Hledáte letenku za nejnižší cenu?

Řecko Korfu Sidari

Počasí Řecko Korfu Sidari


Sidari je oblíbenou turistickou destinací na severozápadě ostrova Korfu v Řecku. Svého času sloužila jako malá rybářská vesnice, ale dnes je proslulá svou krásnou pláží a bohatými možnostmi vodních sportů. Během svého pobytu zde, je vhodné být informováný o počasí, abyste mohli naplánovat svůj čas optimálně.

Korfu obecně nabízí středomořské klima, s horkými suchými léty a mírnými vlhkými zimami. V létě může teplota stoupnout až na 30 °C a slunce svítí téměř nepřetržitě. Pokud se chystáte Sidari navštívit v létě, musíte být připraveni na horké počasí a silné slunce. Doporučuje se, abyste si vzali sluneční krém s vysokým faktorem ochrany, abyste se chránili před spálením sluncem.

Jaro a podzim jsou obdobími s mírnějším počasím. Teploty jsou příjemné, s průměrnou teplotou kolem 20 °C. V těchto obdobích je vhodné mít s sebou oblečení pro různé teplotní rozdíly během dne. Může se stát, že ráno a večer bude trochu chladno, zatímco uprostřed dne bude teplo. Doporučuje se také mít s sebou deštník, neboť v těchto obdobích může být občas deštivé počasí.

Zimní období na Korfu (listopad až únor) je mírné a vlhké. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, s možností deště a oblačnosti. Pokud se rozhodnete navštívit Sidari v zimě, nezapomeňte si vzít teplejší oblečení a deštník. V zimním období je také málo turistů, což znamená, že můžete zažít klidnější a autentičtější atmosféru.

Pokud plánujete výlet nebo aktivity na pláži v Sidari, běžnějsí měsíce od června do září jsou nejvhodnější, protože průměrná teplota je kolem 25-30 °C a slunce září téměř nepřetržitě. V těchto měsících máte také největší šanci na teplou mořskou vodu a minimální pravděpodobnost deště.

Počasí je důležitým faktorem během cestování a pobytu v cizí zemi. Být informován o povětrnostních podmínkách v Sidari vám může pomoci naplánovat a využít svůj čas efektivně. Ať už je počasí jakékoliv, Sidari nabízí skvělé pláže, úžasné vodní sporty a pohostinnost místních obyvatel.


Dovolená Řecko Korfu Sidari


Korfu, nejsevernější z řeckých ostrovů Jónského souostroví, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Jeho oblíbeným letoviskem je Sidari, které láká každý rok tisíce návštěvníků na svou překrásnou přírodu, krásné pláže a bohatou historii.

Sidari se nachází na severozápadním pobřeží Korfu a je známé svými nádhernými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Nejznámější z nich je zátoka Canal d'Amour, což znamená "kanál lásky". Je to romantické místo, které láká páry z celého světa. Tato malebná zátoka je obklopena útesy a skalami, které tvoří malé jeskyně a průchody. Místní legenda praví, že ti, kteří přepadnou kanál lásky, budou milovat navždy. To je důvod, proč se sem při svatbách často přivolává novomanželský pár, aby se zde zamiloval.

Sidari nabízí také spoustu aktivit pro milovníky vodních sportů. Můžete si zapůjčit šlapadla, kánoe nebo se vydat na windsurfing. Pro ty, kteří se chtějí potápět, je k dispozici několik potápěčských center, které nabízejí nezapomenutelné podmořské dobrodružství.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout okolí, je zde několik zajímavých míst v blízkosti Sidari. Například starobylá pevnost Angelokastro, která se nachází na vrcholu kopce a poskytuje panoramatický výhled na celý ostrov. Další zajímavou památkou je klášter Paleokastritsa, který je považován za jeden z nejkrásnějších klášterů na Korfu.

Ve večerních hodinách se Sidari proměňuje v živou a rušnou destinaci s mnoha restauracemi, tavername a bary. Můžete si vychutnat tradiční řecké speciality, jako je gyros, souvlaki, moussaka a neodolatelné sladkosti. Po večeři můžete vyrazit na procházku po malebné přístavní promenádě a ochutnat zdejší známou řeckou kávu.

Celkově Řecko Korfu Sidari nabízí vše, co bychom si mohli přát pro skvělou dovolenou. Přírodní krása, nádherné pláže, bohatou historii a živou atmosféru. Proto není divu, že se stává oblíbeným místem pro turisty z celého světa.


Ubytování Řecko Korfu Sidari


Pokud hledáte dokonalou dovolenou na jednom z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Korfu, neváhejte si zarezervovat ubytování ve městečku Sidari. Sidari se nachází na severozápadním pobřeží ostrova a nabízí nejen nádherné pláže, ale i bohatou nabídku ubytování pro každého.

Jedním z hlavních lákadel Sidari jsou jeho písčité pláže a průzračná tyrkysová voda Jónského moře. Pláže Canal d'Amour a Sunset Beach jsou vyhlášené pro své unikátní útesy a jeskyně, které vytvářejí malebné zákoutí pro romantické procházky podél pobřeží. Díky tomu si můžete užít ticho a klid a obdivovat krásu přírody. Pláže jsou také dobře organizované s lehátky a slunečníky, takže si můžete užívat sluneční paprsky a osvěžující moře.

Při výběru ubytování v Sidari máte na výběr z široké škály možností, které vyhovují různým požadavkům a cenovým rozpočtům. Mnoho hotelů nabízí moderní pokoje s výhledem na moře, venkovské domy s bazénem či rodinné apartmány s plně vybavenou kuchyní. Bez ohledu na váš výběr můžete očekávat pohodlné zařízení a příjemnou atmosféru.

Sidari samo o sobě je velmi živé městečko s mnoha restauracemi, tavername a bary, kde se můžete dobře najíst a užít si večerní zábavu. Neváhejte ochutnat tradiční řeckou kuchyni s čerstvými mořskými plody, olivovým olejem a jogurty. Chcete-li ochutnat zábavu i na pláži, některé bary mají také DJe, kteří vám zahrají hudbu po celý den až do pozdních nočních hodin.

Přestože Sidari nabízí dostatek vyžití v samotném městečku, nezapomeňte si vychutnat také krásu okolní přírody. Můžete si najmout auto nebo se vydat na některý z mnoha výletů po ostrově. Nechte se unést malebnými vesnicemi, zelenými horami a krásnou přírodou, kterou Korfu nabízí.

Celkově lze říci, že Sidari je ideální destinací pro ty, kteří hledají pohodlné a relaxační prostředí na dovolenou v Řecku. Ubytování v Sidari vám poskytne všechny pohodlí, které potřebujete, a zároveň se můžete těšit na prozkoumávání okolí a objevování krás řecké kultury a přírody. Takže pokud plánujete dovolenou na Korfu, nezapomeňte zahrnout Sidari do svého itineráře.


Letenka Řecko Korfu Sidari


Pokud máte chuť vyrazit na dovolenou na Řecko a hledáte ideální místo pro relaxaci a zábavu, doporučujeme vám zamířit do malebného městečka Sidari na Korfu.

Sidari je oblíbenou turistickou destinací, která se nachází na severozápadě Korfu. Toto místo je známé svými krásnými plážemi a turistickým ruchem. Na Sidari se můžete těšit na řadu vodních sportů, jako je například potápění, vodní lyžování nebo jízda na banánu.

Toto letovisko nabízí také vynikající noční život. Můžete si užít drinky v jedné z mnoha restaurací a barů nebo se vydat na večerní procházku podél přístavu. Sidari má pro ty, kteří hledají zábavu, spoustu možností, ale také si užijí i ti, kteří hledají klid a relaxaci.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Sidari, nezapomeňte si užít jeho krásné pláže. Nejznámější z pláží je Canal d´Amour, která nabízí mimořádnou scenérii a legendu o přitažlivé síle vody. Kromě této pláže existují další krásné pláže, jako jsou Sidari Beach, Megali Beach nebo Agios Ioannis Beach.

Letenky do Řecka jsou k dispozici s mnoha leteckými společnostmi a ceny se liší v závislosti na ročním období a termínu nákupu. Doporučujeme využít nabídky s předstihem a rezervovat letenky a hotelový pobyt co nejdříve.

Při plánování vaší cesty do Sidari se ujistěte, že máte s sebou dostatek hotovosti, jelikož zde není příliš mnoho bankomatů. Proto je lepší si peníze vyměnit před cestou, nebo je vzít s sebou.

V Sidari se můžete těšit na skvělou dovolenou, která nabídne relaxaci, zábavu a nové zážitky. Vyrazte na pláže, ochutnejte místní kuchyni, nechte se unášet vodními sporty nebo se jednoduše projděte krásným přístavem a užijte si noční život. Sidari je určitě místem, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu Sidari


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Sidari?

Nejlepší pláže v Sidari jsou Canal d'Amour, Sidari Beach, a Longas Beach.

2. Jaké jsou nejlepší bary a restaurace v Sidari?

V Sidari je mnoho skvělých barů a restaurací. Mezi nejoblíbenější bary patří The Three Brothers, San Remo a Legends Bar, mezi nejlepší restaurace pak Restaurace Etrusco, Beachcomber a El Mar Restaurant.

3. Kolik stojí cesta z letiště na Korfu do Sidari?

Cesta z letiště na Korfu do Sidari bývá za příznivých okolností okolo 40-45 eur za taxík.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Sidari?

V Sidari si turisté mohou užít návštěvu skalnatých útvarů Canal d'Amour, divoké pláže, vodní sporty, výlety lodí a noční život.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Sidari?

Ideální období pro návštěvu Sidari jsou květen až září, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna je v plném proudu. V letních měsících jsou pláže plné a noční život je ve své nejvyšší koncentraci.

6. Jaká je místní strava v Sidari?

V Sidari najdete mnoho restaurací s tradiční řeckou kuchyní, jako jsou musaka, gyros, chróros a tzatziki. Oblíbená je také čerstvá ryba a mořské plody.

7. Je v Sidari bezpečno?

Sidari je obvykle bezpečným místem, ale stejně jako všude máte být opatrní a dávat pozor na své cennosti. V noci je vhodné se pohybovat ve větších skupinách a využívat licencované taxi služby.


Garance nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Zjistit letenky