ana Island?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v městě Honiara na ostrově Guadalcanal. Zpětné lety odhaduji kolem 590-617 USD. Dále můžete pokračovat na Santa Ana Island trajektem z Honiary, což trvá asi 3-4 hodiny.

2. Kde se ubytovat na Santa Ana Island?
Na ostrově Santa Ana najdete několik malých ubytovacích zařízení, která nabízejí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a bungalovů. Vyberte si podle svých preferencí a rozpočtu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Santa Ana Island?
Santa Ana je známá svou nádhernou přírodní krásou a plážemi. Některé z nejlepších pláží na ostrově jsou Lata Beach, Batesa Beach, Manga Beach a Ikunataba Beach.

4. Co dělat na Santa Ana Island?
Santa Ana Island nabízí různé aktivity a atrakce. Můžete se věnovat potápění, šnorchlování, rybaření, projížďkám v kajaku, prozkoumávání místních vesnic a jejich kultury nebo jen relaxaci na pláži.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Santa Ana Island?
Nejlepší čas pro návštěvu Santa Ana Island je během suchého období od května do října. Teploty jsou příjemné a dešťové srážky jsou minimální.

6. Je nutné mít vízum k návštěvě Santa Ana Island?
Pro většinu národností je vyžadováno vízum k vstupu na Šalamounovy ostrovy. Informujte se na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví Šalamounových ostrovů v zemi, ve které žijete.

7. Je na Santa Ana Island bezpečno cestovat?
Šalamounovy ostrovy jsou obecně považovány za turisticky bezpečné místo, ale je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, například sledovat pokyny místních úřadů a zůstat ve známých a bezpečných oblastech.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Santa Ana Island na Šalamounových ostrovech. Pokud máte další otázky, neváhejte se obrátit na místní cestovní kancelář nebo vyhledat další informace online.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Santa Ana Island


Šalamounovy ostrovy patří mezi nejmalebnější a nejexotičtější destinace na světě a ostrov Santa Ana je bezpochyby jednou z nejkrásnějších perel tohoto souostroví. Nachází se v Tichém oceánu, východně od Austrálie a severně od Nového Zélandu. Svou neporušenou přírodou, neuvěřitelnými plážemi a úchvatnou biodiverzitou láká každý rok tisíce turistů, kteří oceňují klid, krásu a autentičnost tohoto ostrova.

Přírodní krása Santa Ana Islandu je prostě ohromující. Borovicové lesy, průzračné moře, křišťálově čisté vodopády a rozmanitost flóry a fauny tvoří jedinečné prostředí. Ostrov je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů, jako jsou například papoušci kakadu, rejsci červenokřídlí a nejrůznější druhy korálů.

Pro milovníky vodních sportů nabízí Santa Ana Island nezapomenutelné zážitky. Potápění a šnorchlování jsou zde doslova nádherné. Pod hladinou teplého oceánu se skrývá nespočet korálových útesů, které jsou domovem neuvěřitelně pestrobarevných ryb a mořských živočichů. Potápěči se mohou těšit na bohatou podmořskou faunu a flóru včetně žraloků, rejnoků a vějířovců. Pro ty, kteří preferují dolce far niente, je tu možnost si lehnout na úžasné písečné pláže a nechat se hřát sluncem.

Duchovní atmosféra ostrova je také velmi silná. Místní obyvatelé, kteří jsou známí svou pohostinností a srdečností, dodávají tomuto místu skutečně jedinečný ráz. Je možné se setkat s domorodými kmeny, které žijí tradičním způsobem života a nadšeně se podílejí na uchovávání kulturního dědictví tohoto místa.

Santa Ana Island nabízí také možnost procházek a pěší turistiky. Z vrcholů ostrova je možné obdivovat úchvatné výhledy na okolní krajinu a oceán. Každý turista si zde najde to své - od romantických procházek pláží, přes dobrodružné treky po deštném pralese, až po nezapomenutelné surfování na vlnách Tichého oceánu.

Za zmínku také stojí místní gastronomie, která je založena především na okrasných plodech a mořských plodech. Místní speciality jako kokosový chléb, rybí pokrmy a tropické ovocné deserty lákají turisty k objevování nových chutí a vůní.

Dovolená na Santa Ana Islandu je skutečným únikem z náročného a hektického světa. Je to místo, kde si každý může načerpat energii, relaxovat a těšit se z nádherných přírodních scenérií. Ostrov plný neuvěřitelných zážitků a krás, které jsou neměnné a trvají déle než jen dovolená. Je to místo, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Santa Ana Island


Šalamounovy ostrovy jsou skupina tichomořských ostrovů nacházející se v západní části Tichého oceánu. Jedním z nejznámějších ostrovů tohoto souostroví je Santa Ana Island, který se nachází v provincii Western Province na Šalomounových ostrovech. Tento ostrov je oblíbeným turistickým cílem díky své nádherné přírodě, korálovým útesům a pestrou podmořskou fauně.

Ubytování na ostrově je dostupné ve formě resortů a malých hotelů, které nabízejí příjemné a pohodlné prostředí pro turisty. Tato ubytování jsou rozprostřena kolem pobřeží a nabízejí krásné výhledy na oceán i okolní ostrovy.

Resorty na Santa Ana Island mají obvykle vlastní pláže, které jsou ideální pro opalování, odpočinek a romantické procházky. Některé z resortů mají také vlastní potápěčská centra, kde si mohou turisté vypůjčit potápěčské vybavení a vydat se na průzkum rozlehlých korálových útesů. Potápění na ostrově je nesmírně atraktivní díky krásnému podmořskému světu, který láká potápěče z celého světa.

Kromě potápění je na Santa Ana Island také možné věnovat se dalším vodním aktivitám, jako je šnorchlování, rybaření nebo plachtění. Turisté zde mohou také podniknout výlety na okolní ostrovy, kde mohou objevovat další přírodní krásy Šalomounových ostrovů.

Při návštěvě Santa Ana Island byste neměli vynechat procházky po ostrově a poznávání místní kultury a tradic. Ostrov je obýván domorodým kmenem, který je známý pro své umění, tance a řemeslné práce. Některé z resortů mohou také organizovat kulturní show pro turisty, které nabízejí zábavu a ukázky tradičního umění.

Pokud hledáte dovolenou v exotickém ráji s krásnou přírodou a malebnými plážemi, Santa Ana Island na Šalomounových ostrovech je pro vás tím pravým místem. Zdejší ubytování vám poskytne komfort a luxusní pobyt, zatímco okolní příroda a podmořský svět vám nabídnou neopakovatelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Letenka Šalamounovy ostrovy Santa Ana Island


Šalamounovy ostrovy jsou skupinou tichomořských ostrovů rozprostírajících se východně od Papuy Nové Guineje a západně od Vanuatu. Jedním z nejkrásnějších ostrovů tohoto souostroví je Santa Ana Island, který se nachází v jihozápadní části této oblasti.

Santa Ana Island je malý korálový ostrov, který se rozkládá na ploše 108 km². Ostrov je domovem pro tisíce ryb, korálů a dalšího mořského života a je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Voda je zde průzračně čistá a teplá, což zaručuje nezapomenutelné zážitky za pozornosti.

Na ostrově se nachází několik malých vesnic, kde žije zhruba 10 tisíc obyvatel. Ti se živí zemědělstvím, rybolovem a turistikou. Turistika zde má stále co nabídnout, přestože Santa Ana Island není tak známý jako jiné oblíbené turistické destinace. Návštěvníci mohou prozkoumat místní kulturu, navštívit tradiční vesničky, ochutnat místní kuchyni a zúčastnit se tradičních tanců.

Nejlepší způsob, jak se na Santa Ana Island dostat, je letecky. Existují lety z Honiary, hlavního města Šalamounových ostrovů, které jsou k dispozici každý den. Cesta trvá asi hodinu a půl.

Za návštěvu stojí také okolní ostrovy, jako je Malaita a Guadalcanal. Ty jsou ještě méně turisticky propracované a nabízejí skvělé příležitosti k objevování krás tichomořské přírody.

Pokud hledáte klidné a odlehlejší místo k dovolené, Santa Ana Island je skvělou volbou. Návštěva tohoto ostrova vás přenese do pohádkového světa, kde může být trocha dobrodružství dostupná pro každého.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky