Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Řecko Kréta Almyrida

Počasí Řecko Kréta Almyrida


Almyrida se nachází na západním pobřeží Kréty a je malebnou vesničkou s čistými a krásnými plážemi. Skládá se ze dvou pobřežních částí se širokými možnostmi pro vodní aktivity, dobrou nabídkou jídla a mimořádně přátelskými místními obyvateli. Počasí zde je velmi příjemné a atraktivní po celý rok.

Letní počasí na Krétě nabízí ideální klima pro pláže s téměř 3000 slunečními hodinami ročně, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují v průměru až 30 °C. Almyrida nabízí nádhernou pláž s průzračnou vodou, která je ideální pro vodní sporty. Je zde mnoho sportovních aktivit, jako například plachtění, plavání, windsurfing, kajak, skútry a vodní lyže.

Jaro a podzim jsou pro návštěvu Kréty ještě příjemnější a nabízejí mírné teploty a stále slunečné dny. V říjnu a listopadu teploty dosahují stále až 20 °C a tyto měsíce jsou ideální pro turistiku a outdoorové aktivity, jako například horskou turistiku a cyklistické výlety.

Zimní počasí na Krétě bývá mírné s teplotami v průměru kolem 15 °C, ale mohou se zde vyskytnout deštivé dny s bouřemi. Nicméně, zima na Krétě může být velmi krásná a jedinečná, pokud si návštěvníci vyberou pobyt na horách, kde krásné výhledy na okolní krajinu a horskou scenérii jsou zaručeny.

Celkově lze říci, že klima v Almyridě a na Krétě je velmi příjemné, ať už přijedete kdykoliv během roku. Almyrida je ideální destinací pro turisty, kteří chtějí vychutnat krásné počasí, nádherné pláže a vynikající kuchyni v přátelském a příjemném prostředí.


Ubytování Řecko Kréta Almyrida


Krásná pláž, průzračné moře, úchvatné scenérie a bohatá historie, to vše můžete najít v Řecku na Krétě v malebné rybářské vesnici Almyrida.

Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, máte na výběr mnoho možností ubytování. Almyrida nabízí řadu možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupné apartmány a studia.

Mezi luxusní možnosti patří například Akrotiri Beach Hotel, kde si můžete užít vyhlídku na moře a bazén. Další populární volbou je hotel Almyrida Residence, který má luxusní apartmány s kompletně vybavenými kuchyněmi.

Pokud hledáte jednodušší a cenově dostupnější ubytování, můžete se ubytovat v apartmánech Clio nebo v hotelu Almyrida Studios. Tyto ubytovací možnosti nabízejí prostorné pokoje s výhledem na moře za cenově dostupné ceny.

Pro ty, kteří upřednostňují soukromí, jsou zde také vynikající možnosti ubytování v soukromých vilách s výhledem na moře. Tyto vily jsou většinou plně vybavené a nabízejí soukromý bazén a vlastní pláž.

Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, Almyrida vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou.

Kromě krásné pláže můžete navštívit archeologická naleziště jako je Knossos, Phaestos a Gortys, která jsou v dosahu pár hodin jízdy autem. Můžete také navštívit mnoho tradičních řeckých vesnic a ochutnat místní speciality v malebných tavernách.

Ubytování v Almyride je vhodné pro rodiny s dětmi, páry nebo skupiny přátel. Kréta je také ideální destinací pro ty, kteří si chtějí užít vodní aktivity - potápění, windsurfing a vodní lyžování jsou populárními aktivitami poblíž Almyridy.

Celkově vzato, Almyrida na Krétě nabízí mnoho možností ubytování, aby vyhověla každému rozpočtu a vkusu. Tato oblast je ideální pro relaxaci, poznávání řecké kultury a historie a prožití nezapomenutelné dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Almyrida


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se destinace Řecko Kréta, konkrétně Almyrida:

1. Jak se dostanu z letiště na Almyridu?
- Nejbližší mezinárodní letiště je Chania International Airport. Zde je možné využít taxi, pronajmout si auto nebo využít autobusovou dopravu.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Almyridy?
- Nejlepší období pro návštěvu Almyridy je od května do října, kdy je teplota příjemná a moře je dostatečně teplé k plavání.

3. Jsou v Almyridě pláže?
- Ano, Almyrida má krásné písečné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a koupání.

4. Jaké aktivity mohu v Almyridě podniknout?
- V Almyridě můžete vyzkoušet potápění, šnorchlování, jízdu na kole, vodní sporty, výlety lodí a také navštívit místní trhy a restaurace.

5. Jaká je místní kuchyně v Almyridě?
- Typická křétská kuchyně je založena na čerstvých ingrediencích, jako jsou olivový olej, zelenina, ryby a sýry. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako jsou souvlaki, moussaka, tzatziki a zakořeněné pečené maso.

6. Existují v Almyridě ubytovací možnosti?
- Ano, Almyrida nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, apartmány a vily, které splňují různé potřeby a rozpočty.

7. Jaké památky mohu navštívit poblíž Almyridy?
- V blízkosti Almyridy se nachází řada zajímavých památek, včetně archeologického naleziště Aptera, kláštera Agia Triada a historického města Chania.

8. Je v Almyridě dostupná veřejná doprava?
- Ano, veřejná doprava je dostupná v podobě autobusů, které vás přepraví do dalších oblastí na Krétě, včetně Chanie.

Doufám, že tyto informace vám budou užitečné a pomohou v plánování vaší cesty do Almyridy na Krétě.


Letenka Řecko Kréta Almyrida


Krásný ostrov Kréta, nacházející se v jihovýchodní Evropě, je oblíbeným letoviskem u mnoha turistů. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Krétě, určitě byste měli navštívit malebnou rybářskou vesnici Almyrida.

Almyrida se nachází na západním pobřeží Kréty, asi 25 kilometrů od města Chania. Toto malé městečko nabízí klid a relaxaci, ale také spoustu možností aktivit a zábavy.

Bez problému se sem dostanete letadlem. Existuje mnoho společností, které nabízejí letenky do Chanie (nejbližšího letiště k Almyridě) z mnoha měst ve střední Evropě. Mezi nejvýznamnější patří Ryanair, Aegean Airlines a SmartWings. Letenky jsou cenově velmi dostupné a pokud máte štěstí, můžete si vybrat i last minute nabídky.

Jakmile přistanete na letišti v Chani, můžete si pronajmout auto či jet autobusem do Almyridy. Autobusová zastávka se nachází v těsné blízkosti letiště a jízdní doba trvá asi hodinu. Pokud preferujete pohodlnost a samostatnost, můžete si pronajmout auto prostřednictvím některé z mnoha autopůjčoven.

Předností pobytu v Almyridě je bezpochyby klidná atmosféra a malebné prostředí. Pláže jsou zde menší a útulnější než na jiných částech ostrova, ale stále nabízí vynikající možnosti koupání v čisté a průzračné vodě. Pokud zde strávíte několik dní, můžete se podívat i na místní památky a zajímavosti. V okolí Almyridy se nachází například zříceniny antických měst, staré kláštery, malé muzea a tradiční řecké vesnice.

Místní kuchyně a gastronomie je další silnou stránkou Almyridy. Zdejší rybí restaurace nabízejí lahůdky připravované z nejčerstvějšího mořského úlovku, ale také vynikající tradiční jídla z místních surovin. U obchodů s potravinami můžete nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu, ale také olivový olej, med a další produkty regionu.

Celkově lze konstatovat, že návštěva Almyridy je tou nejlepší volbou pro turisty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou, ale zároveň objevovat krásy řecké kultury, tradiční kuchyně a krásy moře. A s leteckými spojeními přímo do Chanie, se sem dostanete snadno a rychle!


Dovolená Řecko Kréta Almyrida


Kréta je největší řecký ostrov a jedno z nejoblíbenějších turistických míst v celém Středomoří. Jednou z nejatraktivnějších a oblíbených destinací na Krétě je malá a malebná vesnice Almyrida.

Almyrida se nachází na západním pobřeží Kréty, jen asi 25 kilometrů od přístavního města Chania. Tato příjemná rybářská vesnice je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou u moře. Almyrida je obklopena nádhernými plážemi a modrou mořskou vodou, která láká návštěvníky k opalování, koupání a vodním sportům.

Hlavní pláž v Almyridě je dobře organizovaná a nabízí všechny pohodlí, které si turista může přát. Pláž je dobře udržovaná, čistá a bezpečná pro děti. Žádné vlny a jemný písek jsou pro relaxaci a koupání ideální. Vedle hlavní pláže se v blízkosti nachází několik menších pláží, které nabízejí klidnější prostředí a soukromí.

Vesnice Almyrida má také mnoho příjemných restaurací, kde lze ochutnat tradiční řeckou kuchyni a čerstvé mořské plody. Pro ty, kdo mají rádi večerní zábavu, jsou zde také pohodlné bary a kavárny, kde mohou posedět a užít si skleničku dobrého řeckého vína.

Kromě pláže a restaurací můžete v Almyridě také prozkoumat okolní přírodu a památky. V okolí vesnice jsou nádherné kopců, vinice a olivové háje, které vytvářejí malovanou krajinu. Návštěva tradičních vesnic v okolí je také velmi doporučována, protože zde můžete zažít autentickou řeckou kulturu a tradiční životní styl.

Dalšími zajímavými místy poblíž Almyridy jsou Stará pevnost v Rethymnu a Starověký palác v Knossu. Oba tyto historické památky jsou světově známé a nabízejí fascinující výlety do minulosti, kdy obě místa byla centry velkých civilizací.

Pokud plánujete dovolenou na Krétě, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu vesnice Almyrida. Toto malebné rybářské městečko nabízí všechny ingredience pro dokonalou dovolenou - krásnou přírodu, sluneční pláže, skvělé jídlo a zážitky z místní kultury. Almyrida je skutečným rájem pro obdivovatele řeckého ostrova Kréta.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky